AktualijosPolitinė mišrainė jau pakeliui ant stalo
2016 spalio 10, Pirmadienis 15:59

Politinė mišrainė jau pakeliui ant stalo

Politinė mišrainė jau pakeliui ant stalo
 • 61 foto

Šių rinkimų į Seimą fenomenas – per ilgai skaičiuojami rinkėjų balsai. „Utenos dienos" skaitytojai stebėjosi, kodėl buvo taip ilgai skaičiuojama, praėjus 18 ir daugiau valandų nuo apylinkių uždarymo vis dar keitėsi rezultatai. Tokią situaciją atitinkamos institucijos turės įvertinti ir nuspręsti, kaip elgtis antrame ture. Išankstiniais pirmadienio popietės duomenimis, Utenos apygardoje, kurioje į antrą turą spalio 23 dieną pateko du daugiausia balsų surinkę kandidatai, balsavo kol kas rekordinis skaičius rinkėjų – 53,63 proc. Utenos apygardoje būta ir pažeidimų.

Prireiks antro turo

Utenos vienmandatėje rinkimų apygardoje Nr. 51, kuriai priklauso 30 apylinkių, balsavo 19 204 (53,63 proc.) iš 35 811 sąraše įrašytų rinkėjų. 15 364 gyventojai stojo prie balsadėžių, 2 793 pilietinę pareigą atliko paštu. 1 047 (5,45 proc.) rinkimų biuleteniai buvo pripažinti negaliojančiais.
Daugiausia palaikymo sulaukė Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams atstovaujantis Edmundas Pupinis (27,52 proc. balsų) ir Lietuvos socialdemokratų partijos narė Milda Petrauskienė (25,20 proc. balsų). Minėti kandidatai dėl Seimo nario mandato tarpusavyje susikaus antrame rinkimų ture, kuris vyks spalio 23 dieną.

Aktyviausi – Krašuonos apylinkės rinkėjai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatę Birutę Jatautaitę šiuose Seimo rinkimuose palaikė 15,28 proc. rinkėjų, pasitikėjimą Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovu Marijumi Kaukėnu išreiškė 14,66 proc. rinkimuose dalyvavusių piliečių. Lietuvos žaliųjų partijos atstovas Sigitas Mecelica sulaukė 9,18 proc., tvarkietis Osvaldas Katinas 5,30 proc., o už borto likusios Darbo partijos kandidatas Vytautas Čepukas vos 2,86 proc. rinkėjų balsų.
Daugiausia (57,98 proc.) rinkėjų susirinko Krašuonos, mažiausia (42,93 proc.) – Juknėnų rinkimų apylinkėje. Daugiausia (7,61 proc.) rinkimų biuletenių sugadino Sirutėnų apylinkės balsuotojai, o pavyzdingiausiai pasirodė Kaniūkų apylinkės rinkėjai, netaisyklingai užpildę vos 2,14 proc. rinkimų biuletenių.

Palaikė kraštiečiai

Už socialdemokratę M. Petrauskienę, didžiausio balsavimo teisę turinčių piliečių palaikymo sulaukusią 12-oje iš 30-ies rinkimų apylinkių, kaip ir buvo galima tikėtis, aktyviausiai balsavo kraštiečiai Vilučių (65,98 proc.), Užpalių (46,97 proc.) ir Kaniūkų (42,62 proc.) apylinkių rinkėjai. Likusiose Utenos vienmandatės rinkimų apygardos Nr. 51 apylinkėse triumfavusį konservatorių E. Pupinį labiausiai palaikė Biliakiemio (34,35 proc.), Ąžuolijos (33,71 proc.) bei Basanavičiaus (32,70 proc.) apylinkių rinkėjai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga triumfuoja

Balsuodami daugiamandatėje rinkimų apygardoje uteniškiai pirmenybę atidavė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai – už šią partiją mūsų rajono gyventojai atidavė 4 559 balsus (šią partiją palaikė 23,73 proc. rinkėjų). Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams savo pasitikėjimą išreiškė 4 377 balsavusiųjų (22,78 proc.), kurie trečioje vietoje paliko socialdemokratus – jiems atiteko 3 927 rinkėjų balsų (20,44 proc.).
Šiųmečiai Seimo rinkimai ne itin sėkmingai klostėsi Liberalų sąjūdžiui – šiai partijai uteniškiai atidavė 1 643 balsus (8,55 proc.).
Rikiuojant partijas pagal pirmumo balsus ketvirtoje vietoje atsidūrė Antikorupcinė N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija, kuriai uteniškiai, atlikdami politinę valią, atidavė 1 250 savo balsų (6,51 proc.). Vos po kelis procentus Utenos rajono gyventojų balsavo už mažiau populiarias partijas „Tvarka ir teisingumas", Darbo partiją, Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus), Lietuvos žaliųjų partiją, politinę partiją „Lietuvos sąrašas".
Nė vieno balsuotojų procento Utenos rajone surinkti nesisekė Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-krikščionių šeimų sąjungai, Lietuvos liaudies partijai, S. Buškevičiaus ir Tautininkų koalicijai ir politinei partijai „Drąsos kelias".
Apžvelgus visų Utenos rinkimų apylinkių balsavimo rezultatus, matyti, kad net 17-oje rinkimų apylinkių daugiausia uteniškių dėmesio sulaukė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Įdomiausia tai, kad šią partiją labiausiai palaikė juknėniškiai, atidavę daugiau nei 40 proc. savo balsų. Nuo jų kiek mažiau atsiliko vyžuoniškiai, iš kurių partija sulaukė ypač didelio palankumo (38,31 proc.).
Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus labiausiai palaikė kai kurių miesto rinkimų apylinkių (Taikos, Aušros, Basanavičiaus, Ąžuolijos) bei kaimiškųjų rinkimų apylinkių (Tauragnų, Biliakiemio ir kt.) rinkėjai.
Užpaliai ištikimi socialdemokratų partijai: ši partija didelio palaikymo susilaukė iš Užpalių, Vilučių, Kaniūkų rinkimų apylinkių balsuotojų. Daugiausia balsų ši partija surinko Daugailių bei Centro rinkimų apylinkėje.

