„Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?
Aktualijos„Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?
2020 balandžio 20, Pirmadienis 10:36

„Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

„Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

Tradiciškai vykusiuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose, kuriuos organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), šįmet išsiskyrė trys daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

Visiems balsavusiems šįmet buvo rekomenduojama kuo geriau susipažinti su pateiktais projektais, neatiduoti savo balso sprendžiant tik pagal patrauklią nuotrauką.
„Per pastaruosius šešerius–septynerius metus Lietuvoje buvo atnaujinta beveik 2 500 daugiabučių. Mes matome, jog šių daugiabučių renovacija ne tik padėjo sumažinti jų energijos sąnaudas bei šildymo sąskaitas gyventojams, bet ir prisidėjo prie patogesnės gyvenamosios aplinkos kūrimo, bendro miesto vaizdo pokyčių, įtakų aplinkosaugai. Gyvenamojo namo atnaujinimas – ne tik sienų apšiltinimas, perdažymas ar įstiklintas balkonas – tai iš esmės gyvenimo kokybę keičiantis reiškinys", – teigė BETA direktorius Valius Serbenta.
Daugiausia simpatijų sulaukė Marijampolėje, Jaunimo g. 7, esantis atnaujintas daugiabutis namas, kuris vos per tris mėnesius trukusius modernizacijos darbus buvo atnaujintas iš pagrindų. Be inžinerinių sistemų pertvarkymo, daugiabutis namas išsiskiria savo architektūra ir estetiniu vaizdu, šiuolaikiška spalvų gama bei apgalvotais sprendimais.
„Gyventojai buvo labai teigiamai nusiteikę dėl pokyčių: savanoriškai prisidėjo vykdant darbus, o dėl bendro susitarimo statybos darbai buvo atlikti greitai, beveik per 3 mėnesius. Viskas įvyko labai greitai būtent dėl sklandaus bendradarbiavimo tarp gyventojų, administratoriaus ir rangovo", – pasakojo daugiabučio atnaujinimo eiga rūpinęsis specialistas Donatas Jankevičius.
Dabar gyventojai laukia kitų darbų – jų gyvenamasis namas įtrauktas į miesto kvartalinės renovacijos programą, todėl artimiausiu metu bus imtasi viešųjų erdvių atnaujinimo.

Atnaujinti daugiabučiai prisideda prie kvartalo pokyčių

Prestižiniame Vilniaus mikrorajone, Žvėryne, esančio daugiabučio atnaujinimas taip pat sulaukė didelio palaikymo. A. Mickevičiaus g. 32 daugiabučio projektas demonstruoja aukštą renovacijos darbų kokybės ir laiko terminų santykį – per pusmetį buvo įdiegta daugiau nei 10 renovacijos priemonių, kurios net 67 proc. prisideda prie energinio pastato efektyvumo.
Šiandien daugiabučio gyventojai džiaugiasi ne tik akį traukiančiu gyvenamuoju namu, įsiliejančiu į gražėjantį Žvėryno mikrorajoną, bet ir pagerėjusia gyvenimo kokybe.
Dėmesio taip pat sulaukė Pabradėje, Vilniaus g. 108B, esantis atnaujintas daugiabutis, kurio modernizacija buvo kompleksinės renovacijos dalis, palietusi ne tik pavienius namus, bet ir visą gyvenamąją aplinką: sutvarkytos automobilių stovėjimo zonos, vaikų žaidimų aikštelės, įrengtos poilsio erdvės, krepšinio aikštelė ir kt.
„Vienas pagrindinių šio ne pirmą kartą vykusio konkurso tikslų – parodyti visuomenei, jog renovacija iš esmės keičia gyvenimo kokybę. Tikime, kad mums to pavyko pasiekti ir šiais metais. Visi trys šio konkurso namai nugalėtojai gali tapti puikiais pavyzdžiais ir aiškiu atsakymu į vis dar iškylantį klausimą, kodėl reikia atnaujinti savo daugiabutį", – teigė BETA direktorius.
Pasak V. Serbentos, pasibaigus šalyje visuotino karantino sąlygoms, bus įteikti apdovanojimai visiems trims „Metų renovacijos projekto 2020" nugalėtojams.

    

                                       Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Aplinkos ministerijai paskelbus jau aštuntą kvietimą, Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, laukia naujų paraiškų – iki 2021 metų kovo 1 d. visi BETA regioniniai padaliniai priims gyventojų ir savivaldybių paraiškas daugiabučiams namams atnaujinti.

 • Svarbiausia informacija apie daugiabučių renovaciją Lietuvoje – interaktyviame žemėlapyje

  Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį, kuriame bus pasiekiami aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, taip pat energijos suvartojimo pokyčius.

 • Kompensacijoms už renovaciją gauta per 700 paraiškų

  Baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.

 • Karantino poveikis daugiabučių renovacijai: vėluoja statybinės medžiagos, tačiau darbai tebevyksta

  Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Šių projektų įgyvendinimas vyksta net ir karantino metu, tačiau dalis renovacijos projektų gali vėluoti dėl pagrindinio karantino metu kilusio iššūkio – sutrikusio statybinių medžiagų tiekimo.

 • Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

  2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

 • Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

  Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

 • Praėjusiais metais Utenoje renovuoti aštuoni daugiabučiai

  Lietuvoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) mastai nelėtėja – 2019 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, arba 9 tūkst. butų, o nuo 2013 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių, arba 70 tūkst. butų. Didelį postūmį tam turėjo ir Utena, kurioje pernai buvo renovuoti aštuoni daugiabučiai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1170
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:46304
Šį mėnesį apsilankė:57118
Viso (nuo 2015-02-16):14324278
Šiuo metu naršo:
52
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!