Jaunų šeimų dėmesiui – galimybė gauti paramą pirmam būstui įsigyti
AktualijosJaunų šeimų dėmesiui – galimybė gauti paramą pirmam būstui įsigyti
2019 spalio 28, Pirmadienis 09:58

Jaunų šeimų dėmesiui – galimybė gauti paramą pirmam būstui įsigyti

Jaunų šeimų dėmesiui – galimybė gauti paramą pirmam būstui įsigyti
  • Martynas VAINIUS

Jaunos šeimos, įsigydamos pirmą būstą, Ignalinos kredito unijoje gali gauti valstybės subsidijuojamą paskolą. Turimas rezervas dar neišnaudotas, tad šeimos, atitinkančios įstatymo nustatytą tvarką, vis dar gali kreiptis. Žinoma, prieš suteikiant paskolą, kredito unijos specialistai pagal visus reikalavimus turės patikrinti ir įvertinti besiskolinančiųjų finansinį pajėgumą.

Ši finansinė paskata, remiantis Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymu, išskirtinai teikiama tik pirmajam būstui pirkti ar statyti. Pretenduoti gali jaunos šeimos, kuriose abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama nėra vyresni nei 35 metų. Jaunos šeimos nariai turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje arba įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių žmonių apskaitą.

Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė nei 87 tūkstančiai eurų. Sklypui, kuriame jauna šeima planuoja statyti būstą, įsigyti gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. būsto kredito sumos.
„Primename, jog, kaip numatyta įstatyme, imant paskolą privaloma įkeisti turtą, už kurį yra gauta subsidija. Taip pat ketinantiems pasinaudoti šia finansavimo galimybe svarbu žinoti, kad dešimt metų po subsidijos gavimo negalima šio turto perleisti tretiesiems asmenims – jei šis reikalavimas bus pažeistas, subsidiją teks grąžinti. Tokie valstybės nustatyti reikalavimai", – paaiškino Ignalinos kredito unijos pardavimų projektų vadovė Laima Malinauskienė.
Ignalinos kredito unija svarsto ir tas paraiškas, kuriomis pretenduojama įsigyti visiškai neįrengtą butą ar nebaigtą statyti namą.
Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį, kad, remiantis įstatymo reikalavimais, kai, būstas įsigyjamas iš jaunos šeimos narių artimųjų giminaičių, jauna šeima neturi teisės į šią finansinę paskatą.

Subsidijų dydžiai skiriasi

Subsidija gali būti skiriama būsto kredito daliai apmokėti arba jaunos šeimos prašymu – pradiniam įnašui padengti. Jaunoms šeimoms, kurios neaugina vaikų ar vaikų, kuriems nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), subsidijos dydis – 15 proc. būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos; jaunoms šeimoms, auginančioms vieną vaiką ar vaiką, kuriam nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), dydis – 20 proc. būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos; jaunoms šeimoms, auginančioms du vaikus, kuriems (ar vienam iš jų) gali būti nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), dydis – 25 proc. būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos.
Subsidija išmokama ne vėliau kaip per keturis mėnesius nuo būsto kredito pirmajam būstui įsigyti suteikimo dienos. Jei kreditas pirmajam būstui įsigyti suteikiamas būstui statyti, subsidija išmokama ne vėliau kaip per keturis mėnesius nuo dokumentų, patvirtinančių būsto statybos užbaigimą, pateikimo kredito davėjui dienos.

Kur kreiptis?

Visų pirma, jaunos šeimos, pageidaujančios gauti finansinę paskatą, dėl pažymos išdavimo socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka turi kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje ketina įsigyti pirmąjį būstą, administraciją. Čia reikės pateikti prašymą ir socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytus dokumentus ar duomenis, kurių reikia nustatant jaunų šeimų teisę į finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms.
Gavusieji reikiamą pažymą gali kreiptis į Ignalinos kredito uniją. Čia dirbantys specialistai įvertins besiskolinančiųjų finansinį pajėgumą ir informuos dėl kredito sąlygų.
Daugiau informacijos apie visas sąlygas bei kredito išdavimo tvarką galima rasti Lietuvos Respublikos finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Ignalinos kredito unija neabejinga iškilusioms kliūtims

    Įprastą šalies įmonių veiklą ir gyventojų planus 2020 m. kovo viduryje gerokai pakoregavo dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos Lietuvoje paskelbtas karantinas. Finansų ir kredito įstaigos prisideda prie valstybės suplanuotų pagalbos nukentėjusiam verslui priemonių įgyvendinimo. Neabejinga iškilusioms kliūtims yra ir Ignalinos kredito unija – Ignalinos, Utenos, Zarasų, Švenčionių ir Visagino rajonų savivaldybėse veikianti unija ne tik aktyviai dalyvauja įgyvendinant skatinamųjų finansinių priemonių planą sunkumų patiriančioms įmonėms, bet ir visą karantino laikotarpį ir toliau teikia savo klientams visas finansines paslaugas, įskaitant grynųjų pinigų operacijas, indėlių priėmimą, vartojimo kredito teikimą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9353
Vakar apsilankė:11903
Šią savaitę apsilankė:53517
Šį mėnesį apsilankė:332291
Viso (nuo 2015-02-16):13779357
Šiuo metu naršo:
92
2020-05-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!