Didėjo mažiausiai uždirbančių pedagogų algos: kiek ir kam?
AktualijosDidėjo mažiausiai uždirbančių pedagogų algos: kiek ir kam?
2016 vasario 12, Penktadienis 09:39

Didėjo mažiausiai uždirbančių pedagogų algos: kiek ir kam?

Didėjo mažiausiai uždirbančių pedagogų algos: kiek ir kam?

Nuo šių metų didėjo mažiausiai uždirbančių pedagogų atlyginimai. Jiems kelti 2016 metais biudžete papildomai skirta 10 mln. eurų. Į mokinio krepšelį „įdėtos" lėšos kas mėnesį pervedamos savivaldybėms ir naudojamos Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos apraše numatytų tarnybinių atlyginimų koeficientų didėjimui padengti.

Nuo sausio 1 dienos vaikų darželių auklėtojams, priešmokyklinio ugdymo pedagogams tarifinių atlygių minimalūs koeficientai padidinti 7 proc., maksimalūs – 2 proc.
Jauniems mokytojams, turintiems aukštąjį išsilavinimą, bet dar neįgijusiems kvalifikacinės kategorijos, minimalūs tarifinių atlygių koeficientai padidinti vidutiniškai 5 proc.
Kitiems mokytojams, kuriems suteiktos kvalifikacinės kategorijos, minimalūs tarifinių atlygių koeficientai padidinti vidutiniškai 3 proc.
Pedagoginiams darbuotojams – specialiesiems pedagogams, psichologams, socialiniams pedagogams – minimalūs tarifinių atlygių koeficientai didėjo 2,5 proc.
Per derybas dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties buvo tariamasi ir diskutuojama iki vidurkio pakelti minimalią pedagogų tarnybinių atlyginimų koeficientų ribą, tačiau gavus tik 10 mln. eurų nuo 2016 m. sausio 1 d. tai pavyko pasiekti iš dalies. Apie nuo sausio 1 d. patikslintus darbuotojų tarifinių atlygių ir tarnybinių atlyginimų koeficientus buvo informuoti savivaldybių švietimo skyriai ir švietimo profesinės sąjungos. Kaip ir kiek didinami mokytojų atlyginimai konkrečioje mokykloje, nustato mokyklos vadovas, suderinęs su darbuotojų atstovais ir atsižvelgdamas į darbo užmokesčiui skiriamas lėšas, mokinių skaičių ir situaciją konkrečioje švietimo įstaigoje.
Kaip didėja ir pasiskirsto mokinio krepšelis?
2016 m. bazinis mokinio krepšelio dydis yra 1014 eurų – 34 eurais didesnis nei pernai. Iš šių 34 eurų 15 eurų skirta vieno mokinio neformaliajam ugdymui finansuoti, o 19 eurų – pedagogų darbo užmokesčiui didinti.
Iš viso lėšos pedagogų algoms sudaro 94 proc. mokinio krepšelio.
Dauguma savivaldybių dėl mažėjančio mokinių skaičiaus 2016 m. būtų gavusios mažesnes valstybės dotacijas ugdymui negu 2015 m., bet dėl papildomų lėšų mokytojų algoms savivaldybes pasiekia didesnės sumos.
Pavyzdžiui, Panevėžio rajono savivaldybei 2016 m. skirta 6 mln. 078 tūkst. eurų mokinio krepšelio lėšų ir dar 95 tūkst. eurų – neformaliajam vaikų švietimui. Šioje savivaldybėje bendrojo ugdymo mokinių sumažėjo 120, todėl ji turėjo gauti mažiau mokinio krepšelio lėšų – 5 mln. 996 tūkst. eurų (be neformaliajam vaikų švietimui skirtų lėšų), bet papildomai skyrus pinigų pedagogų darbo užmokesčiui didinti ji gavo 82 tūkst. eurų daugiau.
2016 metams Širvintų rajono savivaldybei iš viso skirta 3 mln. 124 tūkst. eurų mokinio krepšelio lėšų ir dar 51 tūkst. eurų – neformaliajam vaikų švietimui. Nors mokinių sumažėjo 74 ir savivaldybė turėjo gauti mažiau mokinių krepšelio lėšų – 3 mln. 084 tūkst. eurų (be neformaliajam vaikų švietimui skirtų lėšų), dėl algų didinimo bendra mokinio krepšelio dotacija išaugo 40 tūkst. eurų.
Kiek kitokia situacija Vilniaus miesto savivaldybėje. Joje mokinių per metus padaugėjo puse tūkstančio. Vilniaus miesto savivaldybė turėjo gauti 105 mln. 736 tūkst. eurų mokinio krepšelio lėšų (be neformaliajam vaikų švietimui skirtų lėšų), bet skyrus papildomų lėšų mokytojų atlyginimams didinti ji gavo 1 mln. 615 tūkst. eurų mokinio krepšelio lėšų daugiau – iš viso 107 mln. 351 tūkst. eurų ir dar 1 mln. 864 mln. eurų neformaliajam vaikų švietimui.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vyriausybė pritarė: minimali mėnesinė alga didės iki 607 eurų

  Vyriausybė pritarė siūlymui didinti minimalią mėnesinę algą nuo 555 eurų iki 607 eurų ir minimalų valandinį atlygį – nuo 3,39 euro iki 3,72 euro. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į šalies ūkio vystymosi rodiklius ir siekiant padidinti mažiausią darbo užmokestį gaunančių darbuotojų pajamas.

