Organų transplantacijos laukia penki mūsų rajono gyventojai
AktualijosOrganų transplantacijos laukia penki mūsų rajono gyventojai
2016 birželio 29, Trečiadienis 14:15

Organų transplantacijos laukia penki mūsų rajono gyventojai

Organų transplantacijos laukia penki mūsų rajono gyventojai

Utenos apskrityje donoro korteles jau turi 692 gyventojai, o šiuo metu inkstų transplantacijos laukia 9, širdies – 2, kepenų – 1 žmogus. Pernai transplantacijos atliktos šešiems mūsų apskrities recipientams: 4 – inkstų, 1 – kepenų ir 1 – ragenų. Tokią statistiką portalui udiena.lt pateikė Nacionalinis transplantacijos biuras.

Naujausiais duomenimis, sutikimus donorystei pareiškė, t. y. donoro korteles įsigijo, 275 Utenos rajono gyventojai. Šiuo metu inkstų transplantacijos laukia penki mūsų rajono žmonės, jau atlikta po vieną inkstų ir kepenų transplantaciją.
Mažiausiai gyventojų šiai kilniai misijai ryžtųsi Visagino savivaldybėje: čia donoro korteles turi tik 43 gyventojai.
Šiemet (iki birželio 27 dienos) šalyje jau atlikta 61 inkstų transplantacija – 58 recipientams persodinti mirusių donorų inkstai ir trims – gyvų. Pernai per šį laikotarpį buvo atliktos 56 inkstų transplantacijos – 50 mirusio donoro ir 6 – gyvo donoro.
Širdies transplantacijų šiemet atlikta 8, pernai – 10. Šiemet 35 recipientams atliktos ragenų transplantacijos, pernai – 22. Gerokai daugiau, negu pernai, šiemet atlikta kepenų transplantacijų – atitinkamai 15 ir 8. Pernai buvo atlikta viena kasos ir inksto komplekso transplantacija, šiemet – jau dvi. Be to, šiemet jau atlikta po vieną plaučių ir širdies ir plaučių komplekso transplantaciją – pernai per šį laikotarpį tokių transplantacijų nebuvo atlikta.
Birželio 27 dienos duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 59 potencialūs donorai, iš jų efektyviais donorais tapo 32. Pernai šis skaičius buvo atitinkamai 65 ir 28. Taigi nors pernai potencialių donorų per tokį patį laikotarpį buvo daugiau, efektyviais donorais šiemet tapo daugiau donorų.
Šiemet sumažėjo ir artimųjų prieštaravimas donorystei: pernai buvo 22 proc. atsisakančiųjų transplantacijai aukoti savo mirusių giminaičių organus donorystei, šiemet tokių yra 20 proc.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Donorystės idėjai nereikia prievartos

  Pastaruoju metu žiniasklaidoje padaugėjo diskusijų, susijusių su organų donoryste. Garsiai kalbėti šia tema – labai svarbu. Organų donorystė dažnu atveju yra susijusi su artimo žmogaus netektimi. Todėl suprantama, kad tai yra jautri tema, paliečianti tiek netektį išgyvenančius mirusiojo artimuosius, tiek tuos, kurie laukia kokio nors organo persodinimo operacijos.

 • Donorystės akcijai sutrukdė prastas oras, bet ne uteniškių noras dalyvauti

  Didžiausia Lietuvoje kraujo donorystės įstaiga – Nacionalinis kraujo centras – birželio 15-ą Vilniuje startavęs tradiciniu tapusį neatlygintinos kraujo donorystės turu per Lietuvą šia savo gražia akcija nuvilnijo per visą šalį. O trečiadienį, birželio 21 dieną, Nacionalinio kraujo centro palapinė buvo įrengta ir Utenoje.

 • „Saulės“ gimnazija prisidėjo prie gražios pilietinės iniciatyvos

  Pastaruoju metu vis dažniau girdime daug kalbų apie kraujo ar organų donorystę. Raginimai būti pilietiškais ir išgelbėti kito žmogaus gyvybę matomi reklamose. Bet įdomu, kiek iš tikrųjų mūsų žmonių yra pasiruošusių tapti neatlygintinais kraujo donorais?

 • Keli šimtai bėgikų už organų donorystę

  Šeštadienį sostinės gatvėse minia sporto entuziastų dalyvavo „Vilniaus 20 km bėgimas". Tradiciniu tapęs rudens bėgimas jau trečius metus skiriamas organų donorystės idėjai. Visame pasaulyje ir Europoje spalis skelbiamas organų donorystės ir transplantacijos mėnesiu. Todėl donorystei viešinti ir informacijai skleisti skiriamas ypatingas dėmesys.

 • Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

  Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2015 m. tuo pačiu laiku, neatlygintinų davimų padaugėjo 14 procentų.

 • Utenos apskrityje organų donorystei pritarimą pareiškė 690 gyventojų

  Birželio 1-ą savo pritarimą organų donorystei buvo pareiškę 22 540 Lietuvos gyventojų. 3520 asmenų sutikimą, kad jų organai ir (ar) audiniai po jų mirties būtų paaukoti donorystei, pasirašė elektroniniu būdu, 19 020 – raštu.

 • Organų donorystė emigracijos akivaizdoje: kaip spręsti problemą?

  Sutikimą organų donorystei mirusio žmogaus artimieji turi pasirašyti atvykę į ligoninę. Atrodytų, svarbiausia užduotis gydytojams reanimatologams – suprantamai išaiškinti giminaičiams smegenų mirties faktą ir kreiptis į juos dėl organų donorystės. Tačiau tai ne viskas, su kuo susiduriama žmogui mirus reanimacijos skyriuje.

 • Daugiau kaip 3 000 žmonių apsisprendimą dėl donorystės pareiškė elektroniniu būdu

  Kai 2014 metų kovo 27-ą Lietuvoje buvo įteisinta galimybė sutikimą donoro kortelei gauti pasirašyti ir elektroniniu būdu, šia galimybe pasinaudojo 3309 žmonės. Iš viso šiuo metu savo pritarimą organų donorystei raštu arba elektroniniu būdu yra pareiškę 22 222 Lietuvos gyventojai.

 • Šių metų pradžia donorystėje: artimųjų atsisakymų dukart mažiau nei pernai

  Šių metų pradžia organų donorystės srityje parodo akivaizdžiai besikeičiantį visuomenės požiūrį šiuo klausimu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5070
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:50204
Šį mėnesį apsilankė:61018
Viso (nuo 2015-02-16):14328178
Šiuo metu naršo:
62
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!