Spausdinti šį puslapį
2019 spalio 07, Pirmadienis 13:41

Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą nuo 2013 m. atnaujinta beveik 2 300 daugiabučių pastatų. Renovacijos apimtys ir toliau didėja – Aplinkos ministerija dar kartą kviečia teikti paraiškas ir atnaujinti savo būstą. Į ką turėtų dėmesį atkreipti gyventojai, norintys renovuoti savo daugiabučius?

Programoje gali dalyvauti tik pastatai, atitinkantys daugiabučių klasifikaciją – trijų ar daugiau butų gyvenamieji namai. Be to, būstas turi būti pastatytas pagal iki 1993 m. galiojusius statybos techninius normatyvus.
Būsto atnaujinimą gali inicijuoti patys gyventojai, savo atstovu paskirdami namo valdytoją. Pastarasis tampa projekto administratoriumi, o juo gali būti bendrijos pirmininkas, namą administruojančios įmonės įgaliotasis ar gyventojų jungtinei veiklai atstovaujantis asmuo.
Projekto administratorius yra atsakingas už pasirūpinimą projekto finansavimu, bendravimą su gyventojais, statybos darbų rangovais, techniniais prižiūrėtojais. Jis taip pat prižiūri visus daugiabučio renovacijos etapus. Administratoriui netinkamai vykdant savo pareigas, gyventojai daugumos sprendimu gali jį pakeisti.

Kokią paramą teikia valstybė?

Visiems gyventojams valstybė 100 proc. padengia atnaujinimo projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas. Šildymo kompensaciją gaunantiems gyventojams, pritarusiems renovacijai, bus padengiamos visos renovacijos išlaidos.
Valstybė taip pat kompensuoja 30 proc. butų savininkų investicijų renovuojant daugiabutį, o papildomi 10 proc. finansavimo yra suteikiami pasirenkant tam tikras priemones – atnaujinant šildymo sistemą, šildymo punktą ir kt. Be to, daugiabučių renovacijai yra išduodamas lengvatinis kreditas – jo metinės palūkanos siekia 3 proc. pirmiems penkeriems metams.

Nuo ko pradėti?

Norint pradėti renovacijos procesą, pirmiausia turi būti sušauktas daugiabučio gyventojų susirinkimas. Jame organizatorius turi apibendrinti informaciją apie namo būklę, paaiškinti būsto renovacijos finansavimo sąlygas, apžvelgti kitus gyventojams rūpimus klausimus. Susirinkimo metu arba po jo, balsavimo metu turi būti pritarta renovacijai (ne mažiau nei 55 proc. butų savininkų).
Kitas žingsnis – investicijų plano rengimas. Jame numatomos namo atnaujinimo priemonės, kaina. Plano rengimu rūpinasi jo rengėjas ir projekto administratorius. Planą taip pat būtina patvirtinti gyventojų susirinkime, o tai atlikus administratorius turėtų kreiptis į finansinę instituciją.

Prioritetas – greitesniems

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) administruojama Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa laukia naujų paraiškų renovuoti pastatus iki 2020 m. sausio 31 d.
Paraiškas priimančius BETA padalinius galite rasti kiekviename Lietuvos regione, o Agentūros specialistai šio kvietimo metu prioritetą teiks projektams pasiruošusiems iš anksto – parengusiems investicijų planą ar gavusiems leidimą statyboms. Taip pat ekspertai didesnį dėmesį skirs daugiabučiams, įtrauktiems į kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas.

     

                                               Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

traffix.lt