LR liberalų sąjūdis: ne tik norime, bet ir žinome, kaip spręsti užimtumo problemas Utenoje
AktualijosLR liberalų sąjūdis: ne tik norime, bet ir žinome, kaip spręsti užimtumo problemas Utenoje
2015 vasario 06, Penktadienis 14:29

LR liberalų sąjūdis: ne tik norime, bet ir žinome, kaip spręsti užimtumo problemas Utenoje

 Utenos liberalų sąjūdžio kandidatė į Utenos rajono savivaldybės tarybos narius Daiva Pečionė Utenos liberalų sąjūdžio kandidatė į Utenos rajono savivaldybės tarybos narius Daiva Pečionė

Ne kartą ir ne iš vieno uteniškio teko girdėti, kad be pasivaikščiojimo nepriekaištingais miesto parkų takeliais Utenoje nelabai ką ir nuveiksi. Tiek jaunesniam, tiek vyresnio amžiaus miesto gyventojui dažnai kyla klausimas – kur ir kaip praleisti laivalaikį? Neturime jokio jaunimo ar suaugusiųjų užimtumo centro, elementaraus kūdikių, vaikų žaidimo kambario. Jei jaunimas dar gali nuvykti iki artimiausio didmiesčio papramogauti, tai vyresnio amžiaus uteniškiams belieka laiką leisti prie televizoriaus. Tačiau tam, kad uteniškiams būtų suteikta galimybė turiningai praleisti laisvalaikį, kad atsirastų erdvė bendravimui ir susitikimams, Utenoje yra visos sąlygos. Trūksta tik valdžios dėmesio ir noro esamas problemas spręsti.

Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus politikai ne kartą yra kalbėję apie tai, kad jaunimo užimtumas Utenoje yra didžiulė problema. Išaugusi emigracijos banga neaplenkė ir mūsų miesto. Natūralu, kad neužtikrinant augančios jaunosios kartos poreikių, jaunimas palieka miestą ir ieško naujų erdvių, o po studijų nenori grįžti į Uteną. Turime suprasti, kad miestas be jaunimo, tai miestas be ateities. Sparčiai mažėjantis gyventojų skaičius bei senstantis gyventojų amžiumi miestas siunčia signalus, kad būtina Utenos rajono valdžiai keisti požiūrį į jaunimo politiką ir jos finansavimą.
Tiesa, Utenos jaunimo mokykloje yra įkurtas Dienos centras jaunimui, tačiau jis skirtas tik vaikams iš socialinės rizikos šeimų ir su specialiaisiais poreikias. Puiku, kad rasta lėšų įkurti tokį centrą, tačiau būtina užtikrinti visavertį laisvalaikį ir likusiam jaunimui.
Remiantis kitų miestų sėkminga patirtimi ir pavyzdžiais, Liberalų sąjūdis Utenoje ketina įsteigti aktyviai veikiančiančią jaunimo erdvę – užimtumo centrą, kuris būtų pritaikytas atviram darbui su jaunimu. Tokiame centre būtų galima vykdyti tiek formalią, tiek neformalią veiklą. Tai turėtų būti saugi ir atvira erdvė jaunimui, kur jaunuoliai galėtų žaisti stalo žaidimus, žiūrėti filmus, klausytis muzikos ar tiesiog bendrauti. Jauniems žmonėms turi būti užtikrinta galimybė užsiimti juos dominančia veikla, suteikiant neįpareigojančią erdvę ir ją užpildant skirtingomis jaunimo iniciatyvomis. Daugiau nei dešimtmetį rajono valdžia jaunimą maitino pažadais įkurti jiems užimtumo centrą, tačiau paskutiniu metu jaunimui pateikė siurprizą ir Utenoje vietoj žadėto jaunimo centro, buvo nuspręsta įkurti jau ketvirtą erdvę meno sričiai. Liberalų sąjūdis nėra nusiteikęs prieš meno kūrėjus, tačiau Utenoje reikia nepamiršti ir kitų sričių. Šiuo metu vykdomos buvusio kino teatro „Taurapilis" pastato rekonstrukcijos vertė – 12 mln. litų. Utenos liberalai nekelia klausimo, ar reikia tvarkyti šį pastatą, tačiau mums kyla klausimas, kiek tokių pastatų galima sutvarkyti už panašią sumą? Įkurtame Menų inkubatoriuje planuojama sutelkti įvairaus meno kūrėjus ir jų atstovus, sudaryti sąlygas jiems kurti, platinti savo darbus, verslauti. Tačiau pastatas, kuris pareikalaus daugybės investicijų, apims tik tam tikrą, nedidelę jaunimo terpę.
Remiantis pavyzdžiais kitų savivaldybių, kuriose yra įkurtos jaunimo erdvės, dienos centrai galime sėkmingai tą padaryti ir Utenoje. Mes siūlome tai pasiekti ir įgyvendinti pasitelkiant viešosios ir privačiosios partnerystės modelį. Be savivaldybės pagalbos tokius projektus įgyvendinti būtų sunku ar net neįmanoma, tačiau nereikėtų tikėtis, kad viskas turi būti padaryta vien savivaldybės biudžeto lėšomis. Utenos rajono savivaldybė šiuo metu valdo dešimtis nenaudojamų sklypų ar tūkstančius kvadratinių metrų nenaudojamų patalpų, kurie puikiai tiktų įrengti tokiems centrams mieste ar jų filialams kaimiškose vietovėse. Ne kartą teko dalyvauti diskusijose su verslininkais, kurie minėjo, jog prie tinkamų sąlygų mielai investuotų į, pavyzdžiui, vaikų užimtumo centro projektą. Labiausiai norą investuoti stabdo didžiulės žemės sklypų ar patalpų kainos mieste. Todėl savivaldybė prisidėdama savo žemės sklypu ar patalpomis nesukiai įgyvendintų tokią įdėją.
Užsienio šalyse yra labai papuliarūs vaikų ir jų tėvų užimtumo centrai, kurių analogą siūlome įkurti ir mūsų mieste. Vaikų užimtumo centre būtų organizuojami mainų su vaikais susitikimai ir užsiėmimai – tokį poreikį nuolat girdžiu iš uteniškių lūpų. Utenoje nėra nė vieno kūdikių ar vaikų žaidimo kambario, kuriame galėtų leisti laiką mažieji, o tėvai turėtų galimybę pabendrauti ir pasidalyti idėjomis ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir susitikus gyvai. Būtų puiku, kad ilgiau dirbantys tėvai turėtų galimybę į tokį dienos centrą atvesti darželinukus, po pamokų –mokyklinukus, kur su jais būtų užsiimama prailgintose grupėse – dirbantis specialistas padėtų paruošti namų darbus, žaistų žaidimus bei vykdytų kitą neformalią veiklą.
Ne ką mažesnis poreikis Utenoje yra ir suaugusiųjų žmonių užimtumui. Ne kiekvienas vyresnio amžiaus uteniškis gali nueiti į mokamus spektaklius, koncertus ar kitus renginius, tačiau jiems taip pat norisi bendrauti, susitikti ar ieškoti naujų pažinčių. Suaugusiųjų užimtumo centre jie galėtų rengti susitikimus, vakarones, įvairius užsiėmimus, žiūrėti filmus ar žaisti stalo žaidimus.Utenoje yra daug vienišų žmonių, kuriems toks užimtumo centras taptų traukos centru. Ypač toks centras praskaidrintų kasdienybę Utenos krašto senjorams. Tuo teko įsitikinti tuomet, kai su Liberlų sąjūdžio komanda vykdėmė socialinę akciją ir lankėme vienišus senukus – jiems bendravimas yra visų svarbiausia, noras jaustis reikalingiems ir neužmirštiems, todėl tokiuose suaugusiųjų užimtumo centruose jie tikrai rastų su kuo pabendrauti. Nesunku prisiminti tuos laikus, kai vyresnio amžiaus uteniškiams šalia Dauniškio ežero buvo rengiamos gegužinės, senąjame miesto parke vykdavo Joninių ir kitos šventės. Deja, šiuo metu nieko panašaus nebevyksta. Liberalų sajūdžio Utenos politikams ne kartą teko išgirsti uteniškių pastabas ar net raginimus spręsti šią problemą. Todėl prieš penkerius metus gimė idėja atgaivinti Utenos senąjį miesto parką. Prieš kelis dešimtmečius sudegus parko estradai, uteniškiams nostalgiją kelianti vieta taip ir liko apleista, pamiršta. Ne kartą teko diskutuoti su rajono valdžia dėl šio parko atgaivinimo, tačiau palaikymo buvo nesulaukta. Buvo pasiūlyta džiaugtis naujais miesto parkais bei takeliais ir pamiršti šią kelis dešimtmečius uteniškius džiuginusią vietą. Nepritardami tokiai valdžios pozicijai, prieš penkerius metus Utenos liberalai nusprendė senajame miesto parke rengti Žolinių šventes. Uteniškiai džiuginami kasmet skirtinga renginio programa, kuri sudomina ir jaunimą, ir senjorus – vaikučiams rengiami piešimo konkursai ant akmenėlių, pinami vainikai, jaunimas turi galimybę pasiklausyti populiarių atlikėjų dainų, vyresnieji patrypti grojant kapeloms. Kiekvienais metais į mūsų rengiamą Žolinių šventę susirenka vis daugiau žmonių, o šiemet susirinko rekordinis skaičius uteniškių. Tai tik dar kartą įrodo, kad ir be milijonų galima sukurti šventę jaunam ir vyresniam. Ne tik toliau neatsisakysime minties tradiciškai rengti Žolinių šventes, tačiau atsiradus galimybei priimti sprendimus rajono savivaldybėje, žadame uteniškių kelias kartas džiuginusią vietą atgaivinti visam laikui.
Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus siūlomoms idėjoms įgyvendinti nereikia didžiūlių lėšų, reikia tik noro ir politinės valios, ko mums tikrai netrūksta.

