Praėjusių metų ristūnų lenktynių karalius Egidijus Gudonis – tikras džentelmenas
AktualijosPraėjusių metų ristūnų lenktynių karalius Egidijus Gudonis – tikras džentelmenas
2015 vasario 09, Pirmadienis 15:00

Praėjusių metų ristūnų lenktynių karalius Egidijus Gudonis – tikras džentelmenas

Praėjusių metų ristūnų lenktynių karalius Egidijus Gudonis – tikras džentelmenas
 • Vytautas RIDIKAS
 • 101 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gausiai renginį stebėjusių žiūrovų aplodismentai, kaimo kapelos ir orkestrų maršai buvo skirti gausiai į tradicines ristūnų lenktynes „Sartai 2015" susirinkusiems žiūrovams. Kaip visada šioje didžiausioje Zarasų krašto šventėje pasigrožėti žirgais susirenka daug svečių iš visos Lietuvos ir kitų kraštų. Šių metų ristūnų lenktynės vyko esant šiltam orui, todėl pasiekti rekordų nebuvo galimybių. Pagrindiniame važiavime nugalėjo amžini uteniškių priešininkai varėniškiai, tačiau rekordas kol kas lieka uteniškio Egidijaus Gudonio.

Egidijus Gudonis – ir pirmas, ir antras
Nedaug trūko, kad ir šiemet pagrindinio prizo nugalėtoju taptų E. Gudonis – jis su Rodney Augustinu liko antras, o pagrindinio herojaus titulą pelnė varėniškis Eimantas Klebauskas, kurio vadeliojama bėra kumelė Ladybird Va Bene pirmoji kirto pagrindiniu devintuoju bėgimu laikomos rungties finišą. Nugalėtojo laikas 1609 metrų distancijoje šį kartą, palyginti su praėjusiais metais uteniškio E. Gudonio pasiektu trasos 2 min. 00,775 sek. rekordu, buvo kuklokas 2 min. 03,991 sek., tačiau kaip ten bebūtų, šio bėgimo, kurio dalyviai tradiciškai varžėsi dėl renginio iniciatorės – Lietuvos žemės ūkio ministerijos steigiamo „Didžiojo žiemos prizo" – nugalėtojas iki kitų metų laikomas lenktynių karaliumi.
E. Gudonis po finišo „Utenos dienai" apgailestavo, kad nepavyko startas, nes aštuntas numeris, kuriuo buvo pažymėta jo vieta bėgimo take, nėra pati geriausia – kraštinė prieš pirmą posūkį. Tai, anot vadeliotojo, ir lėmė pasirodymo rezultatus. „Ne visada gali laimėti, rezultatus lemia labai daug faktorių, praleidus kelis varžovus į priekį, vėliau sunku pavyti", – neslėpdamas apmaudo sakė ant „Didžiojo žiemos prizo" nugalėtojų ir prizininkų pakylos užkopęs antros vietos laimėtojas, trasos rekordininkas E. Gudonis, su tuo pačiu Rodney Augustinu šįkart trasą įveikęs tik per 2 min. 04,777 sek.
Trečiosios vietos nugalėtoju tapo verėniškis Stanislovas Kėrys, šiame bėgime vadeliojęs Immobiliare ir pasiekęs 2 min. 04,779 sek. laiką.
„Ne visas varžybas, kokios atkaklios jos bebūtų, vainikuoja rekordai, tačiau dėl to renginys, sutraukęs tokias minias žiūrovų, nė kiek nenukentėjo. Priešingai, jis pasižymėjo nepaprastai azartiška, nenuspėjama kova, kausčiusia žiūrovų dėmesį iki pat paskutinio bėgimo finišo", – įteikusi ministerijos prizą ir pasveikinusi rungties nugalėtoją bei prizininkus kalbėjo Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
E. Gudonis su Gepardu 1609 metrų bėgimo take pasirodė jau antrame važiavime „Rokiškio sūrio" prizui laimėti, tačiau jo vadeliojamas rusų ristūnas į prizininkus nepateko. Kas yra susipažinęs su ristūnų varžybomis, žino, jog vadeliotojai į lenktynes atsiveža ne vieną žirgą, todėl dažnai lenktynės būna nenuspėjamos. Septintajame važiavime dėl „Zarasų krašto" prizo favoritu laikytas E. Gudonis su dvimete Amerikos ristūne juodbėre Luna Augustinu tapo nugalėtojais, trasoje sugaišę 2 min. 17,751 sek. ir pranokę alytiškį Ernestą Juškauską su Ūlos Tėkme bei trečioje vietoje likusį Mečislovą Radzevičių su Ukmergės Lunatiku iš Ukmergės rajono.
Tradicinių lenktynių „Sartai 2015" partneris bravoras „Volfas Engelman" įsteigė specialų prizą lenktynių džentelmenams. Už ristūnų žirgų sporto tradicijų puoselėjimą ir džentelmeniškumą sporte proginėmis „Volfas Engelman" sąsagomis buvo apdovanoti šio sporto entuziastai uteniškis E. Gudonis ir varėniškis, šiemet buvęs žiūrovu, Algis Vilkinis.

