AktualijosTarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai
2016 sausio 28, Ketvirtadienis 09:31

Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai
 • 5 foto

Kaip įprasta, paskutinį mėnesio ketvirtadienį į vykusį posėdį susirinko Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai. Politikų darbotvarkėje – 38 klausimai, keturios iš jų – informacijos. Posėdyje, kuriam pirmininkavo meras Alvydas Katinas, nedalyvavo Vilius Jasiūnas, Žydrūnas Urbonas ir Liuonius Purvinis.

Pirmuoju balsavimu Taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės 2016–2018 metų strateginį veiklos planą.
Pritarę Utenos miesto vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijai ir jos daliniam finansavimui, politikai nusprendė plėsti socialinio būsto fondą Utenos rajono savivaldybėje.
Projekte „Socialinio būsto fondo plėtra Utenos rajono savivaldybėje“ Utenos rajono savivaldybės administracija vykdys pareiškėjo funkcijas. Projekto preliminari vertė – 498 295,00 Eur. Didžiausia galima projekto finansuojamoji dalis sudaro iki 85 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Savivaldybės administracijos įnašas – ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti vietos projekto išlaidų, kurių nepadengia projektui skiriamo finansavimo lėšos. Netinkamas finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinas išlaidas, pareiškėjas apmokės nuosavomis lėšomis ir užtikrins projekto tęstinumą penkis metus po projekto įgyvendinimo pabaigos.
Projektu bus siekiama sumažinti Utenos rajono savivaldybės finansinę naštą ir padidinti Utenos rajono savivaldybės socialinio būsto fondą, siekiant išplėsti galimybes apsirūpinti būstu asmenims ir šeimoms, turintiems teisę į socialinio būsto nuomą. Planuojama, kad savivaldybė 2017-2020 m. įsigis, rekonstruos ar remontuos gyvenamosios paskirties patalpas ar būstus, kuriuos pritaikys 20 vnt. socialinio būsto paskirčiai. Taip pat numatyta gyvenamųjų namų, butų pirkimas, jų pritaikymas neįgaliųjų poreikiams. Kandidatai į socialinį būstą bus atrenkami pagal savivaldybės sudarytose asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašuose esančių ir ilgiausiai socialinio būsto nuomos laukiančių asmenų ir šeimų poreikius. Projektas bus įgyvendinamas be partnerių.

Utenos rajono savivaldybės taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašą. Šalies mokiniai jau naudojosi šiomis lėšomis paskutinius tris praėjusių metų mėnesius, finansavimas buvo pratęstas. Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus, kuriuose numatomos NVŠ lėšos kaip speciali tikslinė valstybės dotacija savivaldybėms, siekiant didinti vaikų, ugdomų pagal NVŠ programas, skaičių.
Utenos rajono savivaldybė gaus 123 600 Eur devyniems mėnesiams NVŠ programoms finansuoti. Į NVŠ lėšas negali pretenduoti bendrojo ugdymo mokyklos, bet programas gali kurti pedagogų grupės ar pavieniai mokytojai. Pinigai paskirstyti savivaldybėms pagal praėjusių mokslo metų mokinių skaičių. Rekomenduojama lėšų suma vienam NVŠ programoje dalyvaujančiam vaikui yra 15 eurų per mėnesį. Teiktame tvirtinti tvarkos apraše numatyti ir lėšų didinimo bei mažinimo vienam mokiniui atvejai, išskirti Savivaldybės prioritetai programoms. Šiomis lėšomis gali būti finansuojama tik viena vaiko pasirinkta programa.

Apie kitus Tarybos sprendimus skaitykite laikraštyje „Utenos diena" .

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Neringos Jonavičienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tarybos posėdis su siurprizu, arba naujų madų paradas

  Šiandien, paskutinį spalio ketvirtadienį, rajono politikai, susirinkę į eilinį kasmėnesinį posėdį, nutarė svarstyti 30 klausimų ir išklausyti dvi informacijas. Informacijos gana įdomios: viena – apie vykdytus viešuosius pirkimus, kita – apie politikų supažindinimą su savivaldybės nenaudojamuoju, nereikalingu turtu, laisvais žemės sklypais ir jų panaudojimo perspektyvomis.

 • Tarybos posėdis prasidėjo sporto apdovanojimais

  Ketvirtadienį, rugsėjo 27 dieną, Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdis prasidėjo džiugia žinia – į posėdį atvyko sporto organizacijų svečiai.

