Metų renovacijos projekto rinkimai: kviečiama ne tik balsuoti, bet ir siūlyti kandidatus
AktualijosMetų renovacijos projekto rinkimai: kviečiama ne tik balsuoti, bet ir siūlyti kandidatus
2019 balandžio 10, Trečiadienis 08:23

Metų renovacijos projekto rinkimai: kviečiama ne tik balsuoti, bet ir siūlyti kandidatus

Metų renovacijos projekto rinkimai: kviečiama ne tik balsuoti, bet ir siūlyti kandidatus

Prasideda Metų renovacijos projekto rinkimai, kurių metu Lietuvos gyventojai bei įvairių sričių specialistai kviečiami balsuoti už Lietuvoje renovuotus daugiabučius namus ir išrinkti metų renovacijos projektą. Visuomenė kviečiama taip pat siūlyti kandidatus. Vienintelis kriterijus – tai turi būti daugiabutis, kurio renovacija buvo baigta 2017–2018 metais.

Balsuos ekspertai ir visuomenė

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimą Lietuvoje koordinuojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) inicijuoja Metų renovacijos projekto rinkimus. Išrinkti metų renovacijos projektą visi Lietuvos gyventojai galės balsuodami BETA „Facebook" paskyroje ir naujienų portaluose – nuo balandžio 8 dienos čia pristatomi visi potencialūs projekto laimėtojai.
Atviro balsavimo metu laimėtoją išrinks visuomenė ir iš įvairių sričių ekspertų sudaryta komisija. Suskaičiavus balsus bus išrinkti daugiausia jų surinkę projektai-laimėtojai.
„Nuo 2013 metų iki dabar, programos įgyvendinimo metu, visoje Lietuvoje turime atnaujintus beveik 2 200 daugiabučius. Utenos rajono savivaldybėje šiuo metu vyksta 14 daugiabučių atnaujinimas, o per visus programos vykdymo metus jau renovuotas 21 daugiabutis", – pasakojo BETA direktorius Valius Serbenta.
Anot jo, visuomenė vis aktyviau domisi programa ir jos siūlomomis galimybėmis: „Džiugu, jog renovuojant namus kuriama gyventojų gerovė, be to, gerėja visos Lietuvos energetinio ūkio situacija – yra stiprinamas konkurencingumas bei didinama Lietuvos energetinė nepriklausomybė."

Siūlyti projektus ir balsuoti kviečiami visi

V. Serbenta pabrėžė, jog BETA sudarė pirminį siūlomų projektų sąrašą, tačiau skatina visuomenę aktyviai teikti savo siūlymus.
„Žinios apie atnaujintus namus geriausiai sklinda iš lūpų į lūpas, gyventojai su aplinkiniais dalijasi, kiek sumažėjo sąskaitos už šildymą, o vizualius ir akivaizdžius pasikeitimus mato ne tik visa gatvė, bet ir visas miestelis. Dėl to skatiname dalytis tokiomis sėkmės istorijomis su mumis – įtrauksime jas į kandidatų sąrašą ir parodysime visai Lietuvai", – skatino V. Serbenta.
Metų renovacijos projektų apdovanojimams siūlomus daugiabučius namus su trumpu paaiškinimu, kodėl jie nusipelnė būti įtraukti į geriausiųjų sąrašą, galima siųsti žinute BETA „Facebook" puslapyje arba siūlyti užpildžius formą betalt.lt tinklapyje. Rinkimų laimėtojai paaiškės balandžio mėnesio pabaigoje.

Vertins daug kriterijų

Metų renovacijos projekto rinkimų ekspertų komisija skatinama atsižvelgti į skirtingus aspektus: energetinį efektyvumą, architektūrinius sprendimus, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą, indėlį į aplinkos tausojimą, bendruomeniškumą ir kt.
Siekiant išrinkti Metų renovacijos projektą, buvo suburta įvairiapusiška komisija, galinti įvertinti projekto įgyvendinimą pagal skirtingus kriterijus – nuo energetinio efektyvumo iki bendruomeniškumo.
Į metų renovacijos rinkimų komisiją įtrauktas Knut Holler, Vokietijoje įsikūrusios organizacijos Būsto iniciatyva Rytų Europai (IWO) valdybos pirmininkas. Ši nevyriausybinė organizacija skatina daugiabučių namų atnaujinimą Rytų Europos regione. Komisiją taip pat sudaro Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto Pastatų energetikos katedros docentas dr. Giedrius Šiupšinskas, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas dr. Valdas Lukoševičius, Būsto rūmų atstovas ir Aplinkos ministerijos Klimato kaitos politikos skyriaus ir Statybos ir teritorijų planavimo departamento atstovai.
Rinkti metų renovacijos projektą galės visi Lietuvos gyventojai balsuodami BETA „Facebook" puslapyje ir naujienų portaluose. Suskaičiavus balsus bus išrinkti Metų renovacijos projektai – geriausiai įvertintas ekspertų komisijos ir daugiausia skaitytojų balsų sulaukęs projektas.

BETA Inf.
   

