Vairavimo mokyklas gniuždo nežinomybė dėl ateities
AktualijosVairavimo mokyklas gniuždo nežinomybė dėl ateities
2016 sausio 14, Ketvirtadienis 14:42

Vairavimo mokyklas gniuždo nežinomybė dėl ateities

Vairavimo mokyklas gniuždo nežinomybė dėl ateities
 • Lina NARČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Prognozuojama, kad jau nuo šių metų vasario mėnesio turėtų brangti vairavimo pamokos. Tai gerokai gąsdina ne tik būsimus vairuotojus, kuriems tektų plačiau atverti piniginę, bet ir vairavimo mokyklų savininkus: jie brangintų vairavimo kursus, o tai tikrai nepaguostų būsimų klientų.

Nauji metai – nauji lapai. Taip galima apibūdinti naujų įstatymų, kaip įvardija vairavimo mokyklų savininkai, „nuleidimą iš dangaus". O tokie įstatymai ir taip sunkiai gyvuojančioms vairavimo mokykloms – it perkūnas iš giedro dangaus.
Vis garsiau kalbama apie baimes dėl nelygių konkurencinių sąlygų rinkoje ar kai kurių šalies vairavimo mokyklų uždarymą.
Dar pernai Valstybinė mokesčių inspekcija informavo tai, kad vairavimo kursai turi būti apmokestinti pridėtinės vertės mokesčiu, tad nuo šių metų vairavimo mokykloms reikėtų susimokėti 21 procentą šių mokesčių.
Ir taip vos išgyvenančios kai kurios vairavimo mokyklos nepakeltų šios naštos, tad papildomas išlaidas tektų susimokėti patiems klientams.
„Net nežinau, kaip bus Utenoje, – sakė į nežinomybę patekęs vienos vairavimo įmonės Utenoje vadovas Milvydas Bareikis. – Sunku prognozuoti, kas laukia ateityje. Man pikta todėl, kad įstatymus priima atbuline data. Kol kas nesame PVM mokėtojai, tačiau po kelių mėnesių tikriausiai jau būsime PVM mokėtojais priverstinai".
Tokia politika, pasak M. Bareikio, jį labiausiai ir šokiruoja. Juolab, kad įstatymai priimami praėjusių metų paskutiniojo mėnesio data. „Jei bet kurioje įmonėje kažką padarytumėme atbuline data, tai nubaus, per mažai nepasirodys", – įsitikinęs.
Šiuo metu Bareikio vairavimo mokykloje besimokantiems vairavimo kursai kainuoja apie 377 eurus, tačiau sumos dydis priklauso ir nuo kliento vairavimo įgūdžių.
Pašnekovas baiminosi dėl to, kad pabranginus kursų kainą prarastų dalį klientų. Jis nė neįsivaizduoja to, kokią naudą turės valstybė, surenkanti po 21 proc. mokesčio iš sunkiai besiverčiančių vairavimo mokyklų, iš kurių galbūt dalis neatlaikytų šios naštos ir paprasčiausiai užvertų duris.
Panašiai mąsto ir kitos vairavimo įmonės Utenoje direktorė Elena Šapranauskienė, apie šias naujoves sužinojusi tik iš žiniasklaidos. „Jei mūsų įmonė taptų PVM mokėtoja, žinoma, brangtų ir kursai. Visa tai skaudžiai atsilieptų ne tik mums, bet ir klientams, kuriems algos nekyla, o paslaugos auga kaip ant mielių. Štai sumokame mokesčius, atsiskaitome už kurą, įvairias paslaugas, pokalbius telefonu... O kas belieka?... Juk automobilių remonto kainos gerokai pakilo: jei anksčiau už vieną ar kitą paslaugą mokėdavome litais, tai šiandien už tą patį – eurais", – apgailestavo direktorė.

D. Kazokaitės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Niekada nevėluojantis baikeris moko uteniškius vairuoti jau per 20 metų

  Birželio mėnesį „Utenos diena“ kvietė skaitytojus dalyvauti geriausio vairavimo instruktoriaus rinkimuose. Redakciją pasiekė 230 kuponų, balsuota už septynis instruktorius ir vieną instruktorę. Skaitytojų sprendimu didele persvara geriausiu vairavimo instruktoriumi tapo 112 balsų surinkęs ilgametis Bareikio vairavimo mokyklos instruktorius Raimundas Trinkūnas. Laimėtojui uždavėme 19 klausimų.

 • Pareigūnai susitiko su vairavimo mokyklų vadovais ir mokytojais

  Kovo 22-ą Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate įvyko susitikimas su Utenos apskrities vairavimo mokyklų vadovais ir vairavimo mokytojais.

 • Siūloma įteisinti lankstesnį vairuotojų rengimo modelį

  Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus įsakymu sudaryta darbo grupė vairuotojų pirminio ir papildomo mokymo klausimams spręsti siūlo diferencijuoti B kategorijos vairuotojų rengimo procesą, t. y. nustatyti tris amžiaus grupes, kurioms būtų taikomi skirtingi vairuotojų rengimo modeliai. Tokiam siūlymui pritarta pirmajame šiemet Susisiekimo ministerijoje vykusiame šios darbo grupės posėdyje.

 • Išrinktos geriausios Lietuvos vairavimo mokyklos, tarp jų – trys iš Utenos

  Susisiekimo ministerijoje šiandien apdovanota geriausia 2014 metų Lietuvos vairavimo mokykla – V. Jalinsko individuali įmonė (Marijampolės apskritis). Teorijos žinių egzaminus „Regitroje" iš pirmo karto išlaikė beveik 90 proc. šios mokyklos mokinių, praktinio vairavimo įgūdžių – per 65 proc. Pastarasis rodiklis net 20 proc. pralenkė prieš tai vykusių vairavimo mokyklų atrankų lyderių rezultatus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7544
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:24031
Šį mėnesį apsilankė:24031
Viso (nuo 2015-02-16):13825593
Šiuo metu naršo:
125
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!