AktualijosSavivaldybė tapo VMI skolininke, posėdyje – pensininkės ašaros
2015 lapkričio 27, Penktadienis 14:25

Savivaldybė tapo VMI skolininke, posėdyje – pensininkės ašaros

Savivaldybė tapo VMI skolininke, posėdyje – pensininkės ašaros
 • Neringa JONAVIČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Į praėjusį ketvirtadienį vykusį Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdį susirinko vietos politikai. Posėdžiui, kol nuo pareigų nušalintas rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, vadovavo jo pavaduotojas Vidmantas Valinčius, priminęs politikams, kad jis laikinai eina mero pareigas ir paprašęs konstruktyviai dirbti. Susirinkusiųjų darbotvarkėje buvo 32 klausimai, net aštuonios iš jų – politikams skirtos informacijos.

Įmonėms, teikiančioms paramą su sportu ir kultūra susijusioms veikloms mieste bei rajone, gali būti suteikta iki 50 proc. sporto bei kultūros veikloms suteiktos paramos ir lengvata negali viršyti deklaracijoje priskaičiuotos sumos. Šia galimybe naudodamiesi, verslininkai iš rajono biudžeto susigrąžina nemažą dalį lėšų, skirtų paramai. Taryba lengvatas skyrė ne vienai įmonei, tačiau dešimties gyventojų, prašiusių atleisti juos nuo žemės mokesčių dėl sunkios materialinės padėties, prašymai buvo nepatenkinti, motyvuojant tuo, kad vieni prašytojai lengvatų sulaukė pernai, kitų turtas ar pajamos viršija nustatytą normatyvą. Socialdemokratas Nerijus Stasiulionis pastebėjo, kad neteisinga neatleisti nuo žemės mokesčio gyventojų dėl to, kad jiems lengvatos buvo taikytos pernai. Pasak jo, per metus žmogaus gyvenimo sąlygos greičiausiai nepagerėjo. Liberalsąjūdietis M. Kaukėnas paradoksalia vadino tokią situaciją, kai statybos įmonė, vykdžiusi milijoninės vertės savivaldybės projektą, ne tik iš jo gerokai uždirbo, bet ir dar prašo biudžeto sąskaita suteikti mokestinių lengvatų dėl kelių šimtų eurų miestui skirtos paramos, kai pensininkams lengvatas suteikti atsisakoma. Jis pasiūlė pakeisti kompensavimo tvarką. „Neteisinga, kai atleidžiamos įmonės nuo žemės mokesčio už beveik nieką ir dar kiekvienais metais po 11 tūkst. eurų, o senjorams negalime kompensuoti 23 ar 46 eurų, – tvirtino politikas. – Gyventojų prašymų nėra daug, todėl jiems skirtos lengvatos rajono biudžetui įtakos neturės."
Viena prašančioji atleisti nuo žemės mokesčio dalyvavo Tarybos posėdyje. Šiais metais jai priskaičiuota 774 Eur žemės mokesčio, o nuo jo atleisti atsisakyta, nes vidutinės vyrą palaidojusios, ligotos moters mėnesinės pajamos yra didesnės už du valstybės remiamų pajamų dydžius, t. y. 204 Eur. Prašytojos pajamos – 240 eurų pensija... Su ašaromis politikų prašiusi taikyti lengvatą ligota moteris stebėjo, kaip jie sprendė jos likimą.
Paaiškėjo, kad savivaldybė, tiesa, ne dėl savo kaltės, įsiskolino Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) 785 451 Eur. Finansų skyriaus vedėja pripažino, kad tai turės labai didelį poveikį savivaldybės finansams, prisiimtų įsipareigojimų įvykdymui, nes nekilnojamojo turto mokesčio planas liks neįvykdytas. Savivaldybės administracija ramino, kad kreipėsi į VMI ir į Finansų ministeriją, prašydama penkerių metų klaidą taisyti per penkerius metus, išdėstant mokesčio išskaitymą lygiomis dalimis, ir tikino, kad dėl biudžete atsivėrusios skylės biudžetininkų atlyginimai nenukentės.

Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio „Utenos dienoje".

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tarybos posėdyje – svarbūs Utenai klausimai

  Ketvirtadienį, lapkričio 30 dieną, Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje buvo svarstyti 33 klausimai. Posėdyje nedalyvavo liberalas Robertas Miliauskas, nes buvo išvykęs.

 • Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  22 – tiek ketvirtadienį, gegužės 25 dieną, Utenos rajono savivaldybės tarybos narių susirinko į kiekvieną mėnesį vykstantį posėdį. Darbotvarkėje buvo svarstyti 26 klausimai, iš kurių – keturios informacijos. Pirmu klausimu buvo svarstomas 2017 metų fizinių asmenų žemės sklypo neapmokestinamojo dydžio nustatymas. Liberalų sąjūdžio frakcija pateikė alternatyvą siūlomam projektui, kolegas palaikė konservatoriai. Tarybos narių dauguma alternatyvai nepritarė.

