Motociklininkų prezidentas kviečia vairuoti saugiai
AktualijosMotociklininkų prezidentas kviečia vairuoti saugiai
2016 rugpjūčio 22, Pirmadienis 08:54

Motociklininkų prezidentas kviečia vairuoti saugiai

Motociklininkų prezidentas kviečia vairuoti saugiai
  • Luknė AUKŠTAITĖ

Beprotiškas greitis, laisvė, vėjas – dažnam piliečiui tai asocijuojasi su motociklininkais ir baikeriais. Tačiau Utenoje veikiančio motociklininkų klubo „Ugnies ratas" prezidentas Žydrūnas Četrauskas tikino, kad jų klube galiojančios taisyklės įpareigoja vairuoti saugiai. Nuo sovietinių laikų gyvas motociklininkų įvaizdis – geriančių, greitį viršijančių – atgyvenęs. Lietuvos baikerių garbės kodeksas reikalauja neviršyti greičio, nevairuoti išgėrus, jį pažeidžiantys – nepriimami į klubus ar iš jų šalinami.

Baikerių garbės kodeksas tai – pagarbos vienas kitam išraiška, savitarpio supratimo ir brolybės simbolis. Vienų kitiems reiškiama pagarba, tolerancija ir pagalba rodoma ne tik klube, bet ir kelyje, kur galioja ir kitos visiems eismo dalyviams privalomos taisyklės.
Dažniausiai Kelių eismo taisykles, pasak Ž. Četrausko, pažeidžia sportinius motociklus, vadinamąsias „britvas", vairuojantys motociklininkai, o galingus sunkiasvorius motociklus vairuojantys žmonės mėgaujasi keliu, vėjeliu ir matomais vaizdais. „Daug metų pats važinėjau sportiniais motociklais. Esu įsitikinęs, kad ne transporto priemonės kaltos dėl greičio viršijimo, tai yra žmonių galvose", – teigė Ž. Četrauskas.
Pašnekovas prisipažino, kad pats jaunystėje mėgo greitį, tačiau po to, kai teko patirti ne vieną traumą, jo požiūris į važiavimą pasikeitė. Ž. Četrauskas įsitikinęs, kad dažniausiai greitį viršija jauni motociklininkai ir tie, kurie vairuoja sportinius motociklus. Patyręs motociklininkas visiems vairuotojams patarė mėgautis vaizdais ir neviršyti greičio, nerizikuoti savo ir kitų gyvybėmis bei sveikata.
Dažna avarijų priežastimi tampa tai, kad vairuotojai neįvertina, kaip greitai motociklas įsibėgėja Motociklas yra mažesnė transporto priemonė, todėl dažnai vairuotojams ji atrodo toli, nors ir juda 50 km/h greičiu. Ši dviratė transporto priemonė yra labai greita, todėl mašinai nepabaigus manevro motociklas priartės ir nespės sustabdyti. Labai dažnai eismo įvykio kaltininkas būna automobilio vairuotojas, kuris nepastebi artėjančio motociklininko. Bet iš žmogiškosios pusės dažnai kalti yra abu – vienas nepastebėjo, o kitas, motociklininkas, dažniausiai viršija leistiną greitį. Todėl kelyje reikia būti atidiems ir atsakingiems visiems eismo dalyviams.
„Ugnies rato" prezidentas pastebėjo, kad Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog visų eismo dalyvių elgesys grindžiamas savitarpio pagarba ir atsargumu, bet Lietuvoje automobilius vairuojantiems žmonėms trūksta tolerancijos motociklininkų atžvilgiu, ne visada elgiasi korektiškai ir kelyje demonstruoja nepagarbą. „Ne kartą teko patirti, kai automobilių vairuotojai dvirates transporto priemones stumia į kelkraštį. Užsienio šalyse tolerancijos yra daugiau, – kalbėjo Ž. Četrauskas. Jis įsitikinęs, kad tai lemia nežinojimas, įsigalėję stereotipai, kurie formuoja negatyvią nuomonę. Pašnekovas kvietė visų transporto priemonių vairuotojus būti tolerantiškus kelyje ir vairuoti garbingai.
Klubo nariai ne tik patys rodo pavyzdį saugiai vairuodami kelyje, bet ir užsiima visuomenine veikla, dalyvauja Utenos šaulių stovyklose, lankosi vaikų globos namuose, dalyvauja visuomeniniuose renginiuose, kaimų ir miestelių šventėse. Siekdami būti kuo arčiau visų gyventojų, demonstruodami savo plieninius žirgus, mielai bendraudami su jaunimu ir pagyvenusiais smalsuoliais, motociklininkai pamažu keičia nusistovėjusį požiūrį. Pasak Ž. Četrausko, motociklininkai tikisi ugdyti jaunuolių įpročius ir skatinti atsakingai elgtis kelyje.

Klubo „Ugnies ratas" nuotraukos

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Niekada nevėluojantis baikeris moko uteniškius vairuoti jau per 20 metų

    Birželio mėnesį „Utenos diena“ kvietė skaitytojus dalyvauti geriausio vairavimo instruktoriaus rinkimuose. Redakciją pasiekė 230 kuponų, balsuota už septynis instruktorius ir vieną instruktorę. Skaitytojų sprendimu didele persvara geriausiu vairavimo instruktoriumi tapo 112 balsų surinkęs ilgametis Bareikio vairavimo mokyklos instruktorius Raimundas Trinkūnas. Laimėtojui uždavėme 19 klausimų.

  • Sudėtingiausios vairavimo sąlygos – Utenos apskrityje

    Dėl naktį iškritusių kritulių ryte sudėtingiausios eismo sąlygos Utenos apskrityje – čia valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos iki 4 cm sniego sluoksniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:897
Vakar apsilankė:8002
Šią savaitę apsilankė:897
Šį mėnesį apsilankė:211472
Viso (nuo 2015-02-16):12562906
Šiuo metu naršo:
85
2020-02-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!