Pasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi
AktualijosPasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi
2018 lapkričio 22, Ketvirtadienis 09:08

Pasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi

Pasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi
 • 6 foto

Lapkričio 19 dieną patirtiniu seminaru ,,Mokiausi vakar, mokausi šiandien, mokysiuos rytoj“ prasidėjo devynioliktoji suaugusiųjų mokymosi savaitė. Šių metų savaitės, skirtos atkurtos Lietuvos šimtmečiui, tema - „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“.

Nors, tyrimų duomenimis, neformaliai besimokančiųjų yra tik 6 proc., tačiau gyvenimas rodo, jog besimokančiųjų aplinkui daug daugiau. Mokymasis - tai ne tik sėdėjimas klasėje, auditorijoje, už mokyklinio suolo. Mokymosi įvairovė labai plati: nuo pažintinių kelionių iki jogos pamokų, nuo mokymosi šokti iki paveikslų tapymo ar eilių rašymo...
Į seminarą kaip tik ir susirinko būtent tokie žmonės, kaupiantys patirtį įvairiose veiklose, turintys įdomių mokymosi patirčių, pomėgių ir gebančių jais sudominti kitus.
Bendrosios praktikos slaugos studijų programos studentas Henrikas Paplauskas papasakojo apie savo kelią svajonės tapti mediku išsipildymo link. Atviros kūrybinės erdvės ,,Pokšt" įkūrėjas Tomas Karklinis pasidalino kelionių, unikalių instrumentų kūrimo ir kita patirtimi bei parodė, ką gali ,,prakalbintas" būgnas. Genovaitė Šnurova papasakojo, kaip tapo žurnaliste, ir akcentavo, kad ją labiausiai įkvepia gyvenimo ir žurnalistinio darbo kelyje sutikti žmonės–perliukai. Kolegijos direktorius doc. dr. Raimundas Čepukas prisiminė, kaip ir kodėl pasirinko studijuoti biologiją, o didžiausiu visų pasiekimų varikliu įvardino pažinimo džiaugsmą. Dėstytojas Antanas Ruzgas pristatė sukauptą monetų kolekciją, o dėstytoja Ingrida Kepalaitė paskaitė sodria aukštaičių tarme parašytų eilių. Savo kūryba pasidalino ir Utenos kultūros centro vadovas Erikas Druskinas, taip pat papasakojęs, kaip mokykloje buvęs ,,tiksliukas" atrado savyje menininko gyslelę ir kaip tikslieji mokslai padeda įgyvendinti kūrybines idėjas. Apie savo kelią į sportinės šlovės olimpą ir trenerio patirtį papasakojo pasaulio fitneso čempionas Modestas Puišė, dirbantis RL GYM sporto klube. Savo mintimis apie mokymąsi pasidalino RL GYM sporto klubo direktorė Edita Narkutė-Leipuvienė, Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė, kiti renginio dalyviai.
Patirtinį seminarą ,,Mokausi vakar, mokausi šiandien, mokysiuos rytoj" organizavo neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatorė Dalia Stunžėnienė ir ryšių su visuomene atstovė Ramutė Kavoliūnienė.

Utenos kolegijos inf., Tado Gasiulio nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Mokslo ir žinių diena kitaip: netrūko šmaikščių pasisakymų ir gitaros skambesio

  Utenos kolegija naujus studijų metus pradėjo šventiniu renginiu – šiltais ir nuotaikingais pasikalbėjimais ,,Man gera čia“ kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“.

 • Būsimos kosmetologės pelenėms leido pasijusti princesėmis

  Kovo 14 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakulte­te kvepėjo gerumu – čia vyko socialinė akcija „Gro­žis visiems“: būsimos kosmetologės dailino Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro (toliau – Centras) moteris bei merginas, kurioms ši nekas­dienė patirtis dovanojo daug teigiamų emocijų. Pa­skutiniame kurse besimokančios studentės per kelias valandas pagražino daugiau nei dešimt silpnosios ly­ties atstovių.

 • Nauji gebėjimai – naujos galimybės

  Nuo 2018 m. gruodžio mėnesio pabaigos iki 2020 m. pradžios Utenos kolegija įgyvendina projektą „Nauji gebėjimai – naujos galimybės“. Išsikeltas tikslas – padidinti neaktyvių darbingų asmenų galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje, ugdant komunikacinius ir skaitmeninius įgūdžius. Taip Utenos kolegija, kaip regioninė aukštoji mokykla, išnaudoja turimą materialinę bazę ir dėstytojų žinias bei patirtį padėdama spręsti užimtumo problemą Utenos mieste.

 • Diplomai įteikti kone šimtui kolegijos absolventų

  Vasario 15 dieną Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams buvo įteikti diplomai. Iškilmingame renginyje aukštojo mokslo diplomus gavo 97 absolventai.

 • Utenos kolegija dalyvavo parodoje „Studijos“

  „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi,“ – tokiu šūkiu 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

 • Buvęs „Utenos kolegijos“ direktorius G. Bužinskas pažeidė įstatymą

  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs VšĮ „Utenos kolegija“ direktorius Gintautas Bužinskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei draudimus naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti ir valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

 • Utenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos

  Lapkričio 13 dieną Utenos kolegijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas bei ilgametis koleginio sektoriaus kuratorius, prie kolegijų kūrimosi ištakų stovėjęs Antanas Levickas.

 • Utenos kolegijos projektinė veikla stiprina verslo ir mokslo bendradarbiavimą

  2018 metų spalio 19 dieną renginių ir laisvalaikio centre „Gervalis“ vyko Utenos kolegijos organizuojama tarptautinė konferencija ,,Gyvieji projektai: patirtinis mokymasis ir mokslo bei verslo bendradarbiavimas", subūrusi aukštųjų mokyklų bei verslo sektoriaus atstovus iš Lietuvos, Italijos, Suomijos, Ispanijos, Rusijos.

 • Utenos kraštotyros muziejuje atidarys parodą

  Spalio 30 dieną 11.00 val. Utenos kraštotyros muziejuje vyks parodos ,,Lietuvai ir lietuviškam pašto ženklui – 100“ pristatymas.

 • Utenos kolegija pagaliau turi direktorių

  Praėjusį penktadienį, spalio 5 dieną, pagaliau paaiškėjo užsitęsusių Utenos kolegijos direktoriaus rinkimų rezultatai. Kaip „Utenos diena“ ne kartą rašė, nepavykus vieniems rinkimams, buvo skelbiami kiti, o nepavykus antriems – treti. Šį kartą Utenos kolegijos tarybai (toliau – Taryba) pavyko iš dviejų kandidatų išsirinkti direktorių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4710
Vakar apsilankė:9112
Šią savaitę apsilankė:13822
Šį mėnesį apsilankė:136898
Viso (nuo 2015-02-16):11107629
Šiuo metu naršo:
107
2019-09-17
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!