Daugiau apie žirgų startus skaitykite trečiadienio „Utenos dienoje".
V. Ridiko ir A. Brazaičio nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šiemet Sartų žirgų lenktynės neįvyks

  Sartų ristūnų žirgų respublikinių lenktynių likimą nulėmė klimato kaita – šiemet jos neįvyks, nes dėl šiltų orų neįmanoma suformuoti varžyboms reikalingo ledo tako ir užtikrinti kitų sąlygų renginiui organizuoti.

 • Orai koreguoja ir žirgų lenktynes

  Sartų hipodrome Dusetose pirmąjį vasario šeštadienį turėjusios vykti respublikinės žirgų lenktynės dėl šiltų orų atidėtos iki palankesnių orų.

 • E. Gudonis ir toliau skina pergales

  Šeštadienio popietę Dusetose finišavo tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos mugė „Sartai 2019“, kurią organizavo Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.

 • Kad kelias į „Sartų 2019“ šventę būtų saugus

  Jau šį šeštadienį, vasario 2-ą, 500 metų sukaktį mininčiose Dusetose vyks tradicinės žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė „Sartai 2019“. Kad šį nedidelį Aukštaitijos miestelį vėl užplūs dešimtys tūkstančių žirginio sporto entuziastų, neabejoja niekas.

 • Sartuose sportininkus džiugins 17 600 eurų prizinis fondas

  Vasario 2-ą Dusetose vėl šurmuliuos tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ,,Sartai 2019“, kurias, laikydamasi ilgamečių tradicijų, organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.

 • Pirmąjį vasario savaitgalį visi keliai ves į Sartus

  Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2019“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė, kurią organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, laikantis ilgamečių tradicijų Dusetose bus surengta pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį, vasario 2-ą.

 • Uteniškis Egidijus Gudonis ir toliau lieka nenugalimas

  Tradicines žirgų lenktynes perkėlus dėl atšilusių orų viena savaite vėliau, praėjusį šeštadienį Dusetose finišavo respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“. Šventė šiemet buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui.
  Lenktynėse dalyvavo 55 eiklieji ristūnai, kuriuos vadeliojo 31 Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkas. Per 20 sportininkų su savo žirgais neatvyko iš Latvijos ir Estijos. Kaip aiškino organizatoriai, taip jau sutapo, kad kaimyninėse šalyse irgi rengiamos panašios lenktynės, todėl ir važiavimų bei prizų buvo mažiau.

 • Keičiasi ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ data

  Ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ organizacinis komitetas nusprendė, jog tradicinės žirgų lenktynės Dusetose ir neatsiejama jų dalimi tapusi, nacionalinį paveldą bei kultūrines etnines vertybes propaguojanti mugė vyks ne šį savaitgalį, kaip buvo skelbta, o savaite vėliau, kitą šeštadienį, vasario 10-ą.

 • Valstybės atkūrimo 100-čiui skirtose lenktynėse – 100 žirgų

  Vasario 3-ą Dusetose vyksiančios tradicinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018", kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, įtrauktos į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą. Ta proga žiūrovus džiugins 100 eikliųjų žirgų, išaugintų Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

 • Dusetose jau formuojamas ledo takas

  Vasario 3-ią Dusetose vyksiančios ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ bus jau 220-osios jų istorijoje ir 110-osios, kaip oficialiai organizuojamas renginys.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:10398
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:36979
Šį mėnesį apsilankė:36979
Viso (nuo 2015-02-16):13838541
Šiuo metu naršo:
143
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!