 • Vyko pirmasis šių metų savivaldybės tarybos posėdis

  Sausio 26 dieną prasidėjo pirmasis šių metų rajono savivaldybės tarybos posėdis, į kurį susirinko 22 politikai. Posėdyje nedalyvauja Roberta Macelienė, Žydrūnas Urbonas ir Egidijus Puodžiukas. Patvirtinę darbotvarkę, Tarybos nariai sprendžia aktualius Utenos rajono gyventojams klausimus.

 • Tarybos posėdyje svarstomi aktualūs klausimai

  Paskutinį kartą šį rudenį į posėdį susirinko rajono savivaldybės tarybos nariai. Posėdis – neeilinis. Jame dalyvavo Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Algis Urbonas, atvykęs priimti naujo Tarybos nario Raimundo Kelevišiaus, pakeitusio Seimo nario mandatą gavusį Edmundą Pupinį, priesaikos. Darbotvarkėje buvo numatyta svarstyti 33 klausimai, iš jų penkios informacijos. Priimti sprendimų šį kartą atvyko 22 tarybos nariai. Posėdyje nedalyvavo Nerijus Stasiulionis, Žydrūnas Urbonas ir Robertas Miliauskas.

 • Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  Paskutinį šio mėnesio ketvirtadienį į posėdį susirinko Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai. Rajono politikų darbotvarkėje buvo svarstomi 35 klausimai. Darbotvarkė patvirtinta be trijų narių: Liuoniaus Purvinio, Žydrūno Urbono bei į posėdį pavėlavusio Roberto Miliausko.

 • Rajono savivaldybės tarybos posėdis: sveikinimai, padėkos, sprendimai

  Priešpaskutinę rugsėjo mėnesio dieną į Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdį rinkosi rajono politikai. Darbotvarkėje buvo 18 klausimų, iš kurių viena – informacija. Tarybos nario Albino Grincevičiaus siūlymu į darbotvarkę įtrauktas klausimas dėl viešųjų erdvių Utenos mieste pritaikymo neįgaliesiems. Posėdyje dalyvavo 22 Tarybos nariai, nebuvo Vytauto Kazelos, Edmundo Pupinio ir Algirdo Žuko. Kaip dirba rajono politikai, stebėjo iš „Saulės" gimnazijos atvykę mokiniai, lydimi istorijos mokytojos metodininkės Jolitos Žukienės.

 • Vyko Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis

  Paskutinę kovo mėnesio dieną į Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdį susirinko rajono politikai. Jų darbotvarkėje – 33 klausimai, iš jų dvi – informacijos. Posėdyje dalyvo 24 Tarybos nariai, nebuvo Petro Tranausko.

 • Tarybos posėdyje tvirtinamas savivaldybės biudžetas

  Vasario mėnesio Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis vyksta ne kaip įprasta, paskutinį mėnesio ketvirtadienį, tačiau savaite anksčiau. Į posėdį susirinkę vietos politikai sprendžia 33 klausimus, iš jų dvi – informacijos. Susirinkę Tarybos nariai tvirtins ataskaitas ir planus, sprendžia turtinius klausimus, tačiau svarbiausias dienotvarkės klausimas – 2016 metų Utenos rajono savivaldybės biudžetas. Posėdyje, kurį meras Alvydas Katinas pradėjo sveikinimais 60 metų jubiliejaus proga Viliui Jasiūnui, nedalyvauja Liuonius Purvinis, Darius Šinkūnas ir Jonas Spietinis, į darbą kibo 22 išrinktieji.

 • Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  Kaip įprasta, paskutinį mėnesio ketvirtadienį į vykusį posėdį susirinko Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai. Politikų darbotvarkėje – 38 klausimai, keturios iš jų – informacijos. Posėdyje, kuriam pirmininkavo meras Alvydas Katinas, nedalyvavo Vilius Jasiūnas, Žydrūnas Urbonas ir Liuonius Purvinis.

 • Posėdyje buvo svarstomi uteniškiams aktualūs klausimai

  Į ketvirtadienį vykusį Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdį buvo susirinkę vietos politikai. Posėdžiui, kol teismo sprendimu nuo pareigų nušalintas rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, vadovavo jo pavaduotojas Vidmantas Valinčius, priminęs politikams, kad laikinai jis eina mero pareigas ir paprašęs konstruktyviai dirbti. Posėdyje nedalyvavo Petras Tranauskas ir Žydrūnas Urbonas, kurie buvo išvykę. Susirinkusiųjų darbotvarkėje – 32 klausimai, net aštuonios iš jų – politikams skirtos informacijos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1738
Vakar apsilankė:10268
Šią savaitę apsilankė:22387
Šį mėnesį apsilankė:172456
Viso (nuo 2015-02-16):7309131
Šiuo metu naršo:
80
2018-01-24