AktualijosLietuvai reikia išmintingų sprendimų
2016 spalio 17, Pirmadienis 15:46

Lietuvai reikia išmintingų sprendimų

Lietuvai reikia išmintingų sprendimų

Perskaičiau Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų universiteto ketvirto kurso studento mintis ir ditirambus kandidatui į Seimo narius konservatoriui Edmundui Pupiniui. Nors kalbama jaunimo vardu, žinau, kad tik nedidelei jaunimo daliai jo mintys yra priimtinos.

Esu užaugęs šeimoje, kur tėvai mokė gerbti vyresnius, o žmones vertinti ne pagal jų amžių, o pagal nuveiktus darbus ir kompetenciją. Iš jaunojo studento pasisakymo susidaro įspūdis, kad vyresnio amžiaus žmonės tiktai kenkia Lietuvai ir jais reikėtų jei ne atsikratyti, tai bent izoliuoti nuo valstybės gyvenimo. E. Pupinis pristatomas kaip jaunas, energingas ir naujoviškai mąstantis, naujos epochos politikas. O iš tikrųjų šiam jaunam politikui jau penkiasdešimt dveji! Jis buvo Seimo nariu nuo 2004 iki 2012 metų. Ką primena šis laikotarpis? Kad ir naktinę mokesčių reformą, kai buvo sumažintos pensijos, neįgalumo pašalpos, kai prasidėjo didžioji emigracijos banga, o Lietuvą paliko jauni ir išsilavinę žmonės. Pastaraisiais metais jie buvo pradėję grįžti, o dabar klausia, ar atėję į valdžią konservatoriai jų vėl neišvarys iš Lietuvos. Ar vėl neprasidės taupymo politika, raginimai susiveržti diržus. Prisiminkime ir „Mažeikių naftos" pardavimo už 1 litą istoriją, prisiminkime Lietuvos telekomo ir kitų valstybės įmonių pardavimą. O juk šios įmonės galėjo sėkmingai dirbti, mokėti mokesčius į valstybės biudžetą. Gal šiandien nereikėtų galvoti, iš kur gauti pinigų mokytojų, sveikatos, kultūros darbuotojų atlyginimams? Taip, konservatoriai turi naują lyderį, senelio Vytauto Landsbergio dėka prieš porą metų išvažiavusį dirbti į Briuselį, tas pats senelis padarė viską, kad jokios patirties neturintis Gabrielius Landsbergis taptų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderiu, o dabar pretenduoja tapti Ministru Pirmininku.
Konservatorių partijoje yra keletas jaunų veidų. Bet už jų nugarų kyščioja ne tik senelis, bet ir Andriaus Kubiliaus, Rasos Juknevičienės, Jurgio Razmos ir kitų senųjų konservatorių veidai. Ką gali keletas, kad ir jaunų bei veržlių, politikų? Nieko. Visi sprendimai vis tiek priklausys nuo senųjų konservatorių.
Kiek galiu, stebiu E. Pupinio rinkiminę kampaniją. Kalbama apie viską, tik ne apie gerus darbus Lietuvai ir Utenai. Tikriausiai jų paprasčiausiai nėra.
Todėl aš, būdamas jaunas žmogus, palaikau Mildos Petrauskienės kandidatūrą. Per visus darbo Seime ir kitose atsakingose pareigose metus ji neįsipainiojo į jokius skandalus. Jeigu kas nors negero būtų buvę jos gyvenime, seniai būtų iškilę į paviršių. Kadencijai pasibaigus Seime, pasikeis daugiau nei pusė narių, todėl labai svarbus bus patirtį turinčių žmonių balsas. Ateikime spalio 23 dieną į rinkimus ir balsuokime už M. Petrauskienę. Mūsų neatėjimas į rinkimus yra naudingas vien tik konservatoriams. Lietuvai reikalingi nors ir skubūs, bet gerai pasverti sprendimai. Kokie jie bus, dabar priklauso nuo mūsų, vėliau ką nors pakeisti bus sunku.

Paulius Čyvas, „Juventus" krepšinio lygos prezidentas,
Coventry University (Anglija) studentas

Politinė reklama bus apmokėta iš Mildos Petrauskienės rinkimų kampanijos sąskaitos. Užsakymo Nr. 043

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prasidėjo balsavimas iš anksto

  Pirmadienį, gegužės 20 dieną, prasidėjo balsavimas iš anksto Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų pakartotiniame balsavime ir rinkimuose į Europos Parlamentą.

