Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą
AktualijosKompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą
2020 balandžio 30, Ketvirtadienis 15:05

Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

Šiuo metu Utenoje yra atnaujinti 37 daugiabučiai namai, dar 32-uose daugiabučiuose vyksta projektavimo darbai, rangos darbų pirkimas bei investicinių planų parengimas. Iš viso Utenos rajono savivaldybėje yra suformuoti aštuoni daugiabučių namų kvartalai.

Molėtuose buvo suformuotas vienas daugiabučių namų kvartalas, kuris pagal gatves yra suskirstas į dar mažesnes namų grupes. Iš viso mieste yra 120 daugiabučių namų, iš kurių net 58 namai yra visiškai modernizuoti. Nors atnaujinta jau beveik pusė miesto daugiabučių, bet darbai ir toliau juda pirmyn – artimiausiu metu bus užbaigta dar aštuonių daugiabučių namų modernizacija.
„Labai svarbu atkreipti dėmesį į energinį kvartalų efektyvumą didinančių priemonių įgyvendinimą bei gyvenamosios aplinkos būklės gerinimą. Kartu su daugiabučiais kompleksiškai atnaujinamos erdvės duoda puikių rezultatų ir keičia viso miesto veidą: miestas tampa labiau pritaikytas įvairaus amžiaus gyventojų poreikiams, o vizualiniai pokyčiai džiugina ne tik molėtiškius, bet ir į miestą atvykstančius lankytojus", – pasakojo Molėtuose komunalines paslaugas teikiančios įmonės direktorius Laimutis Lapėnas.

Gyventojų įsitraukimas – itin svarbus faktorius

Kompleksinė renovacija apima visą kvartalo infrastruktūrą – sutvarkomi šaligatviai, praplatinami įvažiavimai ir atnaujinamos automobilių stovėjimo aikštelės, įrengiami dviračių takai, pasirūpinama vaikų žaidimo aikštelių, poilsio zonų įrengimu, pakeičiamas senas gatvės apšvietimas, įdiegiamos LED lempos ir pan.
Savivaldybių paskatos pereiti nuo pavienių daugiabučių prie kvartalinės renovacijos tuo pačiu ugdo bendruomeniškumą: norėdami ne tik atnaujinto būsto, bet ir gražesnės bei jaukesnės gyvenamosios aplinkos, gyventojai pradeda aktyviau bendrauti tarpusavyje.
„Stiprios gyventojų bendruomenės iš tiesų palengvina daugiabučių ir jų gyvenamosios aplinkos sutvarkymą. Visų pirma, žmonės atkreipia dėmesį į kiekvienam asmeniškai naudingus renovacijos rezultatus, tokius kaip didesnis komfortas namuose ar mažesnės išlaidos šildymui, tačiau didelis bendruomenių socialumas išryškina ir gyvenamosios daugiabučio aplinkos svarbą. Žmonėms daug maloniau leisti laiką sutvarkytose poilsio zonose ar žaliosiose erdvėse, taip pat smagu matyti vaikus, žaidžiančius naujose žaidimų aikštelėse. Tokie veiksniai vis labiau skatina atsigręžti į viešųjų erdvių sutvarkymą", – teigė Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas.
Pašnekovas akcentavo, kad po atliktų gyvenamosios aplinkos atnaujinimo darbų gyventojų požiūris prasiplečia: „Viešųjų erdvių atnaujinimas padeda įsijungti saugios kaimynystės principams – gyventojai jaučia didesnę atsakomybę už juos supančią sutvarkytą aplinką, stengiasi ją tausoti."

 

    

                                           Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Aplinkos ministerijai paskelbus jau aštuntą kvietimą, Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, laukia naujų paraiškų – iki 2021 metų kovo 1 d. visi BETA regioniniai padaliniai priims gyventojų ir savivaldybių paraiškas daugiabučiams namams atnaujinti.

 • Svarbiausia informacija apie daugiabučių renovaciją Lietuvoje – interaktyviame žemėlapyje

  Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį, kuriame bus pasiekiami aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, taip pat energijos suvartojimo pokyčius.

 • Kompensacijoms už renovaciją gauta per 700 paraiškų

  Baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.

 • Karantino poveikis daugiabučių renovacijai: vėluoja statybinės medžiagos, tačiau darbai tebevyksta

  Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Šių projektų įgyvendinimas vyksta net ir karantino metu, tačiau dalis renovacijos projektų gali vėluoti dėl pagrindinio karantino metu kilusio iššūkio – sutrikusio statybinių medžiagų tiekimo.

 • „Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

  Tradiciškai vykusiuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose, kuriuos organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), šįmet išsiskyrė trys daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

 • Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

  Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

 • Praėjusiais metais Utenoje renovuoti aštuoni daugiabučiai

  Lietuvoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) mastai nelėtėja – 2019 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, arba 9 tūkst. butų, o nuo 2013 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių, arba 70 tūkst. butų. Didelį postūmį tam turėjo ir Utena, kurioje pernai buvo renovuoti aštuoni daugiabučiai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5406
Vakar apsilankė:8622
Šią savaitę apsilankė:36966
Šį mėnesį apsilankė:47780
Viso (nuo 2015-02-16):14314940
Šiuo metu naršo:
56
2020-08-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!