Geros naujienos Utenos daugiabučiams
AktualijosGeros naujienos Utenos daugiabučiams
2019 balandžio 12, Penktadienis 11:43

Geros naujienos Utenos daugiabučiams

Geros naujienos Utenos daugiabučiams

Utenos daugiabučių gyventojams, pagal paskutinį kvietimą pateikusiems paraiškas renovuoti būstą, geros naujienos – buvo priimta 10 paraiškų. Šįmet aplinkos ministerija nusprendė finansuoti visas paraiškas, kurios atitinka kvietime nustatytas sąlygas.

Paraiškų finansavimas

Paskutinio kvietimo metu iš visos Lietuvos buvo sulaukta 719 paraiškų, iš kurių po Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) įvertinimo 707 buvo pripažintos kaip tinkamos įgyvendinti. Bendra šių investicijų suma siekia daugiau nei 300 mln. eurų. Jeigu ne šių metų išimtis, numatytų renovuoti daugiabučių skaičius būtų perpus mažesnis – kvietimo sąlygose numatyta, jog, jei pateiktų paraiškų bendra investicijų ir (ar) valstybės paramos lėšų suma viršija 150 mln. eurų, taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas.
Vis dėlto šiais metais, atsižvelgiant į dabartinius Vyriausybės prioritetus energinio efektyvumo didinimo srityje ir daugiabučių namų atnaujinimo programą, buvo nuspręsta finansuoti visas sąlygas atitinkančias paraiškas.

Utena aktyvumu nepasižymėjo

Palyginti su kitais miestais, Utena šiais metais nepasižymėjo aktyvumu teikiant paraiškas. Palyginimui – daugiausia paraiškų pateikė Klaipėdos savivaldybė – 65, Vilniaus – 58, Kauno – 36.
Aktyvumu šio kvietimo metu taip pat pasižymėjo Šiaulių bei Panevėžio miestų savivaldybės, iš kurių buvo gauta po 23 paraiškas, taip pat Elektrėnų savivaldybė, pateikusi 30 paraiškų.

Džiugiausias – didžiųjų miestų aktyvumas

BETA direktorius Valius Serbenta labiausiai džiaugėsi paraiškų kiekiu, gautu iš trijų didžiųjų šalies miestų – jos sudarė beveik ketvirtadalį.
„Didžiojo Lietuvos miestų trejetuko rezultatai yra vieni svarbiausių, kadangi juose senų daugiabučių skaičius siekia beveik 50 proc. visų šalies renovuotinų daugiabučių. Didindami pastatų energinį efektyvumą daugiausia gyventojų turinčiose savivaldybėse prisidedame ir prie visos šalies energetinio ūkio situacijos gerinimo", – pabrėžė V. Serbena.

Renovacija pritraukia vis daugiau Lietuvos gyventojų dėmesio

Kiekvienais metais vis daugiau Lietuvos daugiabučių gyventojų nori atnaujinti pastatus, kuriuose gyvena. Šiais metais paraiškų skaičius išaugo penktadaliu – tai patvirtina ir kasmet atliekamų renovuotinų daugiabučių gyventojų apklausų rezultatas.
„Kuo daugiau renovacijos projektų yra įgyvendinama, tuo daugiau dėmesio ir paraiškų yra sulaukiama. Visgi gerieji pavyzdžiai padeda žmonėms matyti renovacijos metu įgyvendintus pokyčius ir jų privalumus – gyvenamoji aplinka tampa gražesnė, sąskaitos sumažėja, oras patalpose pagerėja", – pasakojo V. Serbenta.

Energijos sutaupymas – vienas iš pagrindinių privalumų

Šiuo metu visoje Lietuvoje yra įgyvendinama per 400 daugiabučių atnaujinimo projektų, iš kurių 14 – Utenos rajone. Palyginimui – Kaune šiuo metu yra renovuojami net 43 būstai. Pasak pašnekovo, daugiau kaip 50 proc. naujojo kvietimo daugiabučių atnaujinimui yra iškelti tikslai pasiekti aukštesnę nei C energinio efektyvumo klasę.
„Energetinio efektyvumo poreikis tarp daugiabučių gyventojų auga. Planuojama, jog pagal priimtas naujas paraiškas renovuoti pastatai kiekvienais metais sutaupys mažiausiai 140 GWh energijos", – teigė BETA direktorius.

