Šalyje paskelbtas karantinas paralyžiuoja ir Utenos gyvenimą
AktualijosŠalyje paskelbtas karantinas paralyžiuoja ir Utenos gyvenimą
2020 kovo 17, Antradienis 11:13

Šalyje paskelbtas karantinas paralyžiuoja ir Utenos gyvenimą

Šalyje paskelbtas karantinas paralyžiuoja ir Utenos gyvenimą
 • Lina NARČIENĖ
 • 16 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Nuo pirmadienio visoje šalyje paskelbtas karantinas – nuo kovo 16 iki 30 dienos bus siekiama visais įmanomais būdais pažaboti grėsmingą koronaviruso plitimą. Karantino paskelbimas ne tik Lietuvoje, bet ir Utenoje paralyžiavo parduotuvių, grožių salonų bei kitų įstaigų veiklą. Tačiau daugelis gamybos įstaigų dirba visu pajėgumu.

Pirmadienio rytą „Utenos dienos“ žurnalistai įsitikino: uteniškiai daugmaž laikosi visų draudimų. Tiesa, parduotuvėse netrūksta pirkėjų. Kai kurie kalbinti miesto gyventojai to nesureikšmina – juk virusas Utenoje dar neplinta, tad nėra ko panikuoti. Jie maisto prekių parduotuvėse perka būtiniausius maisto produktus, kai kuriais, mažiau gendančiais, pasirūpino anksčiau.

Nuo pirmadienio sustojo kultūros, laisvalaikio, sporto, kitų pramogų įstaigų darbas, atšaukiami visi turėję vykti renginiai, kai kurie restoranai, maitinimo įstaigos dar pirmadienį gamino maistą išsinešti, tačiau daugelis šios veiklos atsisakė dėl to, kad tai nuostolinga.
Veikla stojo ir statybinių prekių parduotuvėse. Ant didžiųjų centrų durų iškabinti plakatai skelbia, kad reikiamų prekių galima užsisakyti internetu, o jas atsiimti galima tiesiai iš prekybos centro sandėlių neturint jokio tiesioginio kontakto nei su pirkėjais, nei su darbuotojais.
Aplankę kelis maisto prekybos centrus, kuriuose verda, rodos, įprastas gyvenimas, užsukome į nedidelę įmonę, kurioje cheminiu būdu valomi drabužiai. Iškart po vidurdienio čia dar buvo galima atsiimti savo drabužius, tačiau jau popiet daugiausia medicinos įstaigų skalbinius valanti nedidelė įmonė gyventojams visiškai užvėrė duris.
Pro atskiras duris įeiti ir maisto davinius galintys pasiimti labdaros valgyklos klientai pirmadienį buvo kaip niekad aktyvūs. Mus pasitikusi šios valgyklos socialinė darbuotoja Angelė Mažeikienė suskaičiavo, kad pirmą šios savaitės dieną karštų pietų pasiimti atėjo daugiau kaip 100 uteniškių. „Viešojo maitinimo įstaigos savo klientų negali įsileisti vidun. Turime vienkartinių indų, į kuriuos dedame maistą. Duoną, riestainius dedame į maišelius. Į vidų įeina po vieną ar du. Taisyklės griežtai galioja visiems. Neįsileidžiame nė vieno žmogaus, jei jiems nenupurškiamos rankos dezinfekciniu skysčiu", – sakė A. Mažeikienė. Ji pridūrė, kad valgytojai negali naudotis tualetais, išskyrus praustuves rankoms. Anksčiau jie valgykloje galėdavo ne tik pavalgyti ir pabendrauti, o dabar taisyklės galioja visiems vienodos – apsilankiusieji gali tik pasiimti maistą.
Į kai kurias įstaigas užeiti nepavyko. Apie tai, kad karantino metu pašaliniams asmenims lankytis draudžiama, skelbė ant durų pakabinti informaciniai skelbimai.
„Utenos trikotažas" žurnalistams taip pat neatvėrė durų. Telefonu susisiekėme su šios įstaigos personalo vadove Giedre Žeimiene. Ji tikino, kad viena didžiausių Utenos pramonės įmonių šiuo metu imasi maksimalių apsaugos priemonių, administracija ir kai kurie darbuotojai, jei yra galimybių, dirba namuose. Šiuo metu gamyba nestabdoma: anot jos, viskas vyksta pagal planą. „Visa bendruomenė susitelkusi, elgiasi atsakingai. Jeigu kas nors blogai pasijunta, iškart praneša. Susidūrėme ir su iššūkiais: uždarius ugdymo įstaigas darbuotojams, auginantiems mažamečius vaikus, sudaromos galimybės turėti daugiau pertraukų ir pakoreguoti darbo grafiką."
Lietuvos paštas paskelbė, kad ši įstaiga, kaip ir kitos strategiškai svarbios institucijos, tęsia savo veiklą, tiesa, nuo kovo 16 iki 30 dienos taiko tam tikrus apribojimus. Klientai, norintys pasiimti ar išsiųsti pašto siuntas, į Utenos centrinį paštą gali užeiti tik po vieną. Kiti turi palaukti už lauko durų, kol bus pakviesti į vidų.
Šalies vaistinės dirba įprastu režimu: darbuotojai aprūpinti veido kaukėmis, vienkartinėmis pirštinėmis. Lietuvai pradėjus gyventi karantino ir saviizoliacijos režimu, vaistinių tinklas „Eurovaistinė" informavo, kad vaistinės dažniau dezinfekuojamos, atstumas nuo klientų žymimas STOP juosta, pradedamos įrengti stiklo pertvaros.

