AktualijosGimnazijos jubiliejus: sėkmės pamokos ir šilti susitikimai
2016 spalio 26, Trečiadienis 08:59

Gimnazijos jubiliejus: sėkmės pamokos ir šilti susitikimai

Gimnazijos jubiliejus: sėkmės pamokos ir šilti susitikimai
 • 46 foto

Antradienį, spalio 25 dieną, Utenos Dauniškio gimnazija prasmingu renginiu, sukvietusiu daug garbingų svečių, paminėjo mokyklos 45-ąjį gimtadienį. Į šventę atvyko Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, buvę mokytojai, kiti svečiai.

Kiekvienais metais, spalio pabaigoje, Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenė nuotaikingai švenčia mokyklos gimtadienį. Tačiau šie metai gimnazijai – išskirtiniai. Šįmet mokykla pažymi 45-ajį jubiliejų. Visą jubiliejinę savaitę gimnazijoje lankysis buvę mokiniai.
25-ą dieną atvyko ypač laukiami anksčiau čia dirbę mokytojai, gimnazijos draugai ir bičiuliai, kurie bendravo su gimnazistais, vedė sėkmės pamokas, džiaugėsi švente. Sėkmės pamokas gimnazistams vedė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, buvę pedagogai.

Apie gimnaziją...

Utenos Dauniškio gimnazija (buvusi IV vidurinė mokykla) duris atvėrė 1971metais. 2003 m. po akreditacijos mokykla tapo gimnazija. Gimnazija turi savo vėliavą ir himną, internetinę svetainę. Dabar gimnazijoje mokosi 562 mokiniai: 512 gimnazijos klasėse ir 50 suaugusiųjų klasėse. Gimnazijoje dirba 54 pedagogai: mokytojai, socialinė pedagogė, specialioji pedagogė bei psichologė.
Po renovacijos, vykusios 2009-2011metais, gimnazija labai išgražėjo. Atnaujintos sporto, atletikos, aktų salės, mokomieji kabinetai, visi jie kompiuterizuoti. Šiuolaikiškai įrengtas gimnazijos stadionas. Bet šiandien gimnazistai mokosi ne tik tradicinėse pamokose ir ne tik mokykloje, bet ir kitose edukacinėse erdvėse. Štai geografijos pamokos jau ne vienerius metus vyksta meteorologijos stotyje, įmonėje „Utenos vandenys", Lietuvos pajūryje integruojant kelis mokomuosius dalykus.
Gimnazija tęsia senąsias mokyklos tradicijas ir noriai kuria naujas. Kiekvienais metais vyksta valstybinių švenčių minėjimai, gimnazijos Gimtadienio, Valentino dienos, lygiadienių bei saulėgrįžos, sporto šventės, Partijų studija, kalėdiniai - naujametiniai renginiai, Šimtadienis, Chorų karai, Padėkos diena, Linksmadienis, kiti renginiai.
Būrys gimnazistų kartu su geografijos mokytoja Ligita Pelikšiene bei socialine pedagoge Vida Adikliene prieš pat jubiliejinių renginių savaitę padovanojo gimnazijai puikią dovaną – laimėjo I vietą respublikiniame konkurse „Euroscola". Tai labai daug mokinių žinių reikalaujantis konkursas, kurį gimnazijos komandai pavyko laimėti jau antrą kartą. Gimnazijos komanda pakviesta į Strasbūrą su Europos Parlamento skiriama subsidija kelionės ir pragyvenimo išlaidoms padengti.
Pernai Lietuvos mokyklų apdovanojimuose, kuriuos organizavo Kauno technologijos universiteto „Santakos" slėnis, Utenos Dauniškio gimnazija paskelbta „Lietuvos Metų mokykla".
Norint akcentuoti kiekvieno mokinio ugdymosi sėkmę gimnazijoje, prieš dvejus metus įsteigtos Sėkmės kiekvienam klasės. Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas buvo individualizuoti ugdymą, t. y. ugdyti ne kažkokią klasę ar kažkokią masę mokinių, o kiekvieną vaiką, sudaryti kuo geresnes sąlygas kiekvienam mokiniui atskleisti savo gebėjimus, talentus, kuo geriau pažinti kiekvieną mokinį, jo mokymosi stilius, padėti kiekvienam mokiniui pasiekti maksimalių rezultatų, atsižvelgiant į mokinio prigimtinius ir išlavintus gebėjimus.

„Man, kaip gimnazijos vadovei, itin džiugu, kad visa tai pas mus iš tikrųjų vyksta, o yra ne tik gražūs žodžiai, parašyti planuose. Ir už tai esu labai dėkinga visiems gimnazijos bendruomenės nariams – mokytojams, kurie visa savo esybe yra atsidavę jaunų asmenybių ugdymui, mokiniams, jų tėvams, kitiems gimnazijos darbuotojams, kurie kasdiene savo veikla ir sukuria gimnaziją tokią, kokia ji šiandien yra – moderni, bendruomeniška, jauki ir šilta, nuolat tobulėjanti bei siekianti kiekvieno mokinio sėkmės", – mokyklos pasiekimais džiaugėsi Utenos Dauniškio gimnazijos direktorė Asta Skeirienė.
Buvę mokiniai, mokytojai, gimnazijos draugai ir bičiuliai spalio 24–28 dienomis kviečiami apsilankyti gimnazijoje, susitikti su dabar gimnazijoje dirbančiais ir besimokančiais, pasidalinti savo prisiminimais apie mokyklą bei papasakoti savo sėkmės istoriją.
Utenos Dauniškio gimnazijos 45-tasis gimtadienis puošiasi prasmingais darbais, kvepia rudeniniais obuoliais ir vilioja šventinėmis staigmenomis, o šventės organizatoriai su nekantrumu laukia svečių.

