AktualijosUtenoje pasirašytas skaidrių rinkimų Memorandumas
2016 spalio 04, Antradienis 13:37

Utenoje pasirašytas skaidrių rinkimų Memorandumas

Utenoje pasirašytas skaidrių rinkimų Memorandumas
 • Lina NARČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Spalio 4 dieną Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pasirašė Memorandumą dėl bendradarbiavimo kovojant su rinkėjų balsų papirkinėjimu. Mūsų rajono savivaldybė įsipareigojo, jog mūsų šalyje rinkimai vyktų skaidriai ir demokratiškai.

Šiandien Utenos rajono savivaldybės administracijoje lankėsi Teisingumo ministras Juozas Bernatonis, kuris susitiko ne tik su rajono meru Alvydu Katinu, valdžios atstovais, bet ir su gyventojais, kuriems teikė konsultacijas teisiniais klausimais.
Tačiau bene svarbiausia ministro J. Bernatonio viešnagės Utenoje dalis – Memorandumo dėl bendradarbiavimo kovojant su rinkėjų balsų papirkinėjimu pasirašymas. Su Utenos rajono meru A. Katinu pasirašęs Memorandumą, ministras akcentavo, kad praėjusią vasarą Teisingumo ministerija, Vidaus reikalų ministerija ir Vyriausioji rinkimų komisija inicijavo Memorandumą dėl kovos su balsų pirkimu šalyje. „Manome, kad tai valstybės reikalas kovoti su šiomis negerovėmis, todėl trys valdžios institucijos, užsiimančios rinkimų organizavimu ir nusikaltimų išaiškinimu, inicijavo labai svarbų dokumentą ir pakvietė prie jo prisijungti valdžios institucijas, savivaldybes, politines partijas, nevyriausybines organizacijas", – kalbėjo ministras J. Bernatonis, pridurdamas, kad prisijungimo procesas šalyje vyksta jau antrą mėnesį. Jis pastebėjo, kad savivaldybės yra aktyvios.
Apžvelgdamas situaciją, susijusią su balsų pirkimu Lietuvoje, svečias akcentavo, kad ji nesanti prasta. Prisiminęs 1992 metus, jis pasakojo, kad po rinkimų vienos apygardos pirmininkas pušynėlyje degino biuletenius tam, kad panaikintų netinkamo balsų skaičiavimo pėdsakus. „Tokių skandalų Lietuvoje seniai nebėra. Mes esame jau gerokai pažengę demokratiškai. Žinoma, yra pasitaikę pavienių pažeidimų dėl balsų pirkimo praėjusiuose Seimo ir savivaldos rinkimuose. Tai turi neigiamą įtaką mūsų valstybės įvaizdžiui bei griauna žmonių pasitikėjimą, jog jų balsas bus teisingai suskaičiuotas. Atsižvelgiant į tai, galima pastebėti, kad dėl to atsiranda mažas žmonių aktyvumas ir nusivylimas rinkimais", – savo mintis dėstė J. Bernatonis, vildamasis, kad institucijos, pasirašiusios Memorandumą, vieningai kovos su balsų pirkimu, užtikrins skaidrius rinkimus ir formuos žmonių nepakantumą balsų pirkėjams. Jo teigimu, šiandien dar pasitaiko pavienių kandidatų, kurie paslysta tikėdamiesi nešvariais būdais išsikovoti vietą politikoje. Tačiau paprastai jiems šis siekis nepavyksta ir tenka nusivilti.
Šalyje vis dar pasitaiko atvejų, kai kandidatai savo rinkėjus, dažniausiai socialiai pažeidžiamus asmenis, pamalonina į rankas įbrukdami vieną kitą monetą ar nupirkdami alaus butelaitį. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydo Katino teigimu, tvirtinti, kad Utenos rajone nėra jokio pavojaus dėl balsų pirkimo, negalima. Uteniškiams linkėdamas nesitepti rankų ir į rinkimuose balsuoti skaidriai, rajono meras A. Katinas pasirašė Memorandumą. Kartu dalyvavusi Seimo narė Milda Petrauskienė pabrėžė šio dokumento svarbą ir reikalingumą.
Pagrindinis šalių bendradarbiavimo tikslas – užtikrinti, kad rinkimai Lietuvoje vyktų skaidriai, demokratiškai ir sąžiningai.

Autorės nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje – pakartotiniai miesto seniūnaičių rinkimai

  Sausio 9 dieną Utenoje organizuojami pakartotiniai aštuonių miesto seniūnaičių rinkimai. Kviečiame uteniškius susipažinti su kandidatų į seniūnaičius sąrašu.

