AktualijosSeimo rinkimai: stropūs rinkėjai balsuoti skubėjo iš anksto
2016 spalio 06, Ketvirtadienis 10:57

Seimo rinkimai: stropūs rinkėjai balsuoti skubėjo iš anksto

Seimo rinkimai: stropūs rinkėjai balsuoti skubėjo iš anksto
 • Lina NARČIENĖ
 • 13 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Trečiadienį prasidėjęs išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose sulaukė balsuotojų, norinčių išreikšti savo politinę valią. Per abi dienas Utenos rajono savivaldybės administraciniame pastate, kur vyko išankstinis balsavimas, rinkėjo valią išreiškė 1 113 rinkėjų. 

Piliečiai, kurie dėl įvairių priežasčių, Seimo rinkimų dieną, spalio 9 d., negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turėjo galimybę balsuoti iš anksto.
Ketvirtadienio rytą balsuoti atskubėjusi Leokadija Juodagalvienė neslėpė jaudulio: ji visuomet sąžiningai atlieka pilietinę pareigą ir nė vieno balsavimo nėra praleidusi. „Balsuoju visą savo gyvenimą. Esu labai sąžininga rinkėja", – prisipažino senjorė, teigianti, kad visą savaitę sprendė, už ką atiduoti savo balsą. Tačiau ji tvirtai tiki: jos pasirinktas sprendimas yra geras.
Paklausta, ko tikisi iš šios valdžios, moteris pirmiausia pabrėžė, kad suprantanti šalyje gyvenančius senjorus, kurie negali gyventi oriai. „Gaunu 230 eurų, esu išdirbusi 44 metus, tad apie kokį gyvenimą dar čia galima kalbėti. Tikiuosi geresnio gyvenimo ne tik sau, bet ir savo anūkams", – sakė į balsavimo dėžę savo biuletenį įmetusi Leokadija.
Genovaitė Kazakevičienė į Uteną balsuoti atvyko iš Užpalių, po to žada išvykti į sostinę pas artimuosius, todėl sekmadienį negalėsianti balsuoti. „Reikia balsuoti. Išsirinkau mylimą žmogų. Kaip bus, taip bus...", – šypsojosi moteris, iš naujai išrinktos valdžios tikėdamasi skaidrumo. Pasak jos, jeigu pinigai nenueis į šalį, jų užtektų ir senjorams, ir mokytojams, ir gydytojams.
Iš kaimo atvažiavusi Valda Sidorenko manė, kad kiekvienas šalies pilietis privalo dalyvauti rinkimuose. „Kiekvieno žmogaus lūkesčiai yra dideli. Tačiau dėl to, kad būtų geriau gyventi, turime stengtis ir patys, o ne vien tik į valdžią žiūrėti ir geresnio gyvenimo tikėtis tik iš jos", – savo tvirtą nuomonę laikraščiui „Utenos diena" žurnalistėms bėrė V. Sidorenko.
Pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią išreiškė 431, ketvirtadienį – 682 rinkėjai. „Lyginant su praėjusiais savivaldos rinkimais, rinkėjų aktyvumas mažesnis, o lyginant su praėjusiais Seimo rinkimais, aktyvumas didesnis", – pastebėjo Utenos rajono savivaldybės Nr. 51 rinkimų komisijos pirmininkė Rolanda Gudynienė. Kartu su ja dirbo ir šeši rinkimų komisijos nariai.
Rolandos Gudynienės teigimu, pirmąją išankstinio balsavimo dieną rinkėjai buvo ramūs, viskas vyko sklandžiai, neskaidrių balsavimo atvejų taip pat nepastebėta.

Deimantės Kazokaitės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Išsirinkime šauniausią verslininką!

  Ateina labai atsakingas metas, kai rinksime ne tik šalies Prezidentą, bet ir vietinę savivaldą, europarlamentarus. Todėl iki gegužės mėnesio kviečiame Jus, mieli skaitytojai, dalyvauti mūsų organizuojamuose rinkimuose.

