Nuo lapkričio 1 dienos – svarbūs eismo pokyčiai
AktualijosNuo lapkričio 1 dienos – svarbūs eismo pokyčiai
2019 spalio 31, Ketvirtadienis 13:20

Nuo lapkričio 1 dienos – svarbūs eismo pokyčiai

Nuo lapkričio 1 dienos – svarbūs eismo pokyčiai

Nuo lapkričio 1 dienos visų vairuotojų šalyje laukia pokyčiai. Visų Šventųjų dieną transporto priemonių vairuotojai į gatves ir kelius privalės išriedėti pasikeitę automobilių padangas, bus ribojamas maksimalus greitis, taip pat vairuotojai Lietuvoje turėtų atsižvelgti į eismo pasikeitimus: įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai.

Atsižvelgdama į eismo mieste kitimo tendencijas ir sparčiai diegiamą prie eismo srautų prisitaikantį jutiklinį šviesoforų valdymą, Susisiekimo ministerija atnaujino Kelių eismo taisykles ir Kelių šviesoforų įrengimo taisykles. Nuo šių metų lapkričio 1 dienos įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai, lanksčiau reguliuojantys dešinįjį posūkį.

Nuo lapkričio 1 dienos leidžiama įrengti šviesoforus, kurių pagrindinis žalias signalas yra be rodyklių, su papildoma sekcija į dešinę. Todėl atsiranda galimybė sukti į dešinę, net jei nedega papildoma sekcija su rodykle į dešinę. Tačiau tai leidžiama tik tada, jei tuo metu dega žalias skritulio formos šviesoforo signalas be rodyklių. Tai yra, sankryžose su neatnaujintais šviesoforais, kuriuose pagrindinis žalias signalas ir toliau lieka su juodomis rodyklėmis, privaloma paisyti pagrindinio žalio signalo rodyklių krypčių: jei dega pagrindinis žalias signalas su juodomis rodyklėmis, o papildoma sekcija išjungta, galima važiuoti tik pagrindinio žalio signalo rodyklių kryptimis.
Kai papildoma šviesoforo sekcija išjungta, bet dega pagrindinis žalias skritulio formos signalas (be rodyklių), bus leidžiama sukti į dešinę praleidžiant pėsčiuosius ir dviratininkus. Toks lankstus eismo reguliavimo būdas suteikia galimybę vairuotojams sukti į dešinę trimis atvejais: degant žaliam signalui be rodyklių su išjungta papildoma sekcija (reikia praleisti pėsčiuosius ir dviratininkus), degant žaliam signalui su įjungta papildoma sekcija ir degant raudonam signalui su įjungta papildoma sekcija.
Susisiekimo ministerija taip pat primena vairuotojams, kad nuo lapkričio 10 d. šalies keliuose draudžiama važiuoti su vasarinėmis padangomis. Nuo lapkričio pradžios iki kovo mėnesio pabaigos lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse ir greitkeliuose leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu.

Susisiekimo ministerijos ir laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šeštadienį automobilių eismas Utenio aikštėje bus apribotas

  Pranešama, kad balandžio 28 dieną vyksiančios „Didžiosios pavasarinės Utenos mugės“ metu transporto priemonių eismas Utenio aikštėje tą dieną bus apribotas nuo 6 val. iki 20 val.

 • Dėl eismo apribojimo vietinės reikšmės viešuosiuose keliuose

  Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu ir Kelių priežiūros tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 155 „Dėl Kelių priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“, 13.3 ir 29 punktais:

 • Utenos miesto šventės metu bus apribotas automobilių eismas

  Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Utenos miesto šventės metu, rugsėjo 8 ir 9 dienomis, mieste transporto priemonių eismas bus apribotas.

 • Birželio 16 d. transporto priemonių eismas bus apribotas

  Birželio 16 dieną Utenoje vyks respublikinis neįgaliųjų renginys „Būkite kartu", kurio metu nuo 8.00 iki 18.00 val. Aušros gatvės atkarpoje nuo sankryžos su Maironio gatve iki pat gatvės pabaigos (sankryžos su Aukštakalnio gatve) transporto priemonių greitis bus apribotas iki 30 km/val., o nuo 6.00 iki 18.00 val. į Aušros g. 45 (prie „Sodros") ir Statybininkų gatvės gale esančias automobilių stovėjimo aikšteles bus leidžiama įvažiuoti tik neįgaliuosius į renginį atvežusioms transporto priemonėms.

