„Atakuoja“ gripas
Aktualijos„Atakuoja“ gripas
2015 vasario 03, Antradienis 10:16

„Atakuoja“ gripas

„Atakuoja“ gripas

Utenos visuomenės sveikatos centras informuoja, kad mūsų apskrityje išaugo sergamumas gripu ir peršalimo ligomis. 2015 metų penktosios savaitės (sausio 26 d. – vasario 01 d.) duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) Utenos apskrityje buvo 74,8 atv. / 10 000 gyventojų. Didžiausias sergamumas registruotas Visagino mieste – rodiklis siekė 161,72 atv. / 10 000 gyventojų per savaitę. Mažiausiai peršalimo ligomis praėjusią savaitę sirgo Anykščių rajono gyventojai – 21,79,02 atv. / 10 000 gyventojų. 5-ąją metų savaitę registruoti 9 gripo atvejai Ignalinoje (vienas vaikas), Utenoje – 8 gripo atvejai (7 vaikai).

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 4-ąją savaitę registruotas Šiaulių ir Utenos administracinėje teritorijoje, didžiausias – Vilniaus.
Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 64,3 atv./10 000 gyventojų.
Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 4-osios savaitės duomenimis, didesnis sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas visose apskrities savivaldybėse.
Šių metų 4-ąją savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines paguldyti 36 asmenys: 6 – iki 2 metų amžiaus, 25 – nuo 2 iki 17 metų ir 5 – virš 18 metų.
Gripas yra ūminė kvėpavimo takų infekcija, kuri plinta oro lašeliniu būdu. Jai būdinga staigi ligos pradžia, aukšta, didesnė nei 38 laipsniai temperatūra, sausas kosulys, gerklės, raumenų skausmas, „kaulų laužymas", didelis nuovargis ir silpnumas.
Sunegalavus ir susirgus gripu būtina likti namuose, neiti į darbą ar mokyklą ir kaip įmanoma apriboti bendravimą su kitais žmonėmis. Darbdaviai taip pat turėtų drausti sergančiam žmogui eiti į darbą, nes jis tampa viruso platintoju ir gali užkrėsti kolegas.
Tik pajutus pirmuosius ligos simptomus dėl gydymo su mediku siūloma konsultuotis telefonu. Jei sveikatos būklė blogėja, atsiranda dusulys, kvėpavimo nepakankamumas, gydytoją reikėtų kviestis į namus arba kviesti greitąją pagalbą. Sergantis žmogus, pajutęs pirmuosius ligos simptomus, tampa aktyviu viruso platintoju. Kitus, sveikus žmones jis gali užkrėsti 5 dienas, vaikai virusą platina 7 dienas.
Susirgus gripu gali išsivystyti sunkios komplikacijos. Didesnė rizika šia liga susirgti nėščioms moterims, vaikams iki 5 metų, žmonėms, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligomis. Tačiau būna atvejų, kai komplikacijų atsiranda ligoniams, nepriklausantiems rizikos grupėms, ir žmogus gali mirti.
Dabar gydymas ligoninėje rekomenduojamas tik tuo atveju, kai yra sunki forma ar žmogus priklauso minėtoms rizikos grupėms. Sergančiųjų yra daug ir reikalinga tam tikra atranka, kuriuos guldyti į ligonines, o kurie turėtų gydytis namuose.

Kadangi gripo virusas plinta oro lašeliniu būdu, nuo jo apsisaugoti galima šiais būdais (tai padės sumažinti infekcijos riziką):
* kosėjant ar čiaudint prisidengti burną ir nosį servetėle, o panaudotą servetėlę išmesti;
* vengti didelių žmonių susibūrimų, kelionių;
* laikytis higienos – dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu, tai stabdo viruso plitimą per daiktų paviršius ir viruso perdavimą kitiems;
* stebėti, ar šių rekomendacijų laikosi jūsų vaikai;
* stiprinti imunitetą įvairiais liaudiškais metodais, valgyti svogūnų, česnakų, vartoti vitaminus ir mikroelementus, pasižyminčius antioksidacinėmis savybėmis (vitaminai C, E, A ir mikroelementai selenas, varis, magnis, cinkas).

„Utenos dienos" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Lietuvoje – pirmoji šį sezoną gripo mirtis

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo Panevėžio apskrityje (Kupiškio rajone) mirė vyras. Tai pirmasis mirties nuo gripo atveji šį gripo sezoną. Vyras blogai pasijuto po švenčių, o į medikus kreipėsi sausio 2 dieną.

 • Medikai įspėja: prasideda naujas gripo sezonas

  Šią savaitę oficialiai prasidėjo naujas gripo sezonas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), vykdantis gripo stebėseną šalyje, kiekvieną savaitę skelbs sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sergamumo rodiklius.

 • Mažiausias sergamumas gripu – Utenoje, didžiausias – Alytuje

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informavo, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) per savaitę nežymiai padidėjo.

 • Lietuvoje sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sumažėjo

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje sumažėjo.

 • Gripo epidemijos metu – biuletenis telefonu

  Šalyje didėjant gripo atvejų skaičiui teritorijose, kuriose paskelbta gripo epidemija, susirgus ir negalint atvykti pas šeimos gydytoją, į gydymo įstaigą galima kreiptis ir telefonu. Tokiu atveju nedarbingumo laikotarpis prasideda nuo tos dienos, kai pacientas kreipėsi į gydymo įstaigą, o vizitas pas gydytoją nukeliamas vėlesniam laikui. Tokia yra supaprastinta ir šiuo metu galiojanti kreipimosi tvarka gripo epidemijos metu.

 • Gripas vis sparčiau atakuoja gyventojus

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, gripo epidemijos žemėlapis ir vėl kinta. Antradienį gripo epidemija paskelbta Alytaus miesto ir Šalčininkų rajono savivaldybėse. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė jau vienuolikta.

 • Lietuvoje – pirmoji šį sezoną gripo auka

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo Šiauliuose mirė moteris. Tai pirmoji gripo auka šį gripo sezoną. Garbaus amžiaus pacientei sausio 15 dieną buvo nustatyta gripo ir plaučių uždegimo diagnozė. Tačiau antradienį moteris mirė. Moteris sirgo lėtinėmis ligomis, nevaikščiojo, tačiau skiepyta nuo gripo nebuvo. Manoma, kad ji užsikrėtė nuo šeimos narių.

 • Gripas ugdymo procesą sustabdė dar daugiau mokyklų

  Ketvirtadienį savivaldybių pateiktais duomenimis, karantinas paskelbtas 250 šalies mokyklų, t. y. 23 proc. nuo visų mokyklų. Nuo pirmadienio ugdymo procesą sustabdyti turėjo dar per 100 švietimo įstaigų.

 • Dėl gripo 135 šalies mokyklose paskelbtas karantinas

  Pirmadienį savivaldybių pateiktais duomenimis, karantinas paskelbtas 135 mokyklose, t. y. 13 proc. nuo visų šalies mokyklų.

 • Devyni simptomai – gripas ar peršalimas?

  Devyni simptomai sieja gripą ir peršalimą. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad gripo simptomai prasideda staiga, o peršalimo – vystosi lėtai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9437
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:36018
Šį mėnesį apsilankė:36018
Viso (nuo 2015-02-16):13837580
Šiuo metu naršo:
109
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!