Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?
AktualijosKokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?
2019 spalio 07, Pirmadienis 13:41

Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą nuo 2013 m. atnaujinta beveik 2 300 daugiabučių pastatų. Renovacijos apimtys ir toliau didėja – Aplinkos ministerija dar kartą kviečia teikti paraiškas ir atnaujinti savo būstą. Į ką turėtų dėmesį atkreipti gyventojai, norintys renovuoti savo daugiabučius?

Programoje gali dalyvauti tik pastatai, atitinkantys daugiabučių klasifikaciją – trijų ar daugiau butų gyvenamieji namai. Be to, būstas turi būti pastatytas pagal iki 1993 m. galiojusius statybos techninius normatyvus.
Būsto atnaujinimą gali inicijuoti patys gyventojai, savo atstovu paskirdami namo valdytoją. Pastarasis tampa projekto administratoriumi, o juo gali būti bendrijos pirmininkas, namą administruojančios įmonės įgaliotasis ar gyventojų jungtinei veiklai atstovaujantis asmuo.
Projekto administratorius yra atsakingas už pasirūpinimą projekto finansavimu, bendravimą su gyventojais, statybos darbų rangovais, techniniais prižiūrėtojais. Jis taip pat prižiūri visus daugiabučio renovacijos etapus. Administratoriui netinkamai vykdant savo pareigas, gyventojai daugumos sprendimu gali jį pakeisti.

Kokią paramą teikia valstybė?

Visiems gyventojams valstybė 100 proc. padengia atnaujinimo projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas. Šildymo kompensaciją gaunantiems gyventojams, pritarusiems renovacijai, bus padengiamos visos renovacijos išlaidos.
Valstybė taip pat kompensuoja 30 proc. butų savininkų investicijų renovuojant daugiabutį, o papildomi 10 proc. finansavimo yra suteikiami pasirenkant tam tikras priemones – atnaujinant šildymo sistemą, šildymo punktą ir kt. Be to, daugiabučių renovacijai yra išduodamas lengvatinis kreditas – jo metinės palūkanos siekia 3 proc. pirmiems penkeriems metams.

Nuo ko pradėti?

Norint pradėti renovacijos procesą, pirmiausia turi būti sušauktas daugiabučio gyventojų susirinkimas. Jame organizatorius turi apibendrinti informaciją apie namo būklę, paaiškinti būsto renovacijos finansavimo sąlygas, apžvelgti kitus gyventojams rūpimus klausimus. Susirinkimo metu arba po jo, balsavimo metu turi būti pritarta renovacijai (ne mažiau nei 55 proc. butų savininkų).
Kitas žingsnis – investicijų plano rengimas. Jame numatomos namo atnaujinimo priemonės, kaina. Plano rengimu rūpinasi jo rengėjas ir projekto administratorius. Planą taip pat būtina patvirtinti gyventojų susirinkime, o tai atlikus administratorius turėtų kreiptis į finansinę instituciją.

Prioritetas – greitesniems

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) administruojama Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa laukia naujų paraiškų renovuoti pastatus iki 2020 m. sausio 31 d.
Paraiškas priimančius BETA padalinius galite rasti kiekviename Lietuvos regione, o Agentūros specialistai šio kvietimo metu prioritetą teiks projektams pasiruošusiems iš anksto – parengusiems investicijų planą ar gavusiems leidimą statyboms. Taip pat ekspertai didesnį dėmesį skirs daugiabučiams, įtrauktiems į kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas.

     

                                               Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

 • Praėjusiais metais Utenoje renovuoti aštuoni daugiabučiai

  Lietuvoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) mastai nelėtėja – 2019 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, arba 9 tūkst. butų, o nuo 2013 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių, arba 70 tūkst. butų. Didelį postūmį tam turėjo ir Utena, kurioje pernai buvo renovuoti aštuoni daugiabučiai.

 • Mažėja laiko pateikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Per sausio mėnesį vykstantį paraiškų teikimą kompleksiškai modernizuoti daugiabutį žadama suteikti daugiau nei 150 mln. eurų. Didelė dalis šios sumos – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės, bus skirta energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Be to, iki liepos 1 d. buvo pratęstas terminas teikti paraiškas mažajai renovacijai – modernizuoti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Paraiškas galima teikti visuose Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) regioniniuose padaliniuose.