Kandidatė į Utenos rajono savivaldybės tarybos narius Daiva Pečionė

Po nuotr.: Į liberalų rengiamas Žolinių šventes senajame Utenos miesto parke susirenka tūkstančiai uteniškių

Politinė reklama apmokėta iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio rinkimų sąskaitos. Užsakymo Nr. 025 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prasidėjo balsavimas iš anksto

  Pirmadienį, gegužės 20 dieną, prasidėjo balsavimas iš anksto Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų pakartotiniame balsavime ir rinkimuose į Europos Parlamentą.

 • Daugiausia uteniškių balsų sulaukė Gitanas Nausėda

  Po dviejų savaičių vyksiančiame antrajame Prezidento rinkimų ture dėl šalies vadovo posto susirungs du daugiausia gyventojų balsų sulaukę kandidatai – Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda.

 • Uteniškiai nenori permainų: rinkimuose vėl laimėjo A. Katinas

  Po rinkimų karštinės uteniškiai galės lengviau atsikvėpti: miesto ir kaimiškųjų seniūnijų gyventojai jau išsirinko rajono merą. Po įtemptos kovos ir sekmadienį vykusio merų rinkimų antrojo turo paaiškėjo, kad ilgametis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, išrinktas penktai kadencijai, ir toliau bus rajono vadovu. Jam uteniškiai patikėjo 8 864 balsus. Stiprią savo poziciją išlaikė ir A. Katino varžovas, visuomeninio rinkimų komiteto „Kartu už Utenos kraštą“ lyderis, rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas, už kurį balsavo 7 276 uteniškiai.

 • Rinkėjai gali balsuoti iš anksto

  Savivaldybėse, kuriose kovo 3 dieną, nebuvo išrinkti merai pirmąjį kartą balsuojant, vyks pakartotinis balsavimas kovo 17 dieną.

 • Mūšis dėl kėdės nebaigtas: dvikovoje – bene aršiausi konkurentai

  Sekmadienį Lietuvoje vyko savivaldos rinkimai: gy­ventojai rinko merus ir savivaldybių tarybų narius. Per pirmąjį rinkimų turą šalyje išrinkta 19 merų. Di­džioji dalis jų yra dabartiniai miestų bei rajonų vado­vai. Utenoje kova dėl mero posto dar nebaigta – su­skaičiavus balsus paaiškėjo, kad prireiks pakartotinio balsavimo: tarpusavyje varžysis du kandidatai – ilga­metis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Ka­tinas ir visuomeninio rinkimų komiteto „Kartu už Utenos kraštą" lyderis rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) narys Marijus Kaukėnas.

 • Dėl mero posto kovos A. Katinas ir M. Kaukėnas

  Po sekmadienį šalyje vykusių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų suskaičiavus visus balsavusiųjų Utenos rajone balsus paaiškėjo, kad po dviejų savaičių antrajame rinkimų ture susigrums dabartinis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas (Visuomeninis rinkimų komitetas „Kartu už Utenos kraštą“).

 • Atėjo metas rinktis: susipažinkite su kandidatų į merus penketuku

  Netrukus balsuosite už kandidatą, kuris, Jūsų manymu, bus geriausias Utenos rajono vadovas. Tačiau daugelis pasiklydę informacijos apie nuveiktus darbus ir pažadų gausoje vis dar ieško atsakymo į klausimą, kas gi verčiausias būti mūsų rajono meru. Laikraštis „Utenos diena“ visiems penkiems kandidatams į Utenos rajono savivaldybės merus uždavė tris vienodus klausimus. Tikimės, kad pateikti atsakymai leis pažinti juos artimiau ir padės apsispręsti.

 • Svarbi informacija rinkėjams: trečiadienį prasideda išankstinis balsavimas

  Nuo trečiadienio prasideda išankstiniai savivaldos rinkimai. Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių kovo 3 d. negali atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turi galimybę balsuoti iš anksto. Vasario 27–28 dienomis Utenos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus patalpose (įėjimas iš administracijos pastato dešinėje esančių šoninių durų) uteniškiai galės savo balsą atiduoti nuo 8 iki 20 val. Balsuojant iš anksto būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę.

 • Rinkėjai turėtų žinoti: jų laukia naujovės

  Kovo 3 dieną vyksiančiuose savivaldybių tarybų, Prezidento rinkimuose bei rinkimuose į Europos Parlamentą rinkėjų laukia naujovės.

 • Išsirinkime šauniausią verslininką!

  Ateina labai atsakingas metas, kai rinksime ne tik šalies Prezidentą, bet ir vietinę savivaldą, europarlamentarus. Todėl iki gegužės mėnesio kviečiame Jus, mieli skaitytojai, dalyvauti mūsų organizuojamuose rinkimuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4827
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:21314
Šį mėnesį apsilankė:21314
Viso (nuo 2015-02-16):13822876
Šiuo metu naršo:
137
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!