Skaudi nelaimė kelininkus privertė permąstyti vertybes
AktualijosSkaudi nelaimė kelininkus privertė permąstyti vertybes
2015 vasario 04, Trečiadienis 08:11

Skaudi nelaimė kelininkus privertė permąstyti vertybes

Skaudi nelaimė kelininkus privertė permąstyti vertybes
 • Vytautas RIDIKAS
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Antradienį Utenos senosiose kapinėse šalia savo tėvo amžino poilsio atgulė sesutė ir broliukas, žuvę kelio Utena–Tauragnai–Kirdeikiai 3,1 kilometre ties Mockėnų kaimu. Per eismo įvykį sausio 23 – os vakarą žuvo du lengvojo automobilio „Rover 75" keleiviai (šešerių metų berniukas ir keturiolikmetė mergaitė), trys eismo dalyviai buvo sužeisti: lengvojo automobilio „Rover 75" vairuotoja, kurios būklė po truputį gerėja ir keleivė bei „Audi A6" vairuotojas – abu jau paleisti iš ligoninės.

Esant slidžiam keliui, jis bus uždaromas
Jau pirmadienį VĮ „Utenos regiono keliai" vadovai kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją dėl keleto greitį ribojančių ženklų įrengimo ir gavo sutikimą. Antradienį po vaikų laidotuvių šiame kelio ruože buvo pastatyti greitį iki 70 km/val. ribojantys ženklai ir įspėjamasis ženklas, kuris nurodo, kad priekyje yra važiuojamosios dalies susiaurėjimas iš dešinės. Po avarijos kelininkai pasirūpino ir kelkraščiu, užpylė žvyro.
Kaip „Utenos dienai" aiškino „Utenos regiono kelių" direktoriaus pavaduotojas kelių priežiūrai Gintautas Bilaišis, ši kelio atkarpa niekada nekėlė problemų, nors kelias ties įvažiavimu į Utenos regiono atliekų tvarkymo centrą yra 8 metrų pločio, vėliau siaurėja iki 6 m. Pasak jo, per ketverius metus nuo 2010 metų nebuvo nė vieno įskaitinio įvykio iki sausio 21 dienos, kai susidūrė du automobiliai, o per eismo įvykį vairuotojai patyrė sužalojimų. Po dviejų dienų toje pat vietoje įvyko dar skaudesnis eismo įvykis, nusinešęs dvi gyvybes. Anksčiau, kaip sakė pastarosios nelaimės liudininkė mockėniškė Roma, šioje kelio atkarpoje taip pat pasitaikė mirtinų nelaimių. Po vieno iš jų buvo įrengtas takas pėstiesiems.
Po šių skaudžių nelaimių kelininkai ėmėsi priemonių ir sustatė ženklus. Kaip tvirtino kelius prižiūrintys darbininkai, vairuotojai šioje kelio atkarpoje tapo atsargesni, važiuoja lėčiau, bet yra ir tokių, kurie spaudžia jiems įprastu 90 km/val. ar didesniu greičiu.
Kodėl įvyko šis skaudus eismo įvykis, direktoriaus pavaduotojas G. Bilaišis negalėjo paaiškinti, nors jis pats gyvena Šeduikiuose ir kasdien važiuoja šiuo keliu. Tą vakarą, keletą minučių prieš pat avariją, važiavo namo ir nieko ypatingo kelyje nepastebėjo. Nors snigo, kelias, anot jo, buvo neslidus ir barstyti jo dar nereikėjo. Oro temperatūra buvo tarp nulio ir vieno laipsnio šilumos. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininko Rolando Antano Skrebiškio teigimu, eismo įvykis kilo dėl neatsargaus važiavimo ir per didelio greičio.
Utenos kelių tarnybos kelininkai prižiūri rajoninius kelius, tačiau ne visada juos spėja nuvalyti, o barstyti neprivalo. Kaip tvirtino šios tarnybos vadovas Vigandas Žilėnas, pagal nerašytą susitarimą kelininkai intensyviau prižiūri kelius Utena–Tauragnai, Utena–Pakalniai, Utena–Sudeikiai ir Vyžuonos–Užpaliai. Tą patį vakarą, jau po avarijos, kelias į Tauragnus buvo pabarstytas.
Kodėl kelininkai imasi priemonių tik po skaudžių nelaimių, direktoriaus pavaduotojas G. Bilaišis atsakyti negalėjo ir tvirtino, kad ši pamoka paskatins permąstyti vertybes. Kaip sakė pavaduotojas, ateityje, jei keliai bus labai slidūs, su policijos pagalba juos uždarys ir transportui leis važiuoti tik tada, kai kelias bus tinkamas eksploatacijai. Anot jo, tokios drastiškos priemonės reikalingos, nes vairuotojai neįvertina eismo sudėtingumo, lekia kaip išdegę akis.
Kad slidūs keliai gali būti uždaromi arba ribojamas eismas, kol jie bus kelininkų sutvarkyti, „Utenos dienai" patvirtino ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas.
„Vairuotojai per daug skuba. O mes, kelininkai, ne Dievai, kad per valandą spėtumėm visus kelius nuvalyti", – reziumavo vienas iš kelių priežiūros vadovų G. Bilaišis ir pastebėjo, kad Utenos miesto apvažiavimo sankirtoje su rajoniniu keliu Utena–Tauragnai–Kirdeikiai 2,48 kilometre numatoma ateityje įrengti žiedinę sankryžą, kuri neleistų vairuotojams įsibėgėti.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pasienio vietovių keliams taisyti ir rekonstruoti skirta beveik 5 mln. eurų

