Politikai sunerimę: šalyje klesti besaikis alkoholio vartojimas, o jį lydi smurtas
AktualijosPolitikai sunerimę: šalyje klesti besaikis alkoholio vartojimas, o jį lydi smurtas
2016 sausio 27, Trečiadienis 08:44

Politikai sunerimę: šalyje klesti besaikis alkoholio vartojimas, o jį lydi smurtas

Politikai sunerimę: šalyje klesti besaikis alkoholio vartojimas, o jį lydi smurtas
 • 6 foto

Antradienį Utenoje vyko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiklos ataskaitos pristatymas, kuriame dalyvavo Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, LR Seimo nariai Milda Petrauskienė, Algimantas Dumbrava, Sergejus Jovaiša, Utenos apskrities savivaldybių vadovai kitų institucijų atstovai. Šįkart politikai išsakė savo nerimą dėl besaikio alkoholio vartojimo, kurį dažniausiai lydi smurtas prieš artimuosius, visuomenėje.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas apžvelgė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato praėjusių metų veiklos rezultatus ir prioritetines veiklos kryptis 2016 metams.
Lietuvos policijos generalinis komisaras pristatė policijos gaires iki 2020 metų, kur aptariamos svarbiausios sritys policijos veikloje.
Išklausiusi policijos veiklos ataskaitą LR Seimo narė Milda Petrauskienė, kaip ir Seimo narys Sergejus Jovaiša, pasidžiaugė priimtu Policijos veiklos įstatymu, davusiu stimulą policijai atsispirti ir reformuotis. M. Petrauskienė matydama statistinius skaičius apie smurtą artimoje aplinkoje prasitarė, kad šį reiškinį įtakojantis alkoholis išties yra didelė problema ir iki vasario vidurio nutarta Vyriausybei pateikti siūlymus dėl alkoholio prieinamumo mažinimo, stebėdama didėjantį nepilnamečių nusikalstamumą bei narkotinių medžiagų vartojimą atkreipė dėmesį į bendradarbiavimo tarp atsakingų institucijų būtinumą bei tėvų atsakomybės didinimą, žvelgdama į eismo įvykių tendencijas, LR Seimo narė pasidžiaugė, kad pagaliau bus gerinamos sąlygos ir tiesiamas kelias Vilnius-Utena, tad ši atkarpa turėtų prisidėti prie eismo įvykių mažėjimo.
Kalbėdamas apie policijoje planuojamas pertvarkas, Seimo narys Algimantas Dumbrava stebėjosi taikomais metodais ir teigė, kad policija gali būti pavyzdžiu ir kitoms biudžetinėms institucijoms, kurioms reikėtų optimizuoti savo veiklą ir efektyviau panaudoti turimus resursus.
Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė pasidžiaugė produktyviu bendradarbiavimu su Utenos apskrities pareigūnais, kurie tikrai pasiekia gerų rezultatų. Pasak vyriausiosios prokurorės, šiuo metu Panevėžio apygardos prokuratūroje specializuoti padaliniai kontroliuoja 70 ikiteisminių tyrimų, pasidžiaugė, kad Utenos apskrityje pakankamai aukštas ikiteisminio tyrimo bylų (iki 9 mėn. trukmės) ištyrimas ir ragino dar pasistengti visiems drauge trumpinti ikiteisminio tyrimo laiką, tyrėjams priminė tinkamai pasiruošti apklausoms bei siekti, kad teismams pateikiamos bylos būtų kokybiškos.

Laikraščio „Utenos diena" ir Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Neviešas patruliavimas Utenoje: pareigūnai patikrino per pusę tūkstančio vairuotojų

  Nuo gegužės pradžios Utenos apskrities keliuose policijos pareigūnai jau užfiksavo daugiau kaip 500 Kelių eismo taisyklių pažeidimų:10 vairuotojų buvo neblaivūs, greitį viršijo 307 vairuotojai, 58 vairuotojai naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis, pažeidimus padarė 133 pėstieji, dviratininkai, vairuotojai, 24 asmenys pažeidė lenkimo taisykles, 42 nesinaudojo saugos diržais ir pan.

