Utenos rajono savivaldybei – apdovanojimas už Vyžuonos parko sutvarkymą
AktualijosUtenos rajono savivaldybei – apdovanojimas už Vyžuonos parko sutvarkymą
2015 gruodžio 04, Penktadienis 08:56

Utenos rajono savivaldybei – apdovanojimas už Vyžuonos parko sutvarkymą

Utenos rajono savivaldybei – apdovanojimas už Vyžuonos parko sutvarkymą

Utenos rajono savivaldybę pasiekė džiugi žinia: projektas „Vyžuonos parko ir prieigose esančių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas" gruodžio 2 dieną Taujėnuose (Ukmergės r.) vykusiuose geriausių Rytų Lietuvoje įgyvendintų projektų apdovanojimuose nuskynė laurus ir buvo apdovanotas nominacijoje „Geriausias 2007–2013 m. programavimo periodu Rytų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra".

Apdovanojimams 14 Rytų Lietuvos savivaldybių pateikė įgyvendintus projektus pagal VRM administruojamas priemones „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra", „Probleminių teritorijų plėtra" ir „Prielaidų spartesnis ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas".

Utenos rajono savivaldybės administracija apdovanojimams kategorijoje „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra" pateikė ir projektą „Aušros g. viešųjų erdvių sutvarkymas". Vertinimo komisijos nuomone, apdovanojimo buvo vertas sutvarkytas Vyžuonos parkas ir jo prieigos.
Minėto projekto metu uteniškiams ir miesto svečiams buvo atskleista anksčiau neprieinama miesto vieta ir sukurtas parkas, pavadintas per jį tekančios upės vardu. Vyžuonos parko teritorija yra didžiausia mieste ir pritaikyta sportui. Įgyvendinus projekto II etapo veiklas sutvarkyta parko ir jo prieigų teritorija tapo patraukli verslui vystyti, pagerėjo aktyvaus poilsio ir gyvenamoji aplinka miesto gyventojams ir svečiams, saugumo užtikrinimas, susisiekimas tarp atskirų miesto rajonų. Sutvarkius prie Adolfo Šapokos gimnazijos esantį sporto aikštyną, ši visuomenei atvira vieta tapo aktyviai lankoma sporto mėgėjų. Modernizuotu sporto aikštynu naudojasi ne tik šalia esančios gimnazijos bendruomenė, bet ir kitų miesto mokyklų mokiniai bei mokytojai, jame vyksta Utenos daugiafunkcio sporto centro futbolo skyriaus treniruotės, įvairūs sporto renginiai. Sukurta infrastruktūra į parką privilioja nemažai lankytojų. Parko teritorijoje įrengti pėsčiųjų takai, laiptai, amfiteatras, jame buriasi šiaurietiško ėjimo entuziastai. Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras čia organizuoja šios sporto šakos apmokymus, akcijas. Parke įrengtas unikalus „Sveikatingumo takas", kurį sudaro 10 aikštelių, skirtų skirtingoms sportuojančių asmenų grupėms, su lauko treniruokliais, vaikų žaidimo įrenginiais ir informaciniais stendais. Ekstremalaus sporto mėgėjams įrengta BMX dviračių trasa. Vietos verslininkų iniciatyva ir lėšomis parko prieigose pradėtos įrengti teniso aikštelės.
Projekto vertė – 1 389 070 Eur (iš jų ES lėšos – 1 180 709 Eur, Valstybės biudžeto lėšos – 104 180 Eur, Savivaldybės biudžeto lėšos – 104 180 Eur).
Apdovanojimų ceremonijoje Taujėnų dvare dalyvavo ir prizą atsiėmė Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Bukys (projekto „Vyžuonos parko ir prieigose esančių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas" vadovas), vyr. specialistas Vytautas Leika (projekto „Aušros g. viešųjų erdvių sutvarkymas" vadovas), Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėja Romualda Serbentienė bei Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėja Rosita Deveikienė (projektų koordinatorės). Apdovanojimą uteniškiams teikė VRM Regioninės politikos departamento direktorius Arūnas Plikšys, Sanglaudos skatinimo veiksmų programos skyriaus vedėjas Arūnas Grumadas, CPVA Urbanistinės plėtros projektų skyrius viršininkas Vygandas Alekna.
Vienam iš pateiktų projektų buvo įteiktas renginio dalyvių Simpatijų prizas. Jis atiteko visaginiečiams už Visagino miesto viešųjų erdvių sutvarkymą.
Vyžuonos parko ir jo prieigų sutvarkymo įvertinimas – ne pirmas apdovanojimas, įteiktas Utenos rajono savivaldybei už miesto kraštovaizdžio formavimą. 2012 m. Utenos rajono savivaldybei įteiktas nacionalinis apdovanojimas „Už kraštovaizdį". Utenos parkai buvo pripažinti geriausiu kraštovaizdžio tvarkymo pavyzdžiu Lietuvoje. 2014 m. Vroclave (Lenkija) vykusiame 14-ame Europos Tarybos susitikime Utenos rajono savivaldybei buvo įteiktas aukščiausias Europos Tarybos apdovanojimas „Už kraštovaizdį". Apdovanojimas skirtas už miesto parkų kūrimą, tvarkymą, miesto žaliųjų erdvių pritaikymą visuomenės poreikiams. Šiais metais spalio 23-ąją vykusiame Lietuvos vietos savivaldos dienos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos 20-mečio paminėjime Utenos rajono savivaldybė gavo ketvirtą „Auksinę krivūlę". „Auksinė krivūlė" buvo įteikta už progresyvų požiūrį į kraštovaizdžio formavimą, viešųjų erdvių želdinių tvarkymą ir rekreacijos priemonių įgyvendinimą.

