AktualijosLietuvai reikia išmintingų sprendimų
2016 spalio 17, Pirmadienis 15:46

Lietuvai reikia išmintingų sprendimų

Lietuvai reikia išmintingų sprendimų

Perskaičiau Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų universiteto ketvirto kurso studento mintis ir ditirambus kandidatui į Seimo narius konservatoriui Edmundui Pupiniui. Nors kalbama jaunimo vardu, žinau, kad tik nedidelei jaunimo daliai jo mintys yra priimtinos.

Esu užaugęs šeimoje, kur tėvai mokė gerbti vyresnius, o žmones vertinti ne pagal jų amžių, o pagal nuveiktus darbus ir kompetenciją. Iš jaunojo studento pasisakymo susidaro įspūdis, kad vyresnio amžiaus žmonės tiktai kenkia Lietuvai ir jais reikėtų jei ne atsikratyti, tai bent izoliuoti nuo valstybės gyvenimo. E. Pupinis pristatomas kaip jaunas, energingas ir naujoviškai mąstantis, naujos epochos politikas. O iš tikrųjų šiam jaunam politikui jau penkiasdešimt dveji! Jis buvo Seimo nariu nuo 2004 iki 2012 metų. Ką primena šis laikotarpis? Kad ir naktinę mokesčių reformą, kai buvo sumažintos pensijos, neįgalumo pašalpos, kai prasidėjo didžioji emigracijos banga, o Lietuvą paliko jauni ir išsilavinę žmonės. Pastaraisiais metais jie buvo pradėję grįžti, o dabar klausia, ar atėję į valdžią konservatoriai jų vėl neišvarys iš Lietuvos. Ar vėl neprasidės taupymo politika, raginimai susiveržti diržus. Prisiminkime ir „Mažeikių naftos" pardavimo už 1 litą istoriją, prisiminkime Lietuvos telekomo ir kitų valstybės įmonių pardavimą. O juk šios įmonės galėjo sėkmingai dirbti, mokėti mokesčius į valstybės biudžetą. Gal šiandien nereikėtų galvoti, iš kur gauti pinigų mokytojų, sveikatos, kultūros darbuotojų atlyginimams? Taip, konservatoriai turi naują lyderį, senelio Vytauto Landsbergio dėka prieš porą metų išvažiavusį dirbti į Briuselį, tas pats senelis padarė viską, kad jokios patirties neturintis Gabrielius Landsbergis taptų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderiu, o dabar pretenduoja tapti Ministru Pirmininku.
Konservatorių partijoje yra keletas jaunų veidų. Bet už jų nugarų kyščioja ne tik senelis, bet ir Andriaus Kubiliaus, Rasos Juknevičienės, Jurgio Razmos ir kitų senųjų konservatorių veidai. Ką gali keletas, kad ir jaunų bei veržlių, politikų? Nieko. Visi sprendimai vis tiek priklausys nuo senųjų konservatorių.
Kiek galiu, stebiu E. Pupinio rinkiminę kampaniją. Kalbama apie viską, tik ne apie gerus darbus Lietuvai ir Utenai. Tikriausiai jų paprasčiausiai nėra.
Todėl aš, būdamas jaunas žmogus, palaikau Mildos Petrauskienės kandidatūrą. Per visus darbo Seime ir kitose atsakingose pareigose metus ji neįsipainiojo į jokius skandalus. Jeigu kas nors negero būtų buvę jos gyvenime, seniai būtų iškilę į paviršių. Kadencijai pasibaigus Seime, pasikeis daugiau nei pusė narių, todėl labai svarbus bus patirtį turinčių žmonių balsas. Ateikime spalio 23 dieną į rinkimus ir balsuokime už M. Petrauskienę. Mūsų neatėjimas į rinkimus yra naudingas vien tik konservatoriams. Lietuvai reikalingi nors ir skubūs, bet gerai pasverti sprendimai. Kokie jie bus, dabar priklauso nuo mūsų, vėliau ką nors pakeisti bus sunku.

Paulius Čyvas, „Juventus" krepšinio lygos prezidentas,
Coventry University (Anglija) studentas

Politinė reklama bus apmokėta iš Mildos Petrauskienės rinkimų kampanijos sąskaitos. Užsakymo Nr. 043

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Išsirinkime šauniausią verslininką!

  Ateina labai atsakingas metas, kai rinksime ne tik šalies Prezidentą, bet ir vietinę savivaldą, europarlamentarus. Todėl iki gegužės mėnesio kviečiame Jus, mieli skaitytojai, dalyvauti mūsų organizuojamuose rinkimuose.

