Įžeista tarnautoja vėžiu sergančią moterį pasiuntė dirbti
AktualijosĮžeista tarnautoja vėžiu sergančią moterį pasiuntė dirbti
2015 liepos 17, Penktadienis 14:30

Įžeista tarnautoja vėžiu sergančią moterį pasiuntė dirbti

Įžeista tarnautoja vėžiu sergančią moterį pasiuntė dirbti
 • Neringa JONAVIČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Diagnozė vėžys sukrečia. Nors šiandien dažnai ji jau nereiškia mirties nuosprendžio, tačiau pacientai ir medikai žino, kad ši liga nepagydoma. Tinkamai gydant ji užmigdoma – pasiekiama recesija, ligonis, laikydamasis rekomendacijų, gali ilgai gyventi. Tačiau Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (toliau – NDNT) medikų rekomendacijos, kaip tikino kai kurie pacientai – nė motais, galbūt todėl, kad NDNT neretai sprendimus priima ne sveikatos priežiūros specialistai, o administratoriai, liaudyje vadinami biurokratais.

Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio „Utenos dienoje".

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nedarbingumo pažymėjimas bus išduodamas paprasčiau

  Laikinai, kol baigsis COVID-19 plitimo grėsmė, iš viruso paveiktų teritorijų grįžusiems ar sąlytį su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju turėjusiems žmonėms saviivzoliacijos laikotarpiui  nedarbingumo pažymėjimas bus išduodamas nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad žmogui niekur vykti iš namų nereikės, taip nekeliant viruso platinimo grėsmės aplinkiniams, tiesiog užteks paskambinti šeimos gydytojui.

 • Šigelioze dažniausiai užsikrečiama svetur

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, lapkričio mėnesį Lietuvoje užregistruoti du įvežtiniai šigeliozės atvejai. Įtariama, kad abu susirgę asmenys užsikrėtė keliaudami po Izraelį. Rizikos veiksniais galėjo būti kelionės metu valgytos jūros gėrybės, gatvėje gertos šviežiai spaustos granatų sultys.

 • Ligų prevencijos paradoksai: žino, bet nesitikrina

  Naujausiais visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, net 80 procentų nustatyto amžiaus žmonių žino, kad gali nemokamai dalyvauti prevencinėse programose, tačiau pasitikrina tik kas antras ar kas trečias (priklauso nuo prevencinės programos) apie tai žinančiųjų. Situacija paradoksali – juk, jei žmogus yra atsakingas už savo sveikatą ir žino apie galimybę nemokamai pasitikrinti sveikatą – jis neturėtų delsti, suprasdamas, kad tai ligos neatitolina, sako specialistai.

 • Enterobiozė – labiausiai paplitusi kirmėlinė liga Lietuvoje

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2016 m. buvo užregistruoti 1428 kirmėliniai susirgimai. Beveik 80 proc. visų kirmėlinių susirgimų sudarė enterobiozė. Ši kirmėlinė liga dažniau nustatoma kaimo gyventojams. Per aštuonis šių metų mėnesius užregistruota daugiau nei 600 enterobiozės atvejų.

 • Lietuvoje padaugėjo susirgimų leptospiroze, kurią platina graužikai

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiais metais Lietuvoje padaugėjo susirgimų leptospiroze. Iki spalio 17 dienos susirgo 12 asmenų, praėjusiais metais per tą patį laikotarpį – keturi.

 • Profesinės ligos nustatomos per vėlai

  Per pastaruosius penkerius metus nustatytų profesinių ligų atvejų skaičius mažai keičiasi, tai rodo Higienos instituto statistiniai duomenys.
  Tarptautinės darbo organizacijos iniciatyva balandžio 28-a yra paskelbta Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Šios dienos tikslas – visame pasaulyje skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas. Darbuotojų saugos ir sveikatos gerinimas yra nuolatinis procesas ir reikalauja ne tik darbdavio dėmesio, bet ir darbuotojų iniciatyvos.

 • Panevėžietei įtariama sunki liga – botulizmas

  Lietuvoje kasmet pasitaiko apsinuodijimų, kuriuos sukelia namų gamybos konservuoti grybai, mėsos konservai, rūkyti ar vytinti mėsos gaminiai. Panevėžio visuomenės sveikatos centro (Centras) duomenimis, Panevėžio apskrityje pastaraisiais metais (2014 m.) botulizmo atvejis buvo registruotas Panevėžio rajone. Šiais metais ši reta liga įtariama Panevėžio miesto gyventojai.

 • Širdies nepakankamumu sergantiems asmenims padės specialiosios slaugytojos

  Siekdama užtikrinti kokybiškų asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą sergantiems širdies nepakankamumu, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino Gydytojo kardiologo ir slaugytojo konsultacijų aprašą. Jame nustatomos  reikalavimų gairės slaugytojoms, kurios pradės teikti širdies nepakankamumu sergančio paciento sveikatos būklės ir priežiūros efektyvumo vertinimo, konsultavimo bei mokymo paslaugas.

 • Šiemet susirgusiųjų toksokaroze daugiau nei pernai

  Per devynis šių metų mėnesius užregistruoti 65 toksokarozės atvejai. Tai 60 procentų daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

  Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, dažniausiai šia liga užsikrečia ir serga vaikai, nes jie neturi reikiamų higieninių įgūdžių. Šiemet 58 proc. visų susirgusiųjų sudarė vaikai nuo 3 iki 9 metų amžiaus.

 • Reumatoidinis artritas – prasideda sąnarių skausmu, bet vėliau gali pasodinti į neįgaliojo vežimėlį

  Sąnarių skausmai daugeliui asocijuojasi su senatve ar oro pasikeitimais. Tačiau mažai kam žinoma, jog kai kurios sąnarių ligos gali pasireikšti ne tik vyresnio, tačiau ir jauno amžiaus žmonėms ar net vaikams. Sąnarių ligos gali pažeisti ir kitus gyvybiškai svarbius žmogaus vidaus organus ir net pasodinti sergantįjį į neįgaliojo vežimėlį. Spalis – kovos su artritu mėnuo, todėl Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Reumatologijos centro vadovė prof. Irena Butrimienė dalinasi informacija apie vieną iš agresyviausių sąnarių susirgimų – reumatoidinį artritą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9366
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:35947
Šį mėnesį apsilankė:35947
Viso (nuo 2015-02-16):13837509
Šiuo metu naršo:
108
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!