Vyriausybė pritarė: Sausio 13-oji galėtų būti nedarbo diena
AktualijosVyriausybė pritarė: Sausio 13-oji galėtų būti nedarbo diena
2020 liepos 30, Ketvirtadienis 15:23

Vyriausybė pritarė: Sausio 13-oji galėtų būti nedarbo diena

Vyriausybė pritarė: Sausio 13-oji galėtų būti nedarbo diena

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta, kad Laisvės gynėjų diena, Sausio 13-oji, galėtų tapti švenčių diena – per ją nereikėtų dirbti. Tiesa, kadangi Lietuva ir taip turi itin daug tokių švenčių dienų, o ekonomikai ir biudžeto surinkimui kiekviena jų turi neigiamos įtakos, rekomenduojama naują laisvą dieną skelbti vietoje jau esamos, dėl kurios sutaria socialiniai partneriai.

Praėjusią savaitę vykusio Trišalės tarybos posėdžio metu nuspręsta, kad Sausio 13-oji galėtų būti skelbiama šventine diena vietoje Lapkričio 2-osios, Vėlinių. Ši data tarp nedarbo dienų įtraukta 2019 metais. Dirbti jau daug metų nereikia ir lapkričio 1-ą, Visų šventųjų dieną. Lapkričio pirmosiomis dienomis įprasta lankyti artimųjų kapus.
Švenčių dieną dirbama tik su darbuotojo sutikimu, išskyrus atvejus, kai dirbama pagal suminę darbo laiko apskaitą ar jeigu tai nustatyta kolektyvinėje sutartyje.
Lietuva yra viena iš daugiausia – 16 – švenčių dienų turinčių Europos sąjungos (ES) valstybių narių. Nedarbo diena paskelbus ir Sausio 13-ąją bei neatsisakant esamos nedarbo dienos, jų iš viso būtų 17. Tiek šventinių dienų ES turi tik Bulgarija ir Vengrija, o bendras ES šventinių dienų vidurkis – 12.
Skaičiuojama, kad dėl vienos nedarbo dienos valstybės biudžetas netenka apie 50 mln. eurų.
Vyriausybės išvados paprašyta tada, kai Sausio 13-osios kaip galimos nedarbo dienos klausimas pradėtas svarstyti Seime. Trišalė taryba dar vasarį priėmė sprendimą, kad Sausio 13-oji galėtų būti skelbiama nedarbo diena, tačiau nepritarė Seimo siūlymui atsisakyti laisvos Gegužės 1-osios, Tarptautinės darbo dienos.
Šiuo metu Laisvės gynėjų diena įtraukta į Atmintinų dienų sąrašą, tačiau yra darbo diena.

Darbo kodekse numatyta, kad nedirbama šiomis švenčių dienomis:
1. Sausio 1 d. – Naujųjų metų dieną;
2. Vasario 16 d. – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną;
3. Kovo 11 d. – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną;
4. Krikščionių Velykų sekmadienį;
5. Pirmadienį po krikščionių Velykų;
6. Gegužės 1 d. – Tarptautinę darbo dieną;
7. Pirmąjį gegužės sekmadienį – Motinos dieną;
8. Pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo dieną;
9. Birželio 24 d. – Joninių dieną;
10. Liepos 6 d. – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną;
11. Rugpjūčio 15 d. – Žolinės dieną;
12. Lapkričio 1 d. – Visų Šventųjų dieną;
13. Lapkričio 2 d. – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną;
14. Gruodžio 24 d. – Kūčių dieną;
15. Gruodžio 25 d. – pirmąją Kalėdų dieną;
16. Gruodžio 26 d. – antrąją Kalėdų dieną.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Deimantės Kazokaitės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro darbas po karantino

  Nuo birželio 17 dienos Lietuvoje buvo atšauktas karantinas. Pirminės sveikatos priežiūros centrai ir kitos gydymo įstaigos suskubo pranešti pacientams, kad, vadovaudamiesi Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – SAM) rekomendacijomis bei nurodymais, prie ankstesnio darbo režimo negrįš – vis dar bus teikiama pirmenybė nuotolinėms konsultacijoms su šeimos gydytojais bei kitais specialistais, o į medicinos įstaigų patalpas ir toliau bus įleidžiami tik užsiregistravę žmonės, prieš tai patikrinus jų temperatūrą, privalomai dėvint apsaugines kaukes ir laikantis saugaus atstumo. Kaip nuo šiol dirbs Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras (toliau – Utenos PSPC), „Utenos dienai" papasakojo šios įstaigos šeimos gydytoja Zina Žemčiugova bei komunikacijos specialistė Daiva Pečionė.

