Atskleidė elektros dingimo Utenoje priežastį
AktualijosAtskleidė elektros dingimo Utenoje priežastį
2016 gegužės 30, Pirmadienis 15:22

Atskleidė elektros dingimo Utenoje priežastį

Atskleidė elektros dingimo Utenoje priežastį

Pirmadienį kelioms minutėms Utenos mieste buvo dingusi elektra: tą pajuto tiek didžiosios įmonės, tiek gyventojai. Išsiaiškinta, jog gyventojus be elektros paliko ant elektros linijos užvirtusi didžiulė eglė.

Kaip portalą udiena.lt informavo Elektros perdavimo sistemos operatorius AB „Litgrid", pirmadienį 10.34 val. atsijungė elektros perdavimo linija Rašė–Suginčiai. Po kelių bandymų įsijungti automatiškai, nutrūko elektros perdavimas Rašės, Suginčių ir Mockėnų transformatorių pastotėms. Specialistai, nuvykę prie elektros linijos, išsiaiškino, kad linijos atsijungimo priežastis – ant linijos užvirtusi didžiulė eglė. Medis buvo pašalintas ir elektros tiekimas vartotojams atkurtas iki 11.30 valandos.
Kaip sakė „Litgrid" komunikacijos vadovė Vilija Railaitė, vartotojams, kuriems elektra tiekiama iš Rašės transformatorių pastotės, elektros tiekimas buvo nutrūkęs dvi minutes. Tiems vartotojams, kuriems elektra tiekiama iš Suginčių ir Mockėnų transformatorių pastočių, elektros tiekimas buvo atkurtas per valandą.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Audra paliko be elektros

  Dėl naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautusios audros be elektros energijos buvo apie 15 tūkst. ESO klientų. Daugiausia Pakruojo, Biržų, Rokiškio, Zarasų, Alytaus ir Vilniaus rajonuose.

 • Sąskaitos už elektrą ir dujas nemaloniai nustebins kiekvieną

  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija skelbia, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos keisis gamtinių dujų ir elektros energijos tarifai buitiniams vartotojams.

 • Mažės elektros kaina

  Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius" (ESO) valdyba patvirtino naujas visuomenines elektros energijos kainas 2018 metams. Bendrovės siūlymu, kainos gyventojams vidutiniškai mažėja 1,2 proc. Skaičiuojama, kad pigesnė elektra šeimai padės sutaupyti apie 2,4 euro per metus. ESO siūlomas kainas pateiks derinti Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK).

 • Nuo lapkričio gaminti elektrą savo reikmėms – greičiau ir lengviau

  Lapkričio 1 dienos įsigaliojo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimai, kuriais yra pagerinamos sąlygos savo reikmėms elektros energiją gaminantiems vartotojams. Panaikinus perteklinius leidimus mažos galios elektrinėms iki 5 kW, beveik keturis kartus trumpėja administracinių procedūrų laikas. Be to, nuo lapkričio elektros energiją gaminančiais vartotojais galės tapti ne tik gyventojai, bet ir įmonės.

 • Elektros ir šilumos energija „iš atliekų“

  Aplinkos ministerijos skaičiavimais, iš viso į sąvartynus kasmet išvežama apie 490 tūkstančių kilogramų perdirbti netinkamų komunalinių atliekų. Ir tai neskaičiuojant pramonėje susidarančių atliekų. Tokie skaičiai įspūdingi ir keliantys iššūkių. Ką daryti, kad atliekų sąvartynuose kauptųsi kuo mažiau? Kaip galima jas įdarbinti?

 • Perkūnija sutrikdė elektros tiekimą ir Utenos regione

  Dėl perkūnijos ketvirtadienį (birželio 29 d.) fiksuoti elektros tiekimo sutrikimai pietryčių Lietuvoje. 10 val. duomenimis, elektros tiekimas buvo sutrikęs daugiau kaip 7 tūkst. „Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) klientų.

 • Šiemet jau nutiesta per 1 000 kilometrų požeminių kabelių

  Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) per devynis šių metų mėnesius nutiesė 1 250 kilometrų požeminių elektros kabelių. Taip dar didesniam bendrovės klientų skaičiui užtikrintas patikimesnis elektros energijos skirstymas, nes toks tinklas yra atsparus nepalankioms oro sąlygoms.

 • Elektros ir dujų vartotojams – nauji pasiūlymai

  Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Lietuvos dujų tiekimas“ siūlo klientams atsiskaityti už elektrą ir dujas nenaudojant popierinių atsiskaitymo knygelių. Vietoj jų klientams siūloma laisvai pasižymėti atsiskaitymui reikiamus duomenis ir juos paprastai pateikti atsiskaitant internetu arba įmokų surinkimo vietose.

 • Nuo liepos mažės elektros kainos buitiniams vartotojams

  Nuo liepos 1 dienos įsigalios nauji tarifai privatiems elektros vartotojams. Privatūs bendrovės „Energijos skirstymo operatorius" (ESO) klientai nuo šiol už elektrą mokės vidutiniškai 5,4 proc. mažiau nei pirmą pusmetį. Pastarąjį kartą mažesnės elektros kainos buvo 2009 metais.

 • Dėl neatsargaus elgesio su elektros ir dujų įrenginiais – net 9 tūkst. pažeidimų

  Per praėjusius metus bendrovė „Energijos skirstymo operatorius" (ESO) užfiksavo daugiau kaip 9 tūkst. pažeidimų ir incidentų dėl netinkamo ar nesaugaus elgesio šalia elektros ir dujų skirstymo įrenginių. Daugiausia, 5618 pažeidimų, sukėlė netinkamai prižiūrimi medžiai ir želdiniai šalia elektros linijų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6239
Vakar apsilankė:8744
Šią savaitę apsilankė:14983
Šį mėnesį apsilankė:103109
Viso (nuo 2015-02-16):11865301
Šiuo metu naršo:
171
2019-12-10
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!