AktualijosVizitas Turkijoje gimnazistams buvo turiningas
2014 lapkričio 11, Antradienis 15:21

Vizitas Turkijoje gimnazistams buvo turiningas

Vizitas Turkijoje gimnazistams buvo turiningas

Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai ir mokytojai antrus metus dalyvauja tarptautiniame Comenius daugiašalės partnerystės projekte „Mokymas LIFE: lyderystės iniciatyvos Europai", kurio vienas iš tikslų yra skatinti lyderystės iniciatyvas mokykloje. Utenos Dauniškio gimnazijos projekto koordinatorė – Rumunija, o partneriai – Latvija, Italija, Kroatija, Turkija, Lenkija, Vengrija, Portugalija ir Danija.

Įgyvendinant šio projekto veiklas lapkričio 3-7 dienomis įvyko jau septintasis projekto dalyvių susitikimas Sakaryjoje (Turkija) „Gunesler Anadolu Lisesi" mokykloje. Į susitikimą vyko Utenos Dauniškio gimnazijos direktorius Donatas Juodelė, projekto koordinatorė Loreta Tarvydienė, IT mokytoja Giedrė Sudniutė ir gimnazijos mokiniai Aistė Motiejūnaitė, Laura Žiulytė, Robertas Šeršniovas.

Susitikimo metu mokiniai konfencijoje pristatė lyderių grupės veiklas, atliktas rugsėjo ir spalio mėnesiais, namų darbų temas „Lyderio charakteris" ir „Efektyvi komunikacija" Powerpoint, Mover Maker ir kitose pateiktyse, dalyvavo pamokose, dirbo komandose, kūrė galutinį produktą – trečią brošiūrą. Kol intensyvus darbas vyko tarptautinėse mokinių grupėse, projekto koordinatoriai aptarė buvusias ir tolesnes projekto veiklas, peržiūrėjome naują eTwinning platformos TwinSpace erdvę.
Puikiai buvo organizuotas šis tarptautinis susitikimas. Turėjome galimybę apsilankyti Miesto Municipalitete, pabendrauti su miesto meru, švietimo skyriaus vedėju, o vakaronės metu susipažinti su turkų tradiciniais šokiais, dainomis, valgiais. Lankėmės „Toyota" automobilių gamykloje, didelį įspūdį paliko Stambulo įžymybes – Topkapi sultono rūmai, Mėlynoji mečetė, Haya Sofya.

Utenos Dauniškio gimnazijos gimnazistai trumpai apie išvyką į Turkiją:

Laura Žiulytė. Šis laikotarpis – tikra praktinė mokykla. Turėjau galimybę palyginti savo gimnazijos ir turkų darbą pamokose, įvertinti bendravimo skirtumus. Dabar tikrai žinau tai, kad šios puikios šalies tradicinį meną pritaikysiu savo veikloje.
Aistė Motiejūnaitė. Įspūdį paliko darbas tarptautinėje komandoje, mokinių veiklos mokykloje, gyvenimas šeimoje, o ypač visiškai skirtingos nei mūsų tautos tradicijos. Man šis susitikimas taip buvo labai didelė praktinė mokykla tobulinant praktinius kalbinius anglų kalbos įgūdžius, gilinant istorines ir meno žinias. Smagu, kad susiradau didelį būrį draugų iš devynių Europos šalių, tad bendravimas ir bendradarbiavimas tolesnėje projektinėje veikloje bus tikrai efektyvus.
Robertas Šeršniovas. Didelį įspūdį paliko Turkijos architektūra ir jos gamta, tradicijos, istorija, bendravimo skirtumai. Patobulinau pristatymo įgūdžius anglų kalba. Žinau, kokias lyderystės veiklas galėsiu pasiūlyti savo grupei.

Utenos Dauniškio mokyklos mokytoja, projekto koordinatorė Loreta TARVYDIENĖ

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Anykštėnų šeima laimėjo kelionę į Disneilendą Paryžiuje

  Didžiausia šalyje ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ keturis mėnesius (rugsėjį–gruodį) vykdė akciją „Apdrauskite šeimą ir laimėkite kelionę į Paryžiaus Disneilendą“. Akcijos metu klientai, sudarę naują asmens draudimo sutartį, kuria būtų apdrausti bent du šeimos nariai, galėjo laimėti kelionę visai šeimai į Disneilendą Paryžiuje.

 • Išskirtinės kelionės laivu

  Tik iki gegužės mėnesio pabaigos nepraleiskite išskirtinės progos pamatyti tai, ko niekur kitur Europoje neišvysite. Pasirodymai iš Azijos bei Mongolijos. Būkite įkvėpti ir mėgaukitės išskirtiniais bei autentiškais pasirodymais iš Azijos Baltijos jūroje. Pirmą kartą mūsų laivuose – menininkai, kurie atvyko iš nuostabios Kinijos ir paslaptingos Mongolijos, parodyti Jums visus savo kultūrinius ir teatralinius sugebėjimus. Todėl nedvejokite ir leiskitės į kelionę jūra maršrutu Ryga–Stokholmas–Ryga ir pamatykite tai, ko niekur kitur neišvysite. Kruizas tik nuo 20 Eur asmeniui.

