AktualijosKokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?
2019 spalio 07, Pirmadienis 13:41

Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą nuo 2013 m. atnaujinta beveik 2 300 daugiabučių pastatų. Renovacijos apimtys ir toliau didėja – Aplinkos ministerija dar kartą kviečia teikti paraiškas ir atnaujinti savo būstą. Į ką turėtų dėmesį atkreipti gyventojai, norintys renovuoti savo daugiabučius?

Programoje gali dalyvauti tik pastatai, atitinkantys daugiabučių klasifikaciją – trijų ar daugiau butų gyvenamieji namai. Be to, būstas turi būti pastatytas pagal iki 1993 m. galiojusius statybos techninius normatyvus.
Būsto atnaujinimą gali inicijuoti patys gyventojai, savo atstovu paskirdami namo valdytoją. Pastarasis tampa projekto administratoriumi, o juo gali būti bendrijos pirmininkas, namą administruojančios įmonės įgaliotasis ar gyventojų jungtinei veiklai atstovaujantis asmuo.
Projekto administratorius yra atsakingas už pasirūpinimą projekto finansavimu, bendravimą su gyventojais, statybos darbų rangovais, techniniais prižiūrėtojais. Jis taip pat prižiūri visus daugiabučio renovacijos etapus. Administratoriui netinkamai vykdant savo pareigas, gyventojai daugumos sprendimu gali jį pakeisti.

Kokią paramą teikia valstybė?

Visiems gyventojams valstybė 100 proc. padengia atnaujinimo projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas. Šildymo kompensaciją gaunantiems gyventojams, pritarusiems renovacijai, bus padengiamos visos renovacijos išlaidos.
Valstybė taip pat kompensuoja 30 proc. butų savininkų investicijų renovuojant daugiabutį, o papildomi 10 proc. finansavimo yra suteikiami pasirenkant tam tikras priemones – atnaujinant šildymo sistemą, šildymo punktą ir kt. Be to, daugiabučių renovacijai yra išduodamas lengvatinis kreditas – jo metinės palūkanos siekia 3 proc. pirmiems penkeriems metams.

Nuo ko pradėti?

Norint pradėti renovacijos procesą, pirmiausia turi būti sušauktas daugiabučio gyventojų susirinkimas. Jame organizatorius turi apibendrinti informaciją apie namo būklę, paaiškinti būsto renovacijos finansavimo sąlygas, apžvelgti kitus gyventojams rūpimus klausimus. Susirinkimo metu arba po jo, balsavimo metu turi būti pritarta renovacijai (ne mažiau nei 55 proc. butų savininkų).
Kitas žingsnis – investicijų plano rengimas. Jame numatomos namo atnaujinimo priemonės, kaina. Plano rengimu rūpinasi jo rengėjas ir projekto administratorius. Planą taip pat būtina patvirtinti gyventojų susirinkime, o tai atlikus administratorius turėtų kreiptis į finansinę instituciją.

Prioritetas – greitesniems

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) administruojama Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa laukia naujų paraiškų renovuoti pastatus iki 2020 m. sausio 31 d.
Paraiškas priimančius BETA padalinius galite rasti kiekviename Lietuvos regione, o Agentūros specialistai šio kvietimo metu prioritetą teiks projektams pasiruošusiems iš anksto – parengusiems investicijų planą ar gavusiems leidimą statyboms. Taip pat ekspertai didesnį dėmesį skirs daugiabučiams, įtrauktiems į kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas.

     

                                               Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Aplinkos ministerijai paskelbus jau aštuntą kvietimą, Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, laukia naujų paraiškų – iki 2021 metų kovo 1 d. visi BETA regioniniai padaliniai priims gyventojų ir savivaldybių paraiškas daugiabučiams namams atnaujinti.

 • Svarbiausia informacija apie daugiabučių renovaciją Lietuvoje – interaktyviame žemėlapyje

  Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį, kuriame bus pasiekiami aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, taip pat energijos suvartojimo pokyčius.

 • Kompensacijoms už renovaciją gauta per 700 paraiškų

  Baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.

 • Karantino poveikis daugiabučių renovacijai: vėluoja statybinės medžiagos, tačiau darbai tebevyksta

  Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Šių projektų įgyvendinimas vyksta net ir karantino metu, tačiau dalis renovacijos projektų gali vėluoti dėl pagrindinio karantino metu kilusio iššūkio – sutrikusio statybinių medžiagų tiekimo.

 • Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

  2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

 • „Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

  Tradiciškai vykusiuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose, kuriuos organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), šįmet išsiskyrė trys daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

 • Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

  Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7686
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:19864
Šį mėnesį apsilankė:108275
Viso (nuo 2015-02-16):14132267
Šiuo metu naršo:
148
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!