Laikraščio „Utenos diena" inf., Violetos Develienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Dauniškio gimnazijoje viešėjo profesorius Liudas Mažylis

  Gegužės 4 dieną Dauniškio gimnazijos bendruomenė sulaukė ypatingo svečio – Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus Liudo Mažylio, prieš kiek daugiau nei mėnesį Vokietijos diplomatiniame archyve radusio Vasario 16-osios akto originalą lietuvių kalba. Drauge su žmona Aldona Utenoje pirmą sykį viešėjęs Lietuvos Šerlokas Holmsas dalijosi savo įžvalgomis apie mūsų šaliai ypač svarbų dokumentą, atsakinėjo į jam užduodamus klausimus, pozavo nuotraukoms.

 • Uteną sudrebino „Chorų karai“

  Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenė kiekvieną pavasarį tradiciškai pakviečia į klasių „Chorų karus". Šiemet muzikinė šventė organizuota Utenos kultūros centre, kuriame salė sunkiai talpino norinčius pasirodyti ir atėjusius pasidžiaugti švente.

 • Skelbiamas Dauniškio parko įrengimo papildymo projektų konkursas

  Dauniškio parkas Utenoje įrengtas 2009 m. Parko įrengimo projektą parengė kraštovaizdžio architektė E. Sipavičienė ir architektas V. Sipavičius. Parko plotas – 11 ha. Parkas aplink ežerą suplanuotas taip, kad įvairaus amžiaus miesto gyventojai ir svečiai galėtų ilsėtis gamtoje: maudytis ežere, žaisti lauko tinklinio aikštelėje, vaikų žaidimų aikštelėse, stebėti natūralią gamtą.

 • Gimnazistai aplankė Strasbūrą

  Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai, po keturių su puse metų vėl tapę tarptautinio konkurso „Euroscola" nugalėtojais, turėjo galimybę aplankyti Europos Parlamento būstinę Strasbūre.
  Gimnazijos dešimtukas, kurį sudarė Anita, Silvija, Livija, Gabija, Tadas, Darija, Laura, Povilas, Robertas ir Gediminas, iškovojo teisę šiai ugdymo įstaigai dalyvauti „Euroscola" dienoje Strasbūre. Gavus kvietimą vykti į Europos Parlamentą, teko suburti 26 gimnazistų „Strasbūro klasę" bei pasiruošti debatams anglų kalba aktualiais Europai klausimais.

 • Ketvirtadienį gimnazijos šventėje – gausus būrys buvusių mokinių

  Šiemet Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenė pažymi 45-ąjį jubiliejų. Visą šią jubiliejinę savaitę gimnazijoje lankosi buvę mokytojai, gimnazijos draugai ir bičiuliai, kurie bendravo su gimnazistais, vedė sėkmės pamokas, džiaugėsi švente.

 • Parapijiečių meilę ir pagarbą kunigas užsitarnavo savo paprastumu bei nuoširdumu

  Prieš tris dešimtmečius į nedidelę ir atokią Spitrėnų Švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės, parapiją atvykęs vos penkerių metų kunigystės patirtį turintis kunigas Povilas Klezys rado gerokai apleistą kleboniją su langus gožiančiais krūmokšniais ir žolėmis apsivijusiu taku, vedančiu prie vandens versmės – šulinio. Tačiau tai neišgąsdino jauno dvasininko: jis pamažu kūrėsi Spitrėnų bažnytkaimyje, susidraugavo su vietos gyventojais, kuriuos iki šiol vadina pačiais geriausiais parapijiečiais pasaulyje.

 • LPS „Bočiai“ Utenos bendrijai – 15

  Birželio 7 dieną Utenos kultūros centre vyko šventė – LPS „Bočiai“ Utenos bendrija (pirmininkas Vladas Žilėnas) minėjo 15 metų veiklos sukaktį.

 • Antanas Sireika švenčia šešiasdešimtmetį

  Vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšinio trenerių Antanas Sireika šventė savo šešiasdešimties metų jubiliejų.

 • Utenos Dauniškio gimnazija atstovaus Utenai regioniniame teisinių žinių konkurse „Temidė“

  Balandžio 4 dieną Utenos Dauniškio gimnazijoje vyko bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių respublikinio teisinių žinių konkurso „Temidė" II etapas. Pagrindinis teisinių žinių konkurso tikslas – ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę sistemą, vykdyti tarp mokinių ankstyvąją teisės pažeidimų, psichiką veikiančių medžiagų vartojimo, smurto prevenciją.

 • Dauniškio gimnazija džiūgauja: ji pelnė „Metų mokyklos“ titulą

  Kovo 17 diena Utenos Dauniškio gimnazijos istorijoje pažymėta kaip neeilinė data, mat ketvirtadienį Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos" slėnyje pirmą kartą šalyje moksleivių konferencijos „Up To You" metu buvo įteikti Lietuvos mokyklų apdovanojimai. Tarp laimingųjų pateko ir Dauniškio gimnazija, kuri „Metų mokyklos" apdovanojimą atsiėmė iš Lietuvos mokyklų apdovanojimų globėjo – premjero Algirdo Butkevičiaus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:369
Vakar apsilankė:7422
Šią savaitę apsilankė:18185
Šį mėnesį apsilankė:134205
Viso (nuo 2015-02-16):10225648
Šiuo metu naršo:
63
2019-05-23
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!