                                      Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Praėjusiais metais Utenoje renovuoti aštuoni daugiabučiai

    Lietuvoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) mastai nelėtėja – 2019 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, arba 9 tūkst. butų, o nuo 2013 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių, arba 70 tūkst. butų. Didelį postūmį tam turėjo ir Utena, kurioje pernai buvo renovuoti aštuoni daugiabučiai.

  • Mažėja laiko pateikti paraiškas daugiabučių renovacijai

    Per sausio mėnesį vykstantį paraiškų teikimą kompleksiškai modernizuoti daugiabutį žadama suteikti daugiau nei 150 mln. eurų. Didelė dalis šios sumos – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės, bus skirta energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Be to, iki liepos 1 d. buvo pratęstas terminas teikti paraiškas mažajai renovacijai – modernizuoti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Paraiškas galima teikti visuose Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) regioniniuose padaliniuose.

  • Kartu su pagreitį įgaunančia daugiabučių renovacija savivaldybės investuoja į šilumos sistemų modernizavimą

    Per paskutinius kelerius metus Lietuvoje atnaujinta daugiau nei 2 300 daugiabučių. Skaičiuojama, kad pastate įdiegus visas reikalingas energinį efektyvumą didinančias priemones vidutiniškai suvartojama 50–60 proc. mažiau energijos. Miestuose, atnaujinusiuose didelę dalį savo daugiabučių, šilumos vartojimo pokytis jaučiasi ir viso miesto lygmeniu. Kokių iššūkių gali sukelti pastatų atnaujinimas ir kaip jų išvengti, pasakojo sparčiai renovaciją vykdančių rajonų atstovai.

  • Kaimynai renovacijos patirties sėmėsi Utenoje

    Spalio 15–16 dienomis svečiai iš Minsko, Gardino, Mogiliovo savivaldybių, komunalinių paslaugų įmonių atstovai domėjosi renovacijos procesu Lietuvoje. Delegacija iš Baltarusijos į Lietuvą atvyko pasisemti patirties, kaip išvystyti sėkmingą pastatų atnaujinimo programą. Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa Lietuvoje įgyvendinama nuo 2004 metų, per šį laikotarpį sukauptas nemažas patirties bagažas, o išmoktomis pamokomis ir gerąja praktika noriai dalijamasi su kitomis šalimis.

  • Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

    Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą nuo 2013 m. atnaujinta beveik 2 300 daugiabučių pastatų. Renovacijos apimtys ir toliau didėja – Aplinkos ministerija dar kartą kviečia teikti paraiškas ir atnaujinti savo būstą. Į ką turėtų dėmesį atkreipti gyventojai, norintys renovuoti savo daugiabučius?

  • Prasidėjo dar vienas daugiabučių renovacijos etapas: bus skiriamas 150 mln. eurų biudžetas

    Aplinkos ministerija septintą kartą pakvietė gyventojus ir savivaldybes teikti paraiškas daugiabučiams namams renovuoti – Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) priims paraiškas iki 2020 m. sausio 31 d. Šiuo metu į daugiabučių modernizavimo programą yra investuota apie 700 mln. eurų.

  • Daugiabučių renovacijos procesas įsibėgėja – prasidės rangos darbų įgyvendinimas

    Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą daugiabučių atnaujinimo projektams. Tai antras daugiabučių atnaujinimo etapas, einantis po kvietimo teikti paraiškas. Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą nuo 2013 m. Lietuvoje iš viso atnaujinta 65 tūkst. butų – investicijos į šių namų atnaujinimą siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

  • Daugiabučių gyventojai įvardijo, kas pagerintų gyvenimo kokybę

    Vis daugiau lietuvių svarbi ne tik jų individualaus gyvenamojo būsto kokybė, bet ir greta esanti aplinka: kiemas, gatvė, šalia esančios erdvės. Šiemet atlikta tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad daugelio daugiabučių gyventojų gyvenimo kokybę pagerintų ne tik renovuotas daugiabutis, bet ir sutvarkyta asfalto danga kiemuose, tvarkingi šaligatviai bei padidinta automobilių stovėjimo aikštelė.

  • Startuoja dar vienas daugiabučių renovacijos etapas

    Šiomis dienomis jau startuoja dar vienas šalies daugiabučių renovacijos etapas, prasidėjęs Aplinkos ministerijos praėjusią vasarą paskelbtu kvietimu teikti paraiškas valstybės paramai pagal daugiabučių modernizavimo programą. Šią programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra pradėjo pasirašinėti valstybės paramos sutartis konkretiems projektams įgyvendinti.

  • Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais

    Visoje Lietuvoje pagreitį įgauna Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos prioritetinė kryptis – kvartalinė renovacija. Jos tikslas – ne tik modernizuoti pavienius pastatus, bet ir įtraukti visą infrastruktūrą, esančią aplink. Vienus iš geriausių rezultatų šiuo metu demonstruoja Švenčionių savivaldybė, kuri prie renovuojamų kvartalų dar papildomai integruoja ir daugiau miesto infrastruktūros atnaujinimo projektų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1037
Vakar apsilankė:11870
Šią savaitę apsilankė:12907
Šį mėnesį apsilankė:258001
Viso (nuo 2015-02-16):12308351
Šiuo metu naršo:
138
2020-01-28
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!