 • Paminėta Saugaus eismo diena

  Minint Saugaus eismo dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato saugaus eismo klasėje Veiklos organizavimo ir prevencijos grupės pareigūnai, kartu su VĮ „Utenos regiono keliai" atstove S. Dindaite surengė atvirų durų dieną visiems, kurie norėjo pagilinti savo saugaus eismo žinias.

 • Eismo saugumas – ne vien įžūlių vairuotojų ir žioplų pėsčiųjų drausminimas

  2016 metų vasario 2 dieną Utenos rajono savivaldybės administracija sudarė naują rajono Eismo saugumo komisiją, kurios pirmininku tapo administracijos direktorius Jonas Slapšinskas. Komisijos pirmininkas „Utenos dienai" sakė, kad rajone eismo saugumo padėtis nėra labai bloga, tačiau dar nutinka nemažai eismo įvykių, kuriuose nu kenčia tiek vairuotojai, tiek jų keleiviai ir pėstieji, dviratininkai vien dėl to, kad prasta gatvių ir kelių infrastruktūra, neracionaliai pastatyti kelio ženklai, neapgalvotai įrengtos pėsčiųjų perėjos, trūksta šviesoforų, netinkamas apšvietimas ir panašiai. „Kad problemų daug, rodo ir tas faktas, jog šiek tiek daugiau nei per pusmetį turėjome surengti 12 posėdžių, sprendėme daugiau nei 60 klausimų“, – sakė J. Slapšinskas.

 • Saugaus eismo pamokos – ir vaikams, ir suaugusiesiems

  VĮ „Utenos regiono keliai" jau ne pirmus metus vykdo įvairius prevencinius renginius, skirtus ugdyti atsakingus kelių eismo dalyvius, gerbiančius ir saugančius ne tik save, bet ir šalia esantį. Rugsėjo 21 dieną įmonės Saugaus eismo klasėje lankėsi Visagino vaikų lopšelio-darželio „Auksinis raktelis" auklėtiniai, kuriems buvo aiškinama apie saugų eismą, padalyta atšvaitų.

 • Rugsėjį – ypatingas policijos dėmesys esimo saugumui

  Kiekvienų naujų mokslo metų pradžioje šalies policija siekia dar kartą atkreipti kiekvieno visuomenės nario, ypač jaunųjų eismo dalyvių atsakingumą už savo elgesį kelyje. Stiprinant policijos pajėgas viešajai tvarkai ir eismo saugumui užtikrinti viešose vietose, valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose, šių metų rugsėjo mėnesį policijos pareigūnai visoje šalyje vykdys šias respublikines prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones:

 • Nesaugiausiomis pripažintos perėjos rekonstruojamos paskiausiai

  Artėjant Rugsėjo 1-ajai, kai į gatves pasipils būriai vaikų, uteniškių lūpose vis dažniau skamba susirūpinimo gaida: ar vaikai saugiai pasieks mokyklą ir namus? Nesenas įvykis, kai prie prekybos centro „Rašė" vienas vaikas buvo nutrenktas, o kitas sužalotas nesunkiai, dar kartą parodė, kad pėsčiųjų perėja neužtikrina pėsčių eismo dalyvių saugumo. Išėjimas į gatvę net ir tam skirtoje vietoje bet kada gali baigtis nelaime. Tada eismo dalyviai ieško kaltų: vairuotojai bado pirštais pėsčiuosius, ir atvirkščiai, taip pat kartėlis liejamas ant eismo saugumu turinčių pasirūpinti pareigūnų.

 • Skelbiamas kelių, kuriuose draudžiama važiuoti sunkiasvore technika, sąrašas

  Skelbiamas Utenos rajono kelių, kuriuose nuo šiol draudžiama važiuoti krovininiais automobiliais, sąrašas.
  Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas pasirašė įsakymą dėl draudimo važiuoti transporto priemonėmis, taip pat transporto priemonių junginiais, kurių masė su kroviniu ar be jo yra didesnė nei aštuonios tonos nuo šių metų lapkričio 18 dienos iki 2015 metų gruodžio 15 dienos šiuose Utenos rajono savivaldybės vietinės reikšmės viešuosiuose keliuose:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9632
Vakar apsilankė:11903
Šią savaitę apsilankė:53796
Šį mėnesį apsilankė:332570
Viso (nuo 2015-02-16):13779636
Šiuo metu naršo:
170
2020-05-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!