Švietimo ir mokslo ministerija siekia didinti mokslininkų ir dėstytojų atlyginimus
AktualijosŠvietimo ir mokslo ministerija siekia didinti mokslininkų ir dėstytojų atlyginimus
2016 birželio 20, Pirmadienis 13:30

Švietimo ir mokslo ministerija siekia didinti mokslininkų ir dėstytojų atlyginimus

Švietimo ir mokslo ministerija siekia didinti mokslininkų ir dėstytojų atlyginimus

Švietimo ir mokslo ministerija siūlo didinti mokslininkų ir dėstytojų atlyginimus. Ministerija pateikė Vyriausybei siūlymą, kad nuo 2017 m. valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbančių mokslininkų atlyginimų apatinės ribos didėtų nuo 27 iki 50 proc.

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu, nuo 2017 m. valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbančių mokslininkų atlyginimų apatinės ribos didėtų iki 702,9 euro. Šiuo metu mokslo darbuotojų ir tyrėjų apatinės atlyginimų ribos sudaro 468,6 euro, tad pakiltų 50 proc., o vyresniųjų mokslo darbuotojų – 553,8 euro, tad didėtų 27 proc.
„Norime subalansuoti mokslo ir studijų institucijų darbuotojų ir doktorantų atlyginimų bei stipendijų sistemą. Nuo praėjusių metų spalio padidinome stipendijas doktorantams, atitinkamai turi augti ir jaunų mokslininkų algos, kad jauni žmonės būtų motyvuoti  įgyti mokslo laipsnį ir pradėti mokslininko karjerą. Mūsų šaliai reikia talentingų tyrėjų", – sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Nuo 2015 m. spalio mėnesio doktorantų stipendijos didėjo ketvirtadaliu: dabar pirmųjų metų doktorantai gauna 395,2 euro stipendiją, o vėlesniais studijų metais – 456 eurus. Nuo 2017 m. sausio 1 d. doktorantų stipendijas planuojama didinti dar 20 proc.
Mokslininkų algų kėlimui 2017 m. iš valstybės biudžeto papildomai reikėtų 3, 09 mln. eurų.
Kaip numato mokslo institutų apmokėjimo tvarka, viršutinė mokslo darbuotojų pareigybinė atlyginimo riba –  859,1 euro, o vyresniųjų mokslo darbuotojų – iki 1128,9 euro už etatą. Priklausomai nuo institucijos finansinių galimybių mokslininkams gali būti mokama iki 300 proc. pareigybinio atlyginimo.
Švietimo ir mokslo ministerija taip pat siūlo kelti dėstytojų algas. Kolektyvinės sutarties su Lietuvos švietimo profesinėmis sąjungomis projekte numatyta sudaryti teisines prielaidas nuo 2017 m. didinti studijų norminės kainos bazines išlaidas darbo užmokesčiui koeficientu 1,135, o 2018–2022 m. kasmet – pagal atitinkamų metų šalies darbuotojų vidutinio atlyginimo padidėjimą. Švietimo ir mokslo ministerija siūlo didinti dėstytojų darbo užmokesčiui skirtas lėšas, o konkrečius sprendimus dėl savo darbuotojų atlyginimų dydžio priima pačios aukštosios mokyklos.
Kolektyvinės sutarties projekte taip pat numatyta tokiu pačiu principu didinti ir valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbančių  mokslininkų darbo užmokestį.
Šiems siūlymams įgyvendinti 2017 m. papildomai reikėtų 3,134 mln. eurų, o iki 2022 m. – 34,9 mln. eurų.
Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymai įgyvendina Vyriausybės programos įsipareigojimus atkurti mokslininko ir aukštosios mokyklos dėstytojo profesijos prestižą ir pagal galimybes kelti dėstytojų ir mokslininkų darbo užmokestį bei siekį sudominti jaunimą mokslininko ar tyrėjo profesija.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vyriausybė pritarė: minimali mėnesinė alga didės iki 607 eurų

  Vyriausybė pritarė siūlymui didinti minimalią mėnesinę algą nuo 555 eurų iki 607 eurų ir minimalų valandinį atlygį – nuo 3,39 euro iki 3,72 euro. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į šalies ūkio vystymosi rodiklius ir siekiant padidinti mažiausią darbo užmokestį gaunančių darbuotojų pajamas.