 • Paaiškėjo dar vienas kandidatas, sieksianti Utenos rajono savivaldybės mero posto

  Paaiškėjo Lietuvos žaliųjų partijos Utenos skyriaus kandidatas į rajono mero postą kovo pradžioje vyksiančiuose savivaldos rinkimuose. Skyriaus nariai kandidatu išrinko teisininką Sigitą Mecelicą.

 • Utenoje – pakartotiniai miesto seniūnaičių rinkimai

  Sausio 9 dieną Utenoje organizuojami pakartotiniai aštuonių miesto seniūnaičių rinkimai. Kviečiame uteniškius susipažinti su kandidatų į seniūnaičius sąrašu.

 • Bus renkami seniūnaičiai

  Gruodžio 14 dieną Utenoje organizuojami aštuonių miesto seniūnaičių rinkimai. Portalo udiena.lt siūlome susipažinti su kandidatų į seniūnaičius sąrašu:

 • Paaiškėjo, ką palaikė uteniškiai LSDP pirmininko rinkimų metu

  Preliminariais duomenimis, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko rinkimus laimėjo Gintautas Paluckas (5 190 balsai). Jo konkurentas LR ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius surinko 4 781 (skirtumas 409 balsai).

 • Uteniškiai į Seimą siunčia Edmundą Pupinį

  Vakar, spalio 23 dieną, mūsų šalies piliečiai dalyvavo Seimo rinkimų antrajame ture. Utenos rinkimų apygardoje Nr. 51 rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis ir siekė beveik 42 proc. nei pirmajame ture (53,11 proc.). 30-yje rinkimų apylinkių sulaukta 14 912 rinkėjų.

 • Atsakymas Pauliui Čyvui

  Ačiū gerb. Pauliui Čyvui už reakciją į mano pasisakymą – tai rodo, jog ir Utenos jaunimui, nesvarbu kokių pažiūrų jie bebūtų, rūpi valstybės valdymo klausimai ir artėjanti demokratijos šventė – rinkimai. Norėtųsi, jog diskusija viešoje erdvėje būtų konstruktyvi bei argumentuota ir, svarbiausia, oponentas (šiuo atveju – aš) būtų gerbiamas ir teisingai interpretuojamas. Deja, kolega, veikiausiai pasitikėdamas vyresniaisiais socialdemokratais kitaip vertina didžiąją dalį mano parašyto raginimo balsuoti už Edmundą Pupinį.

 • Seimo rinkimai: pakartotinis Seimo rinkimų balsavimas

  Spalio 23 dieną, sekmadienį, nuo 7 iki 20 val., vyks pakartotinis Seimo rinkimų balsavimas. Šio balsavimo metu 68 vienmandatėse rinkimų apygardose bus renkami Seimo nariai, kuriuose dalyvaus po du kandidatus kiekvienoje rinkimų apygardoje, kurie spalio 9 dieną surinko daugiausia balsų.

 • Atsakymas Edmundui Pupiniui dėl lengvatinio šildymo tarifo

  Dėl PVM lengvatos šildymui. Kasmet socialdemokratų iniciatyva Seimas pratęsia šios lengvatos galiojimą. Jei gerbiamas E. Pupinis nežino, galiu pasakyti, kad socialdemokratai jau įregistravo įstatymo pataisas dėl šios lengvatos pratęsimo. Šiuo metu lengvatinis tarifas PVM šildymui siekia 9 proc., o standartinis – 21 procentą. Lengvatos galiojimas buvo numatytas iki 2016 m. gruodžio 31 dienos. Gerbiamam E. Pupiniui reikia priminti tai, kad lengvatą šildymo mokesčiams naikino ne kas kitas, o konservatoriai ir A. Kubiliaus vadovaujama konservatorių-liberalų vyriausybė.

 • Politinė mišrainė jau pakeliui ant stalo

  Šių rinkimų į Seimą fenomenas – per ilgai skaičiuojami rinkėjų balsai. „Utenos dienos" skaitytojai stebėjosi, kodėl buvo taip ilgai skaičiuojama, praėjus 18 ir daugiau valandų nuo apylinkių uždarymo vis dar keitėsi rezultatai. Tokią situaciją atitinkamos institucijos turės įvertinti ir nuspręsti, kaip elgtis antrame ture. Išankstiniais pirmadienio popietės duomenimis, Utenos apygardoje, kurioje į antrą turą spalio 23 dieną pateko du daugiausia balsų surinkę kandidatai, balsavo kol kas rekordinis skaičius rinkėjų – 53,63 proc. Utenos apygardoje būta ir pažeidimų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4183
Vakar apsilankė:4851
Šią savaitę apsilankė:27741
Šį mėnesį apsilankė:78509
Viso (nuo 2015-02-16):9602267
Šiuo metu naršo:
58
2019-02-16
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!