Utenoje – prevencinis renginys „Puoselėkime šeimą be smurto“
AktualijosUtenoje – prevencinis renginys „Puoselėkime šeimą be smurto“
2016 vasario 08, Pirmadienis 08:55

Utenoje – prevencinis renginys „Puoselėkime šeimą be smurto“

Utenoje – prevencinis renginys „Puoselėkime šeimą be smurto“

Vasario 4 dieną Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko prevencinis renginys „Puoselėkime šeimą be smurto", kurio tikslas – stiprinti policijos ir kitų tarnybų bendradarbiavimą, užkertant kelią smurtui artimoje aplinkoje.

Renginyje dalyvavo 58 socialinės rizikos šeimos, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai, Utenos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus bei Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus atstovai, Utenos rajono socialinių paslaugų centro darbuotojai, specializuotų pagalbos centrų atstovai, Utenos apskrities policijos kapelionas, Panevėžio apygardos Probacijos tarnybos probacijos skyriaus inspektoriai, Utenos psichikos dienos stacionaro atstovai, Utenos pedagoginės psichologinės tarnybos atstovai, Utenos miesto ir kaimų seniūnijų seniūnai, seniūnaičiai, saugių kaimynysčių pirmininkai, Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigų atstovai.
Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė ir susirinkusiuosius pasveikino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys. Jis atkreipė dalyvių dėmesį, kad smurto artimoje aplinkoje mąstai vis dar išlieka dideli, todėl yra labai svarbus policijos, visuomenės ir valstybinių institucijų bendradarbiavimas, siekiant užkirsti kelią smurtui artimoje aplinkoje. Būtina ir ateityje vykdyti bendras efektyvias prevencines ir kontrolės priemones, kurios duotų teigiamų rezultatų.
Utenos apskrities policijos kapelionas Petras Baniulis renginio dalyviams kalbėjo apie šeimos vertybes, meilę ir pagarbą artimiesiems. Bendruomenės pareigūnė D. Maselskienė pristatė Utenos miesto ir rajono statistinius duomenis, supažindino gyventojus su LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo nuostatomis, samprata, formomis, priežastimis. Utenos rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja G. Blažienė kalbėjo apie vaiko teisių apsaugos užtikrinimo priemones, o Utenos apskrities vyrų krizių centro vadovas E. Kornevas bei Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro vadovė D. Deveikienė pasakojo apie tai, kaip yra organizuojama bei vykdoma pagalba šeimai ar vaikui, krizės atveju.
Taip pat renginio metu pasisakė ir Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro direktorė E. Laskaja, kuri pristatė specializuoto pagalbos centro vykdomas funkcijas, teikiamą pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje. Utenos rajono socialinių paslaugų centro vadovė D. Mačionytė atkreipė dalyvių dėmesį, kokiais tikslais socialiniai darbuotojai lanko socialinės rizikos šeimas ir jas kontroliuoja.
Utenos pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė I. Gaigalaitė kalbėjo apie vaikų, augančių aplinkoje, kurioje yra naudojamas smurtas arba nukentėjusių nuo smurto artimoje aplinkoje psichologinę būseną, elgesio pakitimus, bendravimo ypatumus. Panevėžio apygardos Probacijos tarnybos Probacijos skyriaus vyresnioji inspektorė N. Meldaikienė atkreipė dėmesį į teistų asmenų kontrolės svarbą, siekiant mažinti smurto artimoje aplinkoje riziką. Utenos Psichikos dienos stacionaro atstovė S. Kaulinienė pristatė Utenos Psichikos dienos stacionaro vykdomą veiklą ir funkcijas.
Šio renginio metu socialinės rizikos šeimos buvo raginamos gyventi darniai, puoselėti šeimos vertybes, šiltus tarpusavio santykius, ugdyti pagarbą artimiesiems, kurti saugią aplinką šeimose augantiems nepilnamečiams vaikams, nebūti abejingais ir apie smurto artimoje aplinkoje atvejus pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Renginio dalyviams suteikta išsami informacija apie Utenos mieste ir rajone veikiančius specializuotus pagalbos centrus, Utenos psichikos dienos centrą, Utenos pedagoginę psichologinę tarnybą, išdalinti prevencinio pobūdžio lankstinukai su aktualia informacija.
Renginio pabaigoje bendruomenės pareigūnė D. Maselskienė skatino visus būti aktyviais, nebijoti kreiptis į institucijas, teikiančias pagalbą šeimai, o svarbiausia – nebūti abejingais ir apie žinomus smurto artimoje aplinkoje atvejus pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Laiku gautas pranešimas apie nelaimę gali padėti išgelbėti žmogaus gyvybę.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai bendradarbiaudami su institucijomis tokio pobūdžio prevencinius renginius planuoja rengti kiekvienoje Utenos rajono seniūnijoje.

Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Smurtavo prieš seną motiną

  Trečiadienį policijos pareigūnai skubėjo į vieną iš daugiabučių namų, kur prieš savo garbaus amžiaus motiną smurtavo jos sūnus.

 • Jaunas vyras smurtavo prieš kūdikį

  Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų Krizių centro skyriuje vyriškis buvo sulaikytas už tai, kad jis, keisdamas savo kelių mėnesių sūnui sauskelnes, mažyliui tyčia užlaužė kojytę.

 • Seimas uždraudė visų formų smurtą prieš vaiką

  Seimas priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, kuriomis nutarė uždrausti visų formų smurtą prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes. Už teisės akto pakeitimus balsavo 116 Seimo narių, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.

 • Baigiama rengti specialistus, teiksiančius visą reikiamą pagalbą nuo smurto nukentėjusiems vaikams ir jų artimiesiems

  Šią savaitę startavo paskutiniai specializuoti mokymai būsimiems Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centro darbuotojams bei didžiųjų miestų mobiliųjų grupių specialistams.

 • Pagalbai smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms teikti – 2,5 karto daugiau lėšų

  Specializuotos pagalbos centrų projektų atrankos 2016–2018 m. konkurso būdu atrinktos šešios nevyriausybinės organizacijos, kurios kartu su partneriais visoje Lietuvoje teiks specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims.

 • Girtiems smurtautojams nėra ribų – jie talžo ir artimiausius šeimos narius

  Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie smurto protrūkius šeimose. Dažniausiai smurtą išprovokuoja alkoholis, o padauginus svaigalų rankos pačios kyla prieš silpnesnius. Visai neseniai Utenoje anūkas mušė savo senelį tam, kad šis duotų pinigų. Sausio 12 dieną įsisiautėjęs girtas vyras sumušė savo seną motiną.

 • Sulaužė žandikaulį ir siūlė netikrų dolerių

  Rugsėjo 23 dieną Utenoje sumuštas 34 metų vyriškis, kuriam nuo užpuoliko rankos lūžo žandikaulis.

 • Per pusmetį – beveik pusantro tūkstančio konfliktų šeimose

  Smurtas šeimoje jau ne pirmus metus yra viena iš opiausių temų mūsų šalyje. Tai ne tik šeimos, o visos visuomenės problema. Vien per pirmąjį 2015 metų pusmetį Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate užregistruoti 1 407 pranešimai apie vykstančius ar įvykusius šeimyninius konfliktus šeimose.

 • Slaugytojas nuo smurto turi apsaugoti įstaigų vadovai

  Tyrimais nustatyta, kad net 64 proc. slaugytojų, dirbančių psichiatrijos ligoninėse, bendrojo profilio ligoninių psichiatrijos skyriuose bei psichikos sveikatos centruose, per savo profesinę karjerą yra patyrusios psichologinį, o kas antra – fizinį smurtą. Todėl Higienos instituto Profesinės sveikatos centras parengė rekomendacijas kaip pagerinti psichikos sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių slaugytojų psichosocialinę darbo aplinką ir apsaugoti jas nuo pacientų smurto.

 • Atsuktuvu sužalojo moters kaklą

  Gruodžio 16-osios naktį Utenos socialinės globos namuose įvyko incidentas – vyriškis ėmė smurtauti prieš moterį. Griebęs atsuktuvą, sužeidė jos kaklą. Nukentėjusioji dėl durtinės žaizdos kakle buvo paguldyta į ligoninę. 1980 metais gimęs vyriškis pateko į areštinę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1380
Vakar apsilankė:6747
Šią savaitę apsilankė:35357
Šį mėnesį apsilankė:245932
Viso (nuo 2015-02-16):12597366
Šiuo metu naršo:
71
2020-02-28
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!