 • Sausio 13-osios byla: svarbiausi faktai, įvykę 2019 metais

  Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį Sausio 13-osios byloje: visi 67 kaltinamieji pripažinti kaltais ir nuteisti dėl jiems inkriminuotų nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų.

 • Šiais metais darbe prarasta 20 žmonių gyvybių

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) per šešis šių metų mėnesius gavo 20 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 50 pranešimų apie nelaimingus atsitikimus darbe, per kuriuos darbuotojai patyrė sunkias traumas. Palyginti su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu, žūčių darbe skaičius išliko panašus, o sunkių nelaimingų atsitikimų darbe sumažėjo.

 • Šiemet fiksuojama mažiau nedeklaruoto darbo atvejų

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) šiais metais, vykdydama nelegalaus (neteisėto) ir nedeklaruoto darbo kontrolę, atliko beveik 3600 inspektavimų.

 • Pasikeitė leidimų dirbti kitą darbą išdavimo tvarka

  Nuo šių metų pradžios įsigaliojo naujas Valstybės tarnautojų prašymų leisti dirbti kitą darbą pagal darbo sutartį nagrinėjimo, sprendimų priėmimo ir atšaukimo tvarkos aprašas.

 • Ar jaunimas prireikus gintų Lietuvą?

  Daugiau nei ketvirtį amžiaus – 28 metus – kvėpuojame laisvės oru, nesibaimindami kalbame ir rašome gimtąja kalba, drąsiai reiškiame savo nuomonę. 1991 metų sausio 13-os naktį iškovotą laisvę kiekvienas suvokiame savaip. 28-ą kartą minėdami Laisvės gynėjų dieną nusprendėme užrašyti jaunosios kartos – nepriklausomybės vaikų – mintis apie tėvynę, nevaržomą gyvenimą, ateitį. Kalbėjomės su Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientais.

 • Ką reikėtų žinoti įdarbinant vaiką ar paauglį?

  Artėjant vasarai vaikai ir paaugliai vis aktyviau ieškosi sezoninių darbų: tokie papildomi laikini darbuotojai aktualūs tampa ir kai kurių sričių įmonėms. Ši įdarbinimo praktika naudinga tiek verslininkams, tiek jauniems žmonėms.

 • Patarimai jaunimui: kokios galimybės dirbti, keliauti ir savanoriauti

  Mokiniai, studentai ir visi jauni žmonės vasarą gali įgyti patirties dirbdami, savanoriaudami ar keliaudami. Įprastai informacijos apie šias veiklas labai daug, tad šįkart pateikiame pagrindinius portalus, kuriuose galima rasti informacijos apie darbą ir darbo sąlygas jaunimui, savanorystę bei galimybes nemokamai traukiniais pakeliauti po Europos Sąjungos šalis.

 • Į darbą – kartu su keturkojais augintiniais

  „Į darbą kaip į šventę“, – tokiu posakiu galima apibūdinti penktadienio popietę į darbą atskubėjusius „Lietuvos draudimo“ Utenos skyriaus darbuotojus, kurie į savo darbo vietą atsivedė ir keturkojus draugus. Tiesa, iš pradžių šuneliai kiek baugščiai dairėsi į šalis, tačiau kai kurie po akimirkos įsidrąsinę lakstė iš vieno kabineto į kitą.

 • Prieš šventes kvies pasidalyti savo gerumu

  Gruodžio 15 dieną Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre vyks tradicinė Atvirų durų diena, kuri pakvies visus geros valios uteniškius pasidalinti savo gerumu ir kartu su šios įstaigos globotiniais įžiebti kalėdinę eglę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:326
Vakar apsilankė:8918
Šią savaitę apsilankė:39381
Šį mėnesį apsilankė:101188
Viso (nuo 2015-02-16):14368348
Šiuo metu naršo:
49
2020-08-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!