 • Ypatinga šventė Utenoje: pasveikinti šimtmečio mokytojai

  Tarptautinės mokytojo dienos išvakarėse Utenos kultūros centre vykusi iškilminga šventė sukvietė pedagogus, mokyklų vadovus, rajono ir šalies valdžios atstovus. Po ilgokai užsitęsusių sveikinimų, padėkų, melodijų pedagogai buvo pakviesti išgerti kavos, tačiau, anot Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino, be skystų raudonų rožių.

 • Etatinis: ką reikėtų žinoti

  Nuo šių mokslo metų atlyginimai mokytojams pradedami skaičiuoti kaip ir daugumai kitų darbuotojų: už etatą, o ne už atskiras valandas. Mokytojams bus atlyginama už tuos darbus, kuriuos jie iki šiol darė negaudami atlyginimo: darbą su tėvais, dalyvavimą metodinėse grupėse ir projektuose, renginių organizavimą ir kt.

 • Naujos kartos mokytojus nuo šių metų rengs trys nauji pedagogų rengimo centrai

  Kad mokyklose dirbtų motyvuoti ir gerai parengti pedagogai, įgyvendinamas naujas mokytojų rengimo ir karjeros modelis, kuris apima ir trijų naujų pedagogų regimo centrų Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose steigimą. Šiemetiniame priėmime į I pakopos pedagogines studijas skiriama 315 valstybės finansuojamų studijų vietų, tai 20 proc. daugiau nei pernai (262).

 • Apdovanoti geriausi 2017 metų mokytojai, tarp kurių – du visaginiečiai

  Balandžio 19 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė įteikė 2017 metų mokytojo premijas. Šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, skirtos šešios, o ne penkios, kaip įprastai, Metų mokytojo premijos. Vienos premijos dydis – 4 560 eurų.

 • Pristatomas mokytojų etatinio darbo užmokesčio modelis

  Nuo ateinančių mokslo metų atlyginimai mokytojams bus pradėti skaičiuoti, kaip ir daugumai dirbančiųjų: už etatą, nebe už atskiras valandas. Tai leis mokytojams atlyginti už visus mokyklos bendruomenei atliekamus darbus, ne tik pamokas ir su jomis susijusią veiklą. Modelį parengė darbo grupė, kurioje taip pat dirbo mokytojų profesinių sąjungų atstovai. Mokytojams šis modelis bus pristatomas ketvirtadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje.

 • Lietuvos mokytojams – galimybė tobulintis Japonijoje

  Japonijos ambasada Lietuvoje skelbia konkursą mokytojams, norintiems profesinius įgūdžius tobulinti Japonijoje. Bus skiriamos stipendijos studijoms, kurios vyks nuo 2018 metų spalio iki 2020 metų kovo mėnesio.

 • Ministerija paskirstė lėšas dėstytojų ir mokslininkų atlyginimų didinimui

  Švietimo ir mokslo ministerija, kaip planuota, paskirstė papildomas valstybės biudžeto lėšas – iš viso beveik 23 mln. eurų – dėstytojų ir mokslininkų atlyginimams didinti. Tai juos leis pakelti vidutiniškai 20 proc. Lėšos paskirstytos atsižvelgiant į du kriterijus: aukštųjų mokyklų mokslo veiklos rezultatus ir valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių.

 • Nuo kitų metų didės mažiausiai uždirbančių darbuotojų algos

  Vyriausybė siūlo keisti Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą - padidinti minimaliuosius pareiginės algos koeficientus biudžetinių įstaigų darbuotojams.

 • Medikams algų kelti neskuba ir kai kurios Utenos apskrities gydymo įstaigos

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirštu grasina šalies savivaldybėms, kurių įsteigtos gydymo įstaigos nepakėlė gydytojams atlyginimų, ir ragina jas elgtis atsakingai ir iš PSDF rezervo skirtus pinigus medikų algos didinti naudoti pagal paskirtį – gydytojų ir slaugytojų darbo užmokesčiui didinti. Į negarbingą sąrašą patenka ir kelios Utenos apskrities gydymo įstaigos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1596
Vakar apsilankė:8918
Šią savaitę apsilankė:40651
Šį mėnesį apsilankė:102458
Viso (nuo 2015-02-16):14369618
Šiuo metu naršo:
62
2020-08-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!