Rugsėjo 1-ąją Utenos rajone pasitiks 3 700 mokinių
AktualijosRugsėjo 1-ąją Utenos rajone pasitiks 3 700 mokinių
2019 rugpjūčio 30, Penktadienis 11:37

Rugsėjo 1-ąją Utenos rajone pasitiks 3 700 mokinių

Rugsėjo 1-ąją Utenos rajone pasitiks 3 700 mokinių

Sekmadienis – ypatinga diena, Rugsėjo 1-oji, tačiau savo ugdymo įstaigų duris mokiniai pravers pirma­dienį. Būsimi mokslo metai Utenos rajone nėra kaž­kuo išskirtiniai: nebus uždaryta nė viena mokykla, tik mokinių skaičius – pusšimčiu mažesnis nei pernai.

Pačius naujausius duomenis Rugsėjo 1-osios išvakarėse pa­teikė Utenos rajono savivaldy­bės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų sky­riaus vyr. specialistas Jonas Paukštė. Jo teigimu, Utenos ra­jono bendrojo ugdymo moky­klas lankys 3 700 mokinių, t. y. maždaug pusšimčiu mažiau nei 2018–2019 mokslo me­tais (praėjusiais metais rugsė­jo mėnesio pradžioje mokinių registre buvo registruota 3 750 mokinių).
Pernai bendrojo ugdymo įs­taigose dirbo 390 pedagoginių darbuotojų – mokytojų, moky­klų vadovų ir pagalbos moki­niui specialistų.
Šįmet Utenos rajono bendro­jo ugdymo mokyklas pradės lankyti apie 310 pirmokų, 270 iš jų – mieste.
Naujais mokslo metais mokinių skaičius šalies mokyklose išliks panašus kaip praėjusiais. Progno­zuojama, kad pirmokų skaičius mažai skirsis nuo pernykščio – jų sugužės apie 29 tūkst.
Bendras mokinių skaičius bus panašus kaip pernai, nu­matomas tik pusės procen­to mažėjimas. Šiemet į mo­kyklas ateis 322,1 tūkst. mokinių, 2018 metais mokėsi 323,6 tūkst. Praėjusių mokslo metų duomenimis, daugėja į Lietuvą grįžtančių vaikų.
Šiemet Lietuvoje veiks 1 009 valstybinės ir savivaldy­bių bendrojo ugdymo moky­klos, 2018 metais veikė 1 023. Jose dirbs 27,3 tūkst. mokytojų, 2018 metais jų buvo 27,9 tūkst.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Startas į naujus mokslo metus – spalvingas ir nuotaikingas

  Šiais metais Mokslo ir žinių diena bus minima rugsėjo 2 dieną, kuomet Utenos rajono ugdymo įstaigas užtvindys vaikų juokas ir šurmulys. Spalvingai sutikti naujus mokslo metus siūlo ir Utenos kultūros centras: skelbiama, kad net tris dienas mieste netrūks pramogų ir vaikams, ir jų tėveliams.

 • Tėvams – pusė laisvos darbo dienos palydėti vaikus į mokyklą

  Artėjant rugsėjo 1-ajai, Mokslo ir žinių dienai, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena tėveliams, kad galima pasinaudoti viena iš Darbo kodekso garantijų asmenims, auginantiems vaikus.

 • Rugsėjo 1-ąją skambutis mokinius pakvietė į klases

  Šiandien – Mokslo ir žinių diena. Daugybė gėlėmis pasipuošusių mokinių išskubėjo į mokyklas. Pasitikdamos 2018–2019 mokslo metus duris atvėrė Utenos rajono švietimo įstaigos. Praėjusiais mokslo metais Utenos rajono bendrojo ugdymo mokyklose mokėsi 3 930 mokinių. Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus duomenimis, 2018–2019 mokslo metais mokinių skaičius sumažės 130. Rugsėjo 1-ąją į pirmas klases atėjo apie 310 pirmokų.

 • Į Rugsėjo 1-ąją – su šypsena, o ne ašaromis

  Rudeniu pakvipęs rugsėjo mėnuo pakvies po vasaros pailsėjusius, sustiprėjusius vaikus į klases. 310 Utenos rajono savivaldybėje gyvenančių pirmokų pirmą kartą peržengs mokyklos slenkstį, atsinešdami savo baimes ir lūkesčius, savo nuogąstavimus ir viltis. Psichologai sako, kad nuo to, kaip vaikas perėjo savo ligšiolinius gyvenimo etapus, priklauso, kaip jam seksis šis naujas ir labai svarbus gyvenimo tarpsnis. O tėvai turi susitaikyti su tuo, kad jų vaikas auga ir kad dabar visos šeimos laukia kitokie iššūkiai ir sunkumai.

 • Skelbiamas Naujų mokslo metų pradžios šventės laikas

  Mokslo ir žinių dieną mokiniai, pedagogai vėl atkels vartus į į naujus mokslo metus. Utenos rajono savivaldybė paskelbė Rugsėjo 1-osios Mokslo metų pradžios šventės laiką ir renginius mieste.

 • Į mokslo metų pradžią vaikus galės palydėti daugiau tėvų

  Artėjant Rugsėjo 1-ajai, Mokslo ir žinių dienai, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia dėmesį, kad daugiau dirbančių mamyčių ir tėvelių pirmąją mokslo metų dieną turės teisę gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko paliekant jiems vidutinį darbo užmokestį.

 • Rugsėjo 1-oji sukvietė į mokyklas

  Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, į mokyklinius suolus sugrąžino ir mokinius, ir studentus. Pasidabinę uniformomis, besišypsantys ir su gėlėmis rankose į ugdymo įstaigas iškeliavo ir pirmokėliai, kurie, lydimi artimiausių šeimos narių, nedrąsiai pravėrė klasės duris, nedrąsų šypsnį padovanojo savo pirmajai mokytojai.

 • Rugsėjo pirmosios nepaguoda

  Rytoj – rugsėjo pirmoji. Naujus mokslo metus pradės daugiau nei trys šimtai tūkstančių Lietuvos mokinių. Pastaruoju metu jų vis mažiau, bet vis viena tai – milžiniška auditorija. Kokius penkis kartus didesnė nei valstybės tarnyba. Absoliuti dauguma mokinių išsiruoš į mokyklas, kurios priklauso savivaldybėms. Juos mokys mokytojai, kuriems algas moka „iš valdiško biudžeto".

 • Mažuosius palydint į mokyklą – lengvata

  Artėjant Rugsėjo 1-ajai, Mokslo ir žinių dienai, Valstybinė darbo inspekcija primena vieną iš Darbo kodekso numatytų lengvatų asmenims, auginantiems vaikus.

 • Utenos kolegija kviečia drauge pasitikti naujus studijų metus

  Rugsėjo 1-ąją Utenos kolegija studentus, absolventus, dėstytojus kviečia į Mokslo ir žinių dienos šventinius renginius.

  9 val. – šv. Mišios už Kolegijos bendruomenę Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje;
  12 val. – Studijų pradžios šventė–spaudos konferencija „Mokslas niekada nebus užbaigta knyga" Utenio aikštėje.

  Laikraščio „Utenos diena" inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2619
Vakar apsilankė:8380
Šią savaitę apsilankė:25557
Šį mėnesį apsilankė:36371
Viso (nuo 2015-02-16):14303531
Šiuo metu naršo:
98
2020-08-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!