Utenoje viešėjęs Prezidentas G. Nausėda pasigedo regioninės politikos
AktualijosUtenoje viešėjęs Prezidentas G. Nausėda pasigedo regioninės politikos
2019 gruodžio 10, Antradienis 13:00

Utenoje viešėjęs Prezidentas G. Nausėda pasigedo regioninės politikos

Utenoje viešėjęs Prezidentas G. Nausėda pasigedo regioninės politikos
 • Lina NARČIENĖ
 • 10 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Antradienio rytą Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su savo palyda buvo sutiktas Utenoje. Šventiškai išpuoštoje Utenio aikštėje šalies vadovas pasisveikino su mažaisiais uteniškiais iš mokyklos-vaikų darželio „Eglutė“, čia susirinko ir būrys uteniškių, žiniasklaidos atstovai. G. Nausėda savo darbą Lietuvos regionuose pradėjo nuo Utenos, tad pirmą susitikimą skyrė aptarti regioninės politikos bendradarbiavimo klausimams kartu su Utenos apskrities savivaldybių vadovais.

Po daugiau nei valandą trukusio susitikimo su Utenos apskrities savivaldybių merais Alvydu Katinu (Utena), Sigučiu Obelevičiumi (Anykščiai), Justu Rasiku (Ignalina), Sauliumi Jauneika (Molėtai), Nikolajumi Gusevu (Zarasai) ir Visagino vicemere Aleksandra Grigiene, kuris vyko Utenos rajono savivaldybės administracijoje, šalies vadovas atsakė į Lietuvos bei regioninės žiniasklaidos atstovų užduotus klausimus, tam skirdamas 10 minučių.

Jis teigė, kad Uteną pasirinko todėl, jog praėjusiais metais per Atvelykį lankydamasis šiame mieste davė pažadą pirmiausia susitikti su uteniškiais. „Dabar norisi pradėti susipažinti su regiono situacija ne sėdint kabinete Vilniuje, o atvažiuojant ir susitinkant su žmonėmis, kurie yra atsakingi už regiono politiką. Tačiau yra problema – aš nematau efektyvaus abipusio bendravimo tarp centrinės valdžios ir regionų bei savivaldybių. Aptarėme daug klausimų, susijusių su kelių būkle, kalbėjome apie pagarsėjusį kelią Vilnius–Utena, deja, ministras Jaroslavas Narkevičius atsirašinėja kažkokiais popieriais, kad šio kelio darbų pabaiga nukeliama į vis tolesnę ateitį. Taip pat buvo kalbama apie pramonės parko steigimo problemas. Puikus pavyzdys Šiaurės Rytų regionas, kuriame neturime nei laisvų ekonominių zonų, nei pramonės parkų. Savivaldybės pastangos visa tai sukurti kol kas nesibaigia sėkme. Mano manymu, šiuo atveju reikėtų pradėti judinti akmenį iš vietos. Susitikimo metu aptarėme Ignalinos atominės elektrinės uždarymo klausimus, diskutavome apie pastangas tobulinti ir plėtoti branduolinį turizmą ar sumažinti sanitarines zonas, kurios dar egzistuoja nuo Ignalinos atominės elektrinės laikų", – kalbėjo Prezidentas ir dar kartą akcentavo, kad šiandien plačiai kalbama apie regionų politiką, tačiau jos iš esmės Lietuvoje nėra.
G. Nausėda sulaukė klausimų apie šalies biudžetą, naujus mokesčius, tolimesnius darbinius vizitus, užsienio politiką.
Vėliau Prezidentas ir jo komanda išvyko į Zarasų rajone esančią Dusetų Kazimiero Būgos gimnaziją, Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje bendravo su miestelio bendruomene ir mokiniais.
Paskui Utenos meno mokykloje Prezidentas susitiko su Utenos regiono žiniasklaidos atstovais, aptarė žiniasklaidai kylančius iššūkius ir regionui aktualius klausimus.

Plačiau apie šį vizitą skaitykite artimiausiuose laikraščio „Utenos diena" numeriuose.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • LR Prezidento Gitano Nausėdos ir ponios Dianos Nausėdienės sveikinimas Lietuvos žmonėms šv. Velykų proga

  Brangieji,

  atverkime duris ir langus pavasariui, žmogaus ir žemės atgimimui. Įkvėpkime šviežio oro gūsį, nusišypsokime vieni kitiems.

 • Prezidentas apdovanojo uteniškius – trečios vietos nugalėtojus

  Rugsėjo 19 dieną Vilniuje, LR Prezidentūroje vyko 2018-2019 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidinių bendrojo ugdymo mokyklų apdovanojimai. Renginio metu Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino ir apdovanojo 27 mokyklas bei paskelbė naujojo, jau penkioliktojo sezono pradžią. Aukštakalnio pradinė mokykla tapo pradinių mokyklų ir mokyklų–darželių trečios vietos nugalėtoja.

 • Gitanas Nausėda tapo šalies Prezidentu

  Po sekmadienį vykusio antrojo prezidento rinkimų turo nepriklausomas ekonomistas Gitanas Nausėda tapo naujuoju Lietuvos prezidentu. Jis didele šalies gyventojų balsų persvara įveikė konservatorių remiamą Seimo narę Ingridą Šimonytę. Už naująjį šalies vadovą savo balsus atidavė 65,86 proc., o už I. Šimonytę balsavo 32,86 proc. tautiečių.

 • Kam naudinga šmeižti LFF prezidentą Julių Kvedarą?

  Lietuvos futbolo gyvenime vyksta daug įvairių, tiesiogiai su pačiu sportu nesusijusių įvykių. Visuomenei toli gražu ne visus užkulisinius manevrus yra lengva suprasti ir įvertinti.
  Kilus FIFA skandalui atsinaujino ir triukšmas dėl dabartinio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento Juliaus Kvedaro reputacijos bei veiklos. Viešojoje erdvėje netrukus skambiai primintas ikiteisminis tyrimas dėl galimo LFF turto iššvaistymo ir apgaulingos buhalterijos tvarkymo.
  Ar tikrai šiuo metu kilęs ažiotažas futbolo bendruomenėje galėtų būti siejamas vien su prastu rinktinės žaidimu? Gal LFF prezidento ir vadovybės pozicija tam tikrais klausimais kertasi su kai kurių asmenų interesais? Apie rinktinės žaidimą ir rezultatus pastaruoju metu buvo tikrai daug ir iš įvairių tribūnų kalbama, o dėl vėl neatsitiktinai primintos LFF prezidento J. Kvedaro reputacijos ir prokuratūros nutraukto ikiteisminio tyrimo ir motyvų LFF vadovas rekomendavo kreiptis į jam atstovavusį advokatą Arūną Marcinkevičių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4940
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:50074
Šį mėnesį apsilankė:60888
Viso (nuo 2015-02-16):14328048
Šiuo metu naršo:
104
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!