  Lietuvos pasienio vietovių keliams taisyti ir rekonstruoti šiemet papildomai teks 4,8 mln. eurų. Šios investicijos skirtos susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu, įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą.

 • Savaitgalis Utenos rajone pažymėtas trijų jaunuolių žūtimi

  Šeštadienį, po 10 valandos, Utenos rajone, kelyje nuo Saldutiškio link Kirdeikių, už Ripaičių kaimo (Saldutiškio sen.), iki Kirdeikių likus vos puskilometriui, lengvasis automobilis „Opel Vectra" vingiuotame asfaltuotame kelyje nulėkė į kelkraštį ir, atsitrenkęs į šalikelėje sudėtus aukštos įtampos stulpus, virto.

 • Studentė bus teisiama dėl mažametės mirtimi pasibaigusios avarijos netoli Molėtų

  Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Gintaras Čekuolis baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 22 metų vilnietė studentė L. P. kaltinama sukėlusi avariją, per kurią žuvo mažametė mergaitė.

 • Keliai neužtverti, bet kontroliuojami

  Balandžio 10-os vakarą policijos pareigūnai visoje šalyje pagal Policijos generalinio komisaro ir Vyriausybės nurodymą pradėjo budėjimą visuose pagrindiniuose keliuose įvažiuojant į miestus ir miestelius. Kaip „Utenos dienai“ aiškino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas, kelius policija kontroliuos iki pirmadienio.

 • Avarija žvyrkelyje: automobilis trenkėsi į medį

  Jau tampa keista tradicija, kad kone kiekvieną penktadienį mūsų rajono keliuose įvyksta eismo nelaimių. Šį penktadienį, apie 11 val., avarija įvyko kelio Pakalniai–Leliūnai antrajame kilometre. Vyriškis, vairavęs „Subaru“ automobilį, atsitrenkė į pakelės medį.

 • Avarija – be skaudžių pasekmių

  Pirmadienį prieš pat pietus Kupiškio ir J. Basanavičiaus gatvių sankryžoje eismo įvykio metu buvo sudaužyti automobiliai.

 • Vienas nepastebėjo, kitas lėkė lyg akis išdegęs

  Ketvirtadienį, apie pietus, kelyje Kupiškis–Utena ties Viešos upeliu į kairę sukęs automobilis „Audi 100“ nepraleido priešais jį važiavusio „Volkswagen Touareg“. Pastarosios transporto priemonės vairuotojas, stengdamasis išvengti susidūrimo, metėsi į griovį, nuskynė pakelės kaštoną ir keletą kartų vertėsi.

 • Kelionė nesibaigė atsitrenkus į medį: prie vairo sėdo girtas keleivis

  Per šv. Kalėdas Utenoje įvyko detektyvo istorijos vertas įvykis. Maironio gatvėje neblaivus vairuotojas su automobiliu mieste rėžėsi į medį, o nelaimės ištiktam draugui pagalbos ranką ištiesė kitas neblaivus jo keleivis, nusprendęs kelionę tęsti toliau.

 • Slidus kelias tapo spąstais jaunai vairuotojai

  Pirmadienio rytą skaudi avarija įvyko Utenos rajone, netoli Daugailių miestelio. Nepasirinkus saugaus greičio jaunos moters vairuojamas automobilis BMW įvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su mikroautobusu.

 • Neblaivios moters kelionė nusipirkti svaigalų baigėsi gyventojo kieme

  Sekmadienio popietę neblaivi Ąžuolijos (Utena) gyventojams gerai žinoma moteris vairuodama automobilį sankryžoje nepraleido pagrindine gatve važiavusios transporto priemonės – abi mašinos susidūrė ir nuo smūgio atsidūrė gyvenamojo namo kieme.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3885
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:20372
Šį mėnesį apsilankė:20372
Viso (nuo 2015-02-16):13821934
Šiuo metu naršo:
138
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!