Baltarusijos keramikos meistrai Leliūnuose atidaro parodą
AktualijosBaltarusijos keramikos meistrai Leliūnuose atidaro parodą
2015 rugpjūčio 04, Antradienis 13:19

Baltarusijos keramikos meistrai Leliūnuose atidaro parodą

Baltarusijos keramikos meistrai Leliūnuose atidaro parodą
 • 16 foto

Vytauto Valiušio keramikos muziejus Leliūnuose garsėja ne tik savo unikaliu keramikos paveldu, tačiau ir jame rengiamais simpoziumais. Šią savaitę pas garsųjį keramiką ir Lietuvos puodžių karalių V. Valiušį svečiuojasi Baltarusijos liaudies meistrai iš Mogiliovo srities.

Šiandien juos kartu su Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriumi Sauliumi Liausa ir Etninės kultūros skyriaus Tautodailės poskyrio vadove Terese Jurkuviene bei keramikos meistru V. Valiušiu priėmė ką tik prieš dieną iš trumpų atostogų grįžęs rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.
Svečiai pasakojo apie save, savo krašto keramikos subtilybes ir, žavėdamiesi tokiu europiniu muziejumi, išreiškė viltį, jog ir pas juos turi atsirasti panašus muziejus.
Meras A. Katinas kalbėdamas apie šios kultūros srities darbus, pastebėjo, jog nuveikti darbai, kurie buvo padaryti ir politikų, ir paties V. Valiušio neliks užmiršti, bus tęsiami ir ateities kartų.
Po to svečiai iš Mogiliovo aplankė garsųjį Dauniškio fontaną, Utenos kultūros centrą ir kitas žymias Utenos vietas.
Rytoj, rugpjūčio 5 dieną, 16 val., Vytauto Valiušio keramikos muziejuje atidaroma aštuonių Baltarusijos liaudies meistrų iš Mogiliovo srities paroda, į kurią V. Valiušis kviečia suvažiuoti uteniškius, sueiti leliūniškius, nes Baltarusija nuo seno garsėja savita keramika ir jos meistrais.

„udiena.lt“ inf., V. Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Leliūnų seniūnijoje – išleistuvių nuotaikos

  23 metus Leliūnų seniūnijai vadovavusi Lina Petronienė po paskutinės darbo dienos atsisveikino su seniūnijos žmonėmis, darbuotojais, jos pasveikinti ir už nuveiktus darbus padėkoti atvykusiais valdžios atstovais. „Medžiai numeta lapus ir ruošiasi poilsiui. Atėjo ir man tas metas, kai turiu atsisveikinti. Nuo 2018 metų lapkričio 1 dienos savo noru bei šalių susitarimu su Utenos savivaldybės administracijos direktoriumi palieku šias sunkias ir atsakingas Leliūnų seniūnijos seniūnės pareigas", – savo laiške į Leliūnų seniūnijos gyventojus kreipėsi L. Petronienė.

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

 • Leliūniškiai išradingai atšventė savo miestelio šventę

  Leliūniškiai nepaliauja stebinti savo idėjomis. Šį kartą Leliūnų miestelio šventėje „Kraštiečių šimtmečio varpai“ buvo sumanyta sukurti 100 varpelių, tačiau šis sumanymas ne visai pavyko ir bus baigtas, kaip tvirtino šios idėjos autoriai, artimiausiu metu. Stebinanti naujovė atkeliavusi į Leliūnus – „Ikebanos dirbtuvės“ bei prie žiedimo staklių Vytauto Valiušio keramikos muziejaus kieme susėdę svečiai ir miestelio gyventojai.

 • Senjorams dovanotos neišdildomos džiugesio valandos

  Utenos rajono savivaldybės Leliūnų socialinės globos namuose neseniai apsilankė iniciatyvių jaunų žmonių grupė, padovanojusi senjorams ne tik plačių šypsenų, gerų emocijų, džiugių akimirkų, bet ir nuostabių nuotraukų. „Help-Portrait“ komandą apsilankyti Leliūnų socialinės globos namuose pakvietė savanoriška organizacija „Senučiukai“.

 • Leliūnuose bus pristatyta nauja kompaktinė plokštelė

  Lapkričio 12 dieną, sekmadienį, 11.45 val. (po šv. Mišių) Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčioje vyks naujos kompaktinės plokštelės pristatymas „Lietuvos istoriniai vargonai 3. Bruno Goebelio palikimas“. Renginio metu skambės Leliūnų, Alantos, Panevėžio, Salako, Šilalės vargonų muzika, o Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčios vargonais grieš Balys Vaitkus, dalyvaus garso režisierius Petras Kričena.

 • Ambasadorius Vygaudas Ušackas šiemet į Leliūnus atvežė ypatingų dovanų

  Adventas – tai krikščionių tikinčiųjų susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Tai ir gerų darbų metas. Apie tai niekada nepamiršta Loretos ir Vygaudo Ušackų šeima, o artėjant Kalėdoms aplanko Leliūnų socialinės globos namų gyventojus ir atveža jiems dovanų.

 • Utena sulaukė delegacijos iš Gruzijos

  Ketvirtadienį Utenoje lankėsi Gruzijos delegacijos atstovai: Sporto ir jaunimo reikalų viceministras Revaz Javelidze, Vaikų ir jaunimo vystymo fondo direktorius Irakli Zholiani bei Vaikų ir jaunimo nacionalinio centro vadovas Giorgi Gabelaia. Juos lydėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, o po susitikimo su rajono valdžia svečiai užsuko į Utenos mieste įsikūrusias įstaigas.

 • Jaudinantis susitikimas: šunys dovanojo nepamirštamų akimirkų

  Šią savaitę Leliūnų socialinės globos namuose gyvenantys seneliai tryško džiaugsmu – juos aplankė keturkojai draugai. Pūkuoti, švelnūs ir meilūs šuneliai kiekvienam garbingo amžiaus žmogui padovanojo džiugių akimirkų meiliai besiglaustydami ir atsisveikinant draugiškai lyžtelėdami į veidą.

 • Leliūniškiai dalijosi dosnumu

  Lapkričio 26 dieną Leliūnų pagrindinė mokykla pakvipo vanile ir cinamonu. Technologijų pamokas turėjusi klasė pakeitė pamokos temą – vieni vaikai piešė, karpė atvirukus ir rašė palinkėjimus, kiti – maišė tešlą pyragams. Taip buvo minima Draugo diena ir šventė „Rudenėlio dosnumas".

 • Prasidėjo antrasis „Klausinėjančių menų“ etapas

  Pažadinti tai, kas jau sukurta

  Utenos meno centre prasideda antrasis kuruotų rezidencijų programos „Klausinėjantys menai" etapas. Antrajame rezidencijų programos etape liepos–rugpjūčio mėnesiais dalyvaujantys menininkai tyrinėja Utenos regiono viešųjų erdvių sampratą, siekia ją praplėsti ir padėti suprasti, kad menas gali peržengti galerijų, meno ir kultūros centrų ribas ir aktyviai veikti viešoje miesto erdvėse, keldamas aktualius klausimus, suteikdamas erdvėms naujus gyvavimo scenarijus ir vertę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3781
Vakar apsilankė:7642
Šią savaitę apsilankė:26019
Šį mėnesį apsilankė:146486
Viso (nuo 2015-02-16):11364333
Šiuo metu naršo:
98
2019-10-17
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!