 • Ministerija paskirstė lėšas dėstytojų ir mokslininkų atlyginimų didinimui

  Švietimo ir mokslo ministerija, kaip planuota, paskirstė papildomas valstybės biudžeto lėšas – iš viso beveik 23 mln. eurų – dėstytojų ir mokslininkų atlyginimams didinti. Tai juos leis pakelti vidutiniškai 20 proc. Lėšos paskirstytos atsižvelgiant į du kriterijus: aukštųjų mokyklų mokslo veiklos rezultatus ir valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių.

 • Nuo kitų metų didės mažiausiai uždirbančių darbuotojų algos

  Vyriausybė siūlo keisti Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą - padidinti minimaliuosius pareiginės algos koeficientus biudžetinių įstaigų darbuotojams.

 • Medikams algų kelti neskuba ir kai kurios Utenos apskrities gydymo įstaigos

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirštu grasina šalies savivaldybėms, kurių įsteigtos gydymo įstaigos nepakėlė gydytojams atlyginimų, ir ragina jas elgtis atsakingai ir iš PSDF rezervo skirtus pinigus medikų algos didinti naudoti pagal paskirtį – gydytojų ir slaugytojų darbo užmokesčiui didinti. Į negarbingą sąrašą patenka ir kelios Utenos apskrities gydymo įstaigos.

 • Lietuvos didmiesčiai ir miestai: kur uždirbama daugiausia?

  19 vietą tarp šalies savivaldybių pagal darbo užmokestį užima Utenos rajonas, kuriame gyvena apie 14 tūkstančių dirbančiųjų. Tokius duomenis pirmadienį pateikė Statistikos departamentas. Pavyzdžiui, Panevėžio gyventojų algos skurdesnės nei, tarkim, uteniškių.

 • Po reformos – didesnės algos miškininkams

  Planuojama valstybinių miškų ūkio valdymo reforma leis padidinti atlyginimus tiesiogiai miškuose dirbantiems specialistams, prisidės prie šalies regionų plėtros.

 • Nuo sausio 1 dienos didės mažiausiai uždirbančių mokytojų algos

  Švietimo ir mokslo ministerija per tris ateinančių metų mėnesius parengs naują – etatinio – mokytojų darbo apmokėjimo modelį. Atlyginimą mokytojams numatoma skaičiuoti nebe pagal kintantį pamokų skaičių, bet už visus su ugdymo procesu susijusius darbus.

 • Nuo liepos mėnesio didės minimali alga

  Valdantieji nutarė, kad nuo 2016 metų vidurio minimali mėnesinė alga (MMA) turėtų didėti dar 30 eurų – iki 380 eurų. Po valdančiųjų politinės tarybos posėdžio Seime Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius žurnalistams pranešė, kad galutinai sutarta nuo liepos 1 dienos siūlyti kelti MMA.

 • Didėjo mažiausiai uždirbančių pedagogų algos: kiek ir kam?

  Nuo šių metų didėjo mažiausiai uždirbančių pedagogų atlyginimai. Jiems kelti 2016 metais biudžete papildomai skirta 10 mln. eurų. Į mokinio krepšelį „įdėtos" lėšos kas mėnesį pervedamos savivaldybėms ir naudojamos Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos apraše numatytų tarnybinių atlyginimų koeficientų didėjimui padengti.

 • Mokytojų algos augs

  Nuo 2016 m. sausio 1 dienos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimai augs iki 7 proc., pradėjusiųjų dirbti mokytojų – iki 5 proc., visų bendrojo ugdymo pedagogų – iki 3 proc. Apie tai švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė informavo švietimo profesinių sąjungų atstovus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1078
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:46212
Šį mėnesį apsilankė:57026
Viso (nuo 2015-02-16):14324186
Šiuo metu naršo:
50
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!