 • Kartu su pagreitį įgaunančia daugiabučių renovacija savivaldybės investuoja į šilumos sistemų modernizavimą

  Per paskutinius kelerius metus Lietuvoje atnaujinta daugiau nei 2 300 daugiabučių. Skaičiuojama, kad pastate įdiegus visas reikalingas energinį efektyvumą didinančias priemones vidutiniškai suvartojama 50–60 proc. mažiau energijos. Miestuose, atnaujinusiuose didelę dalį savo daugiabučių, šilumos vartojimo pokytis jaučiasi ir viso miesto lygmeniu. Kokių iššūkių gali sukelti pastatų atnaujinimas ir kaip jų išvengti, pasakojo sparčiai renovaciją vykdančių rajonų atstovai.

 • Kaimynai renovacijos patirties sėmėsi Utenoje

  Spalio 15–16 dienomis svečiai iš Minsko, Gardino, Mogiliovo savivaldybių, komunalinių paslaugų įmonių atstovai domėjosi renovacijos procesu Lietuvoje. Delegacija iš Baltarusijos į Lietuvą atvyko pasisemti patirties, kaip išvystyti sėkmingą pastatų atnaujinimo programą. Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa Lietuvoje įgyvendinama nuo 2004 metų, per šį laikotarpį sukauptas nemažas patirties bagažas, o išmoktomis pamokomis ir gerąja praktika noriai dalijamasi su kitomis šalimis.

 • Prasidėjo dar vienas daugiabučių renovacijos etapas: bus skiriamas 150 mln. eurų biudžetas

  Aplinkos ministerija septintą kartą pakvietė gyventojus ir savivaldybes teikti paraiškas daugiabučiams namams renovuoti – Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) priims paraiškas iki 2020 m. sausio 31 d. Šiuo metu į daugiabučių modernizavimo programą yra investuota apie 700 mln. eurų.

 • Daugiabučių renovacijos procesas įsibėgėja – prasidės rangos darbų įgyvendinimas

  Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą daugiabučių atnaujinimo projektams. Tai antras daugiabučių atnaujinimo etapas, einantis po kvietimo teikti paraiškas. Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą nuo 2013 m. Lietuvoje iš viso atnaujinta 65 tūkst. butų – investicijos į šių namų atnaujinimą siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

 • Daugiabučių gyventojai įvardijo, kas pagerintų gyvenimo kokybę

  Vis daugiau lietuvių svarbi ne tik jų individualaus gyvenamojo būsto kokybė, bet ir greta esanti aplinka: kiemas, gatvė, šalia esančios erdvės. Šiemet atlikta tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad daugelio daugiabučių gyventojų gyvenimo kokybę pagerintų ne tik renovuotas daugiabutis, bet ir sutvarkyta asfalto danga kiemuose, tvarkingi šaligatviai bei padidinta automobilių stovėjimo aikštelė.

 • Startuoja dar vienas daugiabučių renovacijos etapas

  Šiomis dienomis jau startuoja dar vienas šalies daugiabučių renovacijos etapas, prasidėjęs Aplinkos ministerijos praėjusią vasarą paskelbtu kvietimu teikti paraiškas valstybės paramai pagal daugiabučių modernizavimo programą. Šią programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra pradėjo pasirašinėti valstybės paramos sutartis konkretiems projektams įgyvendinti.

 • Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais

  Visoje Lietuvoje pagreitį įgauna Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos prioritetinė kryptis – kvartalinė renovacija. Jos tikslas – ne tik modernizuoti pavienius pastatus, bet ir įtraukti visą infrastruktūrą, esančią aplink. Vienus iš geriausių rezultatų šiuo metu demonstruoja Švenčionių savivaldybė, kuri prie renovuojamų kvartalų dar papildomai integruoja ir daugiau miesto infrastruktūros atnaujinimo projektų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:849
Vakar apsilankė:6904
Šią savaitę apsilankė:849
Šį mėnesį apsilankė:149257
Viso (nuo 2015-02-16):12500691
Šiuo metu naršo:
100
2020-02-17
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!