Pradėti laiptinių dezinfekcijos darbai, bet savo pareigų neturi užmiršti ir gyventojai
AktualijosPradėti laiptinių dezinfekcijos darbai, bet savo pareigų neturi užmiršti ir gyventojai
2020 balandžio 01, Trečiadienis 13:26

Pradėti laiptinių dezinfekcijos darbai, bet savo pareigų neturi užmiršti ir gyventojai

Pradėti laiptinių dezinfekcijos darbai, bet savo pareigų neturi užmiršti ir gyventojai
  • Lina NARČIENĖ
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Praėjusią savaitę daugiabučių namų laiptinėse ėmė triūsti UAB Utenos butų ūkio darbuotojai, ap­siginklavę dezinfekciniais skysčiais, specialiomis de­zinfekuoti skirtomis priemonėmis. Per tris dienas profilaktinį valymą atliko 495-iose bendrovės admi­nistruojamų daugiabučių laiptinėse. Specialistai ra­gina nepamiršti, kad ir patys uteniškiai turėtų pasi­rūpinti savo saugumu bei laiptinių švara.

Praėjusią savaitę Utenos ra­jono savivaldybė pavedė pa­valdžiai bendrovei Utenos butų ūkiui valyti ir dezinfekuoti Ute­nos daugiabučių namų laiptines – ketvirtadienį prasidėjo darbai. Kaip sakė šios įstaigos direkto­rius Ignas Vaškelis, buvo dezin­fekuojami visi laiptinėse esantys paviršiai: įėjimo durys, telefons­pynės, butų durų rankenos, jungikliai, laiptinės langų rankenos ir turėklai. Šie darbai bus vyk­domi ne rečiau kaip vieną kartą per dešimt dienų. Anot jo, dar­buotojai aprūpinti specialia ap­ranga, antbačiais, respiratoriais ir dezinfekavimo priemonėmis. „Dirbame už savikainą ir jokio pelno nesiekiame, – akcentavo vadovas. – Maždaug kiekvie­nam butui išeina po eurą. Mes paskaičiavome: tipinio daugia­bučio namo penkių aukštų laip­tinės valymas bendrovei kainuo­ja maždaug 15 eurų."

Kiekvienoje laiptinėje besi­darbuojančius ir laiptines dezin­fekuojančius Utenos butų ūkio darbuotojus pasitinka ne visa­da geranoriškai nusiteikę gy­ventojai. „Kai kurie mano, kad mes šiuos darbus turime atlikti kasdien. Laiptinės yra gyvento­jų turtas bei atsakomybė. Pagal Sveikatos apsaugos ministeri­jos rekomendacijas, daugiabučio namo gyventojai laiptines turėtų valyti du kartus per dieną. Tačiau turime ir gerų pavyzdžių: yra ne­mažai uteniškių, kurie paskam­binę mums padėkoja", – kalbėjo direktorius. Jis pridūrė, kad būna ir tokių atvejų, kai pamatę laip­tinėje specialia apranga apsiren­gusius darbuotojus gyventojai puola į paniką. „Veikiausiai ute­niškiams trūksta informacijos", – pastebėjo vadovas. I. Vaške­lis prisipažino iš pradžių manęs, kad dezinfekuojančios briga­dos spės atlikti darbus per savai­tę, tačiau savęs negailėdami dar­buotojai, kasdien pirmyn ir atgal įveikdami po kelias dešimtis laiptinių, šią užduotį atliko greit bei atsakingai. „Jeigu daugiabu­čiame name atsirastų ligos židi­nys, laiptinėje būtų atliekama vi­siška jos dezinfekcija. Tuomet dezinfekavimo darbus atliktų specialistai", – teigė I. Vaškelis ir ragino žmones nepanikuoti, pasitikėti darbuotojais ir jų atlie­kamu darbu.
Paskelbus karantiną, Uteno­je veikia ir mokesčius iš gyven­tojų surenka dvi Utenos butų ūkio kasos Taikos ir Rašės ga­tvėse, kitos dvi neveikia. „Tvarka prižiūrima labai griežtai: ka­sininkės dirba su pirštinėmis, respiratoriais, kas dvi valan­das plaunamos patalpos. Sten­giamės išlaikyti saugumą", – kalbėjo direktorius. Jis ragino uteniškius mokesčius už būs­tą mokėti internetu arba nukel­ti tolimesniam laikotarpiui: už tai jokie delspinigiai tikrai ne­bus skaičiuojami.­

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Bus dezinfekuojamos daugiabučių bendrojo naudojimo patalpos

    Utenos rajono savivaldybės administracija, atsižvelgdama į epidemiologinę situaciją Lietuvoje, informuoja, kad Utenoje pradedami vykdyti daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpų valymo su dezinfekciniu skysčiu darbai. UAB „Utenos būtų ūkis“ ir UAB „Utenos komunalininkas“ įpareigoti periodiškai (ne rečiau kaip kas 10 dienų) valyti dezinfekciniu skysčiu dažniausiai liečiamas vietas – durų rankenas, telefonspynių ir liftų mygtukus, laiptinių turėklus, pašto dėžutes.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6204
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:15259
Šį mėnesį apsilankė:294033
Viso (nuo 2015-02-16):13741099
Šiuo metu naršo:
141
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!