Netekome kraštietės aktorės Juzefos Reginos Guobienės (Paliukaitytės)
AktualijosNetekome kraštietės aktorės Juzefos Reginos Guobienės (Paliukaitytės)
2015 vasario 09, Pirmadienis 15:18

Netekome kraštietės aktorės Juzefos Reginos Guobienės (Paliukaitytės)

Netekome kraštietės aktorės Juzefos Reginos Guobienės (Paliukaitytės)

Vasario 7-os vakarą mirė kraštietė, aktorė ir pedagogė Juzefa Regina Guobienė (Paliukaitytė).

Šiemet, sausio 6 dieną, velionei sukako 75 metai.
Šia proga Ji buvo minima ir visai neseniai vykusiame kraštiečių susitikime Vilniuje, kur Jai turėjo būti įteikta rajono savivaldybės mero padėka, tačiau aktorė šiame susibūrime, kurį labai mėgo ir visada dalijosi įspūdžiais, nedalyvavo.
Ji 1940 metais sausio 6 dieną gimė Kaune. Likimas lėmė, jog teko atsikraustyti į Uteną ir 1957 metais baigus Utenos 1-ąją vidurinę mokyklą (dabar – „Saulės" gimnazija) Ji sėkmingai įstojo į Lietuvos valstybinę konservatoriją. Po baigimo 1961–1964 metais dirbo Šiaulių dramos teatro aktore, o nuo 1964 metų beveik 30 metų buvo Vilniaus dramos teatro aktorė. Po to penkerius metus dirbo Vilniaus universiteto scenos kalbos dėstytoja, kartu ir Vilniaus muzikos akademijos teatro ir kino fakulteto scenos dėstytoja.
1969 metais už Agnės vaidmenį kino filme „Jausmai" Baltijos šalių, Baltarusijos ir Moldavijos kino festivalyje aktorei suteiktas geriausios moters vaidmens atlikėjos vardas, 1990 metais – Lietuvos nusipelniusios artistės vardas, o 1995-aisiais ji tapo „Poezijos pavasario" laureate.
Aktorė sukūrė per 100 vaidmenų. Jos garsiausi Nataša – ,,104 puslapiai apie meilę", Margarita – V. Gėtės ,,Fauste", Ieva Teresė – ,,Katedroje", Liucija B. Sruogos – ,,Milžino paunksmėje", Rozalija – K. Sajos ,,Ubagų saloje", karalienė Bona – J. Grušo ,,Barboroje Radvilaitėje" ir kt.
Vyresnioji karta prisimena aktorę dalyvaujant radijo ir televizijos vaidinimuose, filmuose ir 1967–1995 metais laidose ,,Lietuvių godos".
Įvairius vaidmenis suvaidino kino filmuose: 1966 m. – „Jausmai" (režisieriai Algirdas Dausa, Almantas Grikevičius), 1969 m. – „Ave, Vita" (režisierius A. Grikevičius), 1975 m. – „Nerami rudens diena" (režisierius Algimantas Kundelis), 1980 m. – „Žaltvykslės" (režisierius Gytis Lukšas), 1985 m. – „Nebylys" (režisierius Vidmantas Bačiulis).
Kaip skaitovė, aktorė dalyvaudavo koncertuose, o uteniškiai bene paskutinį kartą ją matė 2013 metų rugsėjo 24 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje kraštiečio, žymaus teatrologo ir A. R. Paliukaitytės-Guobienės vyro dr. Aleksandro Guobio biografinės knygos „Slenksčiai" pristatyme. Tada ji skaitė knygos ištraukas, bendravo su atėjusiais į susitikimą savo kraštiečiais.
Kartu su vyru Aleksandru išaugino dvi dukteris Eglę ir Rūtą.

Utenos krašto bendruomenė

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • In memoriam

  Juozas VANAGAS
  1925–2017

  Šeštadienį, rugpjūčio 26 dieną, eidamas 93-iuosius mirė mūsų kraštietis choro dirigentas Juozas Vanagas.