 • Bus renkami seniūnaičiai

  Gruodžio 14 dieną Utenoje organizuojami aštuonių miesto seniūnaičių rinkimai. Portalo udiena.lt siūlome susipažinti su kandidatų į seniūnaičius sąrašu:

 • Paaiškėjo, ką palaikė uteniškiai LSDP pirmininko rinkimų metu

  Preliminariais duomenimis, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko rinkimus laimėjo Gintautas Paluckas (5 190 balsai). Jo konkurentas LR ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius surinko 4 781 (skirtumas 409 balsai).

 • Uteniškiai į Seimą siunčia Edmundą Pupinį

  Vakar, spalio 23 dieną, mūsų šalies piliečiai dalyvavo Seimo rinkimų antrajame ture. Utenos rinkimų apygardoje Nr. 51 rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis ir siekė beveik 42 proc. nei pirmajame ture (53,11 proc.). 30-yje rinkimų apylinkių sulaukta 14 912 rinkėjų.

 • Atsakymas Pauliui Čyvui

  Ačiū gerb. Pauliui Čyvui už reakciją į mano pasisakymą – tai rodo, jog ir Utenos jaunimui, nesvarbu kokių pažiūrų jie bebūtų, rūpi valstybės valdymo klausimai ir artėjanti demokratijos šventė – rinkimai. Norėtųsi, jog diskusija viešoje erdvėje būtų konstruktyvi bei argumentuota ir, svarbiausia, oponentas (šiuo atveju – aš) būtų gerbiamas ir teisingai interpretuojamas. Deja, kolega, veikiausiai pasitikėdamas vyresniaisiais socialdemokratais kitaip vertina didžiąją dalį mano parašyto raginimo balsuoti už Edmundą Pupinį.

 • Seimo rinkimai: pakartotinis Seimo rinkimų balsavimas

  Spalio 23 dieną, sekmadienį, nuo 7 iki 20 val., vyks pakartotinis Seimo rinkimų balsavimas. Šio balsavimo metu 68 vienmandatėse rinkimų apygardose bus renkami Seimo nariai, kuriuose dalyvaus po du kandidatus kiekvienoje rinkimų apygardoje, kurie spalio 9 dieną surinko daugiausia balsų.

 • Atsakymas Edmundui Pupiniui dėl lengvatinio šildymo tarifo

  Dėl PVM lengvatos šildymui. Kasmet socialdemokratų iniciatyva Seimas pratęsia šios lengvatos galiojimą. Jei gerbiamas E. Pupinis nežino, galiu pasakyti, kad socialdemokratai jau įregistravo įstatymo pataisas dėl šios lengvatos pratęsimo. Šiuo metu lengvatinis tarifas PVM šildymui siekia 9 proc., o standartinis – 21 procentą. Lengvatos galiojimas buvo numatytas iki 2016 m. gruodžio 31 dienos. Gerbiamam E. Pupiniui reikia priminti tai, kad lengvatą šildymo mokesčiams naikino ne kas kitas, o konservatoriai ir A. Kubiliaus vadovaujama konservatorių-liberalų vyriausybė.

 • Lietuvai reikia išmintingų sprendimų

  Perskaičiau Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų universiteto ketvirto kurso studento mintis ir ditirambus kandidatui į Seimo narius konservatoriui Edmundui Pupiniui. Nors kalbama jaunimo vardu, žinau, kad tik nedidelei jaunimo daliai jo mintys yra priimtinos.

 • Politinė mišrainė jau pakeliui ant stalo

  Šių rinkimų į Seimą fenomenas – per ilgai skaičiuojami rinkėjų balsai. „Utenos dienos" skaitytojai stebėjosi, kodėl buvo taip ilgai skaičiuojama, praėjus 18 ir daugiau valandų nuo apylinkių uždarymo vis dar keitėsi rezultatai. Tokią situaciją atitinkamos institucijos turės įvertinti ir nuspręsti, kaip elgtis antrame ture. Išankstiniais pirmadienio popietės duomenimis, Utenos apygardoje, kurioje į antrą turą spalio 23 dieną pateko du daugiausia balsų surinkę kandidatai, balsavo kol kas rekordinis skaičius rinkėjų – 53,63 proc. Utenos apygardoje būta ir pažeidimų.

 • Seimo rinkimai: stropūs rinkėjai balsuoti skubėjo iš anksto

  Trečiadienį prasidėjęs išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose sulaukė balsuotojų, norinčių išreikšti savo politinę valią. Per abi dienas Utenos rajono savivaldybės administraciniame pastate, kur vyko išankstinis balsavimas, rinkėjo valią išreiškė 1 113 rinkėjų. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:86
Vakar apsilankė:3791
Šią savaitę apsilankė:11963
Šį mėnesį apsilankė:78999
Viso (nuo 2015-02-16):9011943
Šiuo metu naršo:
16
2018-09-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!