Kalėdinė „Vilties šventė“ Prezidentūroje subūrė neįgaliuosius ir vaikus
AktualijosKalėdinė „Vilties šventė“ Prezidentūroje subūrė neįgaliuosius ir vaikus
2019 gruodžio 23, Pirmadienis 10:17

Kalėdinė „Vilties šventė“ Prezidentūroje subūrė neįgaliuosius ir vaikus

Kalėdinė „Vilties šventė“ Prezidentūroje subūrė neįgaliuosius ir vaikus
 • 6 foto

Prieš šv. Kalėdas pasiklausyti nuostabių muzikos kūrinių į Prezidentūros Baltąją salę susirinko įvairią negalią turintys žmonės, vaikų globos namų auklėtiniai iš Vilniaus, Utenos ir Pabradės. Koncertą simboliniu pavadinimu „Vilties šventė“ globojo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, atlikėjus bei žiūrovus artėjančių švenčių proga pasveikino ir Prezidentas Gitanas Nausėda.

Kartu su visais renginio dalyviais džiaugsmo akimirkomis, Prezidento Gitano Nausėdos ir ponios D. Nausėdienės šventiniu sveikinimu, užburiančiais muzikos garsais džiaugėsi Utenos rajono Užpalių Šv. Teresės šeimyna, Utenos rajono savivaldybės Leliūnų socialinės globos senoliai, Utenos rajono neįgaliųjų draugijos nariai.

Tai gražios tradicijos tąsa: daugiau nei 10 metų Naujosios Vilnios muzikos mokykla kartu su ponios Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondu vykdė projektą „Išsipildymo akcijos įkvėpti", kurio tikslas buvo atkreipti dėmesį į vaikų globos namuose gyvenančius vaikus, suteikiant jiems galimybę artimiau susipažinti su muzikos pasauliu.
Šiemet šis prasmingas projektas ir vėl atgimsta nauju pavadinimu „Atsigręžk" ir suteikia galimybę mėgautis muzika bei pajusti jos poveikį emocinei būsenai tiems, kam labiausiai trūksta artimųjų dėmesio, namų jaukumo, šilumos.
Prezidentas G. Nausėda atlikėjams ir dalyviams palinkėjo gražių iš šiltų artėjančių švenčių, o ponia D. Nausėdienė dėkojo atlikėjams už muzikos galia skleidžiamą gėrį ir grožį.
„Teisinga, kad šis renginys vyksta pačioje gražiausioje Prezidentūros salėje, kad skambant nuostabiai muzikai čia susirinkę gali pajusti artėjančių švenčių nuotaiką", – kalbėjo pirmoji ponia.
„Atsigręžti į sėkmę lengva. Nenusigręžkime nuo tų, kuriems jos gyvenime kiek pritrūko. Pastebėkime nuliūdusį, kenčiantį, vienišą, ieškantį meilės, dėmesio, šilumos. Muzikuojančių vaikų širdelės yra labai didelės. Tegul jų atliekama muzika suteikia pačių geriausių emocijų", – sakė projekto idėjos autorė ir meno vadovė Irena Žilinskienė.
Šiemet jau įvyko apie 40 „Atsigręžk" koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, buvo lankomi našlaičiai, seneliai, neįgalieji. Ši graži iniciatyva prigijo ir Latvijoje.
Prezidentūroje susirinkusiuosius džiugino Kamerinis orkestras „Cantus", vadovaujamas profesoriaus Ričardo Sviackevičiaus, Utenos „Aukštakalnio" progimnazijos vokalinis ansamblis „Šaltinėlis", Povilas Velykis, jaunieji talentai: Karina Butrimaitė, Judita Čibiraitė ir Deimantė  Tamašauskaitė, Jonas Vozbutas, Latvijos Salaspilio muzikos ir dailės mokyklos auklėtiniai Viktorija Tarnavska ir Aleksandras Komka.

LR Prezidentūros ir laikraščio „Utenos diena" inf., Roberto Dačkaus nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nepasiturintiems senjorams ir neįgaliesiems – svarbios žinios

  Nuo liepos 1 d. mažas pajamas gaunantys, sunkiai besiverčiantys senjorai ir turintieji negalią kompensuojamųjų vaistų ir jiems reikiamų medicinos pagalbos priemonių gaus nemokėdami priemokų. Tai reiškia, kad, nepriklausomai nuo vaisto kainos, t. y. nesvarbu, ar anksčiau už vaistą tekdavo primokėti kelis eurus, nuo liepos 1 d., įsigydami kompensuojamuosius vaistus, šie žmonės nebeturės primokėti nė kiek.