Tiek VšĮ Utenos ligoninės Konsultacijų poliklinikoje jau pradėtos teikti nuotolinės gydytojų specialistų konsultacijos (žr. 6 puslapyje), tiek Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) medikai taip pat pasirengę atsakyti į rūpimus pacientų klausimus telefonu. Tą patvirtino ir Utenos PSPC direktorius Edvinas Ašoklis, kuris pridūrė, kad uteniškiai sąmoningi ir laikosi karantino taisyklių. Štai pirmadienį prie šeimos gydytojų kabinetų durų nebebuvo žmonių antplūdžio, atėjo vos keli pacientai. „Į polikliniką reikia eiti tik tada, kai būklė yra labai sunki. Visi vizitai derinami su šeimos gydytojais iš anksto. Mūsų įstaigoje yra karantino zona, per kurią patenkantys pacientai yra filtruojami. Pas odontologus patekti gali taip pat tik tie, kuriems reikia skubios ir neatidėliotinos pagalbos teikiant gydymo paslaugas esant dantų skausmams, pūliniams, pakilus temperatūrai. Karantino metu uteniškiams iš namų išeiti nederėtų", – akcentavo direktorius.
Kilus neaiškumų dėl savo sveikatos, anot medikų, pirmiausia reikia skambinti telefonu. Paskambinęs į registratūrą ar susisiekus su savo šeimos gydytoju kiekvienas pacientas gaus nurodymus, ką ir kaip daryti.

Vytauto Ridiko nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Karantino pokyčiai: Utena – rūpinasi savišvieta, Klaipėda atsisako alkoholio, Alytus – sportuoja

  Baigiantis antrajam karantino mėnesiui, Lietuvos gyventojai nuo jo vaduojasi daugiau miegodami, skaitydami ir būdami saulėje. Taip pat pastebima tendencija atsisakyti alkoholio ir riboti naujienas. Tai parodė balandžio gale atliktas „Kantar" „COVID-19 barometras", atliktas daugiau kaip 50 šalių.

 • Ar mokyklos grįš į įprastą gyvenimą – spręs pačios

  Švelninant karantiną, į mokyklas palaipsniui bus leidžiama sugrįžti mokiniams. Pirmiausia nuo gegužės 25 dienos į mokyklas galėtų grįžti pradinio ugdymo (1-4 klasių) mokiniai. Pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas besimokantys mokiniai – nuo gegužės 30 d. Galutinį sprendimą, ar mokyklos dirbs nuotoliniu, ar įprastu būdu, priims savivaldybės ir mokyklų vadovai.

 • Globojamų senolių šypsenos slepiasi po kaukėmis

  Siekiant sustabdyti koronaviruso pandemiją kovo mėnesio viduryje Lietuvoje buvo paskelbtas karanti­nas, žmonių judėjimas stipriai apribotas. Nors šian­dien situacija lengvesnė, bet asmenys, patenkantys į rizikos grupę, vis dar nesijaučia saugūs. Pažeidžia­miausi yra vieniši senoliai. Norėdamas jiems padėti kovo 18 dieną susikūrė Nacionalinis savanorių koor­dinavimo centras, kurio pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ savanoriai visoje Lietuvoje lankė asmenis, šiuo sunkiu laikotarpiu patekusius į itin sudėtingą padėtį. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Valsty­bės ekstremalių situacijų valdymo centru, COVID-19 informavimo grupe. Rengiant šį straipsnį „Stiprūs kartu“ gegužės 3 dieną baigė savo veiklą. Nepaisant to, savanoriai ir toliau padės tiems, kurie kreipsis į juos asmeniškai. Žmonės, kuriems karantino metu reikalinga pagalba, taip pat gali kreiptis į savo rajono savivaldybės administraciją.