 • Paaiškėjo dar vienas kandidatas, sieksianti Utenos rajono savivaldybės mero posto

  Paaiškėjo Lietuvos žaliųjų partijos Utenos skyriaus kandidatas į rajono mero postą kovo pradžioje vyksiančiuose savivaldos rinkimuose. Skyriaus nariai kandidatu išrinko teisininką Sigitą Mecelicą.

 • Utenoje – pakartotiniai miesto seniūnaičių rinkimai

  Sausio 9 dieną Utenoje organizuojami pakartotiniai aštuonių miesto seniūnaičių rinkimai. Kviečiame uteniškius susipažinti su kandidatų į seniūnaičius sąrašu.

 • Bus renkami seniūnaičiai

  Gruodžio 14 dieną Utenoje organizuojami aštuonių miesto seniūnaičių rinkimai. Portalo udiena.lt siūlome susipažinti su kandidatų į seniūnaičius sąrašu:

 • Paaiškėjo, ką palaikė uteniškiai LSDP pirmininko rinkimų metu

  Preliminariais duomenimis, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko rinkimus laimėjo Gintautas Paluckas (5 190 balsai). Jo konkurentas LR ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius surinko 4 781 (skirtumas 409 balsai).

 • Uteniškiai į Seimą siunčia Edmundą Pupinį

  Vakar, spalio 23 dieną, mūsų šalies piliečiai dalyvavo Seimo rinkimų antrajame ture. Utenos rinkimų apygardoje Nr. 51 rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis ir siekė beveik 42 proc. nei pirmajame ture (53,11 proc.). 30-yje rinkimų apylinkių sulaukta 14 912 rinkėjų.

 • Atsakymas Pauliui Čyvui

  Ačiū gerb. Pauliui Čyvui už reakciją į mano pasisakymą – tai rodo, jog ir Utenos jaunimui, nesvarbu kokių pažiūrų jie bebūtų, rūpi valstybės valdymo klausimai ir artėjanti demokratijos šventė – rinkimai. Norėtųsi, jog diskusija viešoje erdvėje būtų konstruktyvi bei argumentuota ir, svarbiausia, oponentas (šiuo atveju – aš) būtų gerbiamas ir teisingai interpretuojamas. Deja, kolega, veikiausiai pasitikėdamas vyresniaisiais socialdemokratais kitaip vertina didžiąją dalį mano parašyto raginimo balsuoti už Edmundą Pupinį.

 • Seimo rinkimai: pakartotinis Seimo rinkimų balsavimas

  Spalio 23 dieną, sekmadienį, nuo 7 iki 20 val., vyks pakartotinis Seimo rinkimų balsavimas. Šio balsavimo metu 68 vienmandatėse rinkimų apygardose bus renkami Seimo nariai, kuriuose dalyvaus po du kandidatus kiekvienoje rinkimų apygardoje, kurie spalio 9 dieną surinko daugiausia balsų.

 • Atsakymas Edmundui Pupiniui dėl lengvatinio šildymo tarifo

  Dėl PVM lengvatos šildymui. Kasmet socialdemokratų iniciatyva Seimas pratęsia šios lengvatos galiojimą. Jei gerbiamas E. Pupinis nežino, galiu pasakyti, kad socialdemokratai jau įregistravo įstatymo pataisas dėl šios lengvatos pratęsimo. Šiuo metu lengvatinis tarifas PVM šildymui siekia 9 proc., o standartinis – 21 procentą. Lengvatos galiojimas buvo numatytas iki 2016 m. gruodžio 31 dienos. Gerbiamam E. Pupiniui reikia priminti tai, kad lengvatą šildymo mokesčiams naikino ne kas kitas, o konservatoriai ir A. Kubiliaus vadovaujama konservatorių-liberalų vyriausybė.

 • Lietuvai reikia išmintingų sprendimų

  Perskaičiau Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų universiteto ketvirto kurso studento mintis ir ditirambus kandidatui į Seimo narius konservatoriui Edmundui Pupiniui. Nors kalbama jaunimo vardu, žinau, kad tik nedidelei jaunimo daliai jo mintys yra priimtinos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4950
Vakar apsilankė:6553
Šią savaitę apsilankė:28010
Šį mėnesį apsilankė:83144
Viso (nuo 2015-02-16):9460809
Šiuo metu naršo:
88
2019-01-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!