Ignalinos rajono ūkyje – naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis
AktualijosIgnalinos rajono ūkyje – naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis
2014 rugsėjo 01, Pirmadienis 14:34

Ignalinos rajono ūkyje – naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis

Ignalinos rajono ūkyje – naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šalyje patvirtintas jau šeštasis afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis kiaulių ūkyje. Naujausias ligos židinys nustatytas ūkyje, esančiame apie 1-1,5 km nuo Baltarusijos sienos.

Ignalinos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą, kad kiaulių laikytojas, gyvenantis Naujojo Daugėliškio sen. (Ignalinos raj.), praėjusio šeštadienio ryte rado dvi nugaišusias kiaules, kitos dvi buvo vangios ir apatiškos. Iš viso ūkyje buvo auginamos 4 kiaulės.
Nedelsiant buvo atrinkti visų 4 kiaulių mėginiai, kuriuos ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, nustatyta, kad AKM virusu užsikrėtę visos ūkyje laikytos kiaulės. Nedelsiant buvo imtasi visų būtinų apsaugos priemonių ligos plitimui sustabdyti. Visų kiaulių gaišenos sudegintos, atlikta kiaulių laikymo patalpų ir teritorijos dezinfekcija.
Apie ligos židinį nustatytos naujos 3 ir 10 km apsaugos ir priežiūros zonos, imami visų šiose zonose auginamų kiaulių kraujo mėginiai. Nustatytoje 3 km apsaugos zonoje yra 4 laikytojai, kurie laiko 13 kiaulių, 10 km priežiūros zonoje – 6 laikytojai, laikantys 11 kiaulių.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai ragina kiaulių laikytojus, gyvenančius Ignalinos, Molėtų, Švenčionių, Utenos ir Zarasų rajonuose bei Visagino savivaldybės teritorijoje, įvertinti sudėtingą situaciją regione ir skersti laikomas kiaules, o jų mėsą naudoti maistui tik po laboratorinių AKM tyrimų.

VMVT inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Jonavoje utilizuota beveik pusė laikytų kiaulių

  Afrikinio kiaulių maro (AKM) židinio likvidavimo darbus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai vykdė ir savaitgalį. Iš viso nuo liepos 14 dienos UAB „Beržų kompleksas“ priklausančioje kiaulių fermoje Jonavos rajone nugaišinta ir utilizuota beveik pusė, t. y. 9 830 kiaulių.

 • Atšaukta valstybės lygio ekstremali situacija dėl AKM

  Vyriausybė atšaukė 2014 m. pradžioje paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl afrikinio kiaulių maro (AKM).
  Ministrų kabinetas tai nutarė atsižvelgdamas į Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendaciją, kad situacija kontroliuojant afrikinio kiaulių maro ligą yra suvaldyta, taip pat išspręsti su tuo susiję teisiniai ir organizaciniai klausimai.

 • Šią savaitę nustatyti 7 afrikinio kiaulių maro atvejai

  Šią savaitę afrikinis kiaulių maras (AKM) diagnozuotas šernams, rastiems Anykščių ir Biržų rajonuose.
  Anykščių rajone (Troškūnų, Traupio ir Debeikių seniūnijose) per savaitę rastos penkios šernų gaišenos, kurioms patvirtinta AKM diagnozė. Vienas užsikrėtęs šernas šiame rajone buvo sumedžiotas.

 • Apsauga nuo afrikinio kiaulių maro – saugus šėrimas

  Prasidėjus vasarai veterinarijos specialistai perspėja dėl padidėjusios rizikos kiaulėms apsikrėsti kiaulių maru. Praėjusiais metais Lietuvos ūkiuose nustatyta 13 afrikinio kiaulių maro židinių, diagnozė patvirtinta 132 šernams, tiek pat jų buvo rasta ir sumedžiota.

 • Afrikinis kiaulių maras – kaimyniniuose rajonuose

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad praėjusią savaitę užregistruoti trys afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai šernams Kupiškyje, Rokiškyje ir Ignalinoje.

 • Utenos rajone – afrikinio kiaulių maro atvejis

  Utenos rajone patvirtintas antrasis šiais metais afrikinio kiaulių maro atvejis (AKM). Praėjusį savaitgalį Vanagiškių kaimo krūmynuose (Užpalių sen.) medžiotojų klubo „Dvarašilis" medžiotojai nušovė šerną. Po Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atliktų tyrimų nustatyta, kad šis šernas užsikrėtęs afrikiniu kiaulių maru. Tai portalui udiena.lt patvirtino Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Linas Tiškus.

 • Bronis Ropė: nepakanka vien stebėti kiaulių maro plitimą – būtina veikti

  Europos Parlamento nario Bronio Ropės iniciatyva Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete buvo dalinamasi nuomonėmis kovos su afrikiniu kiaulių maru klausimu. Komiteto narių nuomone, situacija šioje srityje blogėja, todėl Europos Komisija ir šalys narės privalo skubiai imtis papildomų priemonių krizei suvaldyti.

 • Švenčionių rajone penkiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Švenčionių rajone, Cirkliškio seniūnijoje, 9 km atstumu nuo Baltarusijos sienos, rasti penki nugaišę šernai, užsikrėtę afrikiniu kiaulių maru (AKM). Tai patvirtino Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje atlikti tyrimų rezultatai.

 • Pratęstas kiaulių skerdimo terminas buferinėse zonose

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad kiaulių skerdimo terminas buferinėse afrikinio kiaulių maro (AKM) zonose pratęstas iki 2014 m. gruodžio 15 dienos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2848
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:8864
Šį mėnesį apsilankė:70671
Viso (nuo 2015-02-16):14337831
Šiuo metu naršo:
66
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!