 • Karantinas nesumažino uteniškių noro skaityti

  Kruopščiai pasirengę Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos darbuotojai jau balandžio 27 dieną skaitytojams atvėrė duris po maždaug pusantro mėnesio tylos. Nors karantinas dar tęsiasi, Vyriausybei sušvelninus sąlygas bibliotekos lankytojai jau gali grąžinti knygas ar pasiimti naujų. Tačiau biblioteka teikia ne visas paslaugas.

 • Sunkiai dirbančius medikus džiugina dėmesys ir mielos smulkmenos

  Lygiai prieš mėnesį, kovo 25 dieną, Utenoje, Utenio stadione (Užpalių g. 100), buvo atidarytas mobilus koronaviruso patikros punktas. Jame dirba medi­kai, viešosios tvarkos pareigūnai, šauliai, savanoriai. Šiuo įtemptu metu bent trumpam pamiršti nuovar­gį jiems padeda vietos verslininkų dėmesys bei stai­gmenos. Artėjančios Medicinos darbuotojų dienos proga kviečiame pažvelgti į medikų kasdienybę.

 • Nedrąsiai duris atveria nedidelės parduotuvėlės ir dalį paslaugų teikiančių įmonių

  Trečiadienį Vyriausybė pritarė pirmajam karantino švelninimo etapui, kuriuo leista dirbti ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą tiesioginį įėjimą iš lauko pusės ir galinčioms reguliuoti pirkėjų srautą.

 • Atmintinė: ką reikia žinoti apie draudimo paslaugas karantino laikotarpiu?

  Pastaruoju metu gyvename smarkiai pakitusiomis sąlygomis – prie jų prisitaikyti turi ir gyventojai, ir verslas. Karantino laikotarpiu turime itin saugoti vieni kitus, todėl daugelis reikalingų paslaugų, taip pat – ir draudimo, teikiamos nuotoliniu būdu. Rima Pernavienė, „Compensa Vienna Insurance Group" Utenos skyriaus vadovė paaiškina, ką reikia žinoti gyventojams, jei šiuo metu reikalinga konsultacija, norite apsidrausti ar nutiko žala, ir primena, kaip pastarąją užfiksuoti savarankiškai.

 • Velykų savaitgalį policija ragina likti namuose, o vykti bus galima tik išimtiniais atvejais

  Artėjant savaitgaliui policijos pareigūnai stiprina savo pajėgas ir stengsis užtikrinti karantino reikalavimų užtikrinimą. Dirbs daugiau nei 3 000 pareigūnų, įvažiuojant į miestus ir miestelius bus įrengta apie 300 policijos postų. Policija vykdys tiek viešas, tiek kitas, viešai nematomas, technines priemones, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą.

 • Nedarbingumas per karantiną – iki 60 dienų: kurie gyventojai gali jo tikėtis

  Kai mokyklose ar darželiuose paskelbiamas karantinas ir nėra galimybių užtikrinti mažų vaikų priežiūros, tėvai gali gauti nedarbingumo pažymėjimą ir ligos išmoką. Iki šiol nedarbingumas buvo skiriamas 14-ai dienų, bet ministrams Linui Kukuraičiui ir Aurelijui Verygai pasirašius įsakymą, jis bus išduodamas 60-iai dienų, bet ne ilgiau nei iki karantino ar ekstremalios situacijos pabaigos.

 • Saviizoliacijoje patalpinti asmenys girtauja ir niokoja patalpas

  Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) informavo, kad iš užsienio grįžę asmenys priverstinai karantinuojami savivaldybių paskirtose patalpose ne tik nesilaiko paskirtos saviizoliacijos reikalavimų, tačiau girtuokliauja, triukšmauja ir niokoja turtą patalpose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3065
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:12120
Šį mėnesį apsilankė:290894
Viso (nuo 2015-02-16):13737960
Šiuo metu naršo:
128
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!