Apie pažeidimus Utenos apygardoje skaitykite trečiadienio laikraštyje „Utenos diena".

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Jurgitos Pavilonienės, Deimantės Kazokaitės ir Vytauto Ridiko nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prasidėjo balsavimas iš anksto

  Pirmadienį, gegužės 20 dieną, prasidėjo balsavimas iš anksto Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų pakartotiniame balsavime ir rinkimuose į Europos Parlamentą.

 • Daugiausia uteniškių balsų sulaukė Gitanas Nausėda

  Po dviejų savaičių vyksiančiame antrajame Prezidento rinkimų ture dėl šalies vadovo posto susirungs du daugiausia gyventojų balsų sulaukę kandidatai – Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda.

 • Uteniškiai nenori permainų: rinkimuose vėl laimėjo A. Katinas

  Po rinkimų karštinės uteniškiai galės lengviau atsikvėpti: miesto ir kaimiškųjų seniūnijų gyventojai jau išsirinko rajono merą. Po įtemptos kovos ir sekmadienį vykusio merų rinkimų antrojo turo paaiškėjo, kad ilgametis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, išrinktas penktai kadencijai, ir toliau bus rajono vadovu. Jam uteniškiai patikėjo 8 864 balsus. Stiprią savo poziciją išlaikė ir A. Katino varžovas, visuomeninio rinkimų komiteto „Kartu už Utenos kraštą“ lyderis, rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas, už kurį balsavo 7 276 uteniškiai.

 • Rinkėjai gali balsuoti iš anksto

  Savivaldybėse, kuriose kovo 3 dieną, nebuvo išrinkti merai pirmąjį kartą balsuojant, vyks pakartotinis balsavimas kovo 17 dieną.

 • Mūšis dėl kėdės nebaigtas: dvikovoje – bene aršiausi konkurentai

  Sekmadienį Lietuvoje vyko savivaldos rinkimai: gy­ventojai rinko merus ir savivaldybių tarybų narius. Per pirmąjį rinkimų turą šalyje išrinkta 19 merų. Di­džioji dalis jų yra dabartiniai miestų bei rajonų vado­vai. Utenoje kova dėl mero posto dar nebaigta – su­skaičiavus balsus paaiškėjo, kad prireiks pakartotinio balsavimo: tarpusavyje varžysis du kandidatai – ilga­metis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Ka­tinas ir visuomeninio rinkimų komiteto „Kartu už Utenos kraštą" lyderis rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) narys Marijus Kaukėnas.

 • Dėl mero posto kovos A. Katinas ir M. Kaukėnas

  Po sekmadienį šalyje vykusių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų suskaičiavus visus balsavusiųjų Utenos rajone balsus paaiškėjo, kad po dviejų savaičių antrajame rinkimų ture susigrums dabartinis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas (Visuomeninis rinkimų komitetas „Kartu už Utenos kraštą“).

 • Atėjo metas rinktis: susipažinkite su kandidatų į merus penketuku

  Netrukus balsuosite už kandidatą, kuris, Jūsų manymu, bus geriausias Utenos rajono vadovas. Tačiau daugelis pasiklydę informacijos apie nuveiktus darbus ir pažadų gausoje vis dar ieško atsakymo į klausimą, kas gi verčiausias būti mūsų rajono meru. Laikraštis „Utenos diena“ visiems penkiems kandidatams į Utenos rajono savivaldybės merus uždavė tris vienodus klausimus. Tikimės, kad pateikti atsakymai leis pažinti juos artimiau ir padės apsispręsti.

 • Svarbi informacija rinkėjams: trečiadienį prasideda išankstinis balsavimas

  Nuo trečiadienio prasideda išankstiniai savivaldos rinkimai. Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių kovo 3 d. negali atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turi galimybę balsuoti iš anksto. Vasario 27–28 dienomis Utenos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus patalpose (įėjimas iš administracijos pastato dešinėje esančių šoninių durų) uteniškiai galės savo balsą atiduoti nuo 8 iki 20 val. Balsuojant iš anksto būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę.

 • Rinkėjai turėtų žinoti: jų laukia naujovės

  Kovo 3 dieną vyksiančiuose savivaldybių tarybų, Prezidento rinkimuose bei rinkimuose į Europos Parlamentą rinkėjų laukia naujovės.

 • Išsirinkime šauniausią verslininką!

  Ateina labai atsakingas metas, kai rinksime ne tik šalies Prezidentą, bet ir vietinę savivaldą, europarlamentarus. Todėl iki gegužės mėnesio kviečiame Jus, mieli skaitytojai, dalyvauti mūsų organizuojamuose rinkimuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:370
Vakar apsilankė:7422
Šią savaitę apsilankė:18186
Šį mėnesį apsilankė:134206
Viso (nuo 2015-02-16):10225649
Šiuo metu naršo:
65
2019-05-23
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!