Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė
AktualijosDaugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė
2020 kovo 25, Trečiadienis 14:15

Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

„Lyginant su kitomis rajonų savivaldybėmis, Utenos gyventojams šiluma kainuoja mažiausiai, todėl mažesnės išlaidos šildymui nesuveikia kaip pagrindinis faktorius, kuris nulemia sprendimą renovuoti gyvenamąjį namą. Vis dėlto, tų paskatų atsiranda, modernizuotų daugiabučių gyventojai patvirtina atnaujinto būsto privalumus, apie tai pasikalba su kaimyninių namų gyventojais ir galima matyti, kad daugiabučių renovacija Utenoje pamažu įsibėgėja", – pasakoja daugiabučius administruojančios įmonės direktorius Ignas Vaškelis.
Taikos g. 5 daugiabutis buvo įtrauktas į Utenos rajono savivaldybės Aukštakalnio kvartalo projektą, kurio, kaip ir kitų Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programų įgyvendinimo metu, yra atnaujinami ne pavieniai būstai, o jų grupės, kartu su daugiabučių infrastruktūra ir viešaisiais pastatais, todėl butų savininkams svarbesni pasirodė bendrai gyvenimo kokybei įtakos turintys renovacijos aspektai.
Pagrindinis motyvas – geresnė gyvenimo kokybė
Pasak pašnekovo, dažniausiai renovaciją Utenoje paskatina ne ekonominiai faktoriai, o geresnės gyvenimo kokybės poreikis.
„Būsto atnaujinimui gyventojams viena pagrindinių priežasčių tapo išaugęs komfortas namuose, saugumo jausmas, kuris yra sukuriamas modernizuotame kvartale ir apskritai – visai kito lygio gyvenimo kokybė. Džiugu, kad kompleksinė renovacija leidžia šį tikslą pasiekti – kartu su daugiabučio inžinerinėmis sistemomis, šio projekto metu buvo sutvarkytos viešosios erdvės ir vaikų žaidimų aikštelės, išplėsti praėjimo takai ir pravažiavimai. Šie darbai pakeičia ištisus kvartalus neatpažįstamai, o gyventojai greitai spėja tuo įsitikinti", – sako I. Vaškelis.
1984 metų statybos daugiabutyje prieš tai nebuvo atlikti didesni renovacijos darbai, todėl gyventojai jau buvo spėję susidurti su seno namo trūkumais – nereguliuojamu mikroklimatu patalpose, dėl to atsirandančia drėgme.
Pasitelktos visapusiškos priemonės
I. Vaškelio teigimu, neverta pamiršti ir energinį efektyvumą didinančių priemonių, nes tai taip pat yra vienas kertinių renovacijos elementų. Prieš renovaciją šis Utenoje esantis daugiabutis priklausė E energinei naudingumo klasei ir sunaudojo 205,46 kWh/kv. m energijos, o po modernizacijos darbų pastato energinio naudingumo klasė šoktelėjo į B, o energijos sąnaudos sumažėjo dukart – dabar sunaudojama 105 kWh/kv. m energijos.
Daugiabutyje buvo įdiegtos visapusiškos energinį efektyvumą didinančios priemonės. Renovacijos metu modernizuotos ir būsto inžinerinės vidaus sistemos – automatizuota šildymo sistema, leisianti tolygiai paskirstyti reikalingą šilumos kiekį kiekvienam šildymo stovui, taip pat buvo įrengti termostatiniai ventiliai, kurių pagalba gyventojai patys gali reguliuoti ir užtikrinti pageidaujamą temperatūrą savo kambariuose.
„48 proc. siekiančius energijos sąnaudų sutaupymus padėjo pasiekti namui apšiltinti pasirinktas tinkuojamas fasadas, stogo bei balkonų apšiltinimas. Taip pat svarbios ir tokios priemonės kaip balkonų įstiklinimas ar senų langų keitimas į plastikinius – šiuo atveju maža dalis gyventojų turėjo naujus langus, todėl tai itin pagerino pastato energinį efektyvumą", – sako daugiabučius administruojančios įmonės direktorius.
Metų renovacijos projekto rinkimai
Šis daugiabutis dalyvauja Metų renovacijos projekto 2020 rinkimuose, kuriuos rengia Būsto energijos taupymo agentūra (BETA). Susipažinti su visais kandidatais galima BETA „Facebook" puslapyje ir naujienų portale. Geriausius įgyvendintus projektus kviečiami rinkti visi Lietuvos gyventojai – balsavimas už kandidatus prasidės kovo 31 d. naujienų portale, o laimėtojai bus paskelbti balandžio pradžioje. 

BETA inf.

   

                                              Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kompensacijoms už renovaciją gauta per 700 paraiškų

  Baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.

 • Karantino poveikis daugiabučių renovacijai: vėluoja statybinės medžiagos, tačiau darbai tebevyksta

  Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Šių projektų įgyvendinimas vyksta net ir karantino metu, tačiau dalis renovacijos projektų gali vėluoti dėl pagrindinio karantino metu kilusio iššūkio – sutrikusio statybinių medžiagų tiekimo.

 • Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

  2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

 • „Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

  Tradiciškai vykusiuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose, kuriuos organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), šįmet išsiskyrė trys daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

 • Praėjusiais metais Utenoje renovuoti aštuoni daugiabučiai

  Lietuvoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) mastai nelėtėja – 2019 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, arba 9 tūkst. butų, o nuo 2013 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių, arba 70 tūkst. butų. Didelį postūmį tam turėjo ir Utena, kurioje pernai buvo renovuoti aštuoni daugiabučiai.

 • Mažėja laiko pateikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Per sausio mėnesį vykstantį paraiškų teikimą kompleksiškai modernizuoti daugiabutį žadama suteikti daugiau nei 150 mln. eurų. Didelė dalis šios sumos – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės, bus skirta energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Be to, iki liepos 1 d. buvo pratęstas terminas teikti paraiškas mažajai renovacijai – modernizuoti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Paraiškas galima teikti visuose Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) regioniniuose padaliniuose.

 • Kartu su pagreitį įgaunančia daugiabučių renovacija savivaldybės investuoja į šilumos sistemų modernizavimą

  Per paskutinius kelerius metus Lietuvoje atnaujinta daugiau nei 2 300 daugiabučių. Skaičiuojama, kad pastate įdiegus visas reikalingas energinį efektyvumą didinančias priemones vidutiniškai suvartojama 50–60 proc. mažiau energijos. Miestuose, atnaujinusiuose didelę dalį savo daugiabučių, šilumos vartojimo pokytis jaučiasi ir viso miesto lygmeniu. Kokių iššūkių gali sukelti pastatų atnaujinimas ir kaip jų išvengti, pasakojo sparčiai renovaciją vykdančių rajonų atstovai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9002
Vakar apsilankė:11903
Šią savaitę apsilankė:53166
Šį mėnesį apsilankė:331940
Viso (nuo 2015-02-16):13779006
Šiuo metu naršo:
108
2020-05-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!