AktualijosKokioms institucijoms pranešti apie perkamus rinkėjų balsus?
2016 spalio 06, Ketvirtadienis 09:19

Kokioms institucijoms pranešti apie perkamus rinkėjų balsus?

Kokioms institucijoms pranešti apie perkamus rinkėjų balsus?

Per praėjusius Seimo rinkimus man kilo įtarimas, kad mūsų balsavimo apylinkėje buvo perkami rinkėjų balsai. Kokioms institucijoms aš turėčiau pranešti, jei tokie atvejai pasikartos per šiuos rinkimus?

Atsako teisingumo ministras Juozas Bernatonis: „Artėjant rinkimams, deja, pasirodo pranešimų ir apie galimus rinkėjų papirkimo atvejus. Seimo rinkimų politinės kampanijos laikotarpiu ir rinkimų dieną, draudžiama tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, dovanomis ar kitokiu atlyginimu skatinti rinkėją dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose, ar balsuoti už arba prieš vieną ar kitą kandidatą arba kandidatų sąrašą. Taip pat draudžiama žadėti už balsavimą atsilyginti rinkėjams po rinkimų turint tikslą paveikti rinkėjų valią ir taip trukdyti piliečiams įgyvendinti rinkimų teisę.
Apie rinkėjų papirkimo atvejus galima ir būtina panešti. Pranešti galima Vyriausiajai rinkimų komisijai el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba policijai bendruoju numeriu 112. Be to, galima pateikti anoniminį pranešimą www.vrk.lt lange „Korupcijai rinkimuose NE" arba adresu: http://www.vrk.lt/pateikti-pranesima. Be to, visais atvejais (jei trūksta informacijos, arba įtariamas pažeidimas) rinkėjai kviečiami pasinaudoti VRK trumpuoju telefono numeriu 1855. Ši informacinė paslauga veikia nuo rugsėjo 14 d. iki 2016 m. spalio 23 d. Informacinės linijos darbo laikas – 07:00 – 20:00 val.
Spalio 9-ą, vykstant Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams, nuo 6 iki 21 val. apylinkių prokuratūrose bei Generalinėje prokuratūroje taip pat budės prokurorai ir Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus specialistai.
Prokurorai priims ir nagrinės skundus, pareiškimus, pranešimus dėl asmenų rinkimų teisės ir rinkimų tvarkos pažeidimų. Taip siekiama užtikrinti kiekvieno rinkėjo teisę laisva valia išreikšti savo nuomonę, balsuoti asmeniškai ir slaptai. Prokuratūrose budėsiantys prokurorai nagrinės gautus pranešimus apie galimus pažeidimus, keisis informacija ir bendradarbiaus aktualiais klausimais su vietos apygardų rinkimų komisijų nariais.
Seimo rinkimų politinės kampanijos laikotarpiu rinkėjams draudžiama dalinti mažareikšmius daiktus (pavyzdžiui, tušinukus, rašiklius, užrašų knygutes, blonknotus, ženkliukus, magnetukus, saldainius, arbatos pakelius, maišelius su partijų ir/ar kandidatų logotipais, raktų pakabukus, augalų sėklas, atšvaitus – juosteles, puodelius ir t. t.), nors tai buvo galima daryti 2015 m. vykusių Savivaldybių tarybų rinkimų ir 2014 m. vykusių rinkimų į Europos Parlamentą metu.
Su rinkėjų papirkinėjimu ir neskaidriais kandidatų veiksmai kovoti būtina, todėl dar birželio pabaigoje Teisingumo ministerijos iniciatyva su vidaus reikalų ministru ir Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininku pasirašėme memorandumą dėl bendradarbiavimo kovojant su balsų papirkimu. Memorandumu siekiama užtikrinti tinkamą teisinę demokratinių, sąžiningų ir skaidrių rinkimų aplinką. Iš viso memorandumą jau pasirašė beveik dešimtys savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų ir politinių partijų, pasiryžusių suvienyti jėgas prie korupciją.

Šiame atsakyme pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, kuri neturėtų būti vertinama kaip oficialus teisės aiškinimas ar konkrečiu atveju priimtas sprendimas".

Teisingumo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje – pakartotiniai miesto seniūnaičių rinkimai

  Sausio 9 dieną Utenoje organizuojami pakartotiniai aštuonių miesto seniūnaičių rinkimai. Kviečiame uteniškius susipažinti su kandidatų į seniūnaičius sąrašu.

