Ketvirtadienį išskrido beveik dvi savaites Utenoje viešėję kazachstaniečiai
AktualijosKetvirtadienį išskrido beveik dvi savaites Utenoje viešėję kazachstaniečiai
2014 rugsėjo 04, Ketvirtadienis 11:03

Ketvirtadienį išskrido beveik dvi savaites Utenoje viešėję kazachstaniečiai

Ketvirtadienį išskrido beveik dvi savaites Utenoje viešėję kazachstaniečiai
 • Lina NARČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Utenos kolegija glaudžiai bendradarbiauja su daugiau kaip puse ES šalių bei kitomis užsienio valstybėmis, į kurias vyksta paviešėti dėstytojai bei studentai, tačiau dažnai svečių sulaukiama ir Utenoje. Šiandien su Utena atsisveikina kazachstaniečių grupė, kuri mūsų mieste viešėjo nuo rugpjūčio 24 dienos.

Penki gydytojai stomatologai, Šimkento medicinos kolegijos dėstytojai Kozhatayev Akan, Ordabekov Kairat, Tleppayev Bolat, Taskarayev Zhanuzak bei Shertayeva Dinara dalyvavo profesinės kvalifikacijos kėlimo kursuose. Pasak Utenos kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus vedėjos Rūtos Jurgelionienės, Kazachstano respublikos vadovybė deda daug pastangų, kad jų šalyje būtų įsteigta nauja burnos higienisto specialybė. „Penkių žmonių grupelė atvyko susipažinti su šia studijų programa, dėstymo metodais, Dantų ir burnos priežiūros katedros dėstytojais bei aplankė gydymo įstaigas, bendravo su medikais. Šią studijų programą jie nori realizuoti ir savo šalyje", – trumpai kazachstaniečių vizitą Utenoje apibūdino R. Jurgelionienė, teigdama, kad nuo šių metų liepos mėnesio Utenos kolegija pradėjo glaudžiai bendradarbiauti su Kazachstanu. Vasarą R. Jurgelionienė ir jos kolegė Utenos kolegijos Dantų ir burnos priežiūros katedros vedėja Danguolė Šakalytė vyko į šią šalį, Šimkento ir Turkistano medicinos kolegijose vedė profesinės kvalifikacijos kursus čia dirbantiems dėstytojams.
Baigiantis vasarai, į Uteną atvykusi kazachstaniečių grupelė turėjo puikią progą susipažinti ir su Utenos miestu, aplankyti įžymias šalies vietas, pabuvoti prie jūros bei miškuose. Įpratę prie visiškai kitokio kraštovaizdžio, svečiai aikčiojo išvydę jūrą ir stebėjosi, kad miškuose nepamatė jokio žvėries.
„Mums labai patiko Utenoje. Žavimės ir miestu, ir jo žmonėmis. Atvykome į kursus, tačiau užteko laiko susipažinti ne tik su miestu, bet ir šalimi ir nuostabiomis vietovėmis", – „Utenos dienai" sakė kazachai.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Diplomų įteikimo šventėje – priesaikos

  Vasario 12 dieną kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“ vyko diplomų įteikimo šventė Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams. Šiais metais iškilmingai diplomus gavo 64 absolventai.

 • Apie judėjimo svarbą priminęs medikas demonstravo savo transporto priemonę

  Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė. Ši iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus steigti ir remti tvarias transporto priemones bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams.

 • Mokslo ir žinių diena kitaip: netrūko šmaikščių pasisakymų ir gitaros skambesio

  Utenos kolegija naujus studijų metus pradėjo šventiniu renginiu – šiltais ir nuotaikingais pasikalbėjimais ,,Man gera čia“ kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“.

 • Būsimos kosmetologės pelenėms leido pasijusti princesėmis

  Kovo 14 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakulte­te kvepėjo gerumu – čia vyko socialinė akcija „Gro­žis visiems“: būsimos kosmetologės dailino Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro (toliau – Centras) moteris bei merginas, kurioms ši nekas­dienė patirtis dovanojo daug teigiamų emocijų. Pa­skutiniame kurse besimokančios studentės per kelias valandas pagražino daugiau nei dešimt silpnosios ly­ties atstovių.

 • Nauji gebėjimai – naujos galimybės

  Nuo 2018 m. gruodžio mėnesio pabaigos iki 2020 m. pradžios Utenos kolegija įgyvendina projektą „Nauji gebėjimai – naujos galimybės“. Išsikeltas tikslas – padidinti neaktyvių darbingų asmenų galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje, ugdant komunikacinius ir skaitmeninius įgūdžius. Taip Utenos kolegija, kaip regioninė aukštoji mokykla, išnaudoja turimą materialinę bazę ir dėstytojų žinias bei patirtį padėdama spręsti užimtumo problemą Utenos mieste.

 • Diplomai įteikti kone šimtui kolegijos absolventų

  Vasario 15 dieną Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams buvo įteikti diplomai. Iškilmingame renginyje aukštojo mokslo diplomus gavo 97 absolventai.

 • Utenos kolegija dalyvavo parodoje „Studijos“

  „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi,“ – tokiu šūkiu 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

 • Buvęs „Utenos kolegijos“ direktorius G. Bužinskas pažeidė įstatymą

  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs VšĮ „Utenos kolegija“ direktorius Gintautas Bužinskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei draudimus naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti ir valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

 • Pasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi

  Lapkričio 19 dieną patirtiniu seminaru ,,Mokiausi vakar, mokausi šiandien, mokysiuos rytoj“ prasidėjo devynioliktoji suaugusiųjų mokymosi savaitė. Šių metų savaitės, skirtos atkurtos Lietuvos šimtmečiui, tema - „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“.

 • Utenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos

  Lapkričio 13 dieną Utenos kolegijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas bei ilgametis koleginio sektoriaus kuratorius, prie kolegijų kūrimosi ištakų stovėjęs Antanas Levickas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3206
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:9222
Šį mėnesį apsilankė:71029
Viso (nuo 2015-02-16):14338189
Šiuo metu naršo:
70
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!