 • Mirė Seimo narys Rokas Žilinskas

  Vakar, antradienį, eidamas 45-uosius Vilniaus universiteto Santaros klinikose po sunkios ligos mirė Seimo narys konservatorius Rokas Žilinskas.
  Lrytas.lt teigimu, gegužės viduryje R. Žilinsko artima bičiulė Daiva Žeimytė pranešė, kad jis į Santaros klinikas buvo paguldytas ir gydėsi dėl sunkaus plaučių uždegimo.
  „Su Roko šeimos leidimu informuoju, kad Rokui diagnozuotas sunkus plaučių uždegimas, jis jau beveik mėnesį yra be sąmonės, jam sukelta dirbtinė koma", – dar praėjusią savaitę, birželio 1-ą, rašė „Lietuvos ryto" televizijos žurnalistė Daiva Žeimytė.

 • Mirė aktorius Dalius Mertinas

  Ketvirtadienį pranešta liūdna žinia – eidamas 56-uosius mirė aktorius Dalius Mertinas. Tai LRT.lt patvirtino aktoriaus draugas režisierius Saulius Vosylius. Aktoriaus žmonos Laimos sesuo Audronė Usonienė patvirtino, kad D. Mertinas iškeliavo Anapilin. Daugiau apie netektį kalbėti ji nesutiko.

 • Mirė filosofas Leonidas Donskis

  Trečiadienio rytą mirė filosofas, buvęs Europos Parlamento narys Leonidas Donskis. Šią žinią patvirtino filosofo artimieji.
  lrytas.lt žiniomis L. Donskis 4 val. 43 min. susmuko Vilniaus oro uosto išvykimo salėje, ruošiantis skrydžiui į Ukrainą. Atvažiavę greitosios pagalbos medikai dar bandė gaivinti filosofą, bet pastangos buvo bevaisės – 5 val. 25 min. konstatuota mirtis. Spėjama, kad vyrui sustojo širdis. Jam buvo 54 metai. „Tai didžiulė netektis, kartu su juo išėjo ir universiteto dalis. L. Donskis buvo ir filosofijos, ir politikos, ir kitų mokslų grandas", – BNS sakė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Juozas Augutis. Anot rektoriaus, universitetas turbūt siūlys L. Donskį šarvoti VDU Didžiojoje auloje Katalikų teologijos fakulteto rūmuose.

 • IN MEMORIAM

  Marija ŽEMAITIENĖ
  1920–2015 08 14
  Penktadienį, rugpjūčio14 dieną, po sunkios ligos mirė viena iš Utenos Švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės koplyčios fundatorių – Marija Žemaitienė.
  Šviesaus atminimo M. Žemaitienė 1995 metais išleido skausmo gijomis apipintą knygą „Kančių kalnelis", kurią paskyrė velionio vyro Aleksandro Žemaičio atminimui ir visiems patriotams, žuvusiems kovoje už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.
  Norintys palydėti velionę į paskutinę kelionę kviečiami atsisveikinti į „Šermenos" salę nuo sekmadienio. Laidotuvės vyks rugpjūčio 17 d., 12 val. Utenos Švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės koplyčios kriptoje.

  Utenos rajono savivaldybės inf.

   

   

 • Eidamas 96-uosius metus mirė iš Utenos kilęs poetas Alfonsas Nyka-Niliūnas

  Sausio 20 d. Baltimorėje (JAV) eidamas 96-tuosius metus mirė vienas žymiausių išeivijos lietuvių poetų, vertėjas, kritikas Alfonsas Nyka-Niliūnas (Alfonsas Čipkus), kilęs iš Utenos rajono. Užkluptą sunkios ligos jį slaugė dukra Berenika, o šiais metais liepos mėnesį būtų suėję 96 metai.

 • Netekome tautodailininko Petro Povilo Lopetos

  Šių metų sausio 18 dieną netekome Utenos rajono tautodailininkų klubo nario, tautodailininko Petro Povilo Lopetos.

 • IN MEMORIAM

  Remigijus REPŠYS
  1946 07 28–2014 09 30

  Antradienį, rugsėjo 30 dieną, eidamas 68 metus mirė buvęs Utenos dailės mokyklos mokytojas Remigijus Repšys.

 • IN MEMORIAM

  2014 m. rugsėjo 13 dieną, eidama 87 metus mirė Utenos rajono tautodailininkų klubo narė, tautodailininkė Stefanija Gasiūnaitė.

 • IN MEMORIAM

  2014 m. rugsėjo 15 d. anapus laikinumą ir Amžinybę skiriančios ribos iškeliavo muzikos pedagogas, chorvedys, vargonininkas Pranciškus Aleknavičius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:10137
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:36718
Šį mėnesį apsilankė:36718
Viso (nuo 2015-02-16):13838280
Šiuo metu naršo:
138
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!