Pagalbai smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms teikti – 2,5 karto daugiau lėšų
AktualijosPagalbai smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms teikti – 2,5 karto daugiau lėšų
2016 sausio 14, Ketvirtadienis 10:22

Pagalbai smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms teikti – 2,5 karto daugiau lėšų

Pagalbai smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms teikti – 2,5 karto daugiau lėšų

Specializuotos pagalbos centrų projektų atrankos 2016–2018 m. konkurso būdu atrinktos šešios nevyriausybinės organizacijos, kurios kartu su partneriais visoje Lietuvoje teiks specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims.

„Siekdami užtikrinti taip reikalingos specializuotos kompleksinės pagalbos teikimą visiems, kam ji būtina, šiemet finansavimą, palyginus su pernai metais, padidinome maždaug 2,5 karto", – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Iš viso specializuotai kompleksinei pagalbai smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims teikti 2016 m. skirta beveik 670 tūkst. eurų. 2015 metams specializuotos pagalbos centrų veiklai buvo skirta 266 tūkst. eurų.

Jau daugiau nei ketverius metus Lietuvoje veikia Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, kuris įnešė svarių permainų ir suteikė esminį postūmį sprendžiant šią opią problemą. Įgyvendinant jo nuostatas, remiami nevyriausybinių organizacijų įsteigti specializuotos pagalbos centrai, kurie teikia pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, padedant įveikti kritinę būklę, konsultuojant ir informuojant visais su smurto atveju susijusiais svarbiais klausimais.

Per tris 2015 m. ketvirčius visoje Lietuvoje specializuota kompleksinė pagalba suteikta daugiau nei 7, 9 tūkst. smurtą artimoje aplinkoje patyrusių žmonių, vidutiniškai tai sudarė apie 880 atvejų per mėnesį.

Dažniausiai buvo teikiama psichologinė, teisinė, informavimo ir konsultavimo pagalba, tarpininkavimo ir atstovavimo sveikatos apsaugos, socialinės paramos įstaigose, vaikų teisių apsaugos, teisėsaugos institucijose.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Smurtavo prieš seną motiną

  Trečiadienį policijos pareigūnai skubėjo į vieną iš daugiabučių namų, kur prieš savo garbaus amžiaus motiną smurtavo jos sūnus.

 • Jaunas vyras smurtavo prieš kūdikį

  Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų Krizių centro skyriuje vyriškis buvo sulaikytas už tai, kad jis, keisdamas savo kelių mėnesių sūnui sauskelnes, mažyliui tyčia užlaužė kojytę.

 • Seimas uždraudė visų formų smurtą prieš vaiką

  Seimas priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, kuriomis nutarė uždrausti visų formų smurtą prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes. Už teisės akto pakeitimus balsavo 116 Seimo narių, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.

 • Utenoje – prevencinis renginys „Puoselėkime šeimą be smurto“

  Vasario 4 dieną Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko prevencinis renginys „Puoselėkime šeimą be smurto", kurio tikslas – stiprinti policijos ir kitų tarnybų bendradarbiavimą, užkertant kelią smurtui artimoje aplinkoje.

 • Baigiama rengti specialistus, teiksiančius visą reikiamą pagalbą nuo smurto nukentėjusiems vaikams ir jų artimiesiems

  Šią savaitę startavo paskutiniai specializuoti mokymai būsimiems Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centro darbuotojams bei didžiųjų miestų mobiliųjų grupių specialistams.

 • Girtiems smurtautojams nėra ribų – jie talžo ir artimiausius šeimos narius

  Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie smurto protrūkius šeimose. Dažniausiai smurtą išprovokuoja alkoholis, o padauginus svaigalų rankos pačios kyla prieš silpnesnius. Visai neseniai Utenoje anūkas mušė savo senelį tam, kad šis duotų pinigų. Sausio 12 dieną įsisiautėjęs girtas vyras sumušė savo seną motiną.

 • Sulaužė žandikaulį ir siūlė netikrų dolerių

  Rugsėjo 23 dieną Utenoje sumuštas 34 metų vyriškis, kuriam nuo užpuoliko rankos lūžo žandikaulis.

 • Per pusmetį – beveik pusantro tūkstančio konfliktų šeimose

  Smurtas šeimoje jau ne pirmus metus yra viena iš opiausių temų mūsų šalyje. Tai ne tik šeimos, o visos visuomenės problema. Vien per pirmąjį 2015 metų pusmetį Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate užregistruoti 1 407 pranešimai apie vykstančius ar įvykusius šeimyninius konfliktus šeimose.

 • Slaugytojas nuo smurto turi apsaugoti įstaigų vadovai

  Tyrimais nustatyta, kad net 64 proc. slaugytojų, dirbančių psichiatrijos ligoninėse, bendrojo profilio ligoninių psichiatrijos skyriuose bei psichikos sveikatos centruose, per savo profesinę karjerą yra patyrusios psichologinį, o kas antra – fizinį smurtą. Todėl Higienos instituto Profesinės sveikatos centras parengė rekomendacijas kaip pagerinti psichikos sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių slaugytojų psichosocialinę darbo aplinką ir apsaugoti jas nuo pacientų smurto.

 • Atsuktuvu sužalojo moters kaklą

  Gruodžio 16-osios naktį Utenos socialinės globos namuose įvyko incidentas – vyriškis ėmė smurtauti prieš moterį. Griebęs atsuktuvą, sužeidė jos kaklą. Nukentėjusioji dėl durtinės žaizdos kakle buvo paguldyta į ligoninę. 1980 metais gimęs vyriškis pateko į areštinę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1500
Vakar apsilankė:6747
Šią savaitę apsilankė:35477
Šį mėnesį apsilankė:246052
Viso (nuo 2015-02-16):12597486
Šiuo metu naršo:
66
2020-02-28
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!