 • Utena sulaukė delegacijos iš Gruzijos

  Ketvirtadienį Utenoje lankėsi Gruzijos delegacijos atstovai: Sporto ir jaunimo reikalų viceministras Revaz Javelidze, Vaikų ir jaunimo vystymo fondo direktorius Irakli Zholiani bei Vaikų ir jaunimo nacionalinio centro vadovas Giorgi Gabelaia. Juos lydėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, o po susitikimo su rajono valdžia svečiai užsuko į Utenos mieste įsikūrusias įstaigas.

 • Istoriniame žygyje aplink Lietuvą kelionę pradeda ir uteniškis I. Kandratavičius su žemaituke Temba

  Šiandien, rugsėjo 4 dieną, vidurdienį, prasidės istorinis žygis žemaitukų žirgais aplink Lietuvą – „Žemė-žmogus-žirgas". Iš Šventosios aštuoni raiteliai ir du važnyčiotojai bus išlydėti į penkias savaites trunkančią kelionę aplink Lietuvą. Prie šio žygio raitelių prisijungti žada ir uteniškis Irmantas Kandratavičius su žemaituke Temba.

 • Baltarusijos keramikos meistrai Leliūnuose atidaro parodą

  Vytauto Valiušio keramikos muziejus Leliūnuose garsėja ne tik savo unikaliu keramikos paveldu, tačiau ir jame rengiamais simpoziumais. Šią savaitę pas garsųjį keramiką ir Lietuvos puodžių karalių V. Valiušį svečiuojasi Baltarusijos liaudies meistrai iš Mogiliovo srities.

 • Per devynias dienas aplankė devynias šalis

  Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokiniai antrus metus vyksta į edukacinę-pažintinę kelionę po Italiją. Prieš metus šios ugdymo įstaigos mokiniai susipažino su Roma – „klasikine" Italija – ir, kaip patys teigia, įsimylėjo šią šalį. Savo meile užkrėtė visą mokyklos bendruomenę: organizavo Italų dienas, gamino ir skanavo itališką maistą, skaičiavo atstumus iki Italijos miestų, dalyvavo viktorinose, todėl šiandien Aukštakalnio progimnazijoje nėra vieno mokinio, nemokančio dainuoti itališkai „Zuppa Romana".

 • Kur veda viso pasaulio keliai

  „Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį", –  teigė šventasis Augustinas. Mums, Utenos trečiojo amžiaus universiteto klausytojams, galimybę "paskaityti daugiau" suteikė šio universiteto Kultūros ir turizmo fakulteto vadovė Birutė Jatautienė, pasiūliusi vykti į Italiją. Lankytini šios šalies objektai atmintinai žinomi iš mokyklinių vadovėlių, apie juos daug skaityta, bet pamatyti savo akimis buvo nepakartojama...
  Kelionės, kuri mums giliai įsirėžė į atmintį, paliko pačius geriausius prisiminimus, įspūdžiais norime pasidalyti ir su portalo udiena.lt skaitytojais.

 • Kultūros dieną paminėjo Daugpilyje

  Kultūros dieną Utenos rajono kultūros darbuotojai paminėjo Daugpilyje. Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė pakvietė kultūros puoselėtojus į pažintinę kelionę po Daugpilį.

 • Kelionė su vaikais: patogi, kai apgalvota

  Jei dar visai neseniai motinystė siejosi su dvejų metų namų rutina, tai šiandien vis daugiau šeimų šį stereotipą griauna – ir į kalnus kopia mažaisiais nešyklėse nešini, ir užsienio kurortuose mėgaujasi paplūdimio malonumais. Juolab kad dėl tėvystės atostogų išvykti svetur galima bet kada, o dvejų metų dar neatšventusiems vaikams skrydis lėktuvu dažniausiai nekainuoja. Kad kelionė su vaikais praeitų kuo sklandžiau, kelionių organizatoriai pateikia malonaus poilsio su vaikais atmintinę. O su vaikais dažnai keliaujančios mamos įsitikinusios: lyginti atostogas su atžalomis kai joms pasiruošta iš anksto ir kai apie tai nepagalvota yra tas pats, kas lyginti kelionę senu žiguliu ir mersedesu.

 • Švedijos ambasadorė neatvyko, tačiau Utenoje sutikta jos komanda

  Gruodžio 16 dieną Utenoje turėjusi viešėti bei susitikti su uteniškiais ir valdžios atstovais Švedijos ambasadorė Cecilia Ruthström-Ruin neatvyko. Tačiau Uteną aplankė Švedijos ambasados Kultūros projektų koordinatorė Giedrė Berželionytė bei Tarptautinio Vilniaus vaikų ir jaunimo filmų festivalio organizatorė Lina Užkuraitytė – jos surengė susitikimą su mokiniais bei dalyvavo šv. Liucijos dienai skirtose kūrybinėse dirbtuvėse.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6493
Vakar apsilankė:6440
Šią savaitę apsilankė:25558
Šį mėnesį apsilankė:58275
Viso (nuo 2015-02-16):14082267
Šiuo metu naršo:
121
2020-07-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!