Smėlynės parkui kurti – novatoriški pasiūlymai
AktualijosSmėlynės parkui kurti – novatoriški pasiūlymai
2015 vasario 13, Penktadienis 14:41

Smėlynės parkui kurti – novatoriški pasiūlymai

Smėlynės parkui kurti – novatoriški pasiūlymai
 • Lina NARČIENĖ
 • 9 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Utenos rajono savivaldybės administracija organizavo Smėlynės parko (teritorija prie Smėlio gyvenamųjų namų kvartalo) ir beisbolo aikštelių įrengimo projektų konkursą, kuriame penkis darbus pateikė autoriniai kolektyvai ir autoriai. Šie projektai kurį laiką buvo eksponuojami Utenos rajono savivaldybės administracijos I aukšte – juos įvertinti buvo galima kiekvienam į savivaldybę užsukusiam mūsų rajono gyventojui ar miesto svečiui.

Smėlynės parko teritorija sudaro apie 25 ha. Šiuo metu didžioji dalis medžiais užaugusios teritorijos yra priskirta valstybiniams miškams. Parke auga apie 40-ies metų pušys, o šlapiojoje dalyje – baltalksnio, gluosnio medynai. Ateityje planuojama rengti planus, siekiant išbraukti miškų sklypus iš valstybinės reikšmės miškų schemos ir suformuoti žemės sklypą Smėlynės parkui, o taip pat rengti techninį projektą parkui ir beisbolo aikštelėms įrengti.
Parko teritoriją sudaro smėlinga kalvota lyguma, apaugusi sodintomis pušimis ir šlapias aliuvinis upės slėnis. Vakarinėje teritorijos dalyje yra Smėlio gyvenamųjų namų kvartalas. Tarp kvartalo ir parko miesto bendrajame plane numatyta gatvė. Šiuo metu parko (miško) teritorijoje gyventojai eina pasivaikščioti išmintais ir minimaliai parengtais takais. Vyksta judėjimas per parko teritoriją nuo Smėlio kvartalo iki „Norfos" prekybos centro ir nuo J. Basanavičiaus iki Aukštaičių gatvių. Parko teritoriją kerta vandentiekio, nuotėkų ir elektros tinklai.
Vasario 13 dieną Utenos rajono savivaldybėje vyko viešas Smėlynės parko įrengimo Utenoje konkursinių projektų aptarimas, kuriame projektus pristatė recenzentas Lietuvos kraštovaizdžio sąjungos narys, architektas Virginijus Skardžiukas. Komisijai pateikti penki autorinių kolektyvų ir autorių darbai, tačiau tai, kam autorystė priklauso, kol kas nėra aišku – apie tai skaitytojus informuosime artimiausiu metu.
Vertindamas Utenos rajono savivaldybei pateiktus darbus, V. Skardžiukas trumpai apžvelgė Smėlynės parko reljefo ypatumus, geologinę sandarą, taip pat kalbėjo apie objektų planavimą ir kitus labai svarbius kriterijus.
Smėlynės parke planuojamas įrengti ir beisbolo aikštynas. Utenos beisbolo klubo „Vėtra" prezidentas Valentinas Bubulis mano, kad rengiant beisbolo varžynas, Smėlynes parke įrengto vieno beisbolo aikštyno nepakaktų, todėl reikėtų atkreipti į dviejų – vieno mažesnio, kito didesnio – beisbolo aikštynų projektavimą.
Apžvelgdamas projektinius darbus, V. Skardžiukas teigė, kad jie visi labai vertingi ir turėtų tapti savivaldybės turtu. „Architektūriniame" darbe egzistuoja ne gamtiniai ar landšaftiniai sprendiniai, o architektūros elementai. Šiame projekte ypač detaliai padarytos beisbolo statinių vizualizacijos.
„Kontrastingasis" variantas įrodė tai, kad gamtinė aplinka vaizduojama ypač kontrastingai. Čia vaizduojamas tamsus miškelis ir priešingas jam – šviesusis slėnis. Anot architekto, taip pat pateiktas technologinis sporto aikštyno variantas.
Kalbėdamas apie projektą „Slėnis be gatvės", V. Skardžiukas teigė, kad šiame darbe matyti, kad šalia Aukštaičių gatvės pažymimas tik vienas beisbolo aikštynas.
„Vandens centras" geriausiai ir meniškiausiai įkūnija Utenos miesto parkų idėją, mat šiame projekte kompoziciškai ežeriukas „įsodinamas" į teritorijos vidurį ir skambiai pavadinamas „lietaus sodu". Šiame darbe aiškiai atsiskleidžia visos techninės sąlygos: įrengimai tolygiai išdėstyti visoje teritorijoje, atskiri takai dviratininkams ir šunų vedžiotojams.
Projektas „Tarptautinis futbolas" yra visų futbolininkų svajonė. Tokio Smėlynės parko devizas „Smėlynės parko beisbolas – sveikam gyvenimui". Planuojant parką, autoriai didžiausią dėmesį skyrė sportui.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje bus dar vienas parkas

  Ketvirtadienį, birželio 28 dieną, Utenos rajono savivaldybėje projekto vadovas Vainius Pilkauskas ir UAB „Želdynai“ projekto rengėjas Regimantas Pilkauskas pristatė želdynų teritorijos formavimo ir kraštovaizdžio būklės gerinimo Vyžuonaičio parke projektą. Pristatyme dalyvavo Utenos rajono savivaldybės vadovai, projekto organizatoriai Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo skyriaus specialistai, gyventojai, žiniasklaidos atstovai.

