Valstybės kontrolės auditas Utenos rajono savivaldybėje: pažeidimų nerasta
AktualijosValstybės kontrolės auditas Utenos rajono savivaldybėje: pažeidimų nerasta
2015 spalio 02, Penktadienis 11:38

Valstybės kontrolės auditas Utenos rajono savivaldybėje: pažeidimų nerasta

Valstybės kontrolės auditas Utenos rajono savivaldybėje: pažeidimų nerasta

Valstybės kontrolė baigė 60-ties savivaldybių valstybinį auditą. Valstybės kontrolės auditoriai nustatė sistemines problemas savivaldybių biudžetų planavimo ir paskirstymo, skolinimosi, mokinių nemokamo maitinimo organizavimo, civilinės saugos užtikrinimo, kelių ir gatvių priežiūros, savivaldybių vidaus sandorių bei finansinių ataskaitų parengimo srityse. Tačiau, pasak auditorių, Utenos rajono savivaldybėje rimtesnių pažeidimų nebuvo rasta.

Auditoriai konstatavo, kad šalies savivaldybių biudžetų pajamų planavimo ir paskirstymo principai turėtų būti peržiūrimi, o tai reguliuojantis metodikos įstatymas tobulinamas. Nors nuo 2015 metų įteisinta galimybė didėti savivaldybių biudžetų pajamoms dėl ekonomikos augimo, o daliai metodikos nuostatų parengti pakeitimai, tačiau savivaldybių ekonominiai ir finansiniai bei veiklos rodikliai nevertinami ir neturi įtakos savivaldybių biudžetų pajamų didinimui ar mažinimui.
Tobulintinas ir savivaldybių skolų valdymas. Savivaldybių statistinių ataskaitų duomenimis jų skola 2014 metų pabaigoje siekė 2 008 mln. Lt (581,5 mln. eurų), tačiau šie duomenys nerodo teisingos informacijos, nes minėtose ataskaitose nebuvo parodyta 44,4 mln. Lt finansinės nuomos įsipareigojimų. Savivaldybėms nustatyti papildomi skolinimosi limitai, gali riboti būtinų investicinių projektų, kurie yra svarbūs vietos bendruomenėms, įgyvendinimą.
Kas susiję su mūsų savivaldybės įsiskolinimais, Lietuvos valstybės kontrolės 3-ojo audito departamento direktoriaus pavaduotoja Rita Švedienė portalui udiena.lt teigė, kad Utenos rajono savivaldybė tvarkingai laikėsi visų skolinimosi limitų – ir skolos limito, ir grynojo skolinimosi limito, ir suteiktų garantijų.
Valstybės kontrolė turėjo pastabų savivaldybėms dėl vidaus sandorių. Savivaldybių sprendimai įsigyti paslaugas ne konkurso tvarka iš valdomų įmonių turi įtakos konkurencijai ir viešųjų finansų panaudojimo racionalumui, o kai kuriose savivaldybėse tai tapo priemone atidėti apmokėjimą kontroliuojamoms įmonėms vėlesniam laikotarpiui. „Remiantis mūsų turimais duomenimis, 2014 metų pabaigoje Utenos rajono savivaldybė savo kontroliuojamoms įmonėms pagal vidaus sandorius buvo įsiskolinusi daugiau kaip 400 tūkstančius litų. Dėl to turime pastebėjimą ne tik Utenai, bet ir kitoms savivaldybėms, kad sandoriai pradedami naudoti kaip alternatyvi finansavimo priemonė, kuri suteikia galimybę įsigyti paslaugas iš valdomų įmonių atidedant suteiktų paslaugų apmokėjimą vėlesniam laikotarpiui. Tokiu būdu savivaldybės gali išvengti joms nustatytų skolinimosi procedūrų. Tai daro įtaką viešųjų pirkimų skaidrumui bei konkurencijai", – pastebėjimais pasidalijo pavaduotoja R. Švedienė, pateikusi vieną pavyzdį, kuris atskleidė tai, kad šešios šalies savivaldybės buvo sudariusios sandorį ir tokiu būdu buvo pažeistas konkurencijos įstatymo reikalavimas.
Auditoriai taip pat atliko mokinių nemokamo maitinimo organizavimo patikrinimą šalies savivaldybėse, tačiau Utena to išvengė. „Nemokamo mokinių maitinimo organizavimo Utenoje nevertinome, nes buvo vertinama apie 10 savivaldybių, kuriose mokinių maitinimas vykdomas centralizuotai", – sakė R. Švedienė.
Savivaldybių valstybinio audito metu dėmesys buvo skiriamas civilinės saugos užtikrinimo, kelių ir gatvių priežiūros bei kitoms svarbioms sritims.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Savivaldybės galės greičiau padėti žmonėmis, kuriems reikalingas socialinis būstas

  Lietuvos Seimui pateikti Vyriausybės siūlymai sudaryti sąlygas savivaldybėms išsinuomoti būstą iš fizinių ar juridinių asmenų ir pernuomoti jį žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto. Tai reiškia, kad savivaldybės galėtų greičiau padėti žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto. Tokia tvarka būtų palanki ir pačioms savivaldybėms – kur kas greičiau ir paprasčiau nekilnojamąjį turtą išsinuomoti nei nusipirkti.