 • Daugiausia uteniškių balsų sulaukė Gitanas Nausėda

  Po dviejų savaičių vyksiančiame antrajame Prezidento rinkimų ture dėl šalies vadovo posto susirungs du daugiausia gyventojų balsų sulaukę kandidatai – Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda.

 • Uteniškiai nenori permainų: rinkimuose vėl laimėjo A. Katinas

  Po rinkimų karštinės uteniškiai galės lengviau atsikvėpti: miesto ir kaimiškųjų seniūnijų gyventojai jau išsirinko rajono merą. Po įtemptos kovos ir sekmadienį vykusio merų rinkimų antrojo turo paaiškėjo, kad ilgametis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, išrinktas penktai kadencijai, ir toliau bus rajono vadovu. Jam uteniškiai patikėjo 8 864 balsus. Stiprią savo poziciją išlaikė ir A. Katino varžovas, visuomeninio rinkimų komiteto „Kartu už Utenos kraštą“ lyderis, rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas, už kurį balsavo 7 276 uteniškiai.

 • Rinkėjai gali balsuoti iš anksto

  Savivaldybėse, kuriose kovo 3 dieną, nebuvo išrinkti merai pirmąjį kartą balsuojant, vyks pakartotinis balsavimas kovo 17 dieną.

 • Mūšis dėl kėdės nebaigtas: dvikovoje – bene aršiausi konkurentai

  Sekmadienį Lietuvoje vyko savivaldos rinkimai: gy­ventojai rinko merus ir savivaldybių tarybų narius. Per pirmąjį rinkimų turą šalyje išrinkta 19 merų. Di­džioji dalis jų yra dabartiniai miestų bei rajonų vado­vai. Utenoje kova dėl mero posto dar nebaigta – su­skaičiavus balsus paaiškėjo, kad prireiks pakartotinio balsavimo: tarpusavyje varžysis du kandidatai – ilga­metis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Ka­tinas ir visuomeninio rinkimų komiteto „Kartu už Utenos kraštą" lyderis rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) narys Marijus Kaukėnas.

 • Dėl mero posto kovos A. Katinas ir M. Kaukėnas

  Po sekmadienį šalyje vykusių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų suskaičiavus visus balsavusiųjų Utenos rajone balsus paaiškėjo, kad po dviejų savaičių antrajame rinkimų ture susigrums dabartinis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas (Visuomeninis rinkimų komitetas „Kartu už Utenos kraštą“).

 • Atėjo metas rinktis: susipažinkite su kandidatų į merus penketuku

  Netrukus balsuosite už kandidatą, kuris, Jūsų manymu, bus geriausias Utenos rajono vadovas. Tačiau daugelis pasiklydę informacijos apie nuveiktus darbus ir pažadų gausoje vis dar ieško atsakymo į klausimą, kas gi verčiausias būti mūsų rajono meru. Laikraštis „Utenos diena“ visiems penkiems kandidatams į Utenos rajono savivaldybės merus uždavė tris vienodus klausimus. Tikimės, kad pateikti atsakymai leis pažinti juos artimiau ir padės apsispręsti.

 • Svarbi informacija rinkėjams: trečiadienį prasideda išankstinis balsavimas

  Nuo trečiadienio prasideda išankstiniai savivaldos rinkimai. Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių kovo 3 d. negali atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turi galimybę balsuoti iš anksto. Vasario 27–28 dienomis Utenos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus patalpose (įėjimas iš administracijos pastato dešinėje esančių šoninių durų) uteniškiai galės savo balsą atiduoti nuo 8 iki 20 val. Balsuojant iš anksto būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę.

 • Rinkėjai turėtų žinoti: jų laukia naujovės

  Kovo 3 dieną vyksiančiuose savivaldybių tarybų, Prezidento rinkimuose bei rinkimuose į Europos Parlamentą rinkėjų laukia naujovės.

 • Išsirinkime šauniausią verslininką!

  Ateina labai atsakingas metas, kai rinksime ne tik šalies Prezidentą, bet ir vietinę savivaldą, europarlamentarus. Todėl iki gegužės mėnesio kviečiame Jus, mieli skaitytojai, dalyvauti mūsų organizuojamuose rinkimuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:502
Vakar apsilankė:7422
Šią savaitę apsilankė:18318
Šį mėnesį apsilankė:134338
Viso (nuo 2015-02-16):10225781
Šiuo metu naršo:
54
2019-05-23
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!