 • Paskelbtas Puodžių parko prie Vytauto Valiušio keramikos muziejaus Leliūnuose projektų konkursas

  Utenos rajono savivaldybės administracija paskelbė Puodžių parko prie Vytauto Valiušio keramikos muziejaus, esančio Topolių g. 1, Leliūnuose, Utenos rajone, įrengimo projektų konkursą.

 • Ką verta aplankyti Lietuvoje?

  Kviečiame keliauti po ypatingą Lietuvą – mūsų krašto saugomas teritorijas. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, kuruojanti nacionalinių ir regioninių parkų veiklą, šią vasarą siūlo aplankyti naujai sutvarkytas ir pritaikytas lankyti vietoves. Kadangi šiais metais Lietuvos nacionaliniai parkai mini 25-metį, tai siūlomi maršrutai daugiausiai drieksis Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos, Žemaitijos nacionalinių ir Trakų istorinio nacionalinio parko ribose.

 • Latvės domėjosi Utenos parkais

  Birželio 16 dieną Utenos rajono savivaldybėje lankėsi Preili (Latvija) miesto, jau ne pirmus metus bendradarbiaujančio su Utena, delegacija, kurią sudarė Preili rajono merė Maruta Plivda bei Preili rajono savivaldybės Plėtros departamento projektų koordinatorės Liga Upeniece ir Inese Matisone.

 • Į nacionalinius ir regioninius parkus – su lankytojo bilietu

  Nuo gegužės 15 dienos nacionalinių ir regioninių parkų lankytojai galės paremti saugomas teritorijas ir įsigyti savanorišką lankytojo bilietą. Šią žinią gegužės 6 dieną pristatė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis.

 • Krašuonos parkas taps patrauklesnis miestelėnams ir svečiams

  Gražiai sutvarkyti parkai gražina mūsų miestą ir tarnauja uteniškiams – tai puiki vieta ne tik į darbą ar iš darbo skubantiems, bet ir sportą pamėgusiems miestelėnams.
  Šiuo metu baigiamas tvarkyti Krašuonos parkas, kurio erdvės pritaikytos miesto bendruomenės poreikiams, jis džiugina miesto gyventojus ir svečius.

 • Smėlynės parkas uteniškiams taps traukos centru?

  Utenos rajono savivaldybės administracija organizavo Smėlynės parko (teritorija prie Smėlio gyvenamųjų namų kvartalo) ir beisbolo aikštelių įrengimo projektų konkursą ir šių metų spalio mėnesį 31 dieną buvo gauti penkių autorių ar autorių grupių darbai. Projektai eksponuojami visą gruodį Utenos rajono savivaldybės administracijos patalpose Utenio a. 4, Utena, I aukšte.
  Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vyr. specialistė Jūratė Paragytė kviečia uteniškius aplankyti parodą darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 17.00 val. ir šeštadieniais nuo 8.00 iki 13 val. Viešas projektų aptarimas, dalyvaujant komisijos nariams, kuriame projektus vertins recenzentas, vyks gruodžio mėnesį.

 • Kitąmet uteniškių laukia naujos pramogos

  Kitąmet vasarą tiek mažieji, tiek suaugę uteniškiai galės džiaugtis dar viena pramoga: žaidimo aikštelėmis ir sveikatingumo taku, kurie iki 2015 metų liepos 1 dienos turėtų atsirasti Vyžuonos parke.

 • Pirmasis Lietuvos nacionalinis parkas mini 40 metų jubiliejų

  Aukštaitijos nacionalinis parkas įkurtas kalvotoje ir miškingoje Rytų Lietuvos teritorijoje, maždaug 100 km atstumu į šiaurę nuo Vilniaus, trijų administracinių rajonų – Ignalinos, Utenos ir Švenčionių – sandūroje.

 • Vyžuonos parko tvarkymui – papildomai beveik vienas milijonas litų

  Praėjusią savaitę Ministras Dailis Alfonsas Barakauskas pasirašė įsakymą, kuriuo didinamas Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansavimas Vyžuonos parko Utenoje ir jo prieigų kompleksiniam sutvarkymui.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5678
Vakar apsilankė:6759
Šią savaitę apsilankė:40122
Šį mėnesį apsilankė:27012
Viso (nuo 2015-02-16):14051004
Šiuo metu naršo:
74
2020-07-04
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!