 • Tarybos posėdis prasidėjo apsižodžiavimais apie vištą ir kiaušinį

  Paskutinį šio mėnesio ketvirtadienį dėl informacinių technologijų sutrikimų rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdis prasidėjo kiek vėliau. Jame nedalyvavo Gražina Kuliešienė ir Darius Šinkūnas. Svarstyta darbotvarkė, kuri buvo papildyta dviem klausimais. Tarybos nariai balsavo rankų pakėlimu, nes neveikė elektroninis balsavimas. Vienbalsiai papildžius darbotvarkę, taip pat vienbalsiai balsuota ir už 28 darbotvarkės klausimus.

 • Tarybos posėdis prasidėjo čekų delegacijos pasveikinimu

  Ketvirtadienį rajono savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo netradiciškai, jame be politikų, savivaldybės administracijos darbuotojų ir žurnalistų dalyvavo svečiai iš Trebono miesto (Čekijos Respublika), su kuriuo savivaldybė turi pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį.

 • Tarybos posėdyje – svarbūs Utenai klausimai

  Ketvirtadienį, lapkričio 30 dieną, Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje buvo svarstyti 33 klausimai. Posėdyje nedalyvavo liberalas Robertas Miliauskas, nes buvo išvykęs.

 • Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  22 – tiek ketvirtadienį, gegužės 25 dieną, Utenos rajono savivaldybės tarybos narių susirinko į kiekvieną mėnesį vykstantį posėdį. Darbotvarkėje buvo svarstyti 26 klausimai, iš kurių – keturios informacijos. Pirmu klausimu buvo svarstomas 2017 metų fizinių asmenų žemės sklypo neapmokestinamojo dydžio nustatymas. Liberalų sąjūdžio frakcija pateikė alternatyvą siūlomam projektui, kolegas palaikė konservatoriai. Tarybos narių dauguma alternatyvai nepritarė.

 • Vyko pirmasis šių metų savivaldybės tarybos posėdis

  Sausio 26 dieną prasidėjo pirmasis šių metų rajono savivaldybės tarybos posėdis, į kurį susirinko 22 politikai. Posėdyje nedalyvauja Roberta Macelienė, Žydrūnas Urbonas ir Egidijus Puodžiukas. Patvirtinę darbotvarkę, Tarybos nariai sprendžia aktualius Utenos rajono gyventojams klausimus.

 • Tarybos posėdyje svarstomi aktualūs klausimai

  Paskutinį kartą šį rudenį į posėdį susirinko rajono savivaldybės tarybos nariai. Posėdis – neeilinis. Jame dalyvavo Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Algis Urbonas, atvykęs priimti naujo Tarybos nario Raimundo Kelevišiaus, pakeitusio Seimo nario mandatą gavusį Edmundą Pupinį, priesaikos. Darbotvarkėje buvo numatyta svarstyti 33 klausimai, iš jų penkios informacijos. Priimti sprendimų šį kartą atvyko 22 tarybos nariai. Posėdyje nedalyvavo Nerijus Stasiulionis, Žydrūnas Urbonas ir Robertas Miliauskas.

 • Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  Paskutinį šio mėnesio ketvirtadienį į posėdį susirinko Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai. Rajono politikų darbotvarkėje buvo svarstomi 35 klausimai. Darbotvarkė patvirtinta be trijų narių: Liuoniaus Purvinio, Žydrūno Urbono bei į posėdį pavėlavusio Roberto Miliausko.

 • Rajono savivaldybės tarybos posėdis: sveikinimai, padėkos, sprendimai

  Priešpaskutinę rugsėjo mėnesio dieną į Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdį rinkosi rajono politikai. Darbotvarkėje buvo 18 klausimų, iš kurių viena – informacija. Tarybos nario Albino Grincevičiaus siūlymu į darbotvarkę įtrauktas klausimas dėl viešųjų erdvių Utenos mieste pritaikymo neįgaliesiems. Posėdyje dalyvavo 22 Tarybos nariai, nebuvo Vytauto Kazelos, Edmundo Pupinio ir Algirdo Žuko. Kaip dirba rajono politikai, stebėjo iš „Saulės" gimnazijos atvykę mokiniai, lydimi istorijos mokytojos metodininkės Jolitos Žukienės.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5313
Vakar apsilankė:6553
Šią savaitę apsilankė:28373
Šį mėnesį apsilankė:83507
Viso (nuo 2015-02-16):9461172
Šiuo metu naršo:
69
2019-01-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!