 • Utenos policija ieško dingusios be žinios moters

  Šių metų gegužės 2 dieną dingo iš namų išėjusi moteris. Jos buvo pasigesta vidurdienį, iki šiolei namo ji negrįžo.

 • Keliai neužtverti, bet kontroliuojami

  Balandžio 10-os vakarą policijos pareigūnai visoje šalyje pagal Policijos generalinio komisaro ir Vyriausybės nurodymą pradėjo budėjimą visuose pagrindiniuose keliuose įvažiuojant į miestus ir miestelius. Kaip „Utenos dienai“ aiškino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas, kelius policija kontroliuos iki pirmadienio.

 • Velykų savaitgalį policija ragina likti namuose, o vykti bus galima tik išimtiniais atvejais

  Artėjant savaitgaliui policijos pareigūnai stiprina savo pajėgas ir stengsis užtikrinti karantino reikalavimų užtikrinimą. Dirbs daugiau nei 3 000 pareigūnų, įvažiuojant į miestus ir miestelius bus įrengta apie 300 policijos postų. Policija vykdys tiek viešas, tiek kitas, viešai nematomas, technines priemones, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą.

 • Policija pasiruošusi užtikrinti visuomenės rimtį ir saugumą

  Atsižvelgdami situaciją dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo bei rekomendacijas maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, Lietuvos policija informuoja, kad gyventojams bus sudarytos sąlygos pateikti policijos įstaigai prašymus, skundus ir pranešimus išvengiant kontakto su policijos įstaigų darbuotojais. Pagal galimybes policijos komisariatuose bus įrengtos specialios vietos, kur asmuo, atvykęs į policijos įstaigą, galėtų palikti dokumentą, gauti policijos įstaigos, į kurią atvyko, darbuotojo konsultaciją telefonu, pateikiant aiškias instrukcijas bei konsultuojančių telefonu darbuotojų vidinius telefono numerius, jeigu tokių galimybių nėra – bus užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis bendraujant. Šiuo laikotarpiu nebus organizuojami gyventojų priėmimai pas policijos įstaigos vadovus:

 • Utenos apskrities policija sėkmingai įgyvendino tarptautinį projektą

  Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Utenos aps. VPK) kartu su partneriais sėkmingai baigė įgyvendinti INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-082 „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje“, „SYNERGY FOR SECURITY“.

 • Jungtinis reidas Utenoje: mieste įkliuvo neblaivūs vairuotojai

  Sausio 25 dieną Utenos apskrityje dirbo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus ir Latvijos Respublikos Kelių policijos pajėgos – du ekipažai iš Lietuvos ir du iš Latvijos.

 • Pareigūnai nauju ginklu kapos sparnus kelių ereliams

  Gruodžio 9 dieną Utenos rajono savivaldybė Utenos apskrities vyriausiajam policijos komisa­riatui (AVPK) perdavė lazerinį greičio matavimo ir skaitmeninio vaizdo prietaisą „TruCam II“. Su­sitikime dalyvavusiems Utenos rajono savivaldy­bės atstovams ir žurnalistams policijos pareigūnai pademonstravo, kaip prietaisas veikia.

 • Neįprastoje automobilio vietoje rado kvaišalų

  Praėjusį penktadienį Utenoje, Paupio gatvėje, sustabdytame automobilyje buvo rasta galimai kvaišalų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 • Buvusiame srutų rezervuare gausiai liejosi velnio lašai

  Rugsėjo 5 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai su Valstybinės mokesčių inspekcijos bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais Kiauliupio kaime (Kuktiškių sen.) naikino nelegalų alkoholį. Į buvusias fermų srutų talpyklas išpilta 2 317 litrų konfiskuotų svaigalų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:305
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:26886
Šį mėnesį apsilankė:26886
Viso (nuo 2015-02-16):13828448
Šiuo metu naršo:
77
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!