AktualijosTarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai
2016 sausio 28, Ketvirtadienis 09:31

Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai
 • 5 foto

Kaip įprasta, paskutinį mėnesio ketvirtadienį į vykusį posėdį susirinko Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai. Politikų darbotvarkėje – 38 klausimai, keturios iš jų – informacijos. Posėdyje, kuriam pirmininkavo meras Alvydas Katinas, nedalyvavo Vilius Jasiūnas, Žydrūnas Urbonas ir Liuonius Purvinis.

Pirmuoju balsavimu Taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės 2016–2018 metų strateginį veiklos planą.
Pritarę Utenos miesto vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijai ir jos daliniam finansavimui, politikai nusprendė plėsti socialinio būsto fondą Utenos rajono savivaldybėje.
Projekte „Socialinio būsto fondo plėtra Utenos rajono savivaldybėje“ Utenos rajono savivaldybės administracija vykdys pareiškėjo funkcijas. Projekto preliminari vertė – 498 295,00 Eur. Didžiausia galima projekto finansuojamoji dalis sudaro iki 85 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Savivaldybės administracijos įnašas – ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti vietos projekto išlaidų, kurių nepadengia projektui skiriamo finansavimo lėšos. Netinkamas finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinas išlaidas, pareiškėjas apmokės nuosavomis lėšomis ir užtikrins projekto tęstinumą penkis metus po projekto įgyvendinimo pabaigos.
Projektu bus siekiama sumažinti Utenos rajono savivaldybės finansinę naštą ir padidinti Utenos rajono savivaldybės socialinio būsto fondą, siekiant išplėsti galimybes apsirūpinti būstu asmenims ir šeimoms, turintiems teisę į socialinio būsto nuomą. Planuojama, kad savivaldybė 2017-2020 m. įsigis, rekonstruos ar remontuos gyvenamosios paskirties patalpas ar būstus, kuriuos pritaikys 20 vnt. socialinio būsto paskirčiai. Taip pat numatyta gyvenamųjų namų, butų pirkimas, jų pritaikymas neįgaliųjų poreikiams. Kandidatai į socialinį būstą bus atrenkami pagal savivaldybės sudarytose asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašuose esančių ir ilgiausiai socialinio būsto nuomos laukiančių asmenų ir šeimų poreikius. Projektas bus įgyvendinamas be partnerių.

Utenos rajono savivaldybės taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašą. Šalies mokiniai jau naudojosi šiomis lėšomis paskutinius tris praėjusių metų mėnesius, finansavimas buvo pratęstas. Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus, kuriuose numatomos NVŠ lėšos kaip speciali tikslinė valstybės dotacija savivaldybėms, siekiant didinti vaikų, ugdomų pagal NVŠ programas, skaičių.
Utenos rajono savivaldybė gaus 123 600 Eur devyniems mėnesiams NVŠ programoms finansuoti. Į NVŠ lėšas negali pretenduoti bendrojo ugdymo mokyklos, bet programas gali kurti pedagogų grupės ar pavieniai mokytojai. Pinigai paskirstyti savivaldybėms pagal praėjusių mokslo metų mokinių skaičių. Rekomenduojama lėšų suma vienam NVŠ programoje dalyvaujančiam vaikui yra 15 eurų per mėnesį. Teiktame tvirtinti tvarkos apraše numatyti ir lėšų didinimo bei mažinimo vienam mokiniui atvejai, išskirti Savivaldybės prioritetai programoms. Šiomis lėšomis gali būti finansuojama tik viena vaiko pasirinkta programa.

Apie kitus Tarybos sprendimus skaitykite laikraštyje „Utenos diena" .

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Neringos Jonavičienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tarybos posėdyje – svarbūs Utenai klausimai

  Ketvirtadienį, lapkričio 30 dieną, Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje buvo svarstyti 33 klausimai. Posėdyje nedalyvavo liberalas Robertas Miliauskas, nes buvo išvykęs.

 • Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  22 – tiek ketvirtadienį, gegužės 25 dieną, Utenos rajono savivaldybės tarybos narių susirinko į kiekvieną mėnesį vykstantį posėdį. Darbotvarkėje buvo svarstyti 26 klausimai, iš kurių – keturios informacijos. Pirmu klausimu buvo svarstomas 2017 metų fizinių asmenų žemės sklypo neapmokestinamojo dydžio nustatymas. Liberalų sąjūdžio frakcija pateikė alternatyvą siūlomam projektui, kolegas palaikė konservatoriai. Tarybos narių dauguma alternatyvai nepritarė.