 • Bus renkami seniūnaičiai

  Gruodžio 14 dieną Utenoje organizuojami aštuonių miesto seniūnaičių rinkimai. Portalo udiena.lt siūlome susipažinti su kandidatų į seniūnaičius sąrašu:

 • Paaiškėjo, ką palaikė uteniškiai LSDP pirmininko rinkimų metu

  Preliminariais duomenimis, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko rinkimus laimėjo Gintautas Paluckas (5 190 balsai). Jo konkurentas LR ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius surinko 4 781 (skirtumas 409 balsai).

 • Uteniškiai į Seimą siunčia Edmundą Pupinį

  Vakar, spalio 23 dieną, mūsų šalies piliečiai dalyvavo Seimo rinkimų antrajame ture. Utenos rinkimų apygardoje Nr. 51 rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis ir siekė beveik 42 proc. nei pirmajame ture (53,11 proc.). 30-yje rinkimų apylinkių sulaukta 14 912 rinkėjų.

 • Atsakymas Pauliui Čyvui

  Ačiū gerb. Pauliui Čyvui už reakciją į mano pasisakymą – tai rodo, jog ir Utenos jaunimui, nesvarbu kokių pažiūrų jie bebūtų, rūpi valstybės valdymo klausimai ir artėjanti demokratijos šventė – rinkimai. Norėtųsi, jog diskusija viešoje erdvėje būtų konstruktyvi bei argumentuota ir, svarbiausia, oponentas (šiuo atveju – aš) būtų gerbiamas ir teisingai interpretuojamas. Deja, kolega, veikiausiai pasitikėdamas vyresniaisiais socialdemokratais kitaip vertina didžiąją dalį mano parašyto raginimo balsuoti už Edmundą Pupinį.

 • Seimo rinkimai: pakartotinis Seimo rinkimų balsavimas

  Spalio 23 dieną, sekmadienį, nuo 7 iki 20 val., vyks pakartotinis Seimo rinkimų balsavimas. Šio balsavimo metu 68 vienmandatėse rinkimų apygardose bus renkami Seimo nariai, kuriuose dalyvaus po du kandidatus kiekvienoje rinkimų apygardoje, kurie spalio 9 dieną surinko daugiausia balsų.

 • Atsakymas Edmundui Pupiniui dėl lengvatinio šildymo tarifo

  Dėl PVM lengvatos šildymui. Kasmet socialdemokratų iniciatyva Seimas pratęsia šios lengvatos galiojimą. Jei gerbiamas E. Pupinis nežino, galiu pasakyti, kad socialdemokratai jau įregistravo įstatymo pataisas dėl šios lengvatos pratęsimo. Šiuo metu lengvatinis tarifas PVM šildymui siekia 9 proc., o standartinis – 21 procentą. Lengvatos galiojimas buvo numatytas iki 2016 m. gruodžio 31 dienos. Gerbiamam E. Pupiniui reikia priminti tai, kad lengvatą šildymo mokesčiams naikino ne kas kitas, o konservatoriai ir A. Kubiliaus vadovaujama konservatorių-liberalų vyriausybė.

 • Lietuvai reikia išmintingų sprendimų

  Perskaičiau Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų universiteto ketvirto kurso studento mintis ir ditirambus kandidatui į Seimo narius konservatoriui Edmundui Pupiniui. Nors kalbama jaunimo vardu, žinau, kad tik nedidelei jaunimo daliai jo mintys yra priimtinos.

 • Politinė mišrainė jau pakeliui ant stalo

  Šių rinkimų į Seimą fenomenas – per ilgai skaičiuojami rinkėjų balsai. „Utenos dienos" skaitytojai stebėjosi, kodėl buvo taip ilgai skaičiuojama, praėjus 18 ir daugiau valandų nuo apylinkių uždarymo vis dar keitėsi rezultatai. Tokią situaciją atitinkamos institucijos turės įvertinti ir nuspręsti, kaip elgtis antrame ture. Išankstiniais pirmadienio popietės duomenimis, Utenos apygardoje, kurioje į antrą turą spalio 23 dieną pateko du daugiausia balsų surinkę kandidatai, balsavo kol kas rekordinis skaičius rinkėjų – 53,63 proc. Utenos apygardoje būta ir pažeidimų.

 • Seimo rinkimai: stropūs rinkėjai balsuoti skubėjo iš anksto

  Trečiadienį prasidėjęs išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose sulaukė balsuotojų, norinčių išreikšti savo politinę valią. Per abi dienas Utenos rajono savivaldybės administraciniame pastate, kur vyko išankstinis balsavimas, rinkėjo valią išreiškė 1 113 rinkėjų. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:70
Vakar apsilankė:3791
Šią savaitę apsilankė:11947
Šį mėnesį apsilankė:78983
Viso (nuo 2015-02-16):9011927
Šiuo metu naršo:
18
2018-09-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!