Informacija būsto administratoriams

Netrukus aplinkos ministerija paskutinio kvietimo patvirtintų projektų būstų administratoriams pasiūlys kreiptis į finansų įstaigas dėl projektų finansavimo. Gavus pritarimą jie bus pakviesti pasirašyti valstybės paramos teikimo sutartis.
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, kuri prasidėjo 2013 metais, Lietuvoje iki šiol atnaujinti 2 193 daugiabučiai – daugiau kaip 60 tūkst. butų, kurių bendra investicijų suma siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

BETA inf.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

 • Praėjusiais metais Utenoje renovuoti aštuoni daugiabučiai

  Lietuvoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) mastai nelėtėja – 2019 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, arba 9 tūkst. butų, o nuo 2013 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių, arba 70 tūkst. butų. Didelį postūmį tam turėjo ir Utena, kurioje pernai buvo renovuoti aštuoni daugiabučiai.

 • Mažėja laiko pateikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Per sausio mėnesį vykstantį paraiškų teikimą kompleksiškai modernizuoti daugiabutį žadama suteikti daugiau nei 150 mln. eurų. Didelė dalis šios sumos – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės, bus skirta energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Be to, iki liepos 1 d. buvo pratęstas terminas teikti paraiškas mažajai renovacijai – modernizuoti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Paraiškas galima teikti visuose Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) regioniniuose padaliniuose.

 • Kartu su pagreitį įgaunančia daugiabučių renovacija savivaldybės investuoja į šilumos sistemų modernizavimą

  Per paskutinius kelerius metus Lietuvoje atnaujinta daugiau nei 2 300 daugiabučių. Skaičiuojama, kad pastate įdiegus visas reikalingas energinį efektyvumą didinančias priemones vidutiniškai suvartojama 50–60 proc. mažiau energijos. Miestuose, atnaujinusiuose didelę dalį savo daugiabučių, šilumos vartojimo pokytis jaučiasi ir viso miesto lygmeniu. Kokių iššūkių gali sukelti pastatų atnaujinimas ir kaip jų išvengti, pasakojo sparčiai renovaciją vykdančių rajonų atstovai.

 • Kaimynai renovacijos patirties sėmėsi Utenoje

  Spalio 15–16 dienomis svečiai iš Minsko, Gardino, Mogiliovo savivaldybių, komunalinių paslaugų įmonių atstovai domėjosi renovacijos procesu Lietuvoje. Delegacija iš Baltarusijos į Lietuvą atvyko pasisemti patirties, kaip išvystyti sėkmingą pastatų atnaujinimo programą. Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa Lietuvoje įgyvendinama nuo 2004 metų, per šį laikotarpį sukauptas nemažas patirties bagažas, o išmoktomis pamokomis ir gerąja praktika noriai dalijamasi su kitomis šalimis.

 • Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

  Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą nuo 2013 m. atnaujinta beveik 2 300 daugiabučių pastatų. Renovacijos apimtys ir toliau didėja – Aplinkos ministerija dar kartą kviečia teikti paraiškas ir atnaujinti savo būstą. Į ką turėtų dėmesį atkreipti gyventojai, norintys renovuoti savo daugiabučius?

 • Prasidėjo dar vienas daugiabučių renovacijos etapas: bus skiriamas 150 mln. eurų biudžetas

  Aplinkos ministerija septintą kartą pakvietė gyventojus ir savivaldybes teikti paraiškas daugiabučiams namams renovuoti – Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) priims paraiškas iki 2020 m. sausio 31 d. Šiuo metu į daugiabučių modernizavimo programą yra investuota apie 700 mln. eurų.

 • Daugiabučių renovacijos procesas įsibėgėja – prasidės rangos darbų įgyvendinimas

  Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą daugiabučių atnaujinimo projektams. Tai antras daugiabučių atnaujinimo etapas, einantis po kvietimo teikti paraiškas. Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą nuo 2013 m. Lietuvoje iš viso atnaujinta 65 tūkst. butų – investicijos į šių namų atnaujinimą siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

 • Daugiabučių gyventojai įvardijo, kas pagerintų gyvenimo kokybę

  Vis daugiau lietuvių svarbi ne tik jų individualaus gyvenamojo būsto kokybė, bet ir greta esanti aplinka: kiemas, gatvė, šalia esančios erdvės. Šiemet atlikta tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad daugelio daugiabučių gyventojų gyvenimo kokybę pagerintų ne tik renovuotas daugiabutis, bet ir sutvarkyta asfalto danga kiemuose, tvarkingi šaligatviai bei padidinta automobilių stovėjimo aikštelė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1154
Vakar apsilankė:6747
Šią savaitę apsilankė:35131
Šį mėnesį apsilankė:245706
Viso (nuo 2015-02-16):12597140
Šiuo metu naršo:
61
2020-02-28
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!