AktualijosNacionalinis diktantas sudomino daugiau kaip pusšimtį uteniškių
2016 vasario 29, Pirmadienis 09:19

Nacionalinis diktantas sudomino daugiau kaip pusšimtį uteniškių

Nacionalinis diktantas sudomino daugiau kaip pusšimtį uteniškių

Šeštadienį visoje Lietuvoje buvo rašomas tradicija tapęs Nacionalinis diktantas – jis pakvietė lietuvių kalbos mylėtojus pasitikrinti savo rašybos žinias. Diktantą buvo galima rašyti visose Lietuvos savivaldybėse, mokyklose, Vilniaus knygų mugėje ir Lietuvos ambasadose užsienyje. Jau tapo tradicija, kad kai kurios lietuvių bendruomenės diktantą rašė savarankiškai.

Jau devintąjį kartą vykstantis renginys sudomino ir nemažai uteniškių. Šiemet Utenoje diktantą rašė 52 dalyviai, iš jų 39 mokiniai ir 13 suaugusiųjų.
Pasak Utenos rajono savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus kalbos tvarkytojos, vyr. specialistės Girdos Narbutienės, šeštadienį Utenos „Saulės" gimnazijoje prie tuščių popieriaus lapų palinko 39 mokiniai – visi norėjo pasitikrinti savo žinias prieš gimtosios kalbos egzaminą. 13 suaugusiųjų – senjorų, studentų, Utenos rajono savivaldybės administracijos ir kitų įstaigų darbuotojų – atskubėjo į Utenos rajono savivaldybės administracijos salę. Anot G. Narbutienės, kai kurie Nacionalinio diktanto dalyviai pasitikrinti lietuvių kalbos žinių ateina ir po 3–5 kartus. Šiųmečio diktanto dalyviai buvo patenkinti dėl to, kad tekstas buvo diktuojamas lėtai ir aiškiai.
Pernai Nacionalinį egzaminą Utenos rajono savivaldybės administracijoje rašė 11 uteniškių. „Šiais metais dalyvių sulaukta kiek daugiau nei pernai. Tačiau susidomėjimas diktantu nėra didelis, tam yra kelios priežastys. Visų pirma, diktantą buvo galima rašyti ir namuose. Taip pat tam įtakos turėjo ir sergamumas gripu," – įsitikinusi G. Narbutienė.
Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio mokinio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Rašyti diktantą taip pat buvo kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai. Tradiciškai diktantą buvo galima rašyti namuose ir išsiųsti organizatoriams paštu iki vasario 29 dienos imtinai. Projekto organizatoriai paštu gautus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir išsiųsti autoriams. Rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo. Kaip ir anksčiau, konkurse negalėjo dalyvauti lituanistai.
Šiemet lietuvių kalbos žinias rašant Nacionalinį diktantą prisiminė klausantis prozininkės Danutės Kalinauskaitės teksto „Sugrįžimas", kurį skaitė LRT radijo žurnalistas Paulius Šironas.
Balandžio mėnesį bus surengtas antrasis Nacionalinio diktanto turas. Lietuvių kalbos ekspertų komisijai atrinkus geriausiai diktantą parašiusius žmones, jie galės toliau dalyvauti finale, kuris vyks sostinėje.

Laikraščio „Utenos diena" inf., V. Develienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Uteniškiai išmėgins jėgas Nacionaliniame diktante

  Jau vienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas šiemet vyks kovo 2 dieną (penktadienį) 11 val. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Pirmasis atrankinis Nacionalinio diktanto konkurso etapas bus surengtas Utenos rajono savivaldybės administracijos (Utenio a. 4, Utena) salėje, esančioje trečiame aukšte. Dalyvių registracijos pradžia – 10 val. Nacionalinio diktanto konkurse gali dalyvauti ir mokiniai, kurie rašys diktantą savo mokyklose. Mokinių darbai bus vertinami atskiroje konkurso grupėje. Diktanto konkurse negalės dalyvauti lituanistai.

 • Kovo 2 dieną – Nacionalinis diktantas

  Jau vienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas šiemet vyks kovo 2 dieną, penktadienį, 11 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.

 • Gimtosios kalbos žinias pasitikrino nemažas būrys uteniškių

  Penktadienį, vasario 24 dieną, lietuvių kalbos mylėtojai buvo pakviesti pasitikrinti savo rašybos žinias. Diktantą buvo galima rašyti visose Lietuvos savivaldybėse, mokyklose, bibliotekose. Jau tapo tradicija, kad kai kurios lietuvių bendruomenės diktantą rašo savarankiškai. Rašyti diktantą taip pat buvo kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai. Projekto organizatoriai paštu gautus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir išsiųsti autoriams. Kaip ir anksčiau, konkurse negalėjo dalyvauti lituanistai.

 • Apdovanos Nacionalinio diktanto konkurso dalyvius

  Nacionalinio diktanto partnerė Švietimo ir mokslo ministerija kviečia Lietuvos mokyklų ir lietuviškų bendrojo ugdymo mokyklų, lituanistinių mokyklų užsienyje bendruomenes - mokinius, jų tėvelius ir mokytojus - aktyviai dalyvauti jau dešimtajame Nacionaliniame diktante, kuris vyks vasario 24 d. 10 val.

 • Rašė diktantą apie Ignaliną

  Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka vasario 18 dieną ignaliniečius pakvietė dalyvauti Ignalinos miesto 150-mečiui ir Tarptautinės gimtosios kalbos dienai skirtoje akcijoje „Rašome diktantą apie Ignaliną". Į bibliotekos skaityklos salę susirinko 40 žmonių – bibliotekos bičiulių, skaitytojų, savivaldybės ir kitų įstaigų atstovų. Bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė sakė, kad šia prasminga akcija pradedamas jubiliejinių renginių ciklas. Susirinkusiuosius ji kvietė didžiuotis Ignalinos kraštu, savimi, lietuvių kalbos gražumu.

 • Lietuvių kalbos žinias pasitikrino per 40 uteniškių

  Šeštadienį Lietuvoje buvo rašomas tradiciniu tapęs Naconalinis diktantas. Rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstą „Pokalbis" skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas.

 • Vyks aštuntasis Nacionalinio diktanto konkursas

  Vasario 21 d. (šeštadienį) vyks aštuntasis Nacionalinio diktanto konkursas.

 • Nacionalinis diktantas vyks vasario 21 dieną

  Diktantas bus rašomas savivaldybėse, mokyklose, bibliotekose, Vilniaus knygų mugėje ir ambasadose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2843
Vakar apsilankė:3916
Šią savaitę apsilankė:10616
Šį mėnesį apsilankė:61675
Viso (nuo 2015-02-16):8868650
Šiuo metu naršo:
44
2018-08-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!