 • Slaugantieji artimuosius gali kreiptis dėl laikino atokvėpio: paslauga tapo patogesnė

  Slaugomų arba nuolatinės priežiūros reikalaujančių vaikų bei suaugusių žmonių su negalia artimieji gali teikti prašymus savivaldybėms dėl laikino atokvėpio paslaugos. Tokia paslauga buvo teikiama ir anksčiau, tačiau dabar ji gali būti teikiama lanksčiau, teikiant paslaugą asmens namuose, dienos centruose.  Paprastai laikino atokvėpio paslaugos yra vystomos norint padėti žmones su negalia ir senyvo amžiaus asmenis prižiūrintiems artimiesiems derinti asmeninį bei visuomeninį gyvenimą su artimojo slauga bei priežiūra.

 • Ignalinoje vyko renginys, skirtas neįgaliesiems

  Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena Ignalinoje paminėta gruodžio 2-ą. Šventinis renginys vyko Ignalinos kultūros ir sporto centre. Po sveikinimo kalbų visiems susirinkusiems dovanotas Ignalinos, Visagino ir Adutiškio meno mėgėjų kolektyvų koncertas, pasidžiaugta rajono neįgaliųjų draugijos narių rankdarbių paroda.

 • Neįgaliųjų laukia dar viena naujovė

  Senyvo amžiaus neįgaliesiems nuo šių metų liepos 1 dienos specialiųjų poreikių nustatymas taps paprastesnis, nes klausimyną, pagal kurį nustatomas asmens savarankiškumas, pildys nebe Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), o vietos savivaldybės darbuotojai.

 • Kolonas gali padėti apeiti tik mobilusis specialistas

  Neįgalieji yra tie visuomenės nariai, kuriems jaus­tis pilnaverčiais individais bent iš dalies padeda spe­cialiai jiems pritaikyta infrastruktūra. Į „Utenos dienos“ redakciją kreipėsi judėjimo negalią turinti moteris, kuri susidūrė su problema norėdama patek­ti į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisari­ato Migracijos skyrių (toliau – Migracijos skyrius).

 • Naujieji neįgaliojo pažymėjimai bus patogesni

  Nuo sausio 1 dienos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) negalią turintiems asmenims išduos naujo pavyzdžio neįgaliojo pažymėjimus. Naujieji pažymėjimai bus patogesni keliaujantiems į užsienį – jų įrašai bus ne tik lietuviški, bet ir angliški.

 • Neįgaliesiems didės išmokos, atsisakoma diskriminuojančių sąvokų

  Seime ketvirtadienį priimti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti įstatymų projektai, kuriais, naikinama neįgaliuosius diskriminuojanti nedarbingo asmens sąvoka bei didinamos slaugos ir pagalbos (priežiūros) išlaidų tikslinės kompensacijos.

 • Neįgaliesiems naujais įstatymais bus skiriamos didesnės išmokos

  Sąvokos „nedarbingas“, „iš dalies darbingas“ ne vienam neįgaliajam yra užkirtusios kelią įsidarbinti net nepilnai darbo dienai ir yra visuotinai pripažįstamos kaip diskriminuojančios.

 • Gyventojai kviečiami teikti prašymus būsto pritaikymui neįgaliųjų poreikiams

  Utenos rajono savivaldybės teritorijoje gyvena nemažai neįgaliųjų, turinčių judėjimo negalią, todėl fizinės aplinkos pritaikymas yra būtina sąlyga atkurti žmogaus su negalia fizinį, dvasinį ir ekonominį savarankiškumą. 2017 metais būstas neįgaliųjų poreikiams buvo pritaikytas šešiems asmenims (du iš jų – vaikai, turintys sunkią negalią). Šiai priemonei įgyvendinti iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto skirta per 23 tūkst. Eur, iš valstybės biudžeto – bemaž 17 tūkst. Eur.

 • Utenos neįgaliesiems vežioti – naujas autobusiukas

  Utenos krašto žmonių su negalia sąjunga sulaukė dovanos – autobusiuko, kuris ketvirtadienį iš Vilniaus atriedėjo į Uteną ir trumpam stabtelėjo Utenos rajono savivaldybės administracijos kiemelyje, kur devynvietę neįgaliesiems pritaikytą transporto priemonę įvertino ir rajono valdžios atstovai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5732
Vakar apsilankė:6920
Šią savaitę apsilankė:31717
Šį mėnesį apsilankė:64434
Viso (nuo 2015-02-16):14088426
Šiuo metu naršo:
146
2020-07-10
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!