 • Per savivaldybės administraciją nusiris atleidimų banga

  Spalio mėnesio pabaigoje Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdyje politikai pritarė naujai savivaldybės administracijos struktūrai, kuri tiesiogiai palies apie 12–14 darbuotojų, tarp jų – ir seniūnijų specialistus. Rajono valdžia per Tarybos posėdį sulaukė ir opozicijos kritikos.

 • Uteniškiai vieši Kinijoje

  Birželio 5–12 dienomis Utenos rajono savivaldybės delegacija vieši Kinijoje, Džininge. Kartu su Utenos rajono savivaldybės rajono meru Alvydu Katinu į Kiniją išvyko Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Evaldas Rimas, Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Donata Lubienė ir Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Raimundas Čepukas.

 • Parduoti yra ką, bet pirkėjų neatsiranda

  Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė parodė, kad šalies savivaldybės turi net 11 mln. kv. m nuosavų patalpų ir pastatų. Vienam gyventojui 2015 m. teko beveik 4 kv. m valdiškų pastatų ploto. Kai kuriose savivaldybėse nenaudojama yra net iki penktadalio nekilnojamojo turto. Utenos rajono savivaldybėje nenaudojamo nekilnojamojo turto dalis siekia 2 proc., o visos šalies mastu ši dalis viršija 4 proc.

 • Utenio stadiono šiukšliadėžių epopėja finišo tiesiojoje

  Beveik prieš metus, 2015 metų gruodžio 1 dieną, viename iš populiariausių šalies naujienų portalų pasirodė straipsnis „Utenos stadiono stebuklai: prabangios šiukšliadėžės, iškaba už 13,5 tūkst. eurų ir korupcijos šešėlis“, kuriame Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas pasakojo apie tariamai galimą lėšų iššvaistymą, įgyvendinant Utenio stadiono rekonstrukcijos projektą. Tarybos narys apie šiukšliadėžes kalbėjo ir vienoje iš televizijos laidų, stebindamas žiūrovus ir kaltindamas Utenos valdžią savų protekcijomis bei lėšų švaistymu.

 • LLRI: Utenos rajono savivaldybės administracijoje darbuotojų skaičius išaugo

  Nors gyventojų šalyje mažėja, praėjusiais metais beveik pusė (26 iš 60) savivaldybių dar labiau plėtė administracijas – tai atskleidė Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) analizė. Teigiama, kad dalis šalies savivaldybių administracijų vis dar neproporcingai didės.

 • STT krėtė Utenos rajono savivaldybę

  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) vakar, antradienį, atliko dokumentų poėmius Utenos rajono savivaldybėje.

 • Grožio paslaugas pirkusi savivaldybė – opozicijos taikinyje

  Utenos rajono savivaldybės tarybos politikų opozicija sukėlė skandalą – tvirtina, kad „Utenos valdininkai aplenkė laiką: pinigus išleido laukdami pasiūlymų“. Viešojoje erdvėje šią savaitę pasirodė publikacijos panašiomis antraštėmis. Tai nepuošia Utenos, juo labiau politikų, kurie jau intensyviai ruošiasi Seimo rinkimams. Seimo narė Milda Petrauskienė bei rajono savivaldybės vadovai teigia, kad opozicijai atstovaujantys politikai nuolat ieško įvairių priekabių, kad tik apšmeižtų Uteną ir jos valdžią, o savo išvedžiojimus paviešina per visą Lietuvą.

 • Utenos rajono savivaldybei – apdovanojimas už Vyžuonos parko sutvarkymą

  Utenos rajono savivaldybę pasiekė džiugi žinia: projektas „Vyžuonos parko ir prieigose esančių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas" gruodžio 2 dieną Taujėnuose (Ukmergės r.) vykusiuose geriausių Rytų Lietuvoje įgyvendintų projektų apdovanojimuose nuskynė laurus ir buvo apdovanotas nominacijoje „Geriausias 2007–2013 m. programavimo periodu Rytų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra".

 • Pyragų dieną dalijosi gerumu ir saldumynų gabalėliais

  Pyragų diena Lietuvoje minima tryliktus metus. Utenoje tik ketvirtus metus gyvuoja graži tradicija kepti pyragus, jais vaišinti savo kolegas, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai". Ši kilni akcija neaplenkė ir Utenos rajono savivaldybės administracijos darbuotojų – prie arbatos puodelio susirinkusieji, ragaudami ir girdami kolegų keptus pyragus, ištiesė pagalbos ranką likimo nuskriaustiems ir sergantiems patiems mažiausiems šalies gyventojams.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:147
Vakar apsilankė:9511
Šią savaitę apsilankė:58584
Šį mėnesį apsilankė:238041
Viso (nuo 2015-02-16):12288391
Šiuo metu naršo:
87
2020-01-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!