Į ministeriją suvažiavo socialinės paramos skyrių atstovai
AktualijosĮ ministeriją suvažiavo socialinės paramos skyrių atstovai
2015 vasario 05, Ketvirtadienis 17:57

Į ministeriją suvažiavo socialinės paramos skyrių atstovai

Į ministeriją suvažiavo socialinės paramos skyrių atstovai

Šią savaitę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusio seminaro socialinės paramos skyrių atstovams metu pristatytos naujovės socialinių paslaugų teikimo skirtyje bei aptarti praktikoje iškylantys klausimai.

Seminare, kuriame dalyvavo per 100 socialinės paramos specialistų iš visos Lietuvos, aptartas naujų Socialinių paslaugų įstatymo pakeitimų bei įgyvendinančiųjų teisės aktų taikymas praktikoje: mokėjimo už socialines paslaugas klausimai, slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinių kompensacijų panaudojimas žmonėms, kurie gauna ilgalaikę (trumpalaikę) socialinę globą, socialinių paslaugų srities darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimo klausimai.
Seminaro metu taip pat apžvelgtas kai kurių naujų paslaugų formų reglamentavimas bei kiti klausimai, tarp kurių – situacija dėl socialinės globos licencijavimo, kuriuo siekta, kad socialinių paslaugų vartotojai, jų šeimos nariai žinotų, jog įstaigų teikiamos socialinės globos paslaugos yra kokybiškos ir atitinka jomis besinaudojančių žmonių poreikius.
Kaip pastebi seminaro dalyvius pasveikinęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis, socialinės globos įstaigų licencijavimosi procesas buvo sėkmingas, o ypatingai darbinga šioje srityje buvo 2014 m. pabaiga, kuomet dar neįgijusios licencijų įstaigos gausiai kreipėsi į Socialinių paslaugų priežiūros departamentą.
Pernai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė ir Vyriausybė bei socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė patvirtino teisės aktus, kuriais patobulintas socialinių paslaugų įstaigų veiklos, licencijavimo, asmenų mokėjimo už socialinę globą ir kt.
Tai padaryta siekiant užtikrinti socialinių paslaugų kokybę ir socialinio darbo efektyvumą, mažinti socialinės globos įstaigų administracinę naštą ir efektyviau naudoti valstybės lėšas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ministerija siunčia signalą mokykloms

  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad mokyklų vadovai gali koreguoti ugdymo procesą ir, esant ypatingai karštiems orams, gali leisti vaikams neiti į mokyklą, jei oro sąlygos kelia pavojų mokinių sveikatai ir neleidžia užtikrinti tinkamų mokymosi sąlygų nei mokyklų patalpose, nei kitose aplinkose.

 • Švietimo ir mokslo ministerija inicijuoja vadovėlių leidybos pakeitimus

  Kovo 2 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko leidėjų, pedagogų, tėvų, mokinių atstovų pasitarimas, kurio metu diskutuota dėl vadovėlių leidybos tvarkos atnaujinimo. Susitikimo metu aptartos priemonės, kaip gerinti vadovėlių kokybę ir kokios permainos būtinos juos rengiant ir vertinant. Tai ypač svarbu atnaujinant ugdymo turinį: mokymo priemonės turi jį atitikti, turi būti užtikrinta jų įvairovė ir kokybė.

 • Siūloma didinti paramą mokinio reikmenims įsigyti

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, atsižvelgdama į vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius, siūlo padidinti paramos, skirtos mokinio reikmenims įsigyti, sumą.

 • Klasės krepšelio modelis pristatytas savivaldybių ir mokyklų atstovams

  Švietimo ir mokslo ministerija trečiadienį pristatė naują mokyklų finansavimo metodiką savivaldybių administracijų švietimo padalinių vadovams, švietimo ekonomikos specialistams ir mokyklų vadovams. Į seminarą iš visos Lietuvos suvažiavo apie 180 dalyvių. Renginio metu jie gavo ne tik teorinių žinių apie klasės krepšelio sudarymo ir apskaičiavimo principus, bet ir patys darbo grupėse mokėsi, kaip pagal naująją tvarką teisingai apskaičiuoti mokyklų biudžetus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4755
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:21242
Šį mėnesį apsilankė:21242
Viso (nuo 2015-02-16):13822804
Šiuo metu naršo:
130
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!