Į ežerų maudyklas vėl sugrįžo prižiūrėtojai
AktualijosĮ ežerų maudyklas vėl sugrįžo prižiūrėtojai
2016 birželio 29, Trečiadienis 08:57

Į ežerų maudyklas vėl sugrįžo prižiūrėtojai

Į ežerų maudyklas vėl sugrįžo prižiūrėtojai

Birželio 8 dieną laikraštyje „Utenos diena" rašėme, kad Utenos miesto maudyklose nebeliko gelbėtojų. Maudyklas buvo nuspręsta palikti be gelbėtojų todėl, kad neva šie neatliko jokių funkcijų, o atsitikus bėdai vandenyje vargu ar būtų ištiesę pagalbos ranką skęstančiajam.

Nors už sutaupytus pinigus, kurie būtų buvę skirti gelbėtojų algoms išmokėti, vienoje iš maudyklų buvo žadėta įrengti tinklinio aikštelę, toks sumanymas miestelėnų ne tik netenkino, bet daugelį piktino.
Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovų teigimu, sprendimas atsisakyti gelbėtojų postų prie Dauniškio ir Vyžuonaičio ežerų buvo priimtas siekiant sutaupyti lėšų, kurias buvo planuota skirti tinklinio aikštelei prie Vyžuonaičio ežero įrengti.
Tačiau gyventojams be gelbėtojų likusios maudyklos pasirodė ypač nesaugios: čia susirenka daug žmonių, o Vyžuonaičio ežere pavojų kelia ten esantis tramplinas, ypač populiarus tarp paauglių, mėgstančių ateiti pasimaudyti be tėvų.
Sunerimę dėl to uteniškiai, prašydami pagalbos, kreipėsi į valdžios atstovus, informavo apie susiklosčiusią situaciją. Atsižvelgdama į tai, pasvėrusi visus už ir prieš, rajono valdžia nutarė vasaros sezono laikotarpiui grąžinti gelbėtojus prie miesto ežerų. Tik nuo šiol jie vadinasi kitaip – maudyklų prižiūrėtojai. Jų pagrindinė pareiga yra palaikyti tvarką maudyklose, drausminti poilsiautojus, rūpintis besimaudančiųjų saugumu vandenyje. Maudyklų prižiūrėtojų darbo laikas – kasdien nuo 10 val. iki 21 val.

Laikraščio „Utenos diena" inf., L. Narčienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ne visur maudyklų ir rekreacijai skirtų zonų vanduo švarus

  Birželio mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai rodo, kad 4,6 proc. tirtų maudyklų neatitiko Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų. Gauti rezultatai apie 108 maudyklų vandens kokybę iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų.

 • Paskelbė vandens maudyklų vandens kokybę

  Utenos rajono savivaldybės administracija Utenos rajono maudyklų vandens kokybės stebėsenai vykdyti sudarė sutartį su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

 • Dviejuose vandens telkiniuose maudytis nerekomenduojama

  Utenos rajono savivaldybės administracija, vykdydama aplinkos monitoringą, stebi Utenos rajono vandens telkinių maudyklų vandens kokybę.

 • Paaiškėjo, ar Utenos rajono maudyklų vanduo yra švarus

  Utenos rajono savivaldybės administracija sudarė sutartį su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija dėl vandens kokybės stebėsenos Utenos rajono maudyklose. Prieš maudymosi sezono pradžią (gegužės 25 d.) buvo paimti vandens mėginiai iš šių Utenos rajono savivaldybės vandens telkinių maudyklų: Alaušo ežero (Sudeikiai), Tauragno ežero (Tauragnai), Dauniškio ežero (Aušros g., Utena), Dauniškio ežero (Sudeikių g., Utena), Vyžuonėlio ežero (Ežero g., Utena), Vyžuonėlio ežero (Molėtų g., Utena), Utenos tvenkinio (Vestuvių g., Utena).

 • Ne visos Utenos maudyklos paruoštos poilsiautojams

  Kaip ir kasmet, atšilus orams ir prasidėjus atostogų, poilsio bei maudynių sezonui, „Utenos diena“ savo skaitytojams parengė reportažą iš populiariausių maudyklų. Ilgai laukta ir pagaliau prasidėjusi vasara jau ne pirmą savaitę uteniškius vilioja išsimaudyti ar pasideginti. Daugelis Utenos rajono paežerėse esančių maudyklų saulės spindulių išsiilgusius poilsiautojus pasitinka svetingai, o ir patys vasarotojai džiaugdamiesi vasara dėl smulkių trūkumų nuotaikos nesigadina.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4998
Vakar apsilankė:9441
Šią savaitę apsilankė:14439
Šį mėnesį apsilankė:225014
Viso (nuo 2015-02-16):12576448
Šiuo metu naršo:
159
2020-02-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!