 • Vyko pirmasis šių metų savivaldybės tarybos posėdis

  Sausio 26 dieną prasidėjo pirmasis šių metų rajono savivaldybės tarybos posėdis, į kurį susirinko 22 politikai. Posėdyje nedalyvauja Roberta Macelienė, Žydrūnas Urbonas ir Egidijus Puodžiukas. Patvirtinę darbotvarkę, Tarybos nariai sprendžia aktualius Utenos rajono gyventojams klausimus.

 • Tarybos posėdyje svarstomi aktualūs klausimai

  Paskutinį kartą šį rudenį į posėdį susirinko rajono savivaldybės tarybos nariai. Posėdis – neeilinis. Jame dalyvavo Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Algis Urbonas, atvykęs priimti naujo Tarybos nario Raimundo Kelevišiaus, pakeitusio Seimo nario mandatą gavusį Edmundą Pupinį, priesaikos. Darbotvarkėje buvo numatyta svarstyti 33 klausimai, iš jų penkios informacijos. Priimti sprendimų šį kartą atvyko 22 tarybos nariai. Posėdyje nedalyvavo Nerijus Stasiulionis, Žydrūnas Urbonas ir Robertas Miliauskas.

 • Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  Paskutinį šio mėnesio ketvirtadienį į posėdį susirinko Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai. Rajono politikų darbotvarkėje buvo svarstomi 35 klausimai. Darbotvarkė patvirtinta be trijų narių: Liuoniaus Purvinio, Žydrūno Urbono bei į posėdį pavėlavusio Roberto Miliausko.

 • Rajono savivaldybės tarybos posėdis: sveikinimai, padėkos, sprendimai

  Priešpaskutinę rugsėjo mėnesio dieną į Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdį rinkosi rajono politikai. Darbotvarkėje buvo 18 klausimų, iš kurių viena – informacija. Tarybos nario Albino Grincevičiaus siūlymu į darbotvarkę įtrauktas klausimas dėl viešųjų erdvių Utenos mieste pritaikymo neįgaliesiems. Posėdyje dalyvavo 22 Tarybos nariai, nebuvo Vytauto Kazelos, Edmundo Pupinio ir Algirdo Žuko. Kaip dirba rajono politikai, stebėjo iš „Saulės" gimnazijos atvykę mokiniai, lydimi istorijos mokytojos metodininkės Jolitos Žukienės.

 • Vyko Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis

  Paskutinę kovo mėnesio dieną į Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdį susirinko rajono politikai. Jų darbotvarkėje – 33 klausimai, iš jų dvi – informacijos. Posėdyje dalyvo 24 Tarybos nariai, nebuvo Petro Tranausko.

 • Tarybos posėdyje tvirtinamas savivaldybės biudžetas

  Vasario mėnesio Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis vyksta ne kaip įprasta, paskutinį mėnesio ketvirtadienį, tačiau savaite anksčiau. Į posėdį susirinkę vietos politikai sprendžia 33 klausimus, iš jų dvi – informacijos. Susirinkę Tarybos nariai tvirtins ataskaitas ir planus, sprendžia turtinius klausimus, tačiau svarbiausias dienotvarkės klausimas – 2016 metų Utenos rajono savivaldybės biudžetas. Posėdyje, kurį meras Alvydas Katinas pradėjo sveikinimais 60 metų jubiliejaus proga Viliui Jasiūnui, nedalyvauja Liuonius Purvinis, Darius Šinkūnas ir Jonas Spietinis, į darbą kibo 22 išrinktieji.

 • Savivaldybė tapo VMI skolininke, posėdyje – pensininkės ašaros

  Į praėjusį ketvirtadienį vykusį Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdį susirinko vietos politikai. Posėdžiui, kol nuo pareigų nušalintas rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, vadovavo jo pavaduotojas Vidmantas Valinčius, priminęs politikams, kad jis laikinai eina mero pareigas ir paprašęs konstruktyviai dirbti. Susirinkusiųjų darbotvarkėje buvo 32 klausimai, net aštuonios iš jų – politikams skirtos informacijos.

 • Posėdyje buvo svarstomi uteniškiams aktualūs klausimai

  Į ketvirtadienį vykusį Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdį buvo susirinkę vietos politikai. Posėdžiui, kol teismo sprendimu nuo pareigų nušalintas rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, vadovavo jo pavaduotojas Vidmantas Valinčius, priminęs politikams, kad laikinai jis eina mero pareigas ir paprašęs konstruktyviai dirbti. Posėdyje nedalyvavo Petras Tranauskas ir Žydrūnas Urbonas, kurie buvo išvykę. Susirinkusiųjų darbotvarkėje – 32 klausimai, net aštuonios iš jų – politikams skirtos informacijos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1595
Vakar apsilankė:10827
Šią savaitę apsilankė:45102
Šį mėnesį apsilankė:168948
Viso (nuo 2015-02-16):8002595
Šiuo metu naršo:
83
2018-04-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!