Utenos rajono savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Paskelbus karantiną keičiasi gyventojų aptarnavimas Utenos rajono savivaldybės administracijoje

  Nuo kovo 16 d. 00.00 val. visoje šalyje paskelbus karantiną, Utenos rajono savivaldybės administracijos darbas organizuojamas nuotoliniu būdu (darbuotojai dirbs, asmenys savo prašymus ar informaciją galės teikti el. pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. bei kitais viešai www.utena.lt skelbiamais el. pašto adresais bei skambinant www.utena.lt svetainės skiltyje „Kontaktai“ nurodytais telefono numeriais).

 • Utenos statybos įmonei – garbingas apdovanojimas

  Rugsėjo 7 dieną buvo švenčiama Statybininkų diena, į Druskininkus sukvietusi Lietuvos statybininkų asociacijai priklausančių statybinių organizacijų vadovus, šalies valdžios atstovus. Šioje šventėje dalyvavusios UAB „Dauniškis ir Ko“ vadovas Alvydas Rudokas atsiėmė garbingą apdovanojimą.

 • Savivaldybės galės greičiau padėti žmonėmis, kuriems reikalingas socialinis būstas

  Lietuvos Seimui pateikti Vyriausybės siūlymai sudaryti sąlygas savivaldybėms išsinuomoti būstą iš fizinių ar juridinių asmenų ir pernuomoti jį žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto. Tai reiškia, kad savivaldybės galėtų greičiau padėti žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto. Tokia tvarka būtų palanki ir pačioms savivaldybėms – kur kas greičiau ir paprasčiau nekilnojamąjį turtą išsinuomoti nei nusipirkti.

 • „Lietuvos metų gaminys 2017“ apdovanojimas – anykštėnams

  Gruodžio 15 dieną, penktadienį, Lietuvos Respublikos Vyriausybėje iškilmingai įteikti prestižiniai konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ apdovanojimai. Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamas konkursas – vienas labiausiai atspindinčių šalies ūkio pažangą renginys, kuriam pateikiamos įvairių šalies ūkio šakų naujovės, įsitvirtinusios rinkoje ir jau pelniusios vartotojų pripažinimą. Aukso medaliu šiais metais įvertintas bendras Anykščių rajono savivaldybės ir AB „Panevėžio keliai“ rengtas projektas „Nestandartiniai vizualiniai sprendimai Anykščių miesto gatvėse“.

 • Visaginiečiui – garbingas apdovanojimas

  Lapkričio 16 dieną minint Tarptautinę tolerancijos dieną LR Seime įvyko iškilmingas renginys, skirtas pagerbti Premijos už tarpkultūrinio dialogo skatinimą laimėtojus.

 • Per savivaldybės administraciją nusiris atleidimų banga

  Spalio mėnesio pabaigoje Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdyje politikai pritarė naujai savivaldybės administracijos struktūrai, kuri tiesiogiai palies apie 12–14 darbuotojų, tarp jų – ir seniūnijų specialistus. Rajono valdžia per Tarybos posėdį sulaukė ir opozicijos kritikos.

 • Aplinkos ministerija apdovanojo šių metų judriausiuosius

  Nors kaip niekad sėkminga Europos judumo savaitė pasibaigė, jos pasiekimai nelieka užmiršti. Šiandien Aplinkos ministerijoje įvyko apdovanojimų ceremonija, kurioje buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę ir geriausi rezultatų pasiekę kampanijos dalyviai. Padėkos raštus, aplinkosaugos garbės statulėles-gerves ir ministerijos įsteigtas dovanas laimėtojams įteikė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

 • Apdovanota mokytoja – Meilės Lukšienės premijos laureatė

  Spalio 2 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje įteikta Meilės Lukšienės premija. Šiemet ją apdovanota Vilniaus Žemynos gimnazijos biologijos vyresnioji mokytoja biomedicinos mokslų daktarė Asta Navickaitė. Ji premijos nusipelnė už siekį eiti už įprastų mokyklos ribų, už darbą, kuris sulieja teoriją ir praktiką, už vaisingas pastangas į mokyklą atnešti mokslinius tyrimus.

 • Apdovanotas „Utenos Utenio“ direktorius Artūras Gimžauskas

  Rugsėjo 7 dieną Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė apdovanojo neseniai jubiliejines sukaktis minėjusius arba greitai sukaktuvių sulauksiančius olimpiniam sąjūdžiui nusipelniusius žmones.

 • Rutai Sepetys – garbingas Jungtinės Karalystės apdovanojimas

  Šiemet Carnegie medaliu už knygą „Druska jūrai"/Salt to the sea apdovanojama Ruta Sepetys. CILIP Carnegie and Kate Greenaway apdovanojimai – vieni garbingiausių ir prestižiškiausių apdovanojimų Jungtinėje Karalystėje už geriausias vaikų ir jaunimo knygas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7066
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:43741
Šį mėnesį apsilankė:76458
Viso (nuo 2015-02-16):14100450
Šiuo metu naršo:
134
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!