Negailestingas nuosprendis – šešiems tarybos nario mandato siekiantiems kandidatams
AktualijosNegailestingas nuosprendis – šešiems tarybos nario mandato siekiantiems kandidatams
2015 vasario 02, Pirmadienis 15:54

Negailestingas nuosprendis – šešiems tarybos nario mandato siekiantiems kandidatams

Negailestingas nuosprendis – šešiems tarybos nario mandato siekiantiems kandidatams
 • Lina NARČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ėmė koreguoti kandidatų į savivaldybių tarybų rinkimams pateiktų partijų bei visuomenininkų sąrašus ir braukyti tuos, kurie yra vienaip ar kitaip prasikaltę: neteisingai deklaravę gyvenamąsias vietas, per jauni norintys tapti savivaldybių tarybos nariais ar nuslėpę savo teistumą.

Praėjusią savaitę rašėme, kad Utenos rajone pirmoji netektis – Darbo partijoje. Iš jos ir pretendentu būti kandidatu į rajono savivaldybės tarybą iš ketvirtos sąrašo pozicijos neseniai pasitraukė Utenos skyriaus pirmininko pavaduotojas, rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius. Šis kandidatas neatskleidė priežasčių, kodėl pasitraukė iš partijos, tačiau tikino, jog esą taip reikėjo.
Kaip portalui udiena.lt sakė Utenos r. savivaldybės Nr. 54 rinkimų komisijos pirmininkė Rolanda Gudynienė, po kandidatų į rajonų savivaldybių tarybas skaidrumo patikrinimo, paaiškėjo tai, jog šiek tiek praretėjo kandidatų į Utenos rajono tarybą gretos – iš penkių partijų sąrašų išbraukti 6 kandidatai. Duris į rinkimus VRK užvėrė keturiems kandidatams, kurie nuslėpė teistumą. „Vadinasi, už tam tikrus įstatymo pažeidimus jie buvo bausti", – paaiškino R. Gudynienė. Dar du kandidatai iš sąrašų išbraukti dėl to, kad neteisingai deklaravo gyvenamąją vietą savivaldybėje.
Vieno ar dviejų kandidatų neteko mūsų rajone rinkimuose dalyvaujančios partijos: Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (išbraukti du kandidatai), Lietuvos respublikos liberalų sąjūdis ir partija „Tvarka ir teisingumas".
Šiuo metu tarybos nario mandato Utenos rajone sieks 315 kandidatų.
Savivaldos rinkimuose pareiškė norą dalyvauti daugiau kaip 16 tūkst. asmenų, per 400 pageidauja varžytis dėl merų postų – iš jų 60 bus pirmąkart Lietuvos istorijoje tiesiogiai išrinkti savivaldybių vadovai. Rinkimai į savivaldybių tarybas bei tiesioginiai merų rinkimai vyks kovo 1 dieną.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prasidėjo balsavimas iš anksto

  Pirmadienį, gegužės 20 dieną, prasidėjo balsavimas iš anksto Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų pakartotiniame balsavime ir rinkimuose į Europos Parlamentą.

 • Daugiausia uteniškių balsų sulaukė Gitanas Nausėda

  Po dviejų savaičių vyksiančiame antrajame Prezidento rinkimų ture dėl šalies vadovo posto susirungs du daugiausia gyventojų balsų sulaukę kandidatai – Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda.

 • Uteniškiai nenori permainų: rinkimuose vėl laimėjo A. Katinas

  Po rinkimų karštinės uteniškiai galės lengviau atsikvėpti: miesto ir kaimiškųjų seniūnijų gyventojai jau išsirinko rajono merą. Po įtemptos kovos ir sekmadienį vykusio merų rinkimų antrojo turo paaiškėjo, kad ilgametis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, išrinktas penktai kadencijai, ir toliau bus rajono vadovu. Jam uteniškiai patikėjo 8 864 balsus. Stiprią savo poziciją išlaikė ir A. Katino varžovas, visuomeninio rinkimų komiteto „Kartu už Utenos kraštą“ lyderis, rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas, už kurį balsavo 7 276 uteniškiai.

 • Rinkėjai gali balsuoti iš anksto

  Savivaldybėse, kuriose kovo 3 dieną, nebuvo išrinkti merai pirmąjį kartą balsuojant, vyks pakartotinis balsavimas kovo 17 dieną.

 • Mūšis dėl kėdės nebaigtas: dvikovoje – bene aršiausi konkurentai

  Sekmadienį Lietuvoje vyko savivaldos rinkimai: gy­ventojai rinko merus ir savivaldybių tarybų narius. Per pirmąjį rinkimų turą šalyje išrinkta 19 merų. Di­džioji dalis jų yra dabartiniai miestų bei rajonų vado­vai. Utenoje kova dėl mero posto dar nebaigta – su­skaičiavus balsus paaiškėjo, kad prireiks pakartotinio balsavimo: tarpusavyje varžysis du kandidatai – ilga­metis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Ka­tinas ir visuomeninio rinkimų komiteto „Kartu už Utenos kraštą" lyderis rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) narys Marijus Kaukėnas.

 • Dėl mero posto kovos A. Katinas ir M. Kaukėnas

  Po sekmadienį šalyje vykusių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų suskaičiavus visus balsavusiųjų Utenos rajone balsus paaiškėjo, kad po dviejų savaičių antrajame rinkimų ture susigrums dabartinis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas (Visuomeninis rinkimų komitetas „Kartu už Utenos kraštą“).

 • Atėjo metas rinktis: susipažinkite su kandidatų į merus penketuku

  Netrukus balsuosite už kandidatą, kuris, Jūsų manymu, bus geriausias Utenos rajono vadovas. Tačiau daugelis pasiklydę informacijos apie nuveiktus darbus ir pažadų gausoje vis dar ieško atsakymo į klausimą, kas gi verčiausias būti mūsų rajono meru. Laikraštis „Utenos diena“ visiems penkiems kandidatams į Utenos rajono savivaldybės merus uždavė tris vienodus klausimus. Tikimės, kad pateikti atsakymai leis pažinti juos artimiau ir padės apsispręsti.

 • Svarbi informacija rinkėjams: trečiadienį prasideda išankstinis balsavimas

  Nuo trečiadienio prasideda išankstiniai savivaldos rinkimai. Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių kovo 3 d. negali atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turi galimybę balsuoti iš anksto. Vasario 27–28 dienomis Utenos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus patalpose (įėjimas iš administracijos pastato dešinėje esančių šoninių durų) uteniškiai galės savo balsą atiduoti nuo 8 iki 20 val. Balsuojant iš anksto būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę.

 • Rinkėjai turėtų žinoti: jų laukia naujovės

  Kovo 3 dieną vyksiančiuose savivaldybių tarybų, Prezidento rinkimuose bei rinkimuose į Europos Parlamentą rinkėjų laukia naujovės.

 • Išsirinkime šauniausią verslininką!

  Ateina labai atsakingas metas, kai rinksime ne tik šalies Prezidentą, bet ir vietinę savivaldą, europarlamentarus. Todėl iki gegužės mėnesio kviečiame Jus, mieli skaitytojai, dalyvauti mūsų organizuojamuose rinkimuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4264
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:20751
Šį mėnesį apsilankė:20751
Viso (nuo 2015-02-